Jump to content

K-Project (2012)


Blue_Moon

Recommended Posts

spacer.png

Заглавие: [K] - Project

Жанр: Екшън, Суперсили, Фентъзи

Тип: Сериал

Година: от 03.10.2012 до 28.12.2012

Епизоди: 13

Времетраене: 24 минути на епизод

Държава: Япония

Продуцент: Starchild Records, Viz MediaL, GoHands

Аудио: Японско

AniDB

Субтитри: Български, на GFotaku, вградени

Свали:
:click:

Резюме: K проследява историята на едно младо момче, което се оказва в центъра на война между седем царе.
Гимназия Ашинака е известена с уникалното си местоположение - тя е построена на остров.
Яширо Исана, известен още като Широ, след обедната си почивка е помолен от своя съученичка да вземе фойерверките необходими за предстоящия училищен фестивал.
По пътя Широ е нападнат от група мъже, които се опитват да го убият....

Ето и героите:
b5b3ab975cc601a3.gif7eca2238b0befa16.gif6288538ff9750fd9.gif14674b3d32c7b2d6.gif
b146d9dde45aa2e4.gif6558f9fbf1a43be8.gifd7075d18a974bc14.gifd417b49a01b2d94c.gif

Лично мнение:

 

Това аниме откога го чакам само! Най-накрая започна. Излезе 1 епизод и вече има субки. Невероятен арт и ефекти. :tongue:


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сезон, Есен 2012, е доста странен, честно казано о.О

За първи път виждам толкова много бишонени на едно място и имам чувството, че всички анимета са някак... синкави. Всичко е синьо! А тук, в К, синьото просто бие всичко останало.

Това ми направи много голямо впечатление още с първите няколко минути. Доста интересно решение на японците, пък и друго - някак, как да го кажа, "размацано" е, като в някакъв сън може би поставят историята, не знам.

Имаше хубавки ефекти, които ме накефиха здраво - това със скейтборда и преследването например. А и магийките изглеждат интригуващи.

Като цяло изглежда и доста интересно като история, макар на този етап малко да се въздържам от прехвалване - нещо не го схванах съвсем, кой добрият и кой лошият... (но ме накефи господин Червена коса! И русият също...)

 

Най-големи притеснения крия за главните герои (дано не са те главните герои, но тук ще се надявам напразно, знам си -.-). Много приличат на Сион и Плъха от No.6, а това е доста притеснително, предвид как свърши тяхното аниме. Ако и тук стане така, ще се почувствам дяволски прецакана, за вас не знам -.- Донякъде е хубаво, че са обявени само 13 епизода - така ще се знае поне, че няма да полокумят историята.

С любопитство чакам следващата серия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време не ми се беше случвало да следя почти половината заглавия от даден сезон и затова за мен есен2012 се оказа доста приятна изненада поне засега.

Колкото до това аниме ... ами ще преглътна липсата на интригуваща история(поне в първи епизод не видях такава ) и ще се насладя на прекрасната анимация. Като казвам това нямам предвид само бишитата :P , а като цяло . Пейзажите, сградите, гонитбите и т.н. всичко беше изпипано. Колкото до онези двамата дето приличат на Шион и Плъха няма да се впечатлявам толкова, защото всичките персонажи напомнят визуално герои от други анимета и може би това е бил търсен ефект. За сега остава в графа „ще се следи“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След втори епизод почти щях да го зарежа, оказа се че само арта трудно би ме задържал като зрител. След 4 се появи някаква светлина в тунела и поне засега няма да го зарежа...напълно. Ще изчакам да видя как ще продължи и за момента просто ще прочета мангата(предисторията) поне докъдето е излязла де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го гледам единствено и само заради Суо, ако се появи (което го прави от дъжд, та на вятър).И заради него просто от някаква фенска солидарност... Нещо не ми оправда надеждите напълно, или аз сама съм си виновна, защото заложих прекалено много надежди... знам ли, както обичам да си казвам.

Беше малко предвидимо, че ще се случи нещо подобно с главния герой (макар че аз залагах на любимата тема за близнаците първоначално)... още не е късно де!

Е, имам си и други любими герои, разбира се... кофите за боклук! Искам и аз една такава, макар че ако ще ми прави чантата за училище на решетка, то няма да е особено полезна...

 

Куро започна да ме дразни със своя господар Ичиген xD Противно на всякаква логика обаче, котенцето още го издържам, обикновено такива не ги търпя повече от серия, но това е някакво изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, свърши. Красив арт, добра музика, а „историята“ спокойно ще се събере в един епизод, че и време ще остане <_< .

Втори сезон ще го прегледам чак като го завършат, че да мога да превъртам ако е като този :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда не ми издържаха нервите да чакам блу-рея и го изгледах до края. А края ме довърши. :(

А за втори сезон аз не виждам информация та не знам защо решихте че има такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав арт,готини герой,но слабичко откъм история. Все пак няма да забравя начинът по,който котката се обръщаше към Широ. А и това нейно умение ме израдва много. Определено би се харесало на повечето,стига да нямат големи очаквания откъм сюжет,инак всичко друго си е на много добро ниво :)

Ако има втори сезон ще го гледкам без да се замисля,но ще направя както сега,тоест да излезнат всички епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, че дойде времето на втория сезон и ако не друго то поне анимацията вероятно пак ще е на ниво :)

https://www.youtube.com/watch?v=TtiMV8QVuA4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи епизод беше малко въвеждащ-припомниха ни предишни герои( Микото :) ) и показаха нови като зеления крал... Каква ще е историята нататък и дали ще има такава или ще се въртим в кръг(макар че повече напомня спирала-в кръг и нагоре), предстои да разберем

А за феновете на Микото пък и защото вероятно няма да се появява повече малко картинки :)

 

 

 

6e00ab54b8092c8e.jpg

a8fbb712c6747371.jpg

e079a76ebe45aefb.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...