Jump to content

Flower Boy Next Door (2013)


Recommended Posts

Ооо, да, онова нацупено кльощаво създание ми е противно още от You've fallen for me - няма такава кисела физиономия:)

 

* Само това имах да кажа, и тъй като е несъдържателно, модерите могат с чиста съвест да си го изтрият това мнение, без да ми пишат лично обяснение;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме дразни приятелката от училище, До Хи май се казваше. Ей, отвратително същество! Самата актриса ми е супер антипатична и от други сериали. <_<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя се очаква да е противна, даже авторката на комикса е казала, че До Хуи си отговаря най-пълноценно на образа ;) Бяха пуснали някакъв спешъл наскоро, та там видях... оригиналната рисунка:) Същата превзета кифла :lol:

 

А бившата на Енрике уж не трябваше да е противна... Или поне на мен така ми се стори по развитието на сюжета - говориха си искрено, приятели от години, предано влюбена в брат му, откровена до степен да го покани да заминат заедно, защото е опознала болката от несподелената любов... И за актриса - някакво капризно чудовище :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бившата приятелка си е гнусна, каквато трябва и да бъде. Несбъднатата любима на Енрике, дето й гледахме анорексичната муцуна и в Heartstrings обаче по лично мое мнение е една идея по-зле. Всъщност, имам чувството, че след подбора на тоя един билюк класни типове (щото тука един лош мъжки образ и актьор нямаше), накрая не са им останали сили или мерак да придирят за женските и са остъргали дъното на тенджерата. Все пак трябва да отбележа, че Пак Шин Хье с дълга коса мяза на нещо (макар че и косата не може да я спаси, след като стилистите са решили да я обличат в чували) и донякъде напомни дните на Tree of heaven, та донякъде се отсрами.

Да наблегна пак на екипа юнаци:

Комшията и съквартиранта му - кой от кой по-откачени и яки. Външно, вътрешно - всякак.

Силно дезориентирания японец, при това натурален, както се оказа - сладур от всяка гледна точка.

Брата-доктор - едно от най-красивите дървета, които историята познава.

Пък дори и портиера-охрана - таз романтична душа!

 

Сега за набора само ще формулирам следното - след като можа да изкара почти естествена целувка от красивата, но изключително безизразна моруна Шин Хье, изводите оставям на вас. :lol:

Като сериал май ще запомня шапката-панда (страхотна ееее!), но успях да набележа още два екземпляра, чието развитие ще бъде проследено, както и да затвърдя вече изграденото си мнение за Юн Ши Юн. В крайна сметка съм на плюс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весел, позитивен и приятен сериал. Сериал, който разказва за пътя на промяната и личностното развитие на отделния човек, носещ в себе си товари, травми и белези от отминали преживявания, но и надежда за едно по-светло бъдеще. Сериал, който съдържа красиви диалози и който придаде смисъл на фразата, че един човек може да се превърне в целият ти свят.

Пресъздадена е човешка история, на моменти забавна, на моменти трагична, преливат топли чувства и емоции, породени от трепетите и желанията на персонажите. Хареса ми уникалността на всеки от героите, характерите им, отношението им. Външният им вид и цялостното им поведение кореспондираха на представата, която зрителят трябваше да има за тях.

Прекрасен актьорски състав, увличащи епизоди, лекарство за по-добро настроение. Какво повече му трябва на човек? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весел, позитивен и приятен сериал. Сериал, който разказва за пътя на промяната и личностното развитие на отделния човек, носещ в себе си товари, травми и белези от отминали преживявания, но и надежда за едно по-светло бъдеще. Сериал, който съдържа красиви диалози и който придаде смисъл на фразата, че един човек може да се превърне в целият ти свят.

Пресъздадена е човешка история, на моменти забавна, на моменти трагична, преливат топли чувства и емоции, породени от трепетите и желанията на персонажите. Хареса ми уникалността на всеки от героите, характерите им, отношението им. Външният им вид и цялостното им поведение кореспондираха на представата, която зрителят трябваше да има за тях.

Прекрасен актьорски състав, увличащи епизоди, лекарство за по-добро настроение. Какво повече му трябва на човек? :D

Адски съгласна, най-добре изявеното мнение по сериала, което съм прочела досега! Напълно дума по дума изразяваш и моето мнение по въпроса. Сериалът е едно духовно преживяване, извисяване, което ти помага да преодолееш и собствените си проблеми, независимо дали са от същото естество или не (поне на мен ми помогна да преглътна някои неща). Аз съм адски очарована от целия свят, в който ни потопиха Юн Ши Юн и Пак Шин Хъе... :) Бих го гледала отново и с ръка на сърцето си пак ще ми хареса толкова, колкото и сега. Не бива да го изпускате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз съм от малкото, на които този сериал изобщо не хареса. Честно казано досега не беше ми се случвало корейски сериал така да не ми допадне, хем Шин Е я харесвам. Историята ЗА МЕН, подчертавам, че изразявам просто собственото си мнение, беше недоизпипана, плитко скроена и развръзката беше някак си никаква. Играта на главните не ми хареса, героят Енрике определено ме дразнеше с детинското си малоумно поведение, което претендираше да бъде маска на истинската му същност, а Yoon Shi Yoon сигурно е единствения корейски актьор, когото не мога да понасям, втори филм гледам с него. Park Shin Hye също ме разочарова. Химията между тях беше под нулата, целувките също, тя пак стоя като дърво. С две думи, съжалявам, че го гледах.

Във всеки случай специални благодарности на тези, които превеждат и тези, които се грижат филмът да достигне до нас! Момичета, за вас моите уважения, дано не приемате лично нехаресването ми!

tcveti+buket+44322462545.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма боза излезе този сериал.Благодаря на тези които са се потрудили да го преведат,но си е било чиста загуба на време!Изгледах го защото е нещо ново корейско но с нищо не ме впечатли до самия край-нито със сценарий,нито с актьорско изпълнение.Фенка съм на корейските сериали,но този си беше много тъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С натежало сърце признавам, че този сериал беше истинско разочарование за мен. Може би, защото очаквах много, много повече. Мисля, че виновен е безинтересният сценарий или режисурата, не знам… Още по-лошо е, че харесвам повечето от актьорите и мисля, че се справиха добре с ролите си. Особено ми допадна играта на Kim Ji-hoon, пискливата редакторката и Park Shin Hye, за мое учудване. Макар, че любимецът Yoon Shi Yoon тук нещо… най-ме дразнеше дебилното поведение на героя му – това типане на място, бързото говорене, мрънкането… Но каквото и да е, историята не ме завладя, нямаше тръпка, жалко, толкова я чаках. Но все пак виждам, че има хора, на които им е харесало, така, че – всеки ще прецени за себе си. Благодаря за предоставените бгсубтитри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, погледнато от една страна заради актъорите очакванията бая се завишават и очакваме нещо неповторимо, невероятно и единствено по рода си. Обаче пък от друга, въпреки че историята не е от най-зашеметяващите и оставящи без дъх, има нещо невероятно красиво и оставящо дълбока следа (поне при мен) в начина, по който е разказана. Самите герои, характера им, много е въздействащо. Енрике може и да се е държал като хлапе, но точно този тип държание бе нужен на нашата Рапунцел за да разчупи оковите си и да се освободи от всичко. Пък самата Рапунцел трябваше да е точно такава - резервирана, страхлива, необщителна... Поне аз така си мисля и на мен този сериал ми бръкна дълбоко  в сърцето. Ясно е, че не за всеки ще е така, всеки си има свой вкус. Но аз лично набутвам сериала сред много любимите си. Бих го гледала втори път и то с най-голямо удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак като гледам, май отново ще се намерят недоволни. Така и не се намери драма, която да ви допадне. Все ще намерите нещо да критикувате. На един не му харесала актрисата, на друг - актьора.... За мен и двамата са големи сладури. Е, да вярно е, че Shin Hye малко се поизложи с ролята в You're beautiful, а Yoon Shi Yoon малко преиграваше на места и правеше адски странни физиономии в Me too flower, но като цяло доста са подобрили уменията си от тогава. Много ще ми е приятно да ги гледам и в този сериал. За сега началото ми хареса. :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като са недоволни? Аз също очаквах повече, ама на - толкова дал сценаристът. Ако не бяха яките момци, сериалът като сериал си е жив зян... Догледай го, пък тогава се сърди на хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми сериалчето. Забавно, отпускащо :))

Ши Юн ми е много сладък <3 има едно такова детско излъчване или не знам как да го нарека.

Направи ми също впечатление приятелката на До Ми - смешна ми е,, особено като си казваше името.. разкъртих се от смях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е много топъл и сърдечен. Начинът на заснемане ми беше нетипичен и малко трудно свикнах с него в началото. Сякаш е сниман като филм. Но пък по-различно и със свое очарование. По едно време много ми напомняше на ситком. Заради задушевната атмосфера най-вече. Бих казала, че е като "Приятели" по свой си начин. Много ми допаднаха отношенията между героите. Всички ми бяха приятни, нито един не съм мразила. Дори и дизайнерката като се натискаше на Джин Рак и използваше бившата си приятелка. В този сериал нямаше толкова много драма, но пък имаше доста забавни и стоплящи сърцето моменти. Всичко беше поставено на основата на съседските отношения - съседи от всички страни, обединявайте се.
Очаквах съвсем друго от този сериал, когато четох описанието му. Обаче той се оказа много повече. Представях си едно момиче, което получава астматичен пристъп само като прекрачи прага на вратата, а тя се оказа доста по-нормална от представите ми. Хареса ми, че Мъника хич не я щадеше. Навлизаше в личното и пространство всячески без да се съобразява с чувствата и, за разлика от Джин Рак, който все от деликатност си я харесваше 3 години мълчаливо и от разстояние. Явно сценаристите са заложили не на драмата и психологията, чувствата на главната, а на действието. Защото с нищене на травмата сериалът щеше да потъне в пасивност и разсъждения, а методът на Енрике се оказа по-добре работещ. Той просто я изкара от тях, извади я от света на самосъжалението и мисленето и за миг не я остави на спокойствие. Когато на човек му е толкова тежко, колкото на нея, е по-добре да спре да мисли (и да се измъчва) и да се остави да го ръководят действията. В случая действията на Енрике бяха двигателя на нейния прогрес.

В предпоследната серия бях готова да кажа, че са прецакали хубавия сюжет с измисления опит на Док Ми да отдалечи Енрике от себе си, но той не се отказа от нея. Даже започна да се държи като нея. За едно беше много прав - като каза, че Джин Рак и Док Ми правят нещата по-сложни. И аз това си мислех доста време докато гледах сериала. Док Ми е ясна - жена, която до такава степен е свикнала да я мразят, че не можеше да свикне с това колко хора я харесват (двама мъже едновременно). Това е типичен и често срещан образ по книгите и сериалите. Много обичат да ги използват такива, за да правят нещата да изглеждат по-драматични, отколкото на мен ми се нравят. Все си мисля, че у всеки човек има вродена потребност и стремеж да обича и да бъде обичан. И като започнат да ми използват този тип образи на хора, които не могат да свикнат с това някой да ги обича (и им харесва да се изживяват като страдалци и да се самосъжаляват), ми изглежда изкуствено. Съвсем човешки естествен порив е желанието за щастие и не мога да приема, че има човек на тази земя, който доброволно ще се откаже от него, след като вече веднъж е хванал това птиченце. Така че не разбрах каква толкова голяма беше тази драма около връщането на Енрике в Испания (втория път). Харесали се младите, разбрали че се обичат и какво? Девойката мечтае да пътува, не вярвам той да не може да работи върху анимацията от Корея. Нали и там имаше екип. Та, тука сценаристите бяха попресилили нещата.


Харесвам всеки един образ от сериала. Никой не ме е дразнил и имаше развитие на персонажите, което рядко се случва да се види във филм или сериал. Сладкия Мъник, дечко до мозъка на костите си, беше сериозен и тъжен принц, когато трябваше. Колкото и невъзможно да ми се струваше, когато гледах лигавата му усмивка, трябва да отбележа, че беше много убедителен в мъката си. Даже ми хареса повече тъжния Енрике. Той беше и по-сериозен, истински. Дечкото беше по-скоро маска, която той ползваше пред всички. Правеше се на недорасляк, за да радва хората около себе си, но се оказа, че е зрял възрастен индивид, който използва коренно противоположен от Док Ми начин да се предпази от хорската омраза. Всеки е обект на злоба, но начините да се спасиш от нея са различни и двамата главни го доказаха.
Много харесах персонажа на Джин Рак. Той е от тези стеснителни и деликатни хора, които са способни да живеят с любовта си без да признаят чувствата си. Но накрая осъзна грешката си, разбра, че е закъснял и даде добър съвет на приятеля си чрез идеята за комикса.
Онова дребното, рошаво, с тъмните кръгове под очите е голям колорит за сериала. Нейният художник (съквартирантът на Джин Рак) ме изкефи като каза, че тъмните кръгове били нова мода в средствата за флиртуване. Обаче накрая на филма беше много по-сладка без кръговете под очите. По характер си остана същата, но поне заприлича на човек.

Голямата изненада за мен беше собственика на апартаментите. Трябваше да се сетя, че крадецът вика "Дръжте крадеца!", но изобщо не ми хрумна.
Допадна ми, че Джин Рак и дизайнерката не се събраха, а си намериха други възлюбени, които приличаха на първата им любов. Това си е несъзнателно влечение. И понеже съм го установила по себе си, знам, че е съвсем в реда на нещата.


Личеше си, че продукцията е нискобюджетна, но сценарият беше добър. Без много ефекти, без големи харчове, снимана на една малка улица в два блока, но пък много добра. Когато историята е добра, няма нужда от много украси, за да впечатляват. Ето това ми хареса в този сериал - със скромен ресурс, действие почти изцяло на едно място, но пък задушевно и с приятелска атмосфера. Различен от почти всичко, което съм гледала и това много ме радва. Иначе не е интересно. И нямаше класово разделение. Нито един богаташ, който да харчи като изтърван. Това ми направи впечатление и много ми хареса. Всички бяха все бедни, работещи и оцеляващи, но много задружни. Като изключим Енрике, разбира се, но нямаше и бегъл намек за парадиране с богатство.
Мъника ми харесва много повече с червена коса

(а в сцената, където тримата се бяха издокарали, за да крадат колата от брата на Джин Рак, ми приличаха на вампири, а Енрике с по-открито чело изглеждаше супер - сериозен, по-голям)

, отколкото с оная никаква безцветна прическа в края на сериала - като един от тълпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино сериалче, много ми хареса :)  :wub:  :inlove:   Шин Хье е много сладка :) Тя ми е любимата актриса

Редактирано от bealonenomore
Писането на кирилица във форума е задължително!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно сеиалче...остава ми само последната серия и както с повечето драмички става ,не искам да я гледам,защото знам,че ще свърши..Този Енрике,,незнам това момче от къде го извадиха,толкова е добър,толкова енегрия има в героя му,че чак мен ме зарежда.. Park Shin Hye..няма нужда от коментар,за мен тя си остава една от най-добрите,тази роля толкова й отива и се справи брилятно с нея.Брилятно,отпускащо...страхотно сериалче..


И между другото,съвсем неочаквано за мен,това беше една от най-красивите целувки,които съм гледала...толкова беше чувсвено и истинско..прекрасно!

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво сериалче. Не е нещо особено и не вярвам да го гледам отново, но си беше перфектен за след ужасно натоварена седмица ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно и разтоварващо филмче :) Тук за първи път гледах Yoon Shi Yoon и ми стана страшно симпатичен  :up: специално тук  играе два персонажа - малко момче и влюбен мъж и го прави прекрасно ! Удивителен е :* 

Гледайте няма, да сбъркате !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента я гледам тази драмичка..свърших 4ти епизод. Не е зле за сега. Само, че като се сетя как се целува Шин Хье..ми иде да се откажа :D но все пак аз никога след започването на една драма не съм се отказвала да я гледам, а и в случая си имам причина-главния. Много е сладичък и луд :D Харесва ми..за първи път го гледам в сериал и ще му хвърля някой-друг поглед по някое време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...