Jump to content

Recommended Posts

Изгледах този сериал преди доста време, но и аз не останах впечатлена от него. Започнах го заради многото положителни отзиви и съжалявам за изгубеното време. Което пък означава, че хора много - мнения също. Така че не е нужно тези, които са възхитени от сериала да се правят на някакви си "защитници" . Глупаво е. А тези, които се чудят дали да го гледат е най- добре да не четат коментарите. Пробвайте се. Може пък да ви допадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го точно след като си изгледах последната серия на Chuno и след първите три минути си помислих, че вероятно нещо не е както трябва с очите ми - брейк, барабани, летяща мацка, пич с очила... Грешния филм? Да, ама не. Хилнах се до уши. Не беше това, което очаквах, но имах нужда от нещо весело след

 

последната битка на Де Гил

 

та продължих да си го гледам чак до края. Признавам си, не прочетох коментарите, нито резюмето, просто го видях и реших, че ще го гледам, вероятно затова нямах и никакви очакванияи надежди за него, просто си ме забавляваше, макар че на места прекаляваха с "хумора", дори се изненадах, когато нещата взеха да стават сериозни.

Като цяло ми хареса, особено принца :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успокоих се - мислех че само на мен този сериал се е сторил скучен и тегав но май има и други като мен!Започнах да го гледам след като бях изгледала Sungkyunkwan Scandal и Strongest Chill Woo които много ми допаднаха и май доста са вдигнали летвата пред историческите сериали които искам да гледам!Факт е че вече 8 месеца последните две серии отлежават на харда и все не мога да събера достатъчно душевни сили за да се насиля да го догледам!А и така ме травмира че сега ме е страх да погледна исторически сериал - вече не съм сигурна че няма да е някоя безумна историческа мешавица!!!Но се надявам че скоро ще престана да настръхвам от ужас при споменаването на думите исторически сериал! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя първи сериал :) Преди време, когато се преместих да живея в друг град братлето ме зареди с порядъчно количество дискове със сериали и филми.Този беше номер едно в списъка.Изгледах го с удоволствие.На моменти се смях, на моменти проливах по някоя и друга сълза.Сладко сериалче с много хубави герои и много хубава музика.Останах очарована от този зевзек Гил Донг :) Принца ми се стори добър човек в началото, но...Края ми дойде като гръм от ясно небе. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONG GIL DONG E01-E24 (2008) 720p,

 

,с бг субс

 

 

 

:click:

 

Ееххх, страхотно!! Много благодаря! Язък, че току-що го изгледах с не толкова добро качество! Но ще повторя с удоволствие; тъкмо да зарибя и всички вкъщи да го гледат.

:thanks:

 

Айде...най-сетне и аз да изгледам този легендарен сериал! Разбрах откъде му идва цялата слава...'Страхотен' е много слабо описание за мен!! Толкова интересен - и забавен, и сериозен; и драма, и екшън, и смисъл, и готини тупалки, и страхотна любов...какво ли нямаше в този сериал!! И невероятна музика, не на последно място!

Смешното е, че първите една-две серии едвам ги изтраях :lol: . Като почнаха да хвърчат насам-натам, и една ми ти дискотечна музика...направо врещена бях! :282:

Но, после, не знам дали не смениха някой и друг сценарист, почти нямаше така ненавистните ми 'гащи с перка' :28558: и историята се разви повече от прекрасно, интересно и мега-зарибяващо.

Ех, този принц, бееее.....!! Що мъки ми причини! Тюхх...! А толкова як изглеждаше, да му се не види. Много сърце-разбиващо развитие на нещата...побърка ме тотално.

За сметка на това до края на филма, вече само дето не виждах Хонг Гил Донг и насън :wub: ! Какъв мъж, какво нещооооо.....!!! Мамма миа. Невероятен образ. Кой беше писал тука, че щял да го подмине на улицата, не бил нищо особено??!!! хахахахх :282: По-як не мога да си представя. Особено за тази роля, абсолютно перфектен е.

С една дума, гледайтеееее!!! Насладете се на невероятната история, супер яки герои, музика и всичкоооо! :yes: :yes: :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после и аз да се включа в отзвука за изгледания Хон Гил Дон.Съвсем ми е прясно всичко и толкова много емоции,че не знам кое е по важно.Първо много ми хареса играта на И Нок,това момиче съм го гледала само в Снежната кралица и тук се изненадах доста приятно от ролята и страхотната и игра.Толкова забавна и красива,страхотни усмивки и изразителни очи.Много мило момиче,вече ми влиза в списъка с любимките.Другото много важно за мен беше,че открих Канг Джи Хуан,невероятен е .Останах със изключително добри впечатления от него.А за ролята направо незнам дали друг би се справил по добре.На моменти направо ме разтапяше,страхотен чаровник,какъв поглед вади,а и много си е мъжествен за разлика от някои сладури.Като цяло ми допадна историята ,но като чели ми се искаше още нещо.Голяма борба за власт,големи убийства за този трон.Като чели са полудели от алчност в Корея през това време,точно като краля.Това,че си имат Хон Гил Дон само показва колко е изстрадал народа и голямото разделение на хората.А принца,о Гън Сок в тази роля беше толкова различен от всичко което бях гледала с него до сега.Ама се справи блестящо.Той си е неотразим.

Горкия принц остана си сам,ама какво да се прави в такъв свят живее,че трябва да спазва и традиции.

Имаше много комични моменти и съм се смяла от сърце,но имаше си и драма и то каква?? Финала на филма беше зашеметяващ.Как го бяха измислили със стрелите.И най-много ми хареса,че нямаше накрая окървавени и пронизани мъртви тела.Но иначе нямаше как да е друг финала,това е борба за власт.И все пак си оставиха вратичка с Гоми и момченцето и учителя.Страхотно филмче.Гледайте.И разбира се благодарности на преводачите :thanks::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно е сериалчето, още съм в началото, но субтитрите са пълни с елементарни правописни грешки и направо ти бъркат в здравето (говоря за субтитрите в masters-tb, не знам дали са превод на някой от форума). Ако може, някой да им направи редакция ще бъде много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отбягвах го дълго, заради историческата тематика, но една приятелка толкова го хвалеше, че се предадох /не, че се дърпах много :D /. Интересна история за власт, сила и любов. Началото ме шокира с модерната музика и модерния балет, но защо пък не? Имаше много интересни /и не твърде интересни/ обрати, но на няколко пъти се чудех какво ще случва в останалите толкова много епизоди, като историята логически беше почти завършена и хоп - сценаристите задвижат нова сюжетна линия. Сякаш целта е била да напълнят повечко епизоди... Признавам, че превъртах някъде. :blush: Канг Джи Хуан и Чанг Гън Сок - перфектни, както винаги, има ли роля, която да им се опре? Обаче повече бях впечатлена от Гън Сок, защото за пръв път го виждам в толкова сериозно амплоа. Сонг Ю Ри - толкова красива, толкова прекрасна и толкова безнадеждно предвидима и безинтересна. И тука пак беше дървовидно, глуповато и тъпчещо се като за последно момиченце, бедно откъм емоции и вътрешен мир, типичната "празна поляна". Готини бяха много от второстепенните актьори, особено двете старчета /монаха правеше невероятно смешен смях :lol2: /. Краят не ми допадна много, но нямаше как да е друг, но пък беше направен много добре, като се запази оптимизма на посланието. Спешъла трябва да се гледа непременно, актьорите си бяха в собствената кожа и бяха много забавни. Благодаря за субтитрите на екипа! Музиката много, много ми хареса, трите песни, илюстриращи тримата герои ми станаха любими, но най-завладяваща ми е ето тази на героя на Гън Сок - тъга, самота и обреченост.

http://www.vbox7.com/play:74cc119d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е 2-ят корейски сериал, който гледам. Първият беше за Ловците на роби :kissy:, и оттам нищо не можеше повече да ме впечатли, и спирах на 1-та серия 

Но техният Робин Худ определено ме грабна. Като визия не е на толкова добро ниво, и главната героиня прекалява със селянията си по сценарий, на моменто адски дразни. Тя си е клише до последните 2-3 серии, и не представлява интерес, а по-скоро пълнеж. Защо така ги правят тия женски персонажи? Това някакво женомразство ли е? :mad: Любовна интрига май не им е силата в тоя сериал! :mad:

Но принцът, Хонг Гил Донг, лудият крал, министърът - е, истински празник са за зрителя! :kissy: То драма, то екшън, то вътрешни конфликти! :cry: Страхотни характери, отлично пресъздадени!

Ужасно ми хареса принцът, мисле, че беше най-реалистичен от всички, браво на младия актьор! Всичко с него ми се видя супер реално, обичках си го от началото до края на сериала! :cry: Съдба, както се казва и в саундтрака за него.

И разбойникът - сцената с кръстосаните тояга и меч, еха, уникално попадение още в ранните серии, описва целия филм!

Битките бяха малко зле откъм хореография, особено накрая, но сюжетът беше толкова силен, че компенсира тези малки недостатъци, а музиката е страхотна.

Хубав филм, смислен, дълбок (засяга теми като отровата на властта, борбата за свобода, социална справедливост и реализация, несподелената любов, борбата да изградим и опазим човека в себе си, че и наркотиците чак!), и спада към задължителните за гледане! :up: :up: Не трябва да се пропуска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е 2-ят корейски сериал, който гледам. Първият беше за Ловците на роби :kissy:, и оттам нищо не можеше повече да ме впечатли, и спирах на 1-та серия 

Но техният Робин Худ определено ме грабна. Като визия не е на толкова добро ниво, и главната героиня прекалява със селянията си по сценарий, на моменто адски дразни. Тя си е клише до последните 2-3 серии, и не представлява интерес, а по-скоро пълнеж. Защо така ги правят тия женски персонажи? Това някакво женомразство ли е? :mad: Любовна интрига май не им е силата в тоя сериал! :mad:

Но принцът, Хонг Гил Донг, лудият крал, министърът - е, истински празник са за зрителя! :kissy: То драма, то екшън, то вътрешни конфликти! :cry: Страхотни характери, отлично пресъздадени!

Ужасно ми хареса принцът, мисле, че беше най-реалистичен от всички, браво на младия актьор! Всичко с него ми се видя супер реално, обичках си го от началото до края на сериала! :cry: Съдба, както се казва и в саундтрака за него.

И разбойникът - сцената с кръстосаните тояга и меч, еха, уникално попадение още в ранните серии, описва целия филм!

Битките бяха малко зле откъм хореография, особено накрая, но сюжетът беше толкова силен, че компенсира тези малки недостатъци, а музиката е страхотна.

Хубав филм, смислен, дълбок (засяга теми като отровата на властта, борбата за свобода, социална справедливост и реализация, несподелената любов, борбата да изградим и опазим човека в себе си, че и наркотиците чак!), и спада към задължителните за гледане! :up: :up: Не трябва да се пропуска!

 

Напълно се съгласявам. Сериала е прекрасен. За мен е номер едно от историческите заедно с "Илджиме".  Всички други ми доскучават рано или късно с безкрайните си политически интриги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключителен сериал, страшен Хонг Гил Донг! Спиди, благодаря за хубавите субтитри! Останах зарибена и омаяна докато не го изгледах целия.

8e81376eb5b3bf0e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наскоро го довърших сериала и като цяло съм доволен. А след него изгледах и филма Descendants of Hong Gil Dong, който ме разби от смях на моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая и аз се захванах с легендарния сериал....гледам, гледам, гледам...още съм до средата, но май така ще си отиде и тая нощ, както е тръгнало.

 

Най-големите ми уважения за сериала, за всички, замесени с него. Най-обичам да гледам непретенциозни, ниско-бюджетни и добре написани сериали, защото там най-важните  са историята, емоциите, както и на някои места фантазията (затова още ми харесва и "Седморката на Блейк"). Много ми прилича на "Чуно", но по трагичните моменти  ми наподобява и "Извинявай, обичам те." Детински е на места, но на други е много силен. 

 

Дори след толкова исторически сериали, и до сега тонът на благородниците, облечени с коприни и със саби, успява да ми стопи сърцето (особено като си представя какви диваци е имало по това време). Едва ли има нещо, което да може да се сравнява с леката усмивка и поредната мъдрост, които само един благородник може да каже. Да, опитвам се да удържа на чара на героите, както виждате :)

 

Един от любимите моменти ми беше ето този - любовно признание право в очите (май наистина ще излязат женомразци :)

 

ch_intenselywithenok.jpg

 

Но Гил Донг е много привлекателен характер, истинският ребъл, опълниченик на режима (сигурно затова ми напомня за "Седморката на Блейк"  и за самият Блейк, който не се страхуваше от никого и също така се бунтуваше срещу системата).

 

 

Blakes-7-431x300.jpg

 

 

hong11-029.jpg

 

Наистина, сериалът се очертава не по-малко от легендарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох един от първите сериали които гледах. Сега като Ви чата ми се иска да изгледам пак. Е или поне да изгледам някой любими моменти, като 

смъртта на кобричка 1 и особено на кобричка 2.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли? Добър ли е колкото първия? :)

 

О да! Първоначално си мислех, че ще бъде колкото да запълнят идеята за Хон Гил Донг в наше време, но грешах. Оказа се доста добро попадение, гледай го. Надявам се, че ще ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hgd_56.jpg

 

Значи първата книга, написана на Хангъл  -корейската азбука - е била за Хонг Гил Донг. Жалко само, че не е написана за истински човек, а само като новела, и все пак - какъв невероятна история!

 

Мой много добър приятел, кореец, каза, че сега за пръв път чувал за такъв сериал, въпреки, че знае историята пределно ясно. Явно сериалът не е особено известен, но историята - да. Само не успях да отговоря на въпроса "Защо всички корейски драми имали любовна история?"

 

Възхищавам се на връзката между двамата главни герои -"Принцът" и Хонг Гил Донг и най-вече на идеята, че не кралете помагат на хората, а точно обратното. Както и сега - нали политиците са отговорни пред нас, а не обратното? И колко  е трогателно да видиш саможертвата и на двамата един за друг.

 

Аз пък сега разбрах как можело да се крещи и да се говори истината право в очите на един крал! При това дори да се биеш с него, и да го вземаш за заложник, без да ти мигне окото. Аплодисменти!

 

hgd15-8.jpg

 

Да, и Чан Гън Сок си го бива тук, първата роля, в която го виждам (сега вече си признах)

 

JangGeunSuk283.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах току-що легендарния сериал. Сигурно всичко е казано преди мене, доста съм закъсняла, но нека и аз да кажа, че е прекрасен филм. Всичко ми хареса - музиката, героите, непохватността, комичните и глупавите моменти, както и многото сълзи покрай него. Разбира се, най-много ми хареса борбата за новия ред, въпреки че малко прилича на комунизъм и на републикант, наистина Хонг Гил Донг спечели.

 

Мога само да се поклоня пред сериала!

 

 

Смъртта на героите също е прекрасна. Оттук и се убедих окончателно, че няма корейски сериал без щастлив край. Най-щастливият от който е да умреш заедно с любимия. Колко ли трябва да го е обичала Хо И Нок за да остажи краля толкова пъти за да бъде с Хог Гил Донг?.

 

 

Тази песен успешно ме разплака на път за работа. Няма нужда от превод.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Оттук и се убедих окончателно, че няма корейски сериал без щастлив край. 

 

За Хонг Гил Донг може и да се извърти някакси, че е щастлив, ама ти си гледала Бали. Там единствено зрителите бяха щастливи от финала, не и героите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...