Jump to content

Fairy Tail (2006)


Razzormaw

Recommended Posts

9781612620992xweJBG5.jpg


Fairy Tail / フェアリーテイル


Държава: Япония

Година на издаване: 2006

Автор: Хиро Машима

Арт: Хиро Машима

Статус: Ongoing


Описание: Свят от приключения, пълен с магии, магове и гилдии. Свят, където маговете са главните герои в тази история. Тези магове са често част от Маг Гилдии, които им предоставят информация за задачи и мисии. Но има една гилдия, която е трън в Маг Съвета, заради проблемите, които създават нейните членове – Маг гилдията се казва Фейри Тейл.

Историята следва младо момиче на име Луси, която иска да бъде добър маг и да влезе в гилдията Фейри Тейл. По време на престоя й в малко градче тя се забърква с местен популярен маг и се запознава с пътуващият особняк Натсу (който търси дракон на име Игнийл) и спътника му - говореща котка на име Хепи. Това, което обаче Луси не подозира е, че е попаднала на маг от Файри Тейл, който ще й покаже пътя към безброй приключения...



Бележка: Най-любимата ми поредица и една от главните причини да съм фен на аниметата и мангите. Невероятният магически свят на Хиро Машима не е просто поредните стойностни аниме и манга, а цяла една религия. Срамота е, че никой досега не го е добавил като тема тук вярно, че манга рийдърите сме малко но все пак.. :rolleyes:Мангата е доста по-напред от анимето ако искате да сте в течение с новият арк Grand Magic Games и по принцип като спойл за събитията в анимацията да следите чаптърите е най-добрият вариант. Поне аз преглеждам от време на време какво ще става евентуално в мангата както и ревютата от нея в FT уикито.


Свали тук: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оплясках всичко от наскоро излезлият епизод в анимето тоест малко преди битката на Елфман с тоя от Куатро Церберите и останах повече от доволен. Явно залозите в GMG ще са доста големи щом чак замесиха драконите и конспирацията стигна до кралският двор. Нещата са непредсказуеми честно казано и аз не мога да преценя дали този проект Еклипс ще навреди или ще помогне и най-важното дали следващият арк ще е в миналото когато Зереф все още не е безсмъртен?! Да не говорим, че историята на Акнология (черният дракон на Зереф) наистина ме изненада много добър подход на Хиро постави отлични переспективи за развитие в мангата! Битките какво да кажа..просто невероятни. Ерза направо изби рибата с нейният двубой, а Елфман, Мираджейн, Натсу, Грей и Уенди не останаха по назад. Новата ми любимка Мейвис Вермилион взе все повече да ме озадачава с определени нейни действия явно не е точно призрак и се надявам много да се присъедини към гилдията понеже е наистина интересен и kawai персонаж! Същото се отнася и за бившата членка на Сейбъртуут Юкино мисля, че ще е отлично попълнение понеже освен Луси няма друг маг на съзвездията, а ключовете й допълват нейните и ще са страхотно комбо, но това разбира се е в ръцете на автора нас феновете никой не ни пита за съжаление. :D Ключовият момент на този арк явно ще е пак с Луси и видението, което имаше котката на Уенди - Шарла според мен това, което видя ще стане реалност въпроса е какви ще са причините довели до него и дали има нещо общо с Еклипс..но ще разберем скоро предполагам освен ако този арк не се проточи повечко понеже наистина доста неща се случиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип не следя анимето, а само мангата. Тааа тази арка с Игрите беше доста добра до момента в който започнаха да замесват проекта Еклипс и драконите и другите неща. Някак много се натрупаха и стана супер объркващо, като всеки чаптър, който се предполага че трябва да ни даде отговори всъщност поставя нови въпроси. Е, поне битките са добри!... (:

Не мисля, че ще се проточи още много, сега да минат битките от последната игра и трябва да почне Еклипс-а, все пак във "мемоарите от бъдещето" които се мярката в края на повечето чаптъри се казва, че на последният ден се случва голямото БОНГО. Каквото ще се случва, ще стане до 10-тина чаптъра сигурно...

(:

Като цяло ми е една от любимите манги. За разлика от анимето, което хич не ми се нрави. Чакам с интерес филма - надявам се, че е в по-различен стил направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха знам, че не го харесваш анимето един от първите ми коментари изобщо в тоя форум беше в темата на него анимепо случай твоя пост точно понеже за мен е странно да не харесваш нещо, което върви почти 1:1 с мангата само заради арта и други не чак толкова значими подробности. :D Виж ако беше променена историята и си позволяваха волности с нея в ущърб на мангата и аз щях да рейджвам понеже Хиро прави наистина изключителни неща и е срамота да буташ толкова добре направени аркове. Дори и арта не е толкова различен съвсем дребни детайли в лицата и стуктурата на телата.. :rolleyes: Те битките свършиха последният ден е на турнира поне така казаха, а Еклипса по скоро го разглеждам към този арк понеже събитията са в столицата. А въпросите са доста, но основните неща в GMG са битките то няма и как да е иначе. Тея работи дето изникват така да се каже са по скоро подготовка за следващият арк, а ако е пътуване във времето както си мисля ще е нещо епично. По времето на Зереф стават много интересни неща и най-важното уникален шанс за Натсу и останалите драгон слейъри да се срещнат с "родителите" си. Много ми е любопитно как изглеждат Игнийл, Металикана и Грандийн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГМГ е част от арката с Еклипс-а. Двете са свързани. Бяха го загатнали в един от последните чаптъри, че ГМГ всъщност е възраждане на битките от миналото с дракони, което пък има нещо общо с Еклипса. Въх, ядосва ме напоследък мангата точно защото сме вече почти в кулминацията на игрите и началото на Еклипса, а все още няма ама никакви отговори, а само някакви мъгляви загатвания... Тц. Да идва кулминацията вече, че стане ясно кое, какво е, къде, защо, кой, как и прочие...

В началото бях против Пътуване във времето, но сега вече мисля, че ще е интересно. Да сменим малко обстановката. .....

...Макар че 7-те години тайм-скип бяха достатъчно смяна на обстановката и не мисля, че Хиро ще направи още една пълна промяна <_<

 

Хм... сега като се замисля, пътуването във миналото не би трябвало да промени настоящето. Ако съдим по OBA-та където Натцу, Грей, Ерза и Лу се върнаха назад във времето и видяха малкия Натцу, който се оказа, че всъщност е бил травмиран от бъдещият Натцу и прочие и прочие... в крайна сметка връщането им в миналото беше това което създаде миналото, което си беше първоначално. Или казано с други думи - не промениха нищо, а просто разбраха как сами са създали миналото си (нещо като затворен кръг). Тааа по пътя на логиката, дори и да се върнат сега назад във времето с Еклипса, каквото и да правят не би трябвало да се промени нещо в настоящето, защото тези събития вече са се случили...

Хм стана малко сложно това обяснение... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда аз те разбрах какво имаш предвид. Работата е там, че целта на това връщане в миналото е Зереф и Акнология да бъдат премахнати, а тяхното присъствие е необходимо за да остане бъдещето такова каквото е. Така че ако мисията им е изпълнена съответно ще се появи алтернативна реалност, но едва ли ще се стигне до там. Ако Fairy Tail приключи това ще е с края на Зереф - източника на черната магия и най-големият злодей в цялата история до сега и ако това стане почти съм сигурен, че ще е в бъдещето не в миналото. В Тенроуджима арката обаче ме наведе на една мисъл..там Зереф беше показан в съвсем друга светлина от човека, който поне аз очаквах да видя предвид данните за него до тогава. И е вероятно да не е толкова черно положението при него и да е имал някакви мотиви за да извърши всички тези злини, които до някъде да го оправдават. Акнология обаче от друга страна си е чистото зло особено според разказа на дракона в един от чаптърите в GMG. Не са ясни обстоятелствата при които този дракон е станал такъв от обикновен човек и се е обърнал срещу останалите дракони и какво точно е накарало Зереф да го превърне в това, което е сега. Едно е сигурно обаче ако има пътуване в миналото ще е страшно интересно...чак ми се иска Хиро да шляпа по 2-3 чаптъра наведнъж за седмица, че да се стигне до там по-бърже. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя новият чаптър направо се хванах за главата въобще не очаквах това накрая със самоличността на момичето с качулката. Явно наистина работите отиват на пътуване през времето. Засега обаче тройният сблъсък в турнира приковава вниманието. То е ясно, че Ерза ще ги опука, но хич няма да й е лесно понеже тази Минерва изглежда доста опасна както и бишоджото с катаната. Абе тоя арк се очертава като един от най-добрите засега откъм битки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път Хиро наистина ме изненада! Сега ми е чудно как ще оправи тая каша дето забърка  :mad2:

Така както е започнал, сигурно до края на арка ще убие още двама-трима. Направо не знам от къде му щукна да убива Грей. Така както го надупчи като швейцарско сирене, май няма никакъв шанс да оцелее. Поне да беше оставил малка надежда за фенките, ама не! Ха да го видим какво ще направи в следващия чаптър  <_<   


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, определено чаптъра беше нещо.. различно!

И аз не очаквах това да се случи, макар че нещо се понасъбра тази седмица с Играта на Тронове...

И въпреки това, НЕ мисля, че...

Грей ще умре. Или по-точно, не мисля, че ще бъде мъртав за дълго.

 

Теорията ми за следващият чаптър е... 

Уртиър ще направи някаква убер специална версия на нейната магия за връщане на времето и ще се жертва да съживи Грей на цената на собственият си живот.... или нещо такова. Просто не го виждам другояче, при положение, че в този епиод Хиро многозначително обърна внимание точно на нейната черна съдба и надупчи Грей в същия момент. Да не говорим, че на последната страница от чаптъра направо си хинтна за това - "Времето познато, като 'живот', не може да бъде превъртяно".... което почти директно си го казва, както да очакваме. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не бе и аз останах без думи тоя арк доста изненади имаше определено. Грей по принцип ми е най любимият персонаж и затова

много не ми се нрави това, че го подредиха така, но все още има надежда свързана с тези врътки във времето и това да е обратимо. Ако все пак обаче направи глупостта да ни лиши от него няма да крия, че ще съм доста разочарован.

Драконите много ме зарадваха като поява и като арк понеже винаги съм се кефил на тези митични същества, а тук в FT присъствието им се чувства осезаемо дори и при положение, че чак сега ги видяхме в действие. Акнология не го броя точно

понеже явно преди е бил човек и по някакъв начин се е превърнал в дракон

, но действително в момента е най-силното и внушително същество в целият магически свят изключвайки Зереф. Хех доста забавно беше фенсървиза покрай Луси! Натсу опипа почвата така да се каже...евала му! xD   :up:

 

samplejy.jpg

 

 

Иначе е хубаво, че се присъедини още един човек с вкус за коментар в мангата дано да продължиш да се включваш понеже тука активността е плачевна и доста интересни заглавия остават неотразени. Конкретно за епос като Fairy Tail си е грехота и аз лично за това спрях да отразявам нещата понеже не ми се водят монолози. -_-  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз отдавна следя мангата, обаче изглежда късно забелязах темата тук. 

И на мен не ми се вярва много това за Грей. Да, възможно е Уртиър да направи нещо. Обаче погледнато от друга страна Мелвис не се появи в последните чаптъри. Дали е възможно да бутне едно рамо, както преди?


Та, ето на какво попаднах случайно из facebook (не знам дали е официалния туитър или не)

 

983747_373364709430627_233061726_n.jpg


Иначе и аз доста се зарадвах на драконите. Малко по малко започнаха да се появяват, което пък още повече ми буди любопитството за Игнийл. 
Нацу толкова пъти досега все по случайност се завираше в „бостана“ на Луси, крайно време му беше да се запознае по-добре с „размерът“.   :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"You will be surprised" хубаво ама в добрия или лошия смисъл? Щото ако остави нещата както приключиха в тоя чаптър определено ще е изненада ама тръпката ще е кофти. :D Ултиър и аз се замислих за това, че не случайно я дадоха как размишлява над действията си още докато четох тази глава на мангата и дано тя да се намеси по някакъв начин. Ама мисля, че от друго място ще дойде баш врътката..Като стана дума за Ултиър много се надявам тя да се присъедини към FT по някакъв начин понеже ми е най-любимият женски персонаж, а това при наличието на толкова изявени фигури като Ерза, Луси, Кана, Мираджейн и да не изброявам нататък си е постижение! Надявам се и Мейвис Вермилиън да остане за по дълго понеже също и симпатизирам много макар и да я даваха сравнително за кратко в действието. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хухуху, изглежда предположението ми беше на място. 

 

Уртиър си жертва живота да върне времето назад и Грей беше спасен! (:
Както казах по-горе... редовете от края на миналия чаптър направо си подсказваха за това! :P

 

 

Sorry Razzormaw, но май Уртиър няма да се присъедини към гилдията... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда за съжаление се оказа прав.. :( Доста неприятно поне от моя гледна точка и някак си ми се струва излишно, но Хиро си знае.

Ултиър както казах ми беше и все още е от най любимите персонажи още когато се появи като антагонист. Ледена магия съчетана с контрол над времето - два любими аспекта в едно! Арта й също ме радваше много и като злодей и по принцип имаше впечатляващо присъствие. Честно казано дори предпочитам Ерза да я бяха затрили преди няколко чапа, когато имаше тази възможност в битката й с Кагура отколкото да жертва Ултиър ама станалато станало, кво да се прави? Тъжното е че и майка й така се жертва преди за Грей, когато се появи чудовището Делиора, а сега и тя приключи по същият начин

 

Все пак има лека надежда, че може да се размине ама едва ли самата магия дето я направи беше уникална и едва ли нещата са поправими.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, поне Хиро й остави малко време!

Но не очаквах подобна реакция от Грей. Как успя да я познае изобщо? Е, каквато майката, такава и дъщерята.


Обаче нямаше как да минем без идиотизмите на Нацу. xD

1013001_383616495072115_559636513_n.png

Не искам да знам какво ще се случи, след като краля се усети кой му е задигнал короната. Пак забърка някаква каша, сигурна съм. Но това си е Нацу, на къде без някоя глупост след битка  :lol: 


Радвам се, че накрая се появи и моята любимка.

Зереф срещу Фейри Тейл? С Мелвис на тяхна страна едва ли ще загубят, пък се съмнявам тя да стои със скръстени ръце и да гледа. Все някак ще помогне.


Засега ми изглежда като последен арк,  Хиро ако продължи да разтяга историята може да се получи нещо като Блийч, а там изобщо не ми харесва на къде са тръгнали нещата, но това е друга тема.  <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми мина това през ума за последният арк, но някак си не мисля, че сега е момента. Може би този сблъсък трябваше да го оставят за след 2-3 арка, но както и да е. Битката с

Зереф, предполагам и Акнология понеже те двамата са свързани е неизбежна. А те двамата са най силните същества в целият магически свят на Хиро. За Аконология се разбра, че е разпердушинвал без проблеми тези дракони дето им дадоха зор в този арк, а Зереф е магът на маговете!

Абе ще е нещо колосално това е сигурно, а как ще свърши само Хиро знае. 

Не разбрах коя ти е любимка..Мейвис ли? Тя мен много ме кефи и е един от персонажите дето най се зарадвах, че се появиха. Другите са Джувиа, Уенди и най вече Ултиър ама да... :/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си. Може би Хиро малко избързва , досега се биха с дракони и изведнъж изскача 

най-голямата заплаха за човечеството - Зереф с неговия „сладък, малък, домашен любимец Акнологиа“. Сега няма как да избегнат смъртта. Ултиър ги измъкна веднъж, обаче срещу „шефчето“ определено доста магове ще загинат.


Мхм, Мейвис. От жените харесвам само нея и Джувия. Като гледам Джувия...

и с новата й „версия“ няма да я огрее. Грей добре я отряза пак.
„Грей-сама, обичам те!
- Ко? Не!“ xD Става все по-шантава и по-шантава, но я харесвам така.  :lol: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха да мене точно тея й мании по Грей ме радват много. Как го сталква само досега то само нея да следиш пак купона е на макс..зад камъни, зад огради, дървета нищо не признава само и само да го чакали! xD А като почне с нейните монолози направо ме убива абе изобщо много сполучлив персонаж е Джувиа. Унисона (нали така викаха когато двама магьосници си комбинират магията) й с Грей е доста добра магия жалко, че само в един епизод го дадоха определено вода и лед става доста ефектно..е не е като Уранометрията на Луси или Законът на Феите на Макаров ама пак си е впечатляващо.

Между другото доста се учудих за онова малкото черно дяволче, бях го забравил него, а когато приспа Уенди и Шарла доста се чудих откъде се пръкна и каква му е ролята, а то какво излезе..Колкото до битката с него според мен ако мисли да приключва Хиро действително може да постъпи така както казваш таман ще има доста драма и суров реализъм накрая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя е професионална преследвачка! xD Липсва й само един фотоапарат и ще заприлича на воайора от "baka to test" :D
Доста добра магия наистина. Но предстои страшна битка, сега сигурно Хиро ще извади всички скрити козове, които едва ли са малко. Няма да мрънкам много ако завърши така, както си мисля, все пак не си падам по щастливия край. Аз лично толкова герои съм убила, че читателите сигурно неведнъж са искали да ме изгорят на кладата :D
Що се отнася до дяволчето, доста му се зачудих като го видях. Спомнях си, че преди съм го виждала, но докато се сетя къде и кога... Може да не прилича на котка, но дали е възможно да е ексийд? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм не мисля, че е ексийд по скоро е с демоничен произход. То се навърташе покрай Обра - един с голям нос от една от лошите гилдии по време на турнира, тогава той прецака много лошо Луси като и анулира Уранометрията и тя загуби от оная с червената коса. После това дяволче се появи като отвлякоха Уенди и Шарла в парка на двореца и им изсмука силите. Аз тогава се зачудих какво е това същество обаче то така и не се появи и изведнъж се пръкна в тоя чаптър го дадоха, че е свързано с баш антагониста! Може би чрез него Зереф е наблюдавал какво става по време на игрите.. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...