Jump to content

Красивата градина


Recommended Posts

Преди няколко нощи в ъгъла на стаята си открих паяк, който явно се бе заклещил. Той едва се движише, сигурно доста отдавна го бе сполетяла тази съдба и вероятно примираше от глад.

- Не се тревожи, паяче- казах му с нежен глас- ей сега ще те измъкна оттук.

Увих ръката си с една кърпа с намерението леко да го хвана и да го пусна навън в градината.

Но паяка явно реши, че смятам да го нападна и бързо се върна в своя капан.

- Няма да те нараня- обещах му аз и отново се опитах да го хвана и вдигна.

Той пак прие битката като яростно мяташе крака, после се опита да се размаже на дървото.

Изведнъж забелязах, че паякът престана да се движи. Наведох се да го разгледам по- отблизо и видях, че той толкова енергично се бе съпротивлявал на ръката ми, че се бе самоубил. С тъга в сърцето извадих паяка и го положих върху пръстта под розовия храст пред къщата.

- Не исках да те нараня!- прошепнах аз. Опитах се да те спася. Съжалявам,че не ме разбра.

В този миг в главата ми проблесна мисъл.

Може би по същия начин силата там горе... наблюдава борбите ни, страданията ни... когато преживяваме трудности и се намесва в опита си да ни пренесе на по-безопасно място.

Но през това време ние се съпротивляваме яростно, ритаме, крещим, оплакваме се и не преставаме да се питаме „Защо ми е тази промяна!”. Може би ние сме точно като този паяк, които не разбра,че искам да го спася ... а си помисли,че ще нападам. ..

Не осъзна,че ако просто се бе отдал на краткото пътешествие, което му бях подготвила, щеше да се озове в красивата градина!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на Рагнос. Много ми хареса и в бъдеще ще следя когато качваш други свой произведения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Детство"

Не мога да си представя детството, без то да мирише на пушек, царевичка и сено! Боже, на какво ще миришат спомените детски на мойте деца! На детство ли? Дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...