Jump to content

Going My Home (2012)


Recommended Posts

* Going My Home *

 

fSlhRWeM7lUS9Hoog72ZpttRNJD.jpg


Заглавие: ゴーイング マイ ホーム/ Going My Home
Страна: Япония
Старт: 9 октомври 2012 г.
Формат: рензоку
Жанр: семеен
Епизоди: 10
ТВ канал: вторник 22:00 ч. по Fuji TV
Режисьор: Hirokazu Koreeda (Nobody Knows , Hana yori mo naho, Still Walking и др.) ;
Сценарист: Hirokazu Koreeda
Песен: Makihara Noriyuki - Yotsuba no Clover
Субтитри:  Английски субтитри


Wiki
 

Участват:
Hiroshi Abe като Ryota Tsuboi
Tomoko Yamaguchi като Sae Tsuboi
Aoi Miyazaki като Naho Shimojima
You като Takiko Ito
Ken Yasuda като Kenji Ito
Masuno Hidetomo (Bakarythm) като Satoru Kobayashi
Hirofumi Arai като Jun Sanada
Isao Natsuyagi като Eisuke Tsuboi
Kazuko Yoshiyuki като Toshiko Tsuboi
Toshiyuki Nishida като Osamu Torii
Aju Makita като Moe Tsuboi
Sadao Abe като Taro Tokunaga
Lily като Tokiko Tsuji

Kase Ryo като  Shimojima Megumu (епизод 8)

Haruna Kawaguchi като Ruka Kobayashi (епизод 10)
и др.

 

 

e0eabff49c819328.jpg


Резюме:
Ryota Tsuboi често е критикуван за това, че физически може да е голям, но притежава "малко" сърце. Един ден, отчужденият му баща се разболява и с това неговият "достатъчно щастлив" живот започва да се променя.
Изведнъж не само се появяват загадъчна красавица и мъж, който твърди, че знае миналото на баща му, но и баща му започва да се държи по странен начин ...
Оказва се, че баща му е търсил легендарно "малко създание" в родния си град!
Въпреки че не вярва, че то действително съществува, големият мъж с малко сърце започва своето голямо пътуване, за да намери малкото създание, и в крайна сметка Ryota и семейството му, всички хора, които среща, биват въвлечени в тази голяма бъркотия.....

Дали ще успее да хване това легендарно "малко създание" и какво ще открие накрая...?

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

OST - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи епизод го изгледах най-трудно, но все пак стигнах до финала на тази продукция.
Действието се развива малко бавно, но пък през цялото време вървеше с едно спокойствие,
което лично на мен, ми беше приятно, за това допринесе и музиката.
Поради тази причина, ако сте свикнали нещата да се развиват по-бързо, ще ви е нужна определна нагласа.
Ценното в дорамата може да бъде намерено, не толкова в самото действие, а по-скоро трябва да се обърне внимание на детайлите, усещането, комуникацията между героите. Допадна ми и това, че когато най-малко очакваш, се появяват моменти на комедия.
Изненада ме малкото включване на Рьо Касе в една от сериите.
Моментът, когато Мое носеше чина обратно в класната стая, ми напомни за филма The Blue Bird,
макар тук причината да беше по-различна.
Не бих казала, че дорамата се нарежда на високо място в личната ми класация, но като цяло ми хареса и определно ще запомня, някои от сцените и репликите. Заглавието си беше една приятна изненада, по-различно от останалите неща, които ни бяха представени до този момент.
Останах с усещането, че съм изгледала един филм, а не десет епизода.

Редактирано от Dark_Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си създадох същото впечатление от продукцията. Трудно ми беше началото. Исках по-бързо да навлязат в историята, или по-скоро в гората на куна, понеже тези миниатюрни създания ми бяха най-интересната част от драмата и очаквах да ги виждам постоянно. Водех се от максимата на героите "Светът не е само за нещата, които можем да видим".

Все пак, режисьор е Коре-еда и е нормално да не пришпорва действието, но за телевизионна продукция то наистина вървеше по-бавно. В желанието си да го направи по-човешки и семеен, понякога се отделяше от главната цел, за да ни представи подробно дори второстепенни истории.

Иначе от актьорска игра не мога да се оплача. Абе Хироши е бог (даже сънищата му се получиха брилянтно!), а в комбинация с Аои направо няма равен. Съпругата и дъщерята на героя му също заслужават добри думи. Понеже забелязах присъствието на деца, а те като много чувствителни могат да направят чудеса в подобни продукции, мислех, че именно тях ще изведат на преден план. Ако лентата беше по-кратка, непременно щяха да изпъкнат!

Абе Садао с много любопитна роля. Той играеше шофьор на такси и едно от малките куна-човечета. Голяма скица е с червена шапка на главата! Прилича на истинско джудже!

Не съм гледала толкова голяма роля на Хирофуми Арай, още по-малко в телевизията. Той е много полезен актьор, но не винаги успява да блесне с поддържащите си изяви.

Драмата е едно от сериозните попълнения за миналата година и определено заслужава висока оценка заради ценните послания, които носи в себе си.

 

П.П. Странно, но названието на малките хора, куна, не успях да срещна сред японските. Местните племена в Панама и Колумбия обаче са наричани по същия начин. В Коджики се говори за божество на име Сукуна-хикона и това именно е пояснено тук, но вероятно сценаристите са решили да ни улеснят с по-кратко название.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам го в момента. Изгледани 6 епизода. Преди започването знаех че е творба на Hirokazu Koreeda. Гледала съм не един от филмите му, така че още от началото усетих че "изненада" няма да има и ще ми бъде разказана история по неговия специфичен начин-премерено, бавно, сладкодумно, топло, с едно специфично чувство за хумор.... И действително за първите 6 епизода се случва точно това. Митичните същества олицетворяващи много неща , при всеки от героите "контакта" с тях им "дава" нещо различно но нужно. Гледам бавно, но не от липса на интерес а точно обратно, за да си удължа естетическото удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Толкова топла, приятна, с допадащ ми хумор философска приказка. Естетическо удоволствие. Съвсем спокойно може и на филм да бъде направено. Живи, до някъде колоритни, различни образи. Чудесна идея, текст и режисура от Hirokazu Koreeda. Чудесен каст. С една дума - браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво подготвя Корееда заедно с други режисьори за Нетфликс- 

The Makanai: Cooking for the Maiko House/Maiko-san Chi no Makanai-san.

Дата още не е обявена, но става дума за адаптация по манга. 

Много талантливи актриси участват 9-те епизода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...