Jump to content
Rimedore

Parasite Dolls (2003)

Recommended Posts

126314250088916415520.JPG

Оригинално заглавие: パラサイトドールズ - Parasaito Dōruzu

Студио: Anime International Company

Режисьор: Казуто Наказава и Наоюки Йошинага

Година: 2003

Вид: OVA

Епизоди: 3

Времетраене: 30 минути на епизод

Жанр: киберпънк, детективска история, фантастика, философски

Сваляне: английски език

My Anime List ревю: Link

Описание: В нетолкова далечното бъдеще ( през първата половина на 21 век) малък екип детективи и служители на специалната Ей Ди Полиция се занимава с престъпления, в които са замесени киборги. В три серии виждаме как членовете на този екип се справят с различни предизвикателства – от дребни битови престъления до сблъсък с големи корпорации.

Лично мнение: Аз като фен на киберпънка имам цел да търся заглавия посветени на темата. Та Parasite Dolls е посветен именно на тази тема. Отново е засегнат е един от основните философски въпроси, поставяни от киберпънка – може ли изкуственият интелект да бъде приет от хората, дали само материалът, от който сме направени зависи дали сме хора, или от характерът, душата. Този път киборгите се наричат бумери. Имаме и специална полиция, която се занимава с престъпления, в които са замесени бумери. Както и голямата корпорация (още една киберпънк икона) в този случай наречена „Дженом“, която произвежда бумерите и чиито дела невинаги са чисти. Като цяло сетингът на „куклите паразити“ е част от вселената на анимето ‘Bubblegum Crisis”. Тук е даден акцент на специален клон от тази полиция, които са по-скоро детективи и са малко по-независими от обикновените ченгета. На мен като цяло ми допадна анимето. Графиката е малко стара, но това за мен изобщо не е проблем. Има някои машини, като например хеликоптерите, които хвъркат често из епизодите, които не са нарисувани особено дейтайлно, но не е голям проблем. Първите два епизода ми допаднаха повече, в третия историята завива в съвсем друга посока от тази в предишните, а ако ги следваше според мен щеше да е по-добре. Ако сте фенове на киберпънка, ви го препоръчвам – няма да останете недоволни. Двете песни от анимето са много добри, като ако откриете субтитри за тях ще е много добре – текстовете са много смислени. Ако намеря някъде втората песен ще я публикувам тук.

Снимки:

bscap0089.jpg

bscap0109r.jpg

bscap0062p.jpg

bscap0127i.jpg