Jump to content

Kuroko no Basket (2012-2017)


GFotaku

Recommended Posts

Какви наглеци са тия английски групи, тук му е мястото да ги назидаем, че не искат да подхванат блу-реите! :mad2:

Българските ги изключваме изобщо, те не могат да синхронизират, неее, опс, май "подхванат" друго значеше..  :blink:

На остроумен ли се правиш ?

 

Да подхванат имам предвид поне да започнат, да се вижда, че са тръгнали да го правят, пък когато дойде. Иначе, да, анимето стана много известно, почти всички гледали го го хвалят, защо да не направят Blu-Ray-ите ?

 

А за българските групи, поне отнасящите се за анимета, не започват да превеждат, ако няма превод на същия source. Демек, като няма Blu-Ray-и преведени, те няма да ги преведат сами. Но дори да се преведат някога, пак ме съмнява някоя българска група да се захване, тъй като вече има превод на DVD release-ите (което по принцип не важи за английските).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е налице българският превод на Епизод 1 от Втори сезон на  :essubs: , благодарение на Miss Interpol  :thanks: 

Сваляне: Епизод 01

 

Благодаря ви! Епизодът ми беше скучен, но вкараха традиционната интрига в самия му край.

Преводът на някои реплики леко го бяхте попретупали, но предполагам, че е от бързане. Знам, че можете и по-добре. Но при всички случаи е отличен.  ;)

 

 

П.П. Моля ви, спрете да ги наричате първокурсници, второкурсници и прочие. Децата са гимназисти, не студенти. :na2:  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна, но поне втори се очертава по-интересен. ^^ Що се отнася до претупването, не го бях гледала на английски и не бях забелязала разлика, докато днес не изгледах (с голяма мъка) епизода във vboх. Не се учудвам, че има разминаване. Още в „Братското съперничество“ се усети, тъй като след превода от испански хвърлях по едно око на руските, а разликата на места беше от тук до небето. Този път не знаех дали руснаците ще пуснат субтитри изобщо, затова не посмях да почакам няколко дни. Благодаря, следващия път ще се постарая повече.  :) 

ПП. Спомням си, че още в 1-ви сезон търсих нещо за класовете, тъй като в испанските пишеше "alumnos de primer año", "de segundo año" и "de tercer año" (първокурсници, второкурсници и третокурсници) и много се зачудих на кои наши класове трябва да се равняват, но тогава за щастие се натъкнах на една
статия подобна на тази, където се споменаваше за 3 „гимназиални курса“. Ако греша, моля за малко помощ, за да знам как да ги пиша занапред  :unsure: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Прогимназиите включват седми, осми и девети клас. Децата там са на възраст между 12 и 15 години. 

Този цитат е от горната статия и се отнася за Япония. Ако те казват "първи курс", значи имат предвид първа година в гимназията, което ще рече "техния" десети клас, където учениците са на възраст от 16 години. Тук особеното е, че при нас гимназията започва от 8-ми клас, но според горната статия възрастта на учениците в двете страни съвпада. Следователно "първокурсниците" е най-добре да са десетокласници, "второкурсниците" - единадесетокласници, а "третокурсниците" - дванадесетокласници. Предлагам ти да ги пишеш така, защото иначе зрителят /на когото вероятно му е ясно, че става въпрос за гимназисти/ ще се чуди в кой клас аджеба ходят тия деца. Обзалагам се, че дори печените по японска тематика зрители ще изпитат известно затруднение да се ориентират в обстановката с курсовете. При нас курсове в гимназиите има само в някои строго квалифицирани гимназии /каквато аз съм завършил/, но дори при нас не беше практика да ни наричат курсисти, въпреки че паралелките ни бяха съответно 8-ми К1 /съкратено от курс 1/, 9-ти К1, 10-ти К1 и т.н. Обичайният термин навсякъде у нас е n-класници, а когато превеждаме за българи е добре да приравняваме каквото можем в познати за аудиторията понятия. :)

 

 

 

Отново благодаря за сегашния превод и не се тревожи, сигурно само аз съм забелязал нещата, за които говоря.  :28558: След множество преводи с Майк човек получава определени изкривявания.  :rofl: Успех със следващия епизод!  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, мерси. За мен няма проблем да ги пиша така, но Мрън едва ли ще остане особено очарована, след като види толкова символчета  :28558:
Очаквам 2-ри с нетърпение, дано испанците са бързи, че искам да видя Мурасакибара в действие  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходих към анимето с резерви. Беше ми писнало от бишонен, разни вампирски харем истории и плиткоумни сюжети, но пък си рекох, че е срамота да не съм изгледала поне едно спортно аниме.

 

 Вчера изгледах първия сезон. Останах изумена. Толкова много ми харесаха всички - дори Коганей с тази котешка уста ме довършваше от смях. Искам да благодаря за субовете и се надявам превода да върви, защото с нетърпение искам да видя Акаши и Мурасакибара. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да досаждам, мога ли да попитам колко епа са предвидени за втори сезон? Искам да изтегля целия пакет наведнъж, че всяка седмица да чакам по един, направо се изнервям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, майчице!!! :slap:

 

Направо започвам да се ядосвам, че го започнах така, след като предварително видях, че е онгоинг, ама какво да правя. Ще ги тегля по единично и ще коментирам редовно. Какво друго ми остава... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура, най-после пуснаха Куроко в действие, мъчно ми беше да седи на скамейката, а него най-харесвам, както и "невидимите" му атаки.  :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, как може такъв гаден край! Май в този сезон са решили да ни мъчат, като свършва на най-интересното. Куроко добре се справя засега, но най-големите чудовища се задават. Морковът... така де, Мидорима беше готин, много му се радвам, но като гледам май ще падне горкичкия.
Нямам търпение да видя Акаши, така като го гледам ми прилича на гадинка, но аз нали точно такива харесвам, пък и сеюто е готино  :28558: 
Иначе Мурасакибара ще е доста страшен по време на игра. Изглежда като анормален титан в баскетболен екип 

213881_v0_600x_zpsf807aa3c.jpg

 
Интересно как ще се справят с него, явно ще иска да ги смачка всички.  :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава като започне 2-ри сезон на Шингеки трябва да се погрижат и за него  :28558: 
Днес за първи път ми се наложи да погледна английските субтитри, че испанския преводач изглежда е бил гладен и беше направил страшна каша. Добре, че им хвърлих един поглед, щеше да е голямо шоу  :rofl:

92

00:07:17,805 --> 00:07:19,570
Слушайте...
- Капитане, трябват ни мекици.
93
00:07:19,770 --> 00:07:22,610
Капитане, купи ми сок!
- Какво каза?!

Не че мекиците не вървят със сок, но това беше прекалено. Изуки винаги ръси простотии, но за какво ли са му мекици?  :282: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ за превода!  :thanks: 
Анимето е прекрасно! За 2 дни го изгледах. Първоначално не мислех да го тегля, но наистина се радвам, че го направих.  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи сезон:
 
Страшен беше 1-ви сезон, лепнах му 10. Няма да се впускам в по-нататъшни обяснения, щото ще ме турят в категорията "зарибен фенбой", затова само ще кажа:
- Анимацията беше на много добро ниво, можеше още малко, защото на моменти липсваше по някой и друг детайл, ама това моето са претенции вече...
- Саундтракът си пасваше перфектно, кефи ме.
- Историята не я задълбаха особено, сега ще видя как я карат във втори сезон.
- Енджоймента ми е over 9000, едно от любимите ми спортни анимета засега (което ми напомня, че трябва да почна да гледам повече)
- ОП и ЕД: ОП 1 не ме изкефи, ама вторият пък беше много як ; ендинзите бяха слаби според мен.

*пуска си овичката и беж към 2-ри сезон* stars.gif
ОВА-та също е яка.
 
Kuroko no Basuke NG-Shuu - Туй беше всичко друго, но не и смешно icon_lol.gif Въпреки че няколко пъти ми харесаха реакциите на героите, не успях да се засмея нито веднъж.
 
Втори сезон (цитати от Анимес):
 
"Пфу, настигнах го. Ще гледам да бъда кратък:
1 - Наистина е по-зле от първи сезон, но както си и мислех, за мен не беше толкова зле, колкото го описвахте.
2 - Ш*баните мачове, дето преди свършваха за два епизода максимум, сега ги точиха 5 ли, 6 ли... icon_surprised.gif Лоша тактика.
3 - И двата опенинга откъм анимация бяха страхотни, но песните са просто трагични. Първият ЕД има яка мелодия, вторият не ; откъм анимация не са нищо особено.
4 - Анимацията е страхотна
5 - Саундтракът е НАИСТИНА много по-зле от първи сезон... Потресен съм от това. И все пак се понася.
6 - Фантасмагориите наистина идват в повече, но не ми пречи особено.
7 - Алекс е супер :3
8 - Комедията, която всички хейтите, мен доста си ме кефи. huff.gif
10 - От Кисеки но Седай засега най-много не ми харесва Акаши... странно...
11 - Английският им е трагичен.

Хехе, все пак не бях особено кратък. Жалко, сега сигурно ще ми се нахвърлите всичките icon_sad.gif
Сега като наваксах, ще ми е тъпо да гледам само по един епизод седмично... icon_mad.gif

edit:

Kuroko no Basket: Oshaberi Shiyokka беше същия х#й като special-ите.
"
 
"Епичен епизод!! Тия Йосен са егати изродите, братче! rocknroll.gif Щом Хюга не може да отбележи, чудно ми е как power up-нат Куроко ще успее, дано да не го фейлнат това...

п.с Не знам к'во му се кефят всички на тоя Тацуя, голямо г*йче си е според мен confused.gif
"
 
"Епизод 21 беше по-епичен и от миналия! Просто супер е мача засега, в пъти по-добър от този с/у Тоуоу. Тези от отбора на Мурасакибара са типчета, кефят ме засега. Единственото, което не ми хареса в епизода, беше стрелбата на Тецу... Сериозно, по-нелепа не можаха ли да я направят? Както и да е, ще ми се наложи да й свикна...

Изключая това, останалото беше невиждано добре. Имаше и няколко забавни момента, та се поусмихвах (защото посмях не е точната дума)... Като заговорихме за смях - в края на превюто - NOBODY CAN STOP ME!!! =%29%29.gif"
 
"Този епизод беше по-слаб от предните два, въпреки че и той си носеше своите хубави моменти. Мързи ме да коментирам повече icon_lol.gif"
 

"23 епизод нещо ми тъпее... Забивките на Мурасакибара са пъти по-добри в мангата."

 

"Ебахти епичния епизод!! А-а-а, не! rocknroll.gifrocknroll.gifrocknroll.gifrocknroll.gifrocknroll.gif Може би най-добрият епизод за целия сезон, нямам какво да кажа направо... На всеки 3-4 минути си усилвах по малко звука на слушалките, докато накрая главата ми не загърмя, ама си струваше, напълно му се насладих ;3

Тццц... Много жал ми става, когато видя толкова добри епизоди, пък като цяло анимето доста да изостава и да не мога да му дам висока оценка...
"

 

Та, на втория му давам 9... И чакам трети!

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...