Jump to content

Lee Hi


blacky80

Recommended Posts

Новината от часове- Lee Hi с албум и клип през март.

Credit: OSEN

И аз бих я поздравила по слaдурският начин на СънгРи... laugh.gif

Колкото и да не разбирам начина по който папа YG, първо съобщава едно, а в последствие променя няколко пъти. Радвам се, че албум скоро ще има. Ура! Дано датата не е в края на март, че се чудя как ще разпределят времето на всеки от YG, със солота, завръщания, и нови групи..

Малкото, голямо на глас, момиче спечели и Rookie Award на 22nd High1 Seoul Music Awards.
tumblr_mhhlc8QOAI1rk2vd4o5_500.jpg

Тя седеше на масата на победителите и на най-колоритните екземпляри от YG Ent, и закономерно бе атракция за камерите (поне на фен

камерите laugh.gif ) Голямо браво и за сценичното й изпълнение. Песента 1, 2, 3, 4 отново бе припявана от повечето idol-младежи на наградите laugh.gif .



На червения килим, мина сама, една от първите пристигнали бе. Че е сладурана, две мнения няма, само лека забележка към тези ужасяващи платформи на краката й.
tumblr_mhidyvl9WV1rqereco1_500.jpg

tumblr_mhhgot98VQ1rk2vd4o4_1280.jpg
tumblr_mhhgz3gZr81rk2vd4o1_500.jpg



На сцената грееше и доста по-свободно се чувстваше.
tumblr_mhhlhmdefW1rk2vd4o1_500.jpg

Да не забравя да я похваля и за номинацията за Best R&B and Soul Song на 2013 Korean Music Awards, за които писах,по принцип, колко малко айдоли се номинират въобще в категориите. На 28 февруари ще разберем дали тя няма да е изненадата тази година.
Последно очаквам да присъства и на GAON Chart Awards, на 13 февруари, където за моя пълна радост ще има и bang bang присъствие. tongue.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lee Hi на червения килим на Gaon Chart KPOP Awards!

tumblr_mi5jkkOGUO1qzjb8ko2_r2_1280.jpg

tumblr_mi5vflxJ0L1rk2vd4o4_500.jpg

Онези следящите какво облича и колко струва...

tumblr_mi5xpci1W61rk2vd4o1_500.jpg

 

И разбира се, с наградата за изпълнител на месец ноември 2012.

SONG OF THE YEAR Digital Award

November - Lee Hi1,2,3,4

tumblr_mi7cdyntP11qzjb8ko1_500.jpg

 

 

 

 

 

Да идва март, вече и дебютния албум да види свят :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах си опасенията, но вече е факт...

Кой искаше И Хаи да е соло? От YG съобщават, че момичетата от SU:pearls са прекратили договорите си. Lee Hayi остава като соло артист в YGE.

credit: тук

 

 

Не съм особено доволна, конкретно за останалите момичета, но чакам официално становище от YG E.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го казах това :lol: :lol: И то с напълно ясното съзнание, че успеели и солото, както стана, YGE ще разкара останалите.

Надявах се все пак да ги остави за друга група, но явно са ги отсекли с голямата брадва :lol: :lol:

 

 

Надявам се Lee Jung Mi да си намери друга компания, момичето е много талантливо и симпатично......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и днес. YG, за пореден път "излиза" с мистериозни тийзър снимки за свой артист. Чуа!

Добре, че малко остава до март :) . Гаданията кога и какво са позволени.

"March 1st? March 7th? March 21st?"

 

LEE-HI-teaser_01.jpg

 

YG LIFE Update (130225): “LEE HI TEASER PIC #2”

 

LEE-HI-teaser_02.jpg

 

П.с. Бузките сладки не ги виждам, нещо, а толкова да са "изчезнали", не вярвам. Но, пък очаквам този албум с нетърпение, и знам, че и изненада ще има.

 

Поздрав, с един прекрасен ремикс (Orchestral Remix) на "It's Cold"

http://www.youtube.com/watch?v=nynUV9sD3zc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиле, пробвАх се, наистина, ама това късокрако и дебелобузо девойчи може да има глас,ако ще и за милиони, ама харизмата й е на пневматичен чук, а като гледам и акъла. Да не говорим, че гримьорите й просто съсипват едно 16 годишно дете, точно както навремето Минзи. Мое да не ги взимат красиви в тая агенция, ама мамка му, опитват се на ди излъжат, че са...

 

Иначе пей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е точно дете-тийн със зрял глас и харизма, да не забравяме, че е на 16 г, и закономерно има бузки, които харесвам.

Не е задължително всички да я виждат чаровница. Но, определено не искам да я виждам фотошопирана, а нормално за сцена/ фотоси, примерно, гримирана.

А, късокрако и дебелобузо, и Суджи някога беше, пък сега корейците(и не само те) я слагат в кюпа с други секси млади дами.. :lol:

 

Новото за днес: Lee Hi ще пусне интро "Turn It Up" през блога на YG. Ако сте забравили: www.yg-life.com

14885644.jpg

На 1 март ще имаме честа да чуем това интро. Това заглавие ми/ни е доста актуално в главите, още, ха дано има изненадки...

Не изключвам факта, както Табло обеща, че и той е пипнал нещо за нейния албум. Т.е., чинно си чакам... :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно интро. Поредното добро от Фемилито! Жалко, че не е цяла песен. Едно 100 пъти го врътнах само аз.

Браво на Kush -справил се е отлично, Табло(текст) блестящо, а Лидия все повече се осмелява да покаже на света колко е талантлива.

Самата Lee Hi, как звучи, отново и отново ме кара да искам този албум, вече. Детето е наистина супер монстър рууки. Пристрастна :P .

LEEHI_INTRO_LYRICS.jpg

Тексът, плод на гения на Бло Бло(Табло).

 

LEE HI. TURN IT UP. LYRICS

 

Whenever I fall down, I stand up smiling bigger.

When I fall down, higher than then. Cuz my name is "HI"!

Where the music is, I'm there. Music is my life.

I'm so brightly shiny in a deep darkness, I'm a STAR!

In the club, at the street, in the headphones

Till this moment that my voice is heard

I remember, cannot forget how much tears and sweats I dropped

And now it's time to shine!

Turn it up!

Hands up, raise em HI!

Close your to eyes,

Now, at this moment you and music become one, say my name.

Turn it up!

Turn the volume up, raise it HI!

If you feel me, say my name.

Hi.

 

 

 

П.с. Тази синя рокля дано бързо я "разкрият".Искам и аз. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Детето бижу и продуценитите й продължават да ме радват, с всеки следващ кадър и инфо, около албума. Концепцията е свежа, модерна и точно за И Хай.

tumblr_mj41mdMqpj1qhyoglo1_r1_1280.jpg

Та, важното от новините днес:

Пълният албум, с 10-те песни, се казва “First Love”.

Първата част на албума, със заглавна песен “It’s Over“ излиза на 7-ми март, онлайн, и Lee Hi има комбек стейдж на ‘K-pop Star 2‘.

На 21 март, вече, останалите пет песни със заглавната “Rose” излизат заедно с физическият цял албум. Т.е. на 21 март целият диск.

130204_leehi_tracklist_FF-600x457.jpg

 

Online Release on March 7th

 

1] Turn It Up

2] Special (featuring Jenny Kim of YG New Artist)

3] It’s Over (Title Track)

4] One-sided love

5] Dream

 

Full Album Release March 21st

 

6] Rose (Title Track)

7] Stupid

8] Because

9] I’m Weird

10] 1,2,3,4

 

Имената, които виждаме работили по музика, текст и аранжимент будят интерес и възхита: Masta Wu, Tablo, Lydia Paek, Kush, Realmee, Choice 37, Teddy, Robin and Q.

От официалният блог пък загравят "публиката" с:

 

 

I-LOVE-HI_REAL.jpg

 

П.с..за статистиката,

в youtube диша 1 милион гледания, но ще ги мине скоро. :P

 

Едит(05.03): То се е видяло, че всеки ден тийзър ще има. Днес е снимка, отново. Не е ли време и за тийзър MV?

LEE-HI-MV1.jpg

Редактирано от blacky80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно клипче, много чар и настроение носи. Яка концепция и стари спомени, барабар с познати движения и „лица“ от клипчета, но по детски представени.Teddy Bear, кой ли е? Две двебуквени имена веднага ми излизат на ум – YB или GD? laugh.gif Много радва мечката с тая кратуна и стайлинг, пък който и да е.
Expectations Vs. Reality :28558:
tumblr_mj9vzqfad21qgf5eko1_250.giftumblr_mj9vzqfad21qgf5eko3_250.gif
tumblr_mj9vzqfad21qgf5eko2_250.giftumblr_mj9vzqfad21qgf5eko4_250.gif
Доволна съм от It’s Over, може би повече очаквах за заглавна песен ..но идеята на Фемилито, и при нея, с две части на албума е ясна. 3 клипа, навярно също ще видим. Песента дебютира веднага по челните места - Melon: #1.
Готвя се вече за live на kpop star 2, да усетя настроението на Lee Hi, наравно с изпълнението й. А, то няма да е далече - на 10 март.
[LYRIC][English Translation] LEE HI - IT'S OVER:

There are many twinkling stars in the sky
Are we breaking up now?^

Don’t view me so easily
Was giving you my heart a big mistake?
The common words “what goes in and what comes out are different”
Is this what it means?
Was I baggage to you?
Then just put me down

Your useless stubborn nature, the lies that you tell all the time
It’s always however you want, whatever you want
For several days straight, I’ve been walking on this empty street alone
I want to leave you this way

* You will regret it, you will pound the ground
You will realize your mistakes soon
I never wanna ever see you again

** Can you hear my voice?
It’s over, it’s over so baby goodbye
Can you hear these words?
It’s over, it’s over so baby goodbye
Now I won’t cover my eyes and cry again

I said, I said, I said oh oh oh

I feel relieved as if my exams are over
Now that I look back, I was really unhappy
I will run away from being hidden under your shadow
Under the blue sky and find myself
Was I baggage to you?
Then just put me down

Your useless stubborn nature, the lies that you tell all the time
It’s always however you want, whatever you want
For several days straight, I’ve been walking on this empty street alone
I won’t ever go back to you

* Repeat

** Repeat

I said, I said, I said over

If your love has cooled
Don’t hold onto me because you don’t want to give me up to someone else (x2)

Can you hear my voice?
It’s over, it’s over so baby goodbye
Can you hear these words?
It’s over, it’s over so baby goodbye

There are many twinkling stars in the sky
Are we breaking up now?



Source: languagebymusic
Re-posted: @PLanetHaYi


Има доста хубави и разнообразни песни от тази първа част на албума “First Love”. Даже не очаквах толкова балади.
„Special“ и „Dream“ (Адел да вземе да се чуе :28558: ) са ми фаворити заедно с Turn It Up.“Crush” е приятна, също.
Lee Hi (이하이) - 1집 First Love Part.1(playlist)[/size]

2177337500.jpg
Свали: оттук или оттук

tumblr_mj9vhtSArH1qd9kcuo1_500.gif

П.с. Жълтата рокля, плийз ела в моя гардероб! biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна песничка и видеото не е зле. Забелязва се вече подобрение в поведението й, не стои, като изкуствена кукла, по естествена и чаровна ми е сега :)

 

Btw, blacky80, новата женска група на YG ще я бъде ли? Вече започнах да губя надежда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ги разкараха онея за групата.

 

Песента не ме кефи особено - не съм фен на джаз звученето, а и клипа някак не си отива с нея. Иначе сам по себе си е много сладък. Кефят ме препратките към това:

 

 

 

Ще изслушам целия албум. Очаквах много повече след пауър интрото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази песен ми прилича на някакво американско ретро парче. Не го харесвам много този стил, но поне мечока ме кефи :lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен, It’s Over, не е със силата на Intro-то, нито с 1,2,3,4, но е доста приятна и се свиква бързо с нея. Навярно е избрана за заглавна, защото за сцена е куул, говорим за YG E, все пак laugh.gif . Разнообразна, първа част албум, с ретро-соул усещане във всяка песен. Казах си, че се учудих на повечето бавни парчета, сякаш са от старите ленти на Холивуд, но с мощен и „с душа” корейски глас tongue.gif .
За мен живите изпълнения са също толкова важни, за да усетя самата И Хаи, затова чакам. Няма да е лошо и след другата част на албума (очаквам Rose с нетърпение)повечето песни на живо да чуем, защо не да участва в YHY Sketchbook? Определено чувствам промяна – в силата и постоянството на гласа на И Хаи.
Доста по-зряло звучи в Dream, примерно. В отпускането пред камерата, ако гледам клипа...дори се усеща, самата тя се забавлява, а щом й личи, аз съм хепи. Концепцията за клипа, стайлинг, камера, почти пълно 5 от мен. Закачливо и сладко видео, без да е лигаво, точно за младо, очарователно момиче и гласище, малко встрани от стандарта на кей поп звученето. Поне за мен, най-хубавото на песента е, че не е „catchy”, но клипа и Lee Hi я правят.
tumblr_mja8tre0sq1qal6qmo2_500.gif
tumblr_mja8tre0sq1qal6qmo1_500.gif

За статистиката:“It’s Over” е под номер #1на редица музикални чартове: Melon, Mnet, Olleh Music, Bugs, Soribada, Monkey3, Naver Music, Daum Music, и др. Тя е монстър рууки, и не случайно хората имат силни очаквания към нея и музиката й.
За желаещите, фенове, има и събитие, в което има и награди, разбира се:

ul99g.jpg


 

Btw, blacky80, новата женска група на YG ще я бъде ли? Вече започнах да губя надежда...


Да не ни става навик всичко „друго” тук да коментираме laugh.gif - не е темата за новата женска група това, но..все пак имай си една надежда, хихи.


Ако не сте чули „Special”, направете го, в песента участва и Джени Ким (от бъдещата женска група на YG, надявам се wink.gif ). Усилено я тикат мадамата, защо и как, частично и навярно, скоро може да разберем. Но и нейната вода е мътна, след появата в клипа на ДжиДи, минлата година, и онова солово, английско зле, рапиране във видеото за представяне на момичетата от бъдещата Girls Group на YG , доста критика отнесе от хардкор кей поп фенове. Гадае се каква й е позицията в бъдещата група, но навярно самият Папа още се чуди и избира мястото им. Освен нея, за още 2/3 девойки знаем официално. Но колко ще са на брой..
Ако случайно седи в основата идеята, по-известен изпълнител да „рекламира” и подава ръка на по-неизвестен такъв, от Фемилито, може да имаме щастието да видим и чуем лайв на “Special” и евентуално представяне на публиката. Знаем ли от YG какво са намислили и колко пъти променят посоката?. След събирането на по-нов екипаж за албума на И Хаи, и гмуркането в по-дълбокото в нови жанрове за нея, навярно отново имат подход и за гърлите от бъдещата група.


Не става дума за Su:Pearls, да подчертая, говорим за момичетата-трейнита, които се обучават от доста време и се спрягаха цялата минала година с „глупаво-странни” имена и дата за дебют. Лично, аз се надявам, че след И Хаи, GD, 2NE1, и между CL и Taeyang, ще „пуснат” момиченцата. Друг е въпроса, че все нещо куца или недостига при тях, да не забравяме, че договорите с другите „деца” на компанията, и със спонсорите, са на друг етап и развитие. По темата, през 2013г., ако всичко е наред ще имаме дебютирала нова женска група smile.gif .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допада песента, макар че гласчето на И Хи й вдига малко нивото. Твърде постоянна и еднаква ми е.

Но няма как с подобен тембър, като е на тази възраст да я пуснат в друга концепция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да драсна за ''детето с гласчето'' Lee Hi ,защото е очарователна и защото има смелостта и зелената светлина да твори в желания от нея стил и за пореден път е заложила на нещо нестандартно и различно..Албумчето много ми допадна,приятно е за слушане,леко и пропито от нейната харизма..Докато я слушах как владее гласчето,как флиртува с мелодията,как импровизира и колко естествено и стоят тези парчета изпитах голямо удоволствие..защото този албум е за ценители,които търсят нещо отвъд общо-приетото и популярното и е за истински фенове на музиката,която докосва,вълнува и оставя следа.. Може би единствено тайтъла ми се стори леко разхвърлян на първо слушане,но не по-малко интересен,като цяло както жанрово,така и вокално..Ноо предполагам с повечко слушане ще ми допадне и хареса поне толкова,колкото ми допаднаха останалите парчета...Тая специални симпатии към ''Special'' - изключително приятно на мен парче и спокойно мога да кажа вече любимо..На мен тя ми звучи някак пораснала с това албумче,повярвала в себе си..овладяла гласчето,осъзнала дара си,готова да покорява и вдъхновява с класа&излъчване...И като споменах излъчване,не по-малко радост изпитах и от визуална гледна точка - както от споделените снимчоци от албума,така и от клипока - и двете наслада за окото,стилни,изчистени,закачливи, с внимание към детайла..С нетърпение очаквам да чуя следващата порция песнички на 21-ви март,които навярно ще са по-темпо динамични и ще разкрият още някой друг красив нюанс от пъстроцветната палитра на гласа и характера й..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...