Jump to content

Recommended Posts

Филмът си го биваше! Всъщност меко казано си го биваше, щом по никое време споделям впечатлението си...

Определено сюжетът не би се харесал на всеки, но си е точно по моему!

Историята е доста груба... Отсъства онази сладникава нотка, характерна за повечето азиатски филми, на които съм попадала!

Живот в сурова обвивка, безпощаден, хищен... И доброто и злото имат равни шансове, ако изобщо се различават.

Многопластов реализъм- През цялото време се разкъсваше тънката граница между: човек и звяр; реалност и /художествена/измислица; лудост и разсъдък...

Харесах лентата, защото представи чистата, изначалната човешка същност, без украса, без грим, с всички присъщи й страсти...

 

Благодаря много на екипа за предоставената възможност- да се гледа с бг суб.

 

 

 

Определено краят ми остави много въпроси. Ще продължа с анализа, но не тук... /че ще се получи разпъване на лукуми/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам този пост за четвърти път,филмът ми остави толкова различни впечатления,очаквах да скалъпя поне малко смислен текст.Но нещо не се получава.Объркващ,многопластов,напрегнат,тягостен,зрелищен-но най-вече въздействащ.Насилието е толкова първично,няма красиви ритници,или битки,от които героите излизат без драскотина.Хрумва ми следната абсурдна мисъл: Филм за снимане на друг филм-забравяш че гледаш филм.След близо два часа бях убедена,че Джи Соп и Джи Хуан са се вкопчили един в друг,че всичко е реално и краят е неизбежен.За мен на места носи атмосферата на ''Боен клуб''-абсолютно самоунищожение.Буквално чувах кънтенето на ритниците в главата на Soo-ta и се изумявах и ужасявах едновременно от хладнокръвието на Gang-pae.Нямах кои знае какви предишни наблюдения за Со Джи Соп и Канг Джи Хуан,което като че ли помогна да приема случващото се на екрана като истина.Но признавам,актьорска игра скоро не ме беше впечатлявала така,невероятни бяха.Макар докрай Gang-pae да привличаше повече внимание,бих казала че като изпълнение единият по нищо не отстъпваше на другия.И да споделя само едно наблюдение,не много по темата

Само на мен ли героите от ''Bad Guy''(,което следя отначало и съответно гледах първо него) ужасно ми напомнят на Soo-ta и Gang-pae?Основната идея е различна,но след изпълнението на Со Джи Соп тук,хладнокръвният замислен Gun Wook някак не ми действа по същия начин,не че не се справя,просто някак като съпоставя двамата не се получава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това, че So Ji Sub накрая се появи с бяла риза, а иначе винаги беше в черно сигурно значи нещо, но както винаги при Kim Ki Duk всеки сам си намира отговорите, които са верни за него.....

елеллелелелелелелелел колко е добър тоя филм, направо е униклен.

И тоя So Ji Sub направо изигра ролята невероятно добре, като истински герой на Kim Ki Duk. Единият винаги в черно, другият в бяло. Пак имаше супер символика. И такъв здрав кютек скоро не съм гледала, въобще не усещаш как минава времето и искаш още и още и никога да не свършва. И характерите им бяха супер и играта/реалност беше уникална идея.

Гледах го миналата нощ и после цял ден си мислех за филма. 100% трябва да го гледат всички, особено ако си падат по здрав бой, ама истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да похваля филма. Не мога да предпочета играта на So Ji Sub или Kang Ji Hwan, защото и двамата се справиха чудесно. Що се отнася до края- не го очаквах,

което е моят комплимент към сценаристите. Препоръчвам филма с две ръце.

 

Весели Празници на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да похваля филма. Не мога да предпочета играта на So Ji Sub или Kang Ji Hwan, защото и двамата се справиха чудесно. Що се отнася до края- не го очаквах,

което е моят комплимент към сценаристите. Препоръчвам филма с две ръце.

 

И кой е единият от сценаристите?!............ Ким Ги Док! :yes:

Коментарът е излишен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го гледах за втори път филма

това с бялата риза накрая го бях пропуснала, обаче накрая Джи Соб давайки Буда показва само по себе си, че вярва в Джи Хуан, предава вярата си и надеждата си в него, поне аз така мисля, филма много яко завърши! Сега като се замисля и двамата са предадени и прецакани от живота и от най-близките си хора, унижени са, имат сходни съдби и срещайки се се опитват да се изправят на крака. Филма, в който играят е истинският им живот, и към края му не им пука вече дали ще го завършат или не, дали има камери или не, в последната битка Джи Соб според мен се оставя да го победят "по сценарии". Това според мен е и развръзката, която е аналогична и на края на филма.

Това е един от любимите ми филми, общото взето Ким Ки Дук прави страхотни филми и съчетано с такива класни актьори, няма как да не се получи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка за бг буквичките в "юнака" не ми ги дава. Може ли да ме насочите към такива или аз не успявам нещо. Благодаря ви предварително.

П.п : Веднага се коригирам - намерих филма в торент тракерите. Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е страхотен , изгледах го заради моя любимец Ji Sub, много хубав сюжет и актьорска игра. Препоръчвам го, няма да съжалявате :)

Абсолютно вярно ! просто униклно филмче :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникалното на този фил е не само изпълнението на So Ji, а невероятната комбинация на сюжет и игра и естествено най-невероятния Kim Ki Duk, естествено:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникалното на този фил е не само изпълнението на So Ji, а невероятната комбинация на сюжет и игра и естествено най-невероятния Kim Ki Duk, естествено:)))

E, ама моля ви се, не е честно само Со Джи-Соп да бъде хвален. То и аз съм му фенка, но ако другата главна роля не беше изиграна от Канг Джи-Хуан.. едва ли щеше да се получи такъв ефект.

И двамата ми се иска да ги гледам в подобни роли, писна ми да ги вкарват все в едно и също русло;) тези любимци.. Филмите са си нещо наистина съвсем друго!!! Този ми беше един от първите и тогава ми се видя много добър и доста брутален и оригинален. Определено ще си го гледам пак при подходящо настроение.

Благодарности за субтитрите!!!

Ким Ги Док е велик, но важно е да се отбележи, че режисьора Jang Hun (който също участва в написването на сценария) спечели още две награди "Най-добър режисьор" и за втория си филм (The Secret Reunion). Актьора в ролята на режисьора в Rough Cut участва и в най-новия филм на Jang Hun, който очакваме да излезе след месец - The Frontline | Gojijeon.

Едно поздравче..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах 사랑 /Любов/,там всички умират.Като видях ,че Ким Ки Дук има пръст във филма,реших че ми стигат труповете за деня...но неиздържах на изкушнието.

Много добър филм,малко реплики,много силни актьори. Приятно гледане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да гадая какво-е-искал-да-каже-автора - видимо е със просто око, че филма има дива идея и поне на мен

това филмче, ми дойде много разтоварващо. Едно такова, приятно за гледане - така да се каже, ако те сърби кино крастата

това заглавие е идеално. Е има и някои неща, които лично мен ме подразниха (леко) - режисьора не стоеше добре, историите с

момичетата също куцаха, особено м/у гангстера и актрисата, има и други такива нещица, които можеше или да бъдат по-поизпипани

или да се съкратят/ оставят на още по-заден план, но ....... двата основни персонажа, това е без абсолютно никаква забележчица мънинка дори.

Единия актьор да беше без другия, филма щеше да е провал - страшно добре се справиха и двамата, идеално се допълват, само заради

тяхната игра си заслужава да се гледа филма, не съм ги засичал във други заглавия макар да съм чувал все добри отзиви за тях (ама то това е малко

заради жените - тоа колко красив, оня колко сладък и аз не ща и да ги вида (: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах 사랑 /Любов/,там всички умират.Като видях ,че Ким Ки Дук има пръст във филма,реших че ми стигат труповете за деня...

В кой, точно филм "Любов" има пръст Ким Ки Дюк, че нещо не се сещам??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен, на моменти брутален филм. Много ми хареса сюжета и се радвам, че чрез този филм видях за първи път Со Джи Соп. Поглед, визия, присъствие и онази уморена цинична усмивка накрая. Страхотен.

Канг Джи Хуан ми сви шапката направо. Досега го бях гледала единствено в няколко сериала, харесвах го "общо взето", но след филма мнението ми се промени коренно - тоз младеж е в пъти по добър отколкото си мислех. Силни моменти имаше много, но най-вече

 

когато го биха пред заведението и онзи му каза: Ще преклониш глава преди да преброя до 10... Канг Джи просто в тая сцена ми изглеждаше толкова истински, толкова уплашен, изненадан, дори не гневен...унизен. Браво.

 

А за финала на мен лично ми беше много тъжен - момента с предаването на статуята имам в предвид. Предаде му болката си, сякаш го "зарази" с отчаянието си.

Сцената в калта беше груба и красива. Запомняща се.

Благодаря на човека, който ми го препоръча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на актьорския състав - 10 от 10,но нещо в сюжета ми куцаше ...сякаш нямаше толкова голяма интрига "извън филма". Някой може ли да ми разтълкува финалните минути....стана ми интересно,защото точно тях не можах да схвана.

П.С. Сцената с калта беше невероятна!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникално силен и въздействащ филм, държи те от първата до последната секунда и не усещаш изобщо тези 2 часа. Оценка 10/10 и за сюжет и за актьорска игра. Нямам думи да опиша, колко емоции предизвика в мен този филм. Със сигурност ще го изгледам поне още веднъж, одавна не бях попадала на нещо толкова добро. Канг Джи Хуан и Джи Соп на едно място - уникално попадение. :yes::yes::yes: Този филм е задължителен за гледане. Благодарности и за перфектният превод, насладата от гледането беше пълна. :thanks::thanks::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително ми хареса. Мисля си, че с този филм окончателно обикнах и двамата актьора, а Ким Ки Дук - него отдавна си обичам...

Категорично препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много ми хареса. Изгледах целият филм, без да прекъсна нито един път, което рядко ми се случва по принцип. Наистина не усетих кога свърши. Боят накрая беше много запомняща се сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...