Jump to content

Вокалоиди


Shiratori

Вокалоиди  

18 гласа

  1. 1. Слушате ли вокалоиди?

    • Да,разбир се.
    • Отвреме на време.
    • Ахам....
      0
    • Какво е това?
    • Не...няма начин да слушам нещо подобно.


Recommended Posts

Хайде бе хора,поне на аниме феновете би трябвало да ви допадат xD.

Представете си песен разказваща някаква кратка история и един/няколко от героите в историята пеят.Често има направени анимирани клипчета към тях.Може да го нарече мини музикално аниме. :lol:

 

[Flaming June] Maeda June and Yanagi Nagi

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука аниме феновете са по притеснителни. :lol: След време може и да се покажат дотогава давам моя персонален фаворит от любимо аниме: Angel Beats "Alchemy" на Girl Dead Monster - тва е групичка в самото аниме обаче начина по който изпълняват е наистина невероятно реалистичен имайки предвид, че говорим за рисувани герои, но начина по който са направени движенията им докато свирят почти те хипнотизира дори когато гледах това за първи път почти забравих, че гледам анимация. :rolleyes:

 

PP мога го намеря обработено с вокалоид от други изпълнители (повечето аматьорки) както и други версии на песни от същото аниме, но това ме кефи така както си е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука аниме феновете са по притеснителни. :lol: След време може и да се покажат дотогава давам моя персонален фаворит от любимо аниме: Angel Beats "Alchemy" на Girl Dead Monster - тва е групичка в самото аниме обаче начина по който изпълняват е наистина невероятно реалистичен имайки предвид, че говорим за рисувани герои, но начина по който са направени движенията им докато свирят почти те хипнотизира дори когато гледах това за първи път почти забравих, че гледам анимация. :rolleyes:

 

Анимето не бива да бъде подценявано. ;) Според мен ако арта си го бива,може да бъде много по-добро от един игрален филм.

 

Относно песента наистина е готина.А и анимето като цяло не е лошо,като изключим че края е малко хм неясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив ясен е и то само от една сцена, но да не споилвам, а не е и тази тема мястото..Хубаво е че си направил тая тема мен аниме ост-тата ме радват доста оттам съм намерил доста хитови песни дето и досега са ми в плейлистата на уинампа. Може би не пишат много хора понеже не са наясно с понятието вокалоиди като гледам и анкетата затова ще е добре ако прецениш де да обясниш с подробности мога и аз, но ти като автор е по подходящо току виж пък се отпушили с предложения.. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама в анкетата се вижда как няколко човека са влезли, прочели и неразбрали аз за това не че нещо :D

 

Айде да не ми е само голословен спам тоя пост слагам още един хит дето ме впечатли от едно любимо аниме - Cat planet cuties говоря за Lonely Spaceman. Самата песен както и оригинала й са невероятни, а изпълнението от този линк е един от най-силните моменти в анимето дори да не е и най-силният...тук е малко поизрязан и се губи ефекта, но така или иначе трябва да се гледат два епизода от въпросното аниме и песничката да е със субтитри за да се вникне напълно в нея аз дори и сега си спомням за какво ставаше дума въпреки, че Асобито съм го гледал отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вписва баш в тематиката, но всъщност тук е подходящото място да го поставя...

Таман се хванах да си опреснявам спомените от това аниме заради текущата му игрална екранизация и се зарибих пак по тоя ED. Мару и Моро как куфеят - безценно! Как да не са ми от любимите персонажи, а песничката рулира!

:D

Понеже гледам, че още има хора дето не знаят какво е вокалоид ето и дефиницията: Вокалоид е синтезатор, разработка на Ямаха, който позволява синтезация на пеене само с въвеждане на мелодия + лирики. На пазара излиза Януари 2004-та.

По принцип са фенмейд песни с тази програма вкарваш някаква музичка пишеш текста и то си пее. Има доста сполучливи варианти на фенове на най-различни поредици май най-известното вокалоидче беше едно на Шизумия Харухи, която си е един от най-известните и котирани аниме герои. Понеже тази тема тъй и тъй си седи така поради липса на фенове аз си слагам части от аниме ост-та или където героите наподобяват вокалоид, но всъщност не се водят като такива. Пък и в аниме раздела няма тема за любими песни от анимета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...