Jump to content

Ability (2012)


Blue_Moon

Recommended Posts

ABILITY

 

f1c83836034b8029.png

 

Заглавие: Ability / 어빌리티

 

Автор: Сон Дже Хо

 

Илюстратор: И Гуанг Су

 

Тип: Манхуа/ Webtoon

 

Томове : 3+ чаптъра (ongoing)

 

Жанр : Шонен, Екшън, Приключение

 

Държава: Южна Корея

 

Година : 2012

 

Свали/Чети онлайн: Тук

 

Сюжет:

 

Авторите на Noblesse ни представят тяхното второ заглавие Ability.

"Мислех си, че тази способност ми е от полза...докато "това" не се случи."

След инцидент в детството си, главният герой губи паметта си, но за сметка на това

се сдобива със способността да оцелява независимо от раните, които получава.

Всичко е наред, докато не среща странно момиченце на улицата, което го моли за телефон.

Детето излиза на платното и за малко да бъде прегазено от камион, ако нашия герой не го спасява.

След този удар не би твябвало да бъде жив, но все пак той оцелява. Но всичко едва сега започва...

 

 

 

1bb7e68aa59d8703.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от Ноблес това заглавие започна доста ударно. Директно започнаха с битките и явно враговете ще са поне 2-ма. Един който ще преселедва този “камък“( не знам защо ми напомни за „шикон но тама“ или както там беше от Инуяша с тази разлика, че не е единствен по рода си) и друг който по неясни засега причини иска да убие хлапето.

 

Както и да е добре започна и се надявам да продължи в същия дух без това надявам се да навреди на качеството на Ноблес.Шапка им свалям на тези двамата(особено на автора)-2 различни седмични заглавия излизащи едовремено :blink: , това не е никак лесно. Желая им късмет :yes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина започна много силно, ако сравнявам началото с Noblesse, чието беше доста по-леко и бавно, тук директно ни удариха с чук по главата. :lol:

Поне аз не очаквах още във втори чап да се появи това същество. Да видим сега как нашия шотландски боец:lol: ще се справи с този "гущер".

А този камък/сфера се пропука и освободи тази "чиста енергия", като го удари камиона. Дали и момиченцето не се е сдобило с подобен камък?

Авторите наистина много ни изненадаха, вече 2 манги едновременно! Красота! Само дано да не стане едната за сметка на другата.

Дано продължават в същия дух и все така да ни радват. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това заглавие ще се следи определено. Началото е доста ударно. Раничко е за някакви големи разсъждения,но се започва с въпросите и догадките. Като първо разбира се ,кое е това момиченце,явно доста богато или поне явно баща му ще излезе голяма клечка,но защо някой ще иска да го убие и то някой като този отвратителен "гущер". Дали и то няма някакви способности,за които се надявам да разберем по нататък,така де ,не искам да е само с епизодично участие,защото много ми допадна с тия дрешки и тая шапчица smile.gif

Когато момчето открива сферата,до нея имаше поразпаднал се скелет.Дали не е бил на предишен собственик на сферата?

Доста догадки за момента,а нямам търпение да видя как ще се развиват нещата. А и как само свърши третият чап sad.gif Аз не мисля,че момчето може да се справи с това чудовище,но да видим как ще оттърве кожата. Ах,как нямам нерви да чакам излизането на Ноблеса,сега и тази манхуа,направо ще се побъркам от чакане 2441424J.gif

Послепис: Кой ми причини това?!? laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после излезе новия чап. Поне дотук оставам с впечатлението, че способноста на тоа хлапе е да служи като боксова круша. Добре се справя дотук-много носи на бой :lol: .О, появи се едно eye candy от обкръжението на момиченцето, ще трябва да мине още еoна седмица преди да разберем евентуално кой е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, точно си е боксова круша! :lol:

Очаквах поне някаква съпротива от негова страна или поне да се отбранява,

а той през цялото време стоеше да го пребиват и пускаше по някоя и друга усмивка. :huh:

Явно има нужда да запише няколко курса по самоотбрана. :D

Дам, на хоризонта се мерна хубаво биши. :i love this: Сега остава да разберем за какво се бори.

Не очаквах и момиченцето да е в центъра на историята, но явно всичко ще се върти около нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашият човек определено носи на бой.Но с тази си способност е нещо съвсем очаквано.Аз изобщо не се изненадах,че цял чап беше ритан,стъпкван и какво ли не,без да може да се защити подобаващо. Е надявам се напред във времето това да се промени,че чак мен ме боли като гледам как го мачкат. Но доста поизпоти онова грозилище )))

То като цяло май няма кой знае какво да се сподели за този чап biggrin.gif

Дано момиченцето наистина да се окаже важен персонаж в историята,че си ме кефи.

Ама как бързо засякохте онзи от охраната на момиченцето. Веднага му хвърлихте по едно оче biggrin.gif Опасни сте ,еййй laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно,интересно. Сега ще започна да се чудя,дали наистина има "други" сред нас.

Докато четях последният чаптър,малко се присетих за "Мъже в черно" Имаме си агент в черен костюм,индивиди ,които не са хора и спокойно си се разхождат сред нас.

Интересно,това момиченце,защо е обект на толкова атаки от страна на "другите" . И защо тези агенти,бха толкова нехайни относно опазването й,при условие,че толкова често е нападана. Май ще има уволнени laugh.gif Определено засега има много,много въпроси,а завесата много лекичко се повдига. Ама за къде ли съм се разбързал,та това е едвам началото. Може би защото когато почнах Ноблеса и Тал ,вече имаха по доста излезли глави и сега съм се разглезил малко smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно вече, център ще е това момиченце. Искаше ми се повече внимание да беше насочено към главния.

Разбрахме и още възможности на дарбата му - да вижда "другите".

Интересно, че след като го блъсна камион започна да му се усилва тази дарба.

Ох, тоз бодигард какво хубаво биши е. :D Много радва, да не говорим колко е "мил". :lol:

Няма ли най-накрая поне да споменат какво е толкова специално на момиченцето

и защо всички "други" се опитват да й видят сметката? И аз нямам търпение да разбера.

Ники, май наистина се поразглезихме покрай Тал и Ноблес, сега ще трябва да почакаме.

Тези Dokkaebi са си традиционни корейски духове, които наистина във фолклора се казва,

че могат да се превръщат в хора. Както и в огън/да избухват в пламъци/, с червени лица са и рог на главата.

Били зли и обичали да погаждат номера на хората. На лошите хора с лошо, а на добрите с добро.

Разликата им е с призраците е, че те не са образувани от смъртта на едно човешко същество,

а по-скоро чрез преобразуване на неодушевен предмет. Открихте ли прилики с нашия "гущер"? :lol:

Та тези "други" - Dokkaebi, са близки до японските они.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се разглезихме даже, знам че и преводачите са хора ама за тази манхва екипът вече доста взе да се бави. Тя излиза в четвъртък-превода в началото излизаше в събота , а сега вече вторник-сряда(не ме разбирайте грешно, не ги критикувам). Вероятно е така защото все още не е набрала популярност или просто защото е в началото. Понеже не ме свърта много много хвърлям по един поглед в naver да видя как вървят нещата, но като не им разбирам(тук говорят повечко) ми става такова едно мъчно за мен си :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,Дебилче,така или иначе нищо не можем да направим,така че приемаме ,че ще се чака и това е :)

Blue_Moon,мерси за хубавото инфо относно Dokkaebi :) Стана ми интересно.

Аз не мисля,че повечето внимание ще пада върху момичето,но ме радва ,че все пак се оказва важна част в историята. А инак спор няма,че момчето ще си е главният персонаж и за в бъдеще автора ще набляга върху него . А и ето нещо интересно,за което ще следя,относно това,че способността му за самолечение се увеличава след претърпяването на някакъв инцидент. То за него май важи - колкото повече ме тъпчете,толкова по-силен ставам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторите не спират да ме изненадват. Предния чап реших, че нашия пак ще го отнесе и в този гледам битка и почвам да потривам доволно ръце. Следват впечатляващи цветови( светлинни) и звукови(образно казано) ефекти за да стигнем заветния момент, в който гущера най-после си го отнася и прочитам неверятната реплика „ Невъзможно, всичките ми болежки изчезнаха, дори хемороидите“ :blink::282:

Превода е спонтанен и не претендира за качество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето момче явно е на принципа - колкото повече те бият, толкова по-силен ставаш/противно на всякаква логика/. :lol:

Хубаво поне, че започна и той да раздава ритници, иначе трябваше да го отпишем.

И сега сферата се счупи/след поредния удар/ и освободи цялата си сила. Нали напълно се пропука?

Чакам сега и едно кърваво поле да ни спретне и го признавам/шегувам се/. :lol:

Нямам търпение да ни покаже на какво е способен. B)

 

п.п. debil4е, страхотен аватар на Рай. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D И аз не го виждам, като "лечител" много да изкара.

Друго си е кърваво поле да ни спретне или поне "Kneel". :lol:

Нямам търпение да го видим на какво е способен.

За съжаление е самото начало и ще има да си почакаме доста.

Добре че поне излиза всяка седмица...иначе не ми се мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност имах предвид, че ако е "лечител" веднага дропвам манхвата. <_<

Така де - вместо да спука от бой тоз грозния, той му излекува .... "хемороидите"! :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: :lol: :lol: Не само дропване, оцеляването ще е доста трудно.

Ня вярвам обаче да стане така. Очаквам следващия чап да види сметката на гущера. :D

Имам добро предчувствие, че много изненади ни предстоят.

Просто е още в началото и тепърва ще се развива историята, както и героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, права си, че е още в началото и едва ли ще умре още от първият опонент.... Нооо като го четох чаптъра някак ме издразни, като видях накрая че го "излекува"! ДъХ! Що за глупост!? (::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно,интересно. Поне вече знаем кой е бил в тъмното :) Определено много добре изглеждащ пич (доста неопределено честно казано,защото със същата сила може да го сбъркаш тоя с момиче huh.gif ) Гущерчо направо изтръпна,като му казаха да не шава защото може да не умре бързо по този начин. Дамм,доста бързо си плю на петичките. laugh.gif Все по интригуващо става. Да видим сега нашият герой,как ще се справя с този.Макар че,дори и да го нарекаха "храна" мисля че,в крайна сметка пича в червено няма да тръгне да го убива. Който впрочем на мен ми заприлича на вампир,сякаш кучешките му зъбки са по големички от обикновено,но може и да се заблуждавам.

 

d2092e351c34419c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно,интересно. Поне вече знаем кой е бил в тъмното :) Определено много добре изглеждащ пич (доста неопределено честно казано,защото със същата сила може да го сбъркаш тоя с момиче

+1 :D

Когато го видях реших, че за разнообразие този път ролята на „лошото“ момче ще бъде поета от момиче и както си се кефех осъзнах, че автора говори в мъжки род :blink: . Няколко пъти превъртях страницата за да проверя, но просто повече се обърках. Визуално пола на това нещо( още не съм сигурна, че е вампир) е абсолютно неопределим пък аз се залъгвах, че героите в Ноблес са женствени :huh::lol: . Смятам обаче да го преглътна, защото явно това ще е главният бияч в тази манхва и се надявам на хубави битки.

Иначе е ясно, че няма да изяде главния-няма да останем без протагонист я :rolleyes: . Като се замисля той пак може да е food, просто „вампира “ няма да го хапне наведнъж, а по малко , но редовно-както е и традицията :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...