Jump to content

Recommended Posts

Аз съм в момента на 65. Усещам че най-хубавото те първа предстои. А и се появиха леки надежди Хе Ми и Гъм Суна да се сприятелят. Какво щяха да правят ако го нямаше соджуто. :lol: Хуан-чо е страхотен в тази роля. В някой от последните епизоди

много зверски се преби, при опита си да изрита една кутийка. :green:

 

 

 

Големия брат играе ролята на перфектния син. Много му се иска да угоди на всички, да спазва приличие и всички традиции, ама накрая ще се опари ми се струва... В тоя филм май главната тема е за вторите бракове. Вече три жени са с тоя проблем, майката на Гъм Сун, самата тя, бизнес мадамата и... кой знае може да има и още. Ама доста си приличат и трите съдби. Сякаш всичко се повтаря при различните поколения. Докторчето излъга за сестрата, ама Гъмсуна има по-големи тайни. :lol: Представям си по напред, как ще обяснява на майка си, че тя е била вече женена и има дете...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъничко офф...

Сега разбирам защо е добре да се гледа един сериал от много хора едновременно. Как ви завиждам.... и как се ядосвам като чета такива мнения.... Знаеш че ~СПОЙЛЕР~ , аз мисля, че ~СПОЙЛЕР~, не забравяй как ~СПОЙЛЕР~ Уфффффф

Няма време за толкова дълги сериали ... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ние всички в момента гледаме A Love To Kill. :lol!: Или поне аз го гледам всеки понеделник и вторник от десет часа (ама по две серии) Да си призная има си чар в това да гледаш по този начин. Трудно е да се удържиш, ако ти е интересно, но е голяма радост като наближи денят. :) Сякаш е нещо специално, което не можеш да гледаш всеки ден.

 

Гъм Сунка е много неангажиращо сериалче. Можеш да си гледаш, по една 30 минутна серийка, от време на време, между някаква работа..... Ъъъ лъжа те, не ме слушай. То една, ама после още една и още една. Последния път, при мен бяха шест на веднъж. :lol: Уж само една преди лягане и така до 4-ри часа...За тези които не са го гледали, ще кажа, че сериал определено е качествен и много добре направен. Актьорите са много готини. Сюжета не е нещо кой знае какво, което е обичайно за корейските сериали. Доста са заплетени съдбите на героите и ти е интересно какво ще стане. Не се разчита много на романтиката (засега). Повече се набляга на разни трогателни сцени между различни членове на семейството и случки от живота. Филма е много ценен, за тези които изкат да влязат в главите на корейците, да разберат как мислят, да видят живота им, част от обичаите и странностите им. Има го и онзи момент в който чара на главната героиня, носи целия сериал на гърба си. Гъм Сун не отстъпва на никоя от героините на Юн Ън Хъе. Направо е радост за окото и не можеш да й се наситиш. :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх, как ме изкушаваш значиии!!!

 

И то съвсем целенасочено. :twisted: В сюжета наистина няма нищо особено, даже на моменти си мисля, че действието спокойно би могло да се развива в България. Не е като в латиносапунките, дето в 99% от слчаите има по един побъркан персонаж, който върти действието и преди да го усетят успява да избие половината герои или пък американските сериали, дето за 100 епизода всеки е спал с всеки и се чудят какво да измислат. Нъц. Тука всичките са си нормални, а чарът е в разни дребни сцени, които карат героите да ти станат близки. Например майка, която поглежда през вратата дали закъсняващото й дете се прибира, сама жена в киното, възрастна двойка, която излиза да се поразходи...

 

И което се оказа, че е имало скрит смисъл, защото в онзи ден са уволнили свекъра на Гъм-сун, ма пак беше страхотна сцена. А горкото мамче какво удри го чакат след сватбата не е истина...

 

А постепенно влюбващите се герои са невероянти образи. И не говоря само за двамата главни. Чакам бой за Гъм-сун... :rambo:

 

Така де, малкия брат вече му вдигна мерника на докторчето. И оня го беше заплюл, ма нали нашта го пробута за братовчед, за момента миряса... :lol:

 

Стигнах и до живия Буда. Как ще го кълне бабата стария доктор не е истина. :lol: А за сестрата дето я измисли ще се учудя, ако някой ден Гъм-сун не се изцепи пред майка му колко съжалява за дъщеря й и женицата ще я изгледа на "Ъ???". :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще паднете един ден в клопката, ще паднете... :D

Малък спойлер:

 

Любовта е: да миеш тоалетните само за да можеш да заведеш любимата на вечеря. :lol:

 

###################

 

Едит: 80-ти епизод

 

Това пък с парите, дето оная жена ги върна на лелята и бабето ги даде на Гъм-сун, е баси изсмуканото от пръстите. Колкото да й дадат повод да изпорти работата. :roll:

 

Дам, знам че споменах за почивка... :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 82, може би малко преди тебе. :)

 

Наистина за толкова епизоди, успяха много добре да ги изградят персонажите. На всички им лъснаха лошите черти и ти станаха още по мили. :) Ако оставим бабата на страна, дори Гъм Сун е далече от перфектноста. Говори и върши разни неща без много да мисли. Сега като я гледам и съчувствам, ама ако работех с нея, сигурно нямаше да я харесвам особенно. Моли се и се мазни на шефовете, винаги е много надъхана... :green: Напълно я разбирам колежката й. Ама какво да се прави, вече всички ги харесвам. :geek:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два епизода напред си. :)

Мазненето мога да й го простя. В крайна сметка какво е виновна, че другите не са ентусиасти като нея. :lol: Но непрекъснатото повтаряне на "Съжалявам" в един момент наистина взе да става досадно. Време й е да се вземе в ръце, че и без друго половината сериал мина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм на епизод 144. :) Реших да драсна нещо, та да мога след време да се смея на писанията си. Скоро мисля да се провъзглася за първия българин, който е изгледал сериала до край.

 

 

Както се и очакваше, ситуацията на Гъм Сун и тази на Sung-ra много си прилича. :) (всъщното тази на Sung-Ra си прилича по скоро с тази на майката на Гъм Сун). Важното е, че виждаме проблема от няколко различни гледни точки и това помага на главната да осъзнае по-добре ситуацията. Гъм Сун започва да става доста по-разумна. ;) Интересно е това, че класите са играли много важна роля в корейското общество. Не е толкова важно от какво семейство си, а по-важно е колко си умен (какво си завършил и т.н.) . В началото като жениха Гъм Сун, мъжа и беше прецакания. Сега обратното, братовчедка й се оказва голяма далавера, въпреки че е от същото семейство. Сериала може би показва, как тези стереотипи, вече започват да изчезват в съвременното общество. Странно е това, че една жена с дете, напрактика се счита, че ще разруши живота на един мъж. Без значение колко е богата, умна или пък добра и трудолюбива. Примери в сериала колко искаш. От толкова гледане, вече почнах да го считам за напълно нормално това. Сега като се замислих, на практика такова нещо много рядко се случва у нас. Много ме кефи и това че като някой се моли за прошка, трябва да падне на колене. :lol: Това сериалче, направо ми разказа играта. Вече изобщо не считам, че ние българите си приличаме с корейците. Напълно сме различни. Сериала за сега продължава да е много интересен и добре направен. Остава само да видя финала, но съмнявам че ще има изненади.

 

 

PS.

 

Ех и това сериалче свърши. Да знаете, че колкото по дълго е, толкова повече ти липсва накрая. Ей преди малко си казах, дай да изгледам някое епизодче на Гъм Сун... Да ама не, свърши... няма повече. :) Сега погледнах, почнал съм ~20 Ноември. Значи около 3 месеца и половина.Та тия 163 епизода направо излетяха, ей така м/у другото и сега още не мога да възприема, че вече го няма. Ще се повтарят някои епизоди отново, така ми се струва. :D То е ясно, че ми е харесал, но все пак искам да напиша някакви финални размишления. Първо за играта на актьорите. Хан Хъе Джин е незабравима и супер забавна. Определено тази роля ще я преследва доживот и в сърцата на хората, винаги ще си остане като Гъм Сун. За останалите е достатъчно да кажа, че не и отстъпваха. Във сериала имаше ужасно много персонажи, яки сцени, засягаха се най-различни теми и много неща ме впечатлиха. От гледна точка на човек, на който съвременното общество в Корея му е интересно не можех да искам повече. Дадоха ни възможност, да видим в детайли живота на четири семейства, от най-различни прослойки в обществото. Както споменах, тука не става въпрос само за някаква любовна история, а също и за много други неща. Всеки един от много герои, беше важен за сюжета и имаше собствена проблеми, която засяга пряко или не останали. В един момент забелязах някои адски добри съвпадения, но накрая вече като погледнеш сюжета по глобално, разбираш колко добре е направено всичко. Всички са навързани в една глобална мрежа от грешки и поуки и на всеки един герой, се пада някой друг, който с действията си, да му подскаже истината. Ако някой още ми чете глупостите, сигуно ще се запита "какво има в предвид тоя". Примерите във филма се безкрайни, но най-общо казано, всички се въртят около поговорката "не прави на другия това, което не искаш да ти правят на теб или хората на които държиш" или поне в повечето случаи. :lol: Оношенията м/у хората са най-сериозно застъпения елемент и е пълно с поучителнилни неща. Колкото до Гъм Сунка, както казах още в първите епизоди, нея няма нужда да я мислиме. Борбена е, упорита,знае какво иска и дори да трябва да премине през ада, няма да се пречупи. :green: Така че момичета "Бъдете силни" и се борете за мечтите си. След мрака винаги идва светлина и ако човек е постоянен, рано или късно успехът ще дойде. Това е идеята от нейната история.

За финал искам да кажа, че Хан Хъе Джин и Канг Джи Хуан, бяха страшно сладки и радост за окото. Много добре си паснаха и са една от най готините двойки в корейски сериал, които съм гледал. Така че и феновете на романтиката има какво да видят, освен всичко останало.

 

П.П. Колкото и странно да звучи, за мене този сериал няма пълнеш, в сравнение с някои 16 епизодови. Самата концепция е да се обрисуват в детайли, отношенията между хората и смело мога да кажа че Беше прекрасно! Като гледаш нещо, което е толкова добро, има и един малко тъжен момент. Знаеш, че вече сериалите малко или много няма да те впечатляват толкова .Сериала е опасно пристрастяващ, за това е хубаво да нямате достъп до всички епизоди на веднъж, че може да го докарате до лудост :) Отдавна не ми се беше случвало да имам такива безсънни нощи. :) Важно е да се гледа по-малко, да не се бърза и да му се насладиш напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал наистина може да те закове пред екрана и да не усетиш как е дошло утрото. Сега съм на 50 и някоя серия, но мога да кажа, че забележителен и трогателен (само, че без излишно секретоотделяне). Една истинска, реална история за силата на духа, желанието за живот и за запазването на доброто в душата независимо от ситуацията.Главната актриса е подбрана изключително добре, а Канг Джи Хуан е както обикновено - страхотен сладур.Няма да пиша повече за да не развалям удоволствието на тези, които ще го гледат.Приятно гледане

 

П.с. Благодарности на Синардин за труда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синардин е много щастлива, че сериалът е намерил още един фен и ще знае да си докачи видеото без да се помотава като досега. :D

А останалите да ни слушат и да гледат и те. Има защо да го хвалим така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

light сериите от 95 до 106-7 бяха най-вълнуващи за мен! Защо ми припомни за този сериал? Сега започнах сериозно да обмислям варианта да го почна пак.

 

П.П От 50 до 95-та за 4ри дена. Не прекаляваш ли малко? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демони, аз направо във всеки свободен момент си го гледам сериала. Предусещах, че следващите серии ще има сериозна интрига и напрежение. То, че пак ще се гледа, ще се гледа, ама мисля да е на роден език. Само не знам кога ще му дойде реда на този за превод, че то серии бол...Ама пък си струва

 

 

П.п Честно казано малко ме изнервя историята около чичото на Гъм-сунчето и леко я прескачам, но само тези моменти, че ми бавят развитието на основната история <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още като го гледах, си мислех, че това е най-подходящия корейски сериал, който да пуснат по българската телевизия. Просто героите не можеш да не ги обикнеш. :) За Чичото не си спомням точно да ми е дотегнало, но на моменти поне в началото проблемите м/у големия брат и бизнес-мадамата малко ме дразнеха. Идеше ми да ги прескачам, но понатъка станаха готино семейство. Иначе основната роля на чичото до края, е да се мота из къщата като статист и да пуска по някой лаф. :lol: Много сюжетни линии има в този сериал и на мен някои ми бяха по интересни от други. Но всичко така или иначе е вързано и не може едно без друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако някой се престраши да почне да пуска корейски сериали по нашите телевизии хамериканци и латинохамериканци дето снимат сериали трябва да се пишат на борсата и да се преквалифицират моментално :D:lol:

 

В тази роля Канг Джи Хуан ми харесва най-много и са една от най-сладките екранни двойки с Хан Хье Джин. Гледането си струва, така, че не се плашете от броя на сериите-те са само по 30мин. Пускаш си 2-4 сериики и си мислиш,че можеш да спреш ,но се заблуждаваш

Благодаря ти, Синардин, че качи и последните серии на този пристрастяващ сериал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това беше - изгледах го за една седмица :)

Седмица в която ходих като зомби, спях по 5 часа и от сутрин до вечер само за филма мислех.

Жалко че няма повече серии, и тях бих изгледала. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много не се различаваше от латинските сериали ....чак на 86 епизод почна да '' тече по-бързо времето'',иначе едни безкрайни монолози ,30 серий как майка се кара със сина,20 серий как бащата се кара със снахата.Много слаба продукция и определенно главната актриса е по -готина в кимона ( правя сравнение с ролята и в Чумонг където беше просто перфектна).

Филмът имаше наистина добри моменти ,но безкраиното протакване и не чак толкова оргиналният сценарий ме принуждава да посъветвам хората който искат да го гледат ....Не си заслужава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето определено си заслужава. Едва на 30 епизод съм, но отсега мога да кажа, че този сериал ще се нареди на висока позиция сред любимите ми корейски драми. Ще пусна по-обстойно мнение след като изгледам и последния епизод, а за сега - Аджа, Гъм-Сун-а! smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Като изчетох всички коментарии и ми се прииска и аз да гледам сериала. Има ли някаква надежда за превод? Или има някъде и аз не съм разбрала :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...