Jump to content

Nemureru Mori / A Sleeping Forest (1998)


Recommended Posts

spacer.png

A Sleeping Forest (1998)
Страна: Япония
Също така известен като: Nemureru Mori
Телевизионен рейтинг: 25.2
Година на излъчване: 1998-Октомври - 08 до 1998-Декември - 24
Време на излъчване: Четвъртък 22:00
Жанр: Мистерия
Канал: Fuji TV
Епизоди: 12
Режисьор: Kita Reiko
Субтитри: Английски вградени, Руски

Участват:
Kimura Takuya as Ito Naoki
Nakayama Miho as Oba Minako
Natsuyagi Isao as Ito Naomi
Nakamura Toru as Hamazaki Kiichiro
Okada Masumi as Hamazaki Masateru
Harada Mieko as Hamazaki Makiko
Yusuke Santamaria as Nakajima Keita
Kazama Shunsuke as Nakajima
Honjo Manami as Sakuma Yuri
Yokoyama Megumi as Tamaki Harue
Jinnai Takanori as Kokubu Yoshiharu
Honma Kenichi
Nagamine Naoko as Shoko
Sato Hiroshi
Yazawa Kouji
Sagawa Mitsuo as Ogura Keiji
Yamaji Kazuhiro as Tamaki Kazuyoshi
Nobuzane Kazunori as Oba Yoshisan
Makimura Senzaburo as Morita Akihito
Inoue Kayo as Morita Kazuko
Minami Miho as Morita Kimiko
Ishibashi Ryo
Tayama Ryosei
Sasaki Katsuhiko
Okumura Kouen
Mori Yoshiyuki
Ashizawa Takako
Yoshimitsu Ryota
Tanaka Kenji
Ihata Juri

Резюме: Kimura Takuya играе Ito Naoki, мистериозен човек, който изглежда има някаква особена връзка с Oba Minako (Nakayama Miho) от своето детство. Но Minako е загубила паметта си отдавна и не си спомня нищо за детството си или него. Naoki знае почти всичко за нея и тайно я кани на "Sleeping Forest". От там тяхната история започва в комбинация от тъмна и романтична драма.

 

Свали с английски субтитри
Торент с руски субтитри

Онлайн с английски субтитри

Онлайн с руски субтитри


Личен коментар: Четох по форумите, че е много хубав и Кимура прави много добра и силна роля. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този го изгледах. Да ви кажа, усещането за де жа вю все повече се засилва при мен. Ако ви е харесал One Million Stars Falling from the Sky значи и този ще ви хареса. Първия според мен печели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента го гледам и съм до средата. Трябва да призная, че от доста време не ме беше грабвал сериал така. Бях се понаситила на типичните и предсказуеми сюжети и почнах да го гледам даже с известна досада, но останах приятно изненадана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента го гледам и съм до средата. Трябва да призная, че от доста време не ме беше грабвал сериал така. Бях се понаситила на типичните и предсказуеми сюжети и почнах да го гледам даже с известна досада, но останах приятно изненадана :)

Изцяло съм съгласна с това мнение и направо се влюбих в актьорите. Много са добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манията ми по Кимура продължава да се увеличава. :lol: Отново съм очарована от играта му, а и сериала е много загадъчен! :) С много заплетен сценарий, обаче разгадах отново кой е килъра. :lol: Въпреки това, откъм мистика много добре го докараха.Също така малко имаше Хичкок нещица.Да не говорим, че и музиката на едно място си мязаше точно на "Психо". :lol: Обаче, японците доста повече се трудат откъм филмова музика, като гледам във wiki.На почти всички сериали/филми на които съм попадала японците са се погрижили, да предоставят информация, докато при корейците там дори гуги не може да ти помогне, ако не разбираш корейски, в много редки случаи да впишат, кой е писал музиката.Е все пак в повечето случаи са сборни песни соундтраците им.Както и да е.Отклоних се. :lol: Сега за играта на другите актьори, всички ми харесаха.Режисьорските решения също ми харесаха.Сериалът те държи в напрежение до края!

 

 

Ето и OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, снощи/днес сутринта в 4:30 приключих с "Гората, която може да спи", което всъщност граматически е точния превод на заглавието на сериала. По мое скромно мнение - това е най-болният сериал, който съм гледала. Толкова перверзии, досега не бях виждала на едно място. И най-болно, според мен, е това, че последния епизод е бил излъчен на Бъдни вечер, 98ма. Не знам за японците, но на мен това би ми скапало Коледата.

 

Какво ми хареса:

 

- Кимура Такуя в началото; играеше пленително, а героят му имаше онази особеност да представя истината в много брутална светлина, яко хрумване в комплект с професията му (Визирам като обясняваше на Минако как е дошла просто за да пробва нещо интересно преди сватбата си);

- злия поглед на мъжа на Минако, мале, изтръпвах;

- саундтрака;

- oператорския майсторлък (беше съспенс като по учебник)

 

 

Какво ме отврати:

 

- типично японските номера в началото (писма до съседите, заливане с лайна в медиите, разследване на миналото на всеки, ебаси тия хора са в по-доносническа страна от нашата по времето на комунизма...)

- мотивът за брата и сестрата, хронологично използван след това е "One million stars falling from sky"

- психо-хлапето, дето играеше малката Минако;

- абсолютно никому ненужната майка на Хамазаки, а и баща му - като цяло ненужна сюжетна линия, а сцената с голата майка пред детето беше перверзия;

- гадния край на героя на Такуя накрая (и факта, че трябваше да се зачета в спойлерите на d-addict, че да схвана че всъщност е умрял във влака...уффффф)

- абсолютната липса на романтика, нормални интимни сцени и човещина, честно, убийството на Юри ме скапа здраво, може би защото с такъв мотив, досега не съм се сблъсквала)

 

 

Изобщо: драма за advanced-фенове на азиатските сериали, иначе за прохождащите в темата ще е стресираща.

Впрочем се натъпках с лафове, които научих от сериалката, и устния ми по японски мина много добре. Но сега си давам почивка от простотии поне до писмения в петък, а после бързам да летя за вкъщи и може би чак у дома ще събера сили за нова доза сериали... много ми дойде просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...