Jump to content

Priceless (2012)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

Priceless
Страна: Япония
Също така известен като: あるわけねぇだろ、んなもん!~
Телевизионен рейтинг: %
Период на излъчване: 22 октомври 2012 – 24 декември 2012 г.
Време на излъчване: Понеделник 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма
Канал: Fuji TV
Епизоди: 10
Режисьор: Masayuki Suzuki

Участват:
Kimura Takuya
Karina
Kiichi Nakai

Fujigaya Taisuke

Fujiki Naohito


Резюме: Фумио (Кимура Такуя) е ерген, работещ като мениджър в голяма компания. Въпреки че няма проблеми с колегите си, един ден той се забърква в интриги и накрая се озовава на улицата заради нещо, което всъщност не е направил. За кратко време той остава не само без телефон, но и без дом. Съдбата го среща с няколко бездомни деца в парка и ето че той постепенно осъзнава, че в живота има много безценни неща, които парите не могат да купят...

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs:  :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски превод :click:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дата все още няма, не е обявен и в японските сайтове (предполагам, че ще е около 20 октомври), но публикувания актьорски състав не е пълен. Това са само три от имената, но ще участват още - Тайске Фуджигая, Мисако Ренбуцу, Такеши Масу, Оширо Маеда, Наохито Фуджики, Канау Танака, Мари Нацуки и Огата Исе.

 

Сериалът е задължителен за мен като зрител. Кимура прави дорама веднъж в годината, а резултатът винаги е впечатляващ, за рейтингите да не споменавам. Тайске Фуджигая и любимата ми Рен-чан (Мисако Ренбуцу) са още едно удоволствие.

 

Сега ще видим отново как се правят рейтинги от по 25 % нагоре на епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа това ще се гледа задължително! Кимура пак е на линия! А щом ще участват и Fujiki Naohito тандема е на лице! Малко резюмето ми навява мисли за ENGINE. И там Кимура се разправяше с лапета и преосмисляше нещата от живота. Определено му отиват роли, където е наобиколен от деца.

Четох статия, че тази му роля предизвикала негативни коментари от страна на японците, защото не вървяло актьор от калибъра на Кимура да играе бедняк. Те пък не се ли научиха, че на Кимура каквото и да му дадат той го играе повече от страхотно, просто защото е невероятен актьор.

Аз с нетърпение си чакам драмата, че ми залипсва Кимура. Едно превю:

http://www.youtube.com/watch?v=RaI4HvgrfCg

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе днес програмата за месец октомври на Kis My Ft2, а в нея описват ден по ден какво предстои на момчетата.

От програмата на Тайске разбрах и кога стартира Priceless - 15 октомври (понеделник). Само още две седмици...

 

Гледах кадри по Fuji TV вчера. Героят на Кимура ще закъса наистина много сериозно с финансите, дори ще е принуден да спи на улицата. Тайске Фуджигая ще е в ролята на негов колега, който се възхищава от своя сенпай. Двамата от SMAP - Такуя Кимура и Шинго Катори поемат под крилото си двама от своите по-млади колеги от Johnny's Ent. Кимура ще е с Тайске в Priceless, а Катори-сан с Ямапи в MONSTERS. който стартира на 21 октомври.

 

Заглавна песен към дорамата е нa Rolling Stones - Jumping Jack Flash.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, програмата на Kis My Ft2 не е вярна. От Fuji TV пуснаха най-после страница на Priceless и датата на старта е 22 октомври. В голяма тайственост бе обвита тази дорама - нямаше нито дата, нито повече информация.

 

Priceless (2012) Official Site

 

Ето и официалния постер на дорамата. Наохито Фуджики също е на него. Той ще е в ролята на шеф на Кимура. Очевидно този, който ще го уволни.

 

 

52a36a565f8bf00e.PNG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо да! и аз чакам с най-голямо нетърпение! Японците колкото искат да си се възмущават! Този човек каквото и да играе, става хитово :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам доколко е необходимо, но да си кажа, и аз се нареждам на опашката. То си е ясно-Кимура, Фуджики Наохито, ужасно чаровната Карина, оказва се че не пропускам продукция с Фуджигая :D

Напомня ми малко на Engine, поне по описание, но няма как да разберем преди понеделника (или по-скоро до вторник, докато епизодът се озове из интернет пространството).

Така ми беше залипсвал Такуя Кимура :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето се очертава да бъде страхотно, със задължителните сериозни, но и многото комични моменти. Забавлявах се истински на някои места.

 

 

Особено, когато малките открехнаха героя на Кимура как можеш да се наядаш и изкъпеш без пари :D, или когато стоеше и преглъщаше като гледаше как другите пият студена биричка, а той горкия нямаше две стотинки да се усмихне. Чак на мен ми се допи. :)

 

Накрая на серията ме накараха да се запитам каква е стойността на няколко монети – една студена бира или една детска мечта?

 

 

 

Какво друго мога да кажа, освен че ми хареса много, но като че ли и друг вариант няма. Ще го следя занапред, а като излязат субтитри ще повтоторя серията задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на клона, и аз!

Кимура, готини хлапета, откачен шеф и дваж по-шантава счетоводителка. Тръгвам с голямата кошница. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на клона, и аз!

Кимура, готини хлапета, откачен шеф и дваж по-шантава счетоводителка. Тръгвам с голямата кошница. :lol:

Е, то няма какво да се добави-и аз съм в групата! А на пича какъв шут му тегли "съдбата"!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи епизод много ми хареса. Наистина "съдбата" как гадно го прецака и всичко му се изсипа за един ден. :D Децата са големи симпатяги, веднага му помогнаха. Ох, то какво да му коментирам, драмата ще е страхотна - както винаги. Сега вече ми е още по-трудно да чакам субтитрите за 2-ри епизод :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е много интересно да проследя сблъсъка на двама от любимците ми Кимура и Наохито . Първо и двамата , за мен поне , много си приличат - могат да изиграят всичко и при това добре .

Освен това очакванията ми са за повечко комедия .

 

То е ясно , че накрая ще се прегръщат щастливо , но докато това се случи дали " ревнивият батко " ще вгорчи много живота на Киндаичи и сие ?

Сценарият е ясен - по тази точка не очаквам кой знае какви изненади , но ще си се кефя на актьорското присъствие и майсторство.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кимура Такуя има рожден ден и руските девойчета се активизираха :). Появиха се руски субтитри за 1-ва серия тук.

 

Понеже съм с руски, чак сега глътнах първа серия като топъл хляб. Не съм се и съмнявала, че ще " залепна".

Кимура и Наохито, моите хора, при това накуп.

Мечтая да се сбият, някъде в действието. Да видя, как ще си пазят красивите физиономии., млатейки се.:lol2:

Определено съм фен, дано руснаците да превеждат бързо.

И Кимура пак си пуши..., хем ние пушим под небето, хем и те приеха закони. Обичам го това момче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че сте се заели с превода на този сериал, за което благодаря :thanks:

По много забавен начин е представена историята за нелекия живот на главния герой , който загубва работата си,

дома си, парите си заради алчността на по-големия си брат. Тъй като е свикнал да пръска пари с лека ръка, попадайки

на улицата, той не знае как да се справи с тази ситуация. Но благодарение на двете малки съкровища, двете братчета,

Киндаичи Фумио се научава как да се справи с жестокия свят на бедните, как да препечели някоя и друга йена и да цени и

малкото, което има , а и дребните неща в живота.Беше много сладък, когато му подариха бирата-с каква наслада си я пиеше само.

Той е една позитивна личност и благодарение на това смятам, че ще преодолее трудностите си по пътя.

Кимура Такуя както винаги е много чаровен, блестящ и харизматичен, от най-любимите ми актьори, когото винаги гледам с огромно удоволствие.

Фуджики Наохито е също сред любимците ми, но тук не мога да го възприема в ролята на лошкото, свикнала съм да бъде в ролята на миличък и добричък.

Карина в ролята на счетоводителката също ми е симпатичен персонаж, всячески се стреми да помогне на Фумио, за да се разкрие истината.Дано по-нататък се случи нещо между тях.

Сериалът е много поучителен и гледайки го, човек се научава да цени и да е благодарен и на това,което има.

С една дума сериала ми харесва, много лесно се гледа и ако е преведен, бих го изгледала на един дъх.

Забрави да спомена и за песента на Rolling Stones в края на всяка серия, много ми харесва :yes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши... Ще ми липсва това сериалче, всеки следващ епизод ме оставяше ухилена и заредена с оптимизъм:) Поредната отлична роля на Такуя, Карина също беше скица и половина, Моаи от сдуханяк някак се преобрази в мил чаровник, бабката беше истинска фурия, а хлапетиите бяха номер едно:) Допадна ми поуката от историята - не са важни кинтите, важна е обичта между хората. Като цяло - много съм доволна и препоръчвам сериала. Безценен е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде наивен ми се видя този сериал, освен това Кимура в подобни роли сме го виждали вече няколко пъти. Не че не зарежда с оптимизъм и не те стоплят близките (в някои случаи буквално) взаимоотношения между героите, но тази бедност беше твърде много идеализирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си. И на мен ми вървеше трудно гледането, при положение, че имаше толкова прекрасен актьорски състав. Мисля, че идеята е интересна, но потенциалът й можеше да бъде обхванат в по-малко епизоди.

Въпреки това, хлапетата бяха чудесни. Смятах, че ще ги виждаме много по-често, но след 1-2 серии съвсем се изгубиха от погледа. Мари Нацуки с поредното великолепно представяне. Тази жена има магическа сила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е 100% комедия, не знам кой го е определил като драма.

 

Имаше нещо прекалено наиситна в това преувеличаване на "колко е хубаво да си беден".

Сериалчето не е лошо, но не е и нещо особено. Забавно е, гледа се бързо и леко, но само толкова.

Parab е права като казва, че е наивен и за мен момента, в който

 

всички служители на компанията "Чудо" напуснаха, вече ми дойде в повече... Абсурдно е! В една реална ситуация малцина биха напуснали, болшинството ще останат, защото ги е страх.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не беше толкова за това "колко е хубаво да си беден", ами какви вечни истински неща можеш да видиш, когато си паднал на дъното. И колко е не-страшно всъщност да останеш без кинти, ако си способен и активен индивид. Тя и мацката в самия сериал ги оплю "Какво толкова ми я идеализирате тая бедност?!" в един момент. Просто в крайна сметка героите разбраха, че пари се изкарват, а хубави хора се намират с повечко търсене. Показа се и това, че хората могат да живеят много натясно, без да се побъркат от присъствието на околните. Имайки предвид, че в повечето сериали огромната "трагедия" на героите е да не си загубят работата или позицията в обществото, тук ценностите бяха много по-първични и реални. На мен сериалът ми мина супер леко като гледане и ме върна в някои моменти от живота ми, да се посмея на собственото си шашкане от "безизходиците". Дава реален поглед върху човешките възможности, но с умишлени забежки към позитивизма (гореспоменатата стачка на всички служители във фирмата). А ресторантът на чичката с болно сърце си закри вратичките с пълен крах, въпреки усилията на главните герои. Просто не издържа на конкуренцията. И челната тройка остана пак с пръст в уста накрая, просто имаха позитивна нагласа и чиста съвест. Не видях излишно идеализиране или махане "с вълшебна пръчица" за бедните, просто се каза изрично, че работа има за всички и че добрите идеи никога не са излишни. А тази поука си е 10 от 10 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и ти си права. Имаше ги поуките и всички изброени неща, но нещо му липсваше, за да добие пълния чар на предходните дорами на Такуя. При такъв прекрасен актьорски състав, почти не успяха да включат пълноценно героите на Тайске и Мисако. Въпреки това, и за мен остават незабравими моментите в онази къща, в тясната стаичка, в която се оказа, че може да се хванат 2-3-4 и повече души. Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...