Jump to content

Recommended Posts

Голямо удоволствие бе за мен този сериал, а докато правят подобни продукции, корейците ще ме имат за зрител. В мненията, които са споделени се съдържа и голяма част от това, което и аз бих написала, като емоции, като усещане, представяне на проблемите в съвременните училища, за това няма да се повтарям.

За първи път тук видях Lee Jong Suk и оставам само с отлични впечатления от него. Споделиха ми, че в останалите сериали с негово участие, които са ми непознати, той е повече в ролята на манекен, за това ще ги пропусна и ще остана с добрите си впечатления от School 2013.

Така се случи, че изгледах финалния епизод и видях новия 138 епизод на Running Man, който се излъчи вчера и бе на тема "Училище", а двама от участниците бяха точно Lee Jong Suk и Kim Woo Bin. Страхотно предаване, отново много смях, а преследването из класните стаи бе голямо преживяване.

След School 2013 ме посъветваха сега да изгледам и Shut Up Flower Boy Band. Отново на ученическа тематика, но да видим как ще е и там.

Не пропускай и спешъла!! Много ми хареса на мен лично. Особено класният на Ким Ю Бин!! Рок-бандата същи си струва, но там повече на романтиката и драмата наблегнаха, а тук на отношението учител-ученик, както и на образованието и проблемите в корейското училище.. White Christmas също не е лош, макар че е

психо-трилър. Актьорите в трите сериала се повтарят..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал. Браво на всички за добрата игра.След време бих го изгледала отново.

А специалния епизод беше епичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали аз съм се размекнала или драмата много бъркаше в душата, но съветвам по-подсмърчащите като мен да се запасят с доста преработен дървесен материал. Прекрасна драма. Започна малко грубичко за моя вкус, но постепенно разкривайки отношенията ученик-учител направо имах чувството, че самата аз съм в класната стая. Не е първата училищна драма с подобен сюжет, но определено задобряват с критичните моменти оставящи те на нокти. Имаше много силни моменти, но тези ми се откроиха ярко в съзнанието

Когато учителката ги понатупа по ръцете. Даде урок на тях, но не пожали и себе си. И моментът на даскала с Джонг Хо накрая, когато пусна ръката му и го остави да си отиде.

Естествено да не забравя и поуките. Все повече заобичвам училищните драми. Двамата класни-страхотен тандем. Даскалът направи страхотно израстване. Няма да изпадам в словоизлияния. Мисля си, че преспокойно може да се чака втори сезон. Истинска и много жива картина обрисуваха с този сценарии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен сериала ми допадна. Върна ме малко в ученическите години и леко ми напомни на японския "Гокусен" с лудите премеждия на бойната учителка. Като цяло обаче нещо ми липсваше.. Все чаках развитие в сюжета, а такова имаше чак в епизодите към края. През останалото време едно и също.

Даниел Чой и Чанг На Ра са ми симпатични още от Baby faced Beauty. Добър тандем са, тук липсваше искрица, но пък се допълваха взаимно.

Драмата беше наситена откъм мъжки образи. Момчетата сякаш бяха в центъра и повече беше наблегнато на техните отношения. Всички момчета се представиха страхотно. Бяха избрали чудесни актьори. Представиха се много добре и ми харесаха повече от момичета, които се губиха като персонажи, с изключение на няколко, а останалите бяха изнервящи като персонажи.

Сериала беше доста реалистичен. Останах не-приятно-изненадана от системата на обучение там.. Изглежда много тежко и натоварено за децата. Още от ранна възраст се сблъскват с толкова сериозни проблеми и дискриминация на различни нива. Все по-често впечатление ми прави жестокостта на учениците. Тук някои деца бяха супер нагли и противни.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не скучая докато чакам сериите на "Наследниците" реших да изгледам и този сериал на ученическа тематика. Оказва се, че една от главните роли се изпълнява от У Бин. Акулата пак е лошко, което не ме изненадва, с тази физиономия това му отива, но тук е по-малко лош и малко по-симпатичен благодарение на прическата си.

Сериала ми харесва за момента. Цялото действие протича в училището, но въпреки това не ми доскучава. Показва реално проблемите и отношенията в съвременните училища. Само ми е странно как е възможно половината ученици да прекарват цялото си време в училище спейки. Това не е реално просто. Ако са толкова натоварени с материал и учене да го правят в училище, а нощем да спят. Те какво опитват се да изкарат едните, че по цяла нощ учат и затова по цял ден спят в училище, а другите, дето не искат да учат пък си спят от скука и това по никакъв начин не смущава учителите и няма санкции за учениците.

За съжаление, влезе ли главния герой в кадър, спирам да следя задълбочено действието. Това момче Lee Jong Suk има най-секси нацупените устнички и сладка усмивка от всичките ми корейски любимци :inlove:   :wub:  :tongue: Фокусирам поглед върху тях, точа лиги и забравям всичко друго на екрана :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна училищна драма без баналните лиготии за жанра! Де да имаше повече такива педагози, раздаващи се и търсещи подходящата методика за справяне с училищните проблеми. Е, имаше си своята доза романтика в отношенията учител - ученик, което направи сериала особено чаровен, въпреки сивотата си...То, ако ставаше само с разговори, особено при за преодоляване на девиантно поведение...НО пък родната реалност, при която изобщо няма подобен тип събеседване и възпитателна работа, :no: води единствено след себе си негативи, най - големият от които - несправянето с агресията в училище. В крайна сметка, финалната цел на педагогиката е именно цялостно  формиране на човешката личност и тук, този процес е представен много сполучливо. Относно актьорите - Даниел Чой - заспа му ролята, пък и "убав даскал" с добър стайлинг (за разлика от непреставащите мохерни пуловерчета на класната). Тийновете - големи сладури, без розови очила. Много хубав сериал - интересно преплетени истории на учители, родители, приятели, зубъри, аутсайдери...всеки от тях, носещ своята драма...и борещ се за своите идеали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би най-добрата корейска училищна драма от всичко, което съм гледала! Страхотни актьори с много силно екранно присъствие и естествена игра. Преоткрих Даниел Чой, който ми направи може би най-силно впечатление, защо ли някак си бях изненадана от убедителното му превъплъщение в точно такъв персонаж /да не говорим как страхотната му физика изпълва дрехите  :i love this: /. За кой ли път ме изкефи заместникшефа, ама как му ходят на този актьор такива роли на безхарактерен блюдолизец  и подлизурко с мания за нещо повече, отколкото е. А доайена на училището, физкултурника – отново страхотен – само като го видя, се усмихвам. Щеше ми се повече внимание да обърнат на останалата колегия, ама да не бъда алчна. Двете момчета бяха страхотен тандем, наслада за очите, много естествени и убедителни, имаха толкова силни и вълнуващи моменти! У Бин – уникален и все по-любим, какъв поглед! Хареса ми класа – с разнообразие от типажи, беше много забавно да ги наблюдавам, особено в междучасието /хехе, оня с чорапите на ръцете и другия с обратно облеченото сако :28558: /.

Само една забележка имам – относно романтиката. Явно всички им е писнало от захаросаните корейски нищо-работи. Но във възраст, в която имаш дори и чисто физически силно усещане и осъзнаване за пол и си много чувствителен на тази тема, да няма и помен от романтика – невъзможно! Корейските ученици хормони нямат ли? Единствените млади учители с близки интереси и единомислие по доста въпроси, прекарващи много време заедно – без искра – невъзможно! Вероятно нарочно е търсен този "безполов" ефект, за да се засили вниманието върху показаните проблеми. На мен тази ми беше единствената критика, но факт е, че сериалът го изгълтах наведнъж и ми остава в любимите.

Изключително вълнуващо и зареждащо преживяване беше да го гледам! От професионална гледна точка винаги ми е интересно да „погледна“ в друго училище, но това обикновено е „мисия невъзможна“ в игралното кино, предвид художествената измислица. Но пък сполучливи ленти като тази ти дават надежда, припомнят ти, че работата ти има смисъл, че не си сам, че в края на краищата децата навсякъде са си деца – винаги ще имат нужда от учители, по-скоро – от добри учители. Само дето се очертава вече да залипсват такива в България, а пък тези с У – вече са на изчезване…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-добрите корейски сериали, които съм гледала изобщо. Прекрасно разказани истории, достатъчно реалистични, че няма как да не направим аналог с реалността. 
Много думи са казани по-горе и се присъединявам към всичките препоръки.
Мислела съм си колко пъти ние, възрастните, се бъркаме между децата, уж за да оправим нещо, а всъщност по-скоро им вредим. И как понякога е добре да ги оставим да се разберат сами, да решат проблемите си много по-леко, справедливо и значително по-бързо.
Ще кажа, че и мен всички герои ме впечатлиха, но на сърце ми легнаха тримката лошковци. Такова приятелство, такава всеотдайнст... Пожелавам на всеки такива приятели!
От сърце препоръчвам на всички този сериал!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отдавна го гледах, и то 3 пъти, но никога няма да забравя този сериал. Той е и един от 20-те корейски сериала, които няма да изтрия от харда никога. Остава ми в личния Топ. Въпреки, че съм го гледала отдавна, още помня съвсем ясно повечето сцени и реплики. Определено остави отпечатък у мен. И липсата на любовни истории много помогна на сюжета, хубаво беше, че не го бяха разбозили, а се придържаха към остновните тема и идея. Един сериозен сериал, засягащ сериозни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал. Нямаше зацикляне (тъпчене на едно място няколко серии) в сюжета. Персонажите се развиваха напълно естествено, без лутане в двете крайности (добро, лошо).

Прическата на Джонг Хо много ме радваше. Други излеждаха като гъби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чума ли, вирус ли, но е факт. Сега вече поредиците не са модерни. Започнаха като американците - втори, трети, пети сезони. Докато не ти писне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...