Jump to content

Recommended Posts

GFotaku    2

Gintama01.png

Gintama

> Българско заглавие: Сребърна душа

> Страна: Япония

> Година: 04.04.2006 - ... (продължава)

> Линк към AniDB

> Жанр: екшън, комедия, пародия, сай-фай...

> Епизоди:
201х25 минути (първи сезон) - 2006-2010 година
1х95 минути (филм) - 2010 година
51х25 минути (втори сезон) - 2011-2012 година
- трети сезон излиза в момента - 2012 година

> Резюме: Саката Гинтоки е самурай, който живее в ера, в която самураите не са вече нужни.
Още по-лошо е, че на земята има и извънземни нашественици.
Нашият герой, заедно с Кагура и Шимура Шинпачи, трябва да минава през всякакви неща,
за да може да живее в този объркан за него свят и да си плати поне наема...
А всички знаем какво значи това...

> Свали от: тук :click: (с английски субтитри)

С български субтитри на GFotaku:

тук :click:

7411855s.png

6894866j.jpg

Gintama: The Movie:

The Final Chapter: Be Forever Yorozuya (2013)

> Заглавие: Gintama: Kanketsu-hen - Yorozuya yo Eien Nare 
> Алтернативно заглавие: 劇場版 銀魂 完結篇 万事屋よ永遠なれ
> Българско заглавие: Сребърна душа: Последен чаптър - Йорозуя завинаги
> Страна: Япония
> Година: 2013
> Жанр: пародия, екшън
> Времетраене: 110 мин
> Резюме: Какво щеше да се случи, ако Белият демон никога не го беше имало?
Саката Гинтоки попада в бъдеще, в което не може да съществува. Какво се е случило с Йорозуя в този свят? Може ли Гинтоки да спаси приятелите си? Това ли ще бъде последната задача на Йорозуя...

Субтитри: български

Свали:  :click:

Гледай онлайн с бг субтитри: Част 1 и Част 2

8066726T.jpg

Gintama: Jump Festa Special

(2014)

AniDB

Свали специален епизод с  :subs: :click:  :click:

Онлайн

bdb3d8f2189b88e1.jpg

ГИНТАМА 3

Година: 2015

Резюме: Приключенията на Гинтоки и компания продължават!
Първата им задача е да успеят да намерят своето време...

:essub: 

Свали с български субтитри:   :click:  :click:

Онлайн с български субтитри:  :click:

antkGnz.jpg

Гинтама S4

Година: От 09.01.2017 до ??

Жанр: екшън, комедия, фантастика, пародия, шонен

Режисьор: Мияваки Чизуру

Студио: Bandai Namco Pictures

Линк към AniDB

Резюме: Приключенията на Гинтоки и компания продължават!

Свали с български субтитри:  :click: 

Редактирано от Joys

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cheryll    1

Е, браво... Няма и един коментар тук, за това нека да съм първа. Изтеглих първите стотина епизода от Замунда и възнамерявам да го гледам паралелно с D.Gray-man, още повече, че си падам по шонени, самураи и подобни нему индивиди. Имам големи надежди анимето да се окаже интересно, особено след като попаднах на ето тази картинка:

1699_10151523135804059_408681942_n.jpg

:lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Alfons    2

И аз така направих преди няколко седмици. Не е малко епизода, така че не съм дори на половината, но анимето определено си заслужава. Пародията е страхотна. Харесва ми това ,че не се съобразяват с нищо. Няма табута и граници. Героите, пък са запомнящи се образи и епизодите се гледат с лекота. 

Единствения минус за момента е в това че липва развитие от към сюжет и почти всяка серия е сама за себе си. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cheryll    1

Забелязах аз, че пародират анимета и това ме втрещи. Още в първите два епизода ( то бе май спешъл), Гинтоки казваше, че искал да има банкай :28558: . Някак си не очаквах, че анимето може да осмива друго аниме, а това е плюс за мен, защото от един момент нататък се насищаш на всичко и като видиш нещо ново, оставаш изумен...

Другото, което ми хареса е арта. Няма как да се оспори, че е хубав, а от визията на Гинтоки направо ми омекват коленете. Де в реалния живот ще видиш готин самурай? :rofl:  Колкото до сюжета, не искам нещо сложно, даже за предпочитане е всяка серия да си е сама за себе си. Така няма излишна мелодрама и натоварване, нъл' тъй? :up:

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Iryoku    1

Гинтама е едно от наистина малкото анимета, които гледам напоследък и което е наистина доста интересно и от което действително могат да се научат доста културни аспекти на Япония по един доста комичен начин. Радвам се, че има и други хора, които го харесват ^^

Аз също смятам, че точно това, че няма основен сюжет го прави по-интересно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Str3e7    1

Най-добрата комедия завинаги. Всички герои са изроди и съм ревал от смях с тях - Гин, Сого, Кагура, принц Бака и т.н. Най-як ми беше втори сезон, защото трети е прекалено кратък, а първи - с доста скучни епизоди, като например онзи за твърдо сварения детектив... Артът също е добре, а саундтрака разбива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mrnkaloto    21

Започна сезон 3 и вече може да гледате първи епизод с български субтитри.

:click:   :click:

Първата им задача е да успеят да намерят своето време...

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Str3e7    1

Не е ли четвърти сезон?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bez4orap4o    0

Следя го с интерес,големи образи са,да не говорим какви лафове се използват,добра пародия!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stelita    1

Е най-накрая да се запиша и аз тук. Първото, което ме учуди е, че коментари почти няма.... :dunno::swoon:  Очаквах да ме ударят някакви поне 10 страници коментари, ама... тц. Без значение. Анимето за мен е любимо. Ама много любимо. Незаменимо любимо. И съм искрено благодарна на GFotaku и екипа на Спирита, че продължават да го превеждат. Благодаря ви, хора, че сте запазили голяма част от духа на анимето в субтитрите. :thanks:

И много, много ме зарадва факта, че ще видя анимирана Gender Bender арката в новия сезон. Една от любимите ми арки от мангата. :es:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ragnos    211

В този раздел трудно ще намериш тема на аниме с 10 страници коментари. :D Shingeki no Kyojin май е единственото изключение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stelita    1

Да, да, забелязах :D Е, все пак броя на коментарите не е точна мярка за броя на феновете. Преполагам анимето има повече фенове, от тези, които сме се разписали тук. Учуди ме, че аниме като Vampire knight има повече коментари. Не че е толкова лошо аниме, ама... нали. Не, всъщност няма значение.

А дали на някой му е известно, колко епизода ще е този сезон на Гинтама? Незнайно защо, си мисля, че може би ще приключи с тази арка...

А и ми се струва, че и на мангата й се вижда вече края...

P.S. За Титаните е разбираемо, понеже дава доволно поле за изява на теоритичските способности на хората. Кой, какво, от къде и как... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
naia    233

Права си. Броят на коментарите не е важен. Аз самата гледам, и да ме пита човек, защо не пиша.

Може би годинките си казват думата.  Годините нямат значение, всъщност, ама само аз го знам това.

Кой е казал, че анимето и анимацията като цяло, са само за деца, подрастващи, тийн?

Напротив, има анимета, които НЕ са за деца, колкото и да са добри./ Нямам предвид хентай, разбира се./

Те са игрални филми, облечени в рисунка.

Анимето е изкуство, а аз обожавам рисуването, и това не е нещо, което може да се изтрие.

.

Има неща , великолепно нарисувани, със слаб сценарий.

И обратното, По-ъгловати и схематични, но историята те поема.. и ти си имаш образите в съзнанието, фор евър.

Затова е толкова трудно да правят филми по анимета.  Затова сме толкова придирчиви към тях.

Тук има обширни, тези теми обикновено касаят разни сериали, с поредната набедена певач/ ка от небосклона.

Понякога се пръкват и добри неща.  Но се радвам, че изобщо се пише. Наистина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gintoki    0

Върховно аниме! Благодаря за превода! :up:

Стигнах до 2-ти сезон , но в zamunda го няма целия с превод. Имам предвид че има торент от 202 до 252 епизод , а до колкото видях сезона е до 265 епизод. Бих бил много благодарен, ако качите торент със превод на епизодите от 253-265 или ако качите самите субтитри .

Поздрави !!

P.S. Видях че ги има във vbox7, но качеството не е много добро. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Joys    34

Стартира четвърти сезон на анимето. Поздравления на GFotaku  :kissx:, която продължава с превода му на български. Линкове за сваляне са добавени в първи пост. С български букви първи епизод  оттук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ukio    271

Хора, помогнете да качим в бг тракер 3-серийната дорама по темата, която беше излъчена в средата на месеца!

Опитвам се да я преведа на български, понеже е супер готина и забавна. 

Качвам субтитрите в докс. Добавени са върху файла с английските и дори не съм сменяла името на оригиналния преводач. 

Извинявам се, че не съм направила превода по правилата!

Сериите са по 15 мин. и представят Арката Мицуба.

Ако някой е наясно с тази история, може ли да ми каже, как свършва?

Spoiler

Мицуба оживява ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване