Jump to content

Friday chopsticks - предаване за к-поп, аниме и сериали


ukio

Recommended Posts

Статията, посветена на 2 събития, които посетихме на 18 октомври в Пловдив. Очаквайте и репортаж.

Благодарим на нашата съфорумка за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомнете си забавното представление на Нанта в София през октомври!
Участниците дадоха интервю специално за Friday chopstics!

Днес в предаването:
- какво представляват индонезийските танци и как се е запалил по тях ще ни разкаже Калоян Стоянов

- интервю с професор Ким Техуан от Националната дипломатическа академия на Корея
- музика от Индонезия и селекция от най-добрите парчета на тайванския музикант Leehom Wang

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трогателен е просто. Тоз човек надали някога си е почивал както тук. :D

Само субките имат нужда от малко корекция.

 

Браво, душички! Гордея се с вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на екипа за интервюто :):up: :up: И разбрахме сега защо си направи толкова снимки в нашите паркчета и градинки - заради есенните листа :28558: А наистина сигурно вкъщи не му се удава такава възможност да си се разхожда свободно насам - натам :)

 

П.П. Чета си аз коментарите от социалните мрежи дето са в началото на видеото и изведнъж  - нещо познато - ха...мой коментар :28558: :28558: :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, глупости, Мими , аз си казах, че трябва и редакция да мине след мен. 
От китайски на български - толкоз. Който е ентусиаст, може да удари едно рамо след българския текст. Мога да пратя и файла с текста, от който са направили буквичките, не съм по субтитрите и не знам как да ги пиша, всичко ми е на листче     :28558: 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. За мен си се справила подобаващо.

Между другото, ако някой има свободно време днес и утре, в Институт Конфуций се води много интересна международна Конференция. Аз успях да чуя 3 лекции за Китай, Корея и Япония, които бяха изключително интригуващи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива работи не правя бе, шефе! Аз имах предвид основно малко пунктуация и словоред,нищо грандиозно. Пратете ги, Бо и Мими знаят как. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради технически причини, последните две предавания не успяха да се осъществят. За компенсация, ето най-новата статия, посветена на една любопитна книга, издадена наскоро на български език. Става дума за втория том с разкази за странното и необикновеното на Лафкадио Хърн (първият е изчерпан). Ако обичате японските приказки за духове, танукита, лисици, юки-онна и т. н., можете да се потопите в магията на произведенията, оставени от Хърн.

В книгата можете да откриете и легендата за Огури Ханган, предворена във филм от Тошиаки Тойода.

848029857.jpg?356

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предаването върви редовно. Колегите ще ъпдейтнат в най-скоро време със записи. Всички рубрики се качват и в писмен формат. Можете да ги четете в отделните секции. Те се обновавяват.

Ето най-новата статия за книгата Самурайски истории

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...