Jump to content

Recommended Posts

43810685.jpg

Fuma no Kojiro (2007)
Страна: Япония
По: Manga-based fantasy
Година на излъчване: 2007-Окт.-03 до 2007-Дек.-26
Жанр: Фентази, комедия, драма
Епизоди: 13
Режисьор: Ooka Toshihiko, Ichino Ryuichi
Субтитри:Английски, Руски

Участват:
* Hakuo Gakuin
* Murai Ryota as Kojiro
* Shindo Gaku as Ryoma
* Takayama Takehisa as Ryuho
* Sakamoto Naoya as Kou
* Sakamoto Kazuya as Shoryu
* Furukawa Yuta as Kirikaze
* Suzuki Hiroki as Reira
* Yashiro Shingo as Kabutomaru
* Takahashi Go as Rinpyo
* Kawahara Makoto as Hojo Himeko
* Ayumi as Yagyu Ranko
Seishikan
* Kawakubo Takuji as Asuka Musashi
* Fujita Rei as Mibu Kosuke
* Tashiro Koji as Kagero
* Maruyama Atsushi as Shien
* Saito Yasuka as Byakko
* Shirota Jun as Kurojishi
* Endo Kotaro as Anki
* Harada Takuma as Raiden
* Kawada Yu as Yosui
* Itabashi Haruki as Shiranui
* Okamoto Natsuki as Yasha Princess
* Imaizumi Nonoka as Asuka Erina

Резюме: Hakuo Gakuin - академия, известна с бойните изкуства, се разпада заради конкурентно училище Seishikan, което привлича най-добрите студенти. За да се справи с кризата, директорът на училището решава да помогне на нинджа клана Fuma. Kojiro от Fuma е изпратен до Hakuo, където ще се изправи пред клана Yasha, като се бори за Seishikan и това ще го доведе до техния лидер - Asuka Musashi.
Скоро Kojiro пристига и отлаганата от 500 години нинджа война между двата клана започва.

Свали от тук

 

онлайн с бт субтитри :subs: и тук
:essub:

Личен коментар: Този сериал е много весел, има такива моменти, на които съм се смяла с глас ,особено когато на нашия човек му светват очите в розови сърчица. Мангата и анимето също са готини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето старо резюме.
Преди много, много години, през времето на периода Сенгоку, кланът Yasha се биел на страната на Шинген Такеда. Негов съперник била фамилията Houjou, чийто шиноби клан носел името Фума. Борбата между двата рода продължила половин хилядолетие, през което те все не успявали да излъчат победител в сраженията помежду си...


Наши дни.
Hakuo Gakuin е престижна гимназия, известна в света на бойните изкуства. Сейшикан е конкурентно училище, което използва непозволени методи в съперничеството си с Хакуо. В резултат на това, Хакуо постепенно губи позициите си на реномирана Академия и е на път да бъде закрита. За да се справи с възникналата криза, Председателката на Борда на Директорите, изпраща съобщение за помощ в селото на Фума - легендарен нинджа клан, чиито последователи притежават необикновени способности. Те могат да пробягат няколко хиляди мили на ден, да чуват надалеч, да раздвояват личността си и още хиляди невъобразими неща.
Фума извикват в Хакуо най-младия си наследник - Коджиро (Murai Ryota). Той трябва да се изправи срещу клана на Yasha, които се бият на страната на Сейшикан, водени от Аска Мусаши (Kawakubo Takuji).

Във Fuma no Kojiro има тъжни, но и много забавни моменти. Образите са изключително разнообразни. На всеки от героите (а те наистина са доста) е отделено подобаващо внимание, за да бъдат представени подробно уникалните характери и тайните заложби на участниците в битките.

В драмата е използвано мотото, изписано върху флага на Шинген Такеда:
"Бързи като вятър.
Тихи като гора.
Спокойни като планина.
Свирепи като огън."
Тези качества символизират Изкуството на войната според древнокитайския генерал Sun Tzu


Признавам, че това е една от любимите ми драми. Тя носи очарованието на RH Plus и Tokyo ghost trip. Често обичам да я гледам и винаги, когато го правя, се забавлявам истински. Наскоро и сценичната адаптация ми напълни душата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така и аз се включвам с преводче, на това сериалче :)

Мн леко и приятно за гледане, ще видим и с превода кога ще сме готови.

Няколко върпосчета или по-скоро молби (както искате ги приемайте :) )

Sun_kid - ако си превел донякаде, моля пиши едно ЛС, за да сравним и видим докъде сме.

Само за инфо - аз съм свършила с 2 и 3 епизод, в момента превеждам 4.

И другото питане - дали ще се намери някоя добра душа за редактор, който да има желанието да се занимава с новак като мене?

Ще се опитам да съм по-бърза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така...допълвам.

Превода е завършен до 10 епизод. Само дето имаме един проблем, англ субс са до 10 епизод,което означава, че за 11, 12 и 13 ще трябва да се задоволя с руските. Засега съм малко бажна с последните 3 епизода, опитжам се да бързам :). Малко нз дали ще стане добре, защото досега съм превеждала по англ, с руските съм сравнявала, но на места си се различават. Предполагам, че като няма с какво да сравнявам останалите епизоди, няма да се чудя толкова.

Един основен въпрос, на който нз дали ще получа отговор, sun_kid - как сме, имаш ли преведени епизоди, аз първи не съм го превеждала, почнах директно от втори.

 

ПП: все още си нямам редактор :( знам, че сте заети :)

 

 

спирам да пиша вече, когато съм готова с превода, ще ви кажа :)

 

 

А пък мнението ми за сериалчето - харесва ми. Само да кажа, че това е първият ми японски сериал, така че нямам мн голяма база за сравнение (даже никаква). Не ме натоварва, пък и има забавни моменит, особено физиономиите на малкия Коджиро, но който го гледа ще види. Пък и освен това, още от началото се досетих, че

 

 

тази малката Ерина, дето са и дали доста умни репличици, е сестра на съперника на нашия човек, там ще стане нещо, усещам го :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и ендинга. Симпатична песен.

 

 

Това незабравимо послание ще бъде вечно.

Ще продължи да живее в сърцето ми завинаги.

Обещанието, което си дадохме.

Колкото и време да е изминало,

няма да избледнее, защото вярвам,

че ще се срещнем отново.

Дори и съдбата ни да е раздялата.

Тук съм, ще продължа да те чакам,

ще предавам думите ти и ще се освободя от всичко.

Това незабравимо послание ще бъде вечно.

Ще продължи да живее в сърцето ми завинаги.

Обещанието, което си дадохме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преводът е изцяло завършен. Благодаря на Сончето за отличната работа. :kiss2::yes::thanks:

От утре ще бъде качен на две части в тракерите. На сайта бг субтитрите са вече пълен пакет.

 

Свали вече тук

 

Иначе сериалът е предимно за любителите на аниметата, издържан по всички правила на едно занимателно аниме.

Естествено не липсваше и болното дете, любовта и лошия, който всъщност вътрешно е добър.

Крякането и натягането с излишно подскачане се преживява след трета серия. Всъщност тогава почва да ангажира вниманието с това каква ще е силата на следващия нинджа. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, укио-чан, какви теми само изваждаш от прахта ти! Как се сети за тях?

 

Аз виждам, че не съм писала в тая тема, ама... за мое голямо щастие (изненада), блогът ми от 2006та-2007ма се е запазил.

Fuuma no Kojirou - Kaze no baka ;p Че даже и една снимка е оцеляла, хахахахах. Какви спомени, какви времена, нали? :) 

 

И на мен ми липсват всички тия баки, даже и братята-близнаци от On/OFF ... разпаднаха ли се, какво стана с тях? Всъщност, какво стана с всички (освен Рей), къде отидоха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Изведнъж ме налегна носталгия и се сетих, колко хубаво беше тогава, когато излзаха всички тези заглавия - на пръв поглед обикновени и детски, но с толкова много поуки и дори дълбочина. Докосваха ни. Въздействаха ни. Вдъхновяваха ни. Песните също. Точно покрай тях си припомних.

И аз се чудя, къде изчезнаха всички? Дано да са още в театъра, както предполагам! Хироки е там със сигурност, но напоследък не виждам новини от него. Юта, сякаш, започна отново да поглежда към киното и телевизията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и оупънингът на Ан кафе от времето, когато вижуълът си проправяше път.

Като се замисля, никого от старите близнаци не съм виждала напоследък. Имаше поне още 2 двойки близнаци, които бяха популярни тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, вижуълът беше утвърден вече, но да... може би в този период им бяха най-силните години на Антик Кафе ;)

 

Хм, кои са били другите двойки? 

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коджиро се завръща на малкия екран в сладкарска дорама, която стартира през януари - Pattisier- san to Oujou-San.

Към него се присъединяват сценични актьори като Цубаса Сакияма и Масуда Тошики.

Само 4 епизода е, а през май ще ги пуснат като филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...