Jump to content

Recommended Posts

tumblr_nhfvc5aSPn1r3hs1eo4_r1_1280.png

Full House 2 / Пълна Къща 2

풀하우스TAKE2

Също така известен като: Poolhawooseu 2

Страна: Южна Корея

Жанр: Романс, Комедия

Тв канал: SBS Plus, от понеделник до четвъртък 12:30 ч. корейско време

Период на излъчване: 22 октомври 2012г. - 13 декември 2012г.
Епизоди: 16 (от по 2 части)
Режисьори: Kim Jin Young, Nam Ki Hoon
Сценарист: Park Young Sook (Soul, Hello! Miss)

 

В главните роли:
No Min Woo като Lee Tae Ik
Hwang Jung Eum като Jang Man Ok / Michelle Jang

Park Ki Woong като Won Kang Hwi

Yoo Seol Ah като Jin Se Ryung

Kim Byung Se като Hwang Bum Soo

Lee Hoon като Lee Joon

Lee Seung Hyo като Bae Go Dong

Jung Ji Ah като Song Noh Ra

 

Сюжет: И Те Ик(Noh Min Woo) е син на собственик на конгломерат и владее три езика. Един ден компанията фалира, баща му умира, а майка му се разболява тежко. Той решава да дебютира като част от дуото "Take One", за да си възвърне богатството.
Чанг Ман Ок (Hwang Jeong Eum) е израснала в Париж, но се връща в Корея, след като родителите ѝ загиват в автомобилна катастрофа. Тя мечтае да стане дизайнер, но става стилист на "Take One".

 

Свали с български субтитри :click:  :click:

Свали с английски субтитри  :click:
С английски субтитри онлайн  :click:  

Свали с руски субтитри  :click:   

 

[2012.12.10] Full House Take 2 OST

tumblr_n11f1pBjSr1r3hs1eo3_250.jpg

Свали

 

 

 

1. Love Note - Ailee
2. My Love - Monday Kiz
3. Touch - No Min Woo & Park Ki Woong
4. Baby, Why? - Park Ki Woong
5. Hello Miss - A-Treez
6. Baby Cry - TAP
7. Sad Touch - No Min Woo
8. Hello Hello - No Min Woo & Lee Seung Hyo
9. Reggae House - Oh Joon Sung
10. 3rd Street - Oh Joon Sung
11. Show Me the Money - Oh Joon Sung
12. Moni Step - Oh Joon Sung
13. Show! Show! - Oh Joon Sung
14. Moni Lonely Day - Oh Joon Sung
15. Lonely Night - Oh Joon Sung
16. Just Like - Oh Joon Sung
17. City Hunter Blues - Oh Joon Sung
18. Oh! My Mistake - Oh Joon Sung

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням това трябваше да се излъчи през 2005. Е явно е имало леко забавяне .... със 7 години :D Тук май YG Ent имат пръст! Като го знам този русия колко е див, това определено ще е някаква смахната пародия. Надали бих го и гледал, сакън да не си разваля хубавите спомени от оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналът не ми се нареди сред любимите сериали, но на този също ще му хвърля оче. Главните и саксии да носят на главите си, пак ще се гледат пък! :lol::D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, толкова много харесвам No Min Woo.. в Гумихо-то визията му беше убийствена, но за сметка на това тук доста са се изгаврили с него. Въобще не ми допада тази прическа, дано до края на драмата го оправят. :( Жената също съвсем я няма като излъчване; надеждата ми остава в другата половинка от дуото, а именно Park Ki Woong, за който не съм чувала до сега, но ми изглежда прилично и наистина е доста симпатичен.

Ето една снимка, да не е като без нищо!

photo229465.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думите не са достатъчни да опишат разочарованието ми, но все пак..След дълго очакване на продължението на една от любимите ми к-комедийки дори подпитах тук в една тема кога ще излиза FH2 се потвърди оконачателно максимата, че продълженията на хитови филмови или драма заглавия са обречени на провал. Болката ми е тоя русия бастун с извинение, но няма как да го опиша по друг начин може би ако направя парелел с хитовия американски филм "Планетата на маймуните" (не нямам предвид единственият човек там, а мутиралите шимпанзета) ще е най-точно ама айде все пак може да има фенове въпреки, че ме съмнява да са много. Оня другия по изглежда стабилен ама мацката не ме кефи, а това си е сериозен минус за мен понеже като я сложим на кантар със Сонг Хе Кьо (главната от единицата) везните се накланят сериозно в неин ущърб. Все пак чара на оригиналният FH беше не толкова сюжета все пак половината от времето чистеха като за световно все едно живота им зависеше от това в къщата да няма прах, а по скоро добрата комбинация и взаимодействие на главните тоест Хе Кьо и Рейн. Така както ги виждам и усещам нещата според интуицията ми, която рядко греши това ще е пълен провал! Е може и да греша няма да ми е за първи път, но определено това заглавие ми се изпари и последното желание да го гледам само след преглед на каста, който иска да си го гледа. deadhorseo.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, тука искам да се включа и да кажа нещичко по въпроса. Razzormaw точно ей те тоя "русия бастун" като нищо може да сложи батко ти Рейн в джобчето си. Млад е, бъдещето е пред него, и смея да кажа достатъчно талантлив актьор е. И ако ти не си го гледал никъде, е, аз съм. Като игра и класа в нея, минава и титуляра за този сериал, който в случая е Мин У. Ти ако искаш го гледай. Пък не се знае какво ще излезе накрая, само на догатки и интуиций не вярвай ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъчването в Корея започна, субтитри още не съм видяла да има. Ако някой има и други линкове за сваляне да сподели....

 

Ето снимки от пресконференцията, която беше онзи ден май.

 

68054_291131897655080_837675467_n.jpg

 

NISI20121018_0007195795_web.jpg

47397_291132367655033_22204755_n.jpg

560629_291132050988398_1151314578_n.jpg

522167_291131987655071_316962790_n.jpg

547010_291132190988384_1452141948_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледан първи епизод:

Сега ако ми кажете че са разчупили калъпа на всяка една корейска драма

 

като сладкия секъндлийд ще гледа тъжно след Мин У, вместо след хубавицата с прическа а ла Чъки, ще падна от стола. ;)

Знам че това въобще няма да се нареди така, но колкото и да си мисля, би било твърде смел ход за к-драма. Макар че не бива да има нищо лошо в такива неща, предполагам обаче че е преценено че не всички зрители биха възприели подобен любовен триъгълник

Но май се отвях, от едната фенсървиз целувка не бива да се правят заключения. Да не говорим че без нея Tae-ik си беше пътник. :D

 

 

Привюто ме озадачи, признавам, не толкова заради отношенията между главната двойка. На Мин У му приляга примадона ролята, а от Ки Унг очаквам наистина много.

И да си кажа: много кратки епизоди .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да го пробвам, но тея смахнати прически... :blink: особено на главната :lol: (че и стилът и, както на много от главните героини в корейските сериали). Дразнещо е как повечето нямат никакъв стил или женственост... или пък хигиена :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Днес реших да започна сериала. И стигнах до 10тата минута и просто ме удиви тъпотията. Сега се върнах и пак го чух - дядото на Ман Ок наистина каза - грижи се за доджанга, което е името на корейски за зала по таекуондо. Само, че мили хора това дето те представят в сериала по никакъв начин не може да е таекуондо. Има 2 вида таекуондо - wtf и itf. WTF таекуондото е южнокорейският вид и олимпийски спорт. ITF таекуон-дото е севернокорейския вид, не е олимпийски спорт и доколкото знам са доста по-брутални в играта там. Видях 3 нещата, поради които това според мен няма как да е таекуондо:

1. Когато Ман Ок се запознава с дядо си и той и дава това име - имаше игра с ръце и не видях никакво използване на краката и нито една хватка типична за таекуондото. В таекуондото се играе основното с крака, ръцете се използват малко и освонта служат като гард, да се пазиш само да не те ударят. Все пак тази сцена може да е било и клас по самозащита, защото има и такъв момент в таекуондото.

2. Когато дядото и Ман ОК отиват на приема - и двамата носят кимоно, а не добок. Облеклото за таекуондо се нарича добок и изглежда по различен начин. Няма го това захлупване в горната част като при кимоното. Аз го оприличавам на дълга риза. Ето и снимка, за да ме разберете TA2005G.jpg

3. Пак в същата сцена Ман ОК носеше черен колан 2ри пум (поне 2ри пум трябва да е, защото е напълно черен колана, не съм толкова запозната чак, че да кажа кой пум е, но 1ви пум го пазнавам защото колана е червено-черен при него) - това няма как да се случи просто. Защото черен колан 2 пум може да се получи, когато си над 16. Световната федерация по таекуондо (KUKKIWON)не позволява преди това.

 

Това видях аз до 10тата мин и с това мога да се аргументирам към момента. Аз ви говоря за WTF, защото с този вид тоекуондо съм по-запозната. А и нали се сещате, че не вярвам в южнокорейски сериал да показват севернокорейско таекуондо.

 

Иначе ще го видим сериала как ще се развие, няма да спра да гледам, само защото някой не си знае националнато бойното изкуство от екипа на филма.

Другото, което ми се иска да кажа е, че е крайно време да се забрани на корейския народ със закон да се къдрят, за да престанат да загрозяват красивите корейски мъже и жени. Вече много ми дойде с 2ма къдрави в главните роли. Па и мъжа (Но Мин У) с рижава коса :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Днес реших да започна сериала. И стигнах до 10тата минута и просто ме удиви тъпотията. Сега се върнах и пак го чух - дядото на Ман Ок наистина каза - грижи се за доджанга, което е името на корейски за зала по таекуондо. Само, че мили хора това дето те представят в сериала по никакъв начин не може да е таекуондо. Има 2 вида таекуондо - wtf и itf. WTF таекуондото е южнокорейският вид и олимпийски спорт. ITF таекуон-дото е севернокорейския вид, не е олимпийски спорт и доколкото знам са доста по-брутални в играта там. Видях 3 нещата, поради които това според мен няма как да е таекуондо:

1. Когато Ман Ок се запознава с дядо си и той и дава това име - имаше игра с ръце и не видях никакво използване на краката и нито една хватка типична за таекуондото. В таекуондото се играе основното с крака, ръцете се използват малко и освонта служат като гард, да се пазиш само да не те ударят. Все пак тази сцена може да е било и клас по самозащита, защото има и такъв момент в таекуондото.

2. Когато дядото и Ман ОК отиват на приема - и двамата носят кимоно, а не добок. Облеклото за таекуондо се нарича добок и изглежда по различен начин. Няма го това захлупване в горната част като при кимоното. Аз го оприличавам на дълга риза. Ето и снимка, за да ме разберете TA2005G.jpg

3. Пак в същата сцена Ман ОК носеше черен колан 2ри пум (поне 2ри пум трябва да е, защото е напълно черен колана, не съм толкова запозната чак, че да кажа кой пум е, но 1ви пум го пазнавам защото колана е червено-черен при него) - това няма как да се случи просто. Защото черен колан 2 пум може да се получи, когато си над 16. Световната федерация по таекуондо (KUKKIWON)не позволява преди това.

 

Това видях аз до 10тата мин и с това мога да се аргументирам към момента. Аз ви говоря за WTF, защото с този вид тоекуондо съм по-запозната. А и нали се сещате, че не вярвам в южнокорейски сериал да показват севернокорейско таекуондо.

 

Иначе ще го видим сериала как ще се развие, няма да спра да гледам, само защото някой не си знае националнато бойното изкуство от екипа на филма.

Другото, което ми се иска да кажа е, че е крайно време да се забрани на корейския народ със закон да се къдрят, за да престанат да загрозяват красивите корейски мъже и жени. Вече много ми дойде с 2ма къдрави в главните роли. Па и мъжа (Но Мин У) с рижава коса :blink:

djudji23, очевидно става сума за хапкидо (корейската разновидност на айкидо, което пък е гимнастика, произлязла от Дайто-рю айки-джуцу) оттам и кимоната и черните пояси, а не добок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреееее, да след това тя наистина каза хапкидо. Това си е факт. Но както аз отбелязах говорех за 1те десет минути, където в превода, който аз гледах пишеше таекуондо зала, не просто защото и аз чух - до джанг. Така си беше и в превода и после изведнъж малко по-нататък пък казват хапкидо. Честно казано тва е манджа с грозде за мен. В началото едно, после друго. Както и да е. Важното е сериала да е забавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреееее, да след това тя наистина каза хапкидо. Това си е факт. Но както аз отбелязах говорех за 1те десет минути, където в превода, който аз гледах пишеше таекуондо зала, не просто защото и аз чух - до джанг. Така си беше и в превода и после изведнъж малко по-нататък пък казват хапкидо. Честно казано тва е манджа с грозде за мен. В началото едно, после друго. Както и да е. Важното е сериала да е забавен.

Според мен е грешка в превода-вмъкват текуондото на място, където се говори за това с какво се занимават, просто защото е по-познато. Защо пък залата за текуондо и хапкидо да не е с едно и също име-в Япония всичко си е доджо, независимо от това какво тренират вътре.

А на плаката в трета серия направо си пишеше "хапкидо".

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз захапах сериала, че даже и ми хареса видяното. Надявам се хубаво да позабъркат "лИбовните" отношения. Това, което ме удивлява всеки път, щом като го видя, е Мин У. Горкият клечо. Леко ми е безполов. Любопитна съм какъв ще го играе. Но не искам повече да го виждам как танцува на сцената, че е жалка гледка. :( Ки Унг ми е по-близък, отива му русото. И, да, малко са прекалили с къдрите. Дано по някое време ги изправят.

 

 

Хехе, целувката беше много по-истинска от доста други, които съм гледала. Повярвах им.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последно само вметвам по въпроса за хапкидото и да приключим, че това не е нещо, което вълнува по-голямата част от хората във форума. Хапкидо е да. И аз го разбрах, благодарение на това, че се заслушвах внимателно. Аз гледам сериите във viki.com и там превода продължава да върви така - пишат си таекуондо. Сега съм на трета серия. Искам да поясня нещо - на мен не ми пречи, че е хапкидо или каквото друго си искат да е. Не ми пука. В случай, че dido100 ме е разбрал погрешно. Идеята ми беше чисто информативна. В случай, че и друг човек гледа със същите субтитри, защото може би знаете, че доста сайтове и преводачи използват техните субтитри като основен източник или като втори такъв, за да проверяват неща, който ги съмняват в друг използван превод. Та да не се отплесвам - ако някой друг гледа тези субтитри, просто исках за изясня, че това не е таекуондо. Все пак се надявам, че хората тук се интересуват от Корея като цяло, не само от кпоп, звезди и филми. А таекуондото е важна част от Корея и не исках някой да остане заблуден в това какво представлява то :) Приятно гледане, на мен за сега сериала ми харесва, тея прически трудно ги смилам и живея с надеждата да им подарят 1 преса за коса в най-скоро време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сериалчето ще бъде забавно. Далеч е от Full House 1, но аз не се оплаквам. Изгледах първите няколко епизода от Take 2 и засега ми върви забавно :P Харесвам Мин У и само заради него си струва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатично сериалче, но моля стига с къдрави азиатци :mad2: , че после имам кошмари. Общото което има с първия сериал е борбата за запазване на дома и бившата приятелка.

Имам питане - посочените 20 серии са десет серии по 2 части или 20 серии по 2 части? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах без прекъсване днес 5 епизода /по 2 части/, шестият го оставих за утре. И на мен дотук ми хареса видяното. Точно сега започнаха да се "заплитат" нещата и да става по-интересно.

 

Как гадно решиха да се отърват от Кан Хи/ Русото, нямам думи. Започна вече да се забърква интригата...

 

А за "тънката върлина" Мин У, ох, хубавец, ама в лице. Чак грозно слаб тоя човек, бе! То точно той ми стои като бастун и нещо не може много да ме грабне образът му, но пък така изграден, самият герой трябва да го дава студен, безразличен и надут. Почна обаче вече да си проличава как се "пропуква" заради момичето. Въпреки това, засега любимец ми е Ки Унг, но

 

както изглежда, няма да бъде печелившият в любовния триъгълник. Много ми се иска да спечели, ама не ми се вярва.

 

За къдравите косички - съпричастна с другите мнения. Видяхме Мин У и с права коса в сцената с рекламата, разликата беше огромна. Да вземат да поизправят и променят и прическата на главната, че вече настръхвам от такива "буклички"

Общо взето дотук доволно забавно. :)

 

lusnika, аз го гледам на руски онлайн. В темата на превеждащата група пише, че епизодите са 16 по 2 части, т.е. 32 серии по 30 минути. Но на други места виждах, че пишеше 20 епизода. Така че или са 16 по 2 части, или 20 по две, поне така си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен сериала като замисъл, сценарий и игра на актьорите ми харесва, има интрига,

има много смешни и забавни моменти :lol: Двамата главни добре ги издокарват. Но

стилистката толкова смешно я обличат, особено в четвърта серия, ами няма по-

безвкусно облечена ГГ от нея - черен клин, бяла пола, кафява риза и накрая червено елече.

Защо така трябва да я окипазяват, а и тя как се съгласява да я обличат така, не ми е много

ясно.И прическите да им пооправят. Иначе нямам други забележки към сериала.

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...