Jump to content

Pieta (2012)


acabaca

Recommended Posts

spacer.png

Пиета / 피에타 / Pieta (2012)

:imdb:    Asianwiki

 

Сценарист и режисьор: Ким Ги Док

В ролите: Чо Мин Су, И Чонг Джин, У Ки Хонг, Канг Ън Джин,
Чо Че Рьонг, И Мьонг Ча

Държава: Южна Корея
Година: 2012
Жанр: драма
Времетраене: 104 мин.

Награди:
"Златен лъв" за най-добър филм на 69-ия кинофестивал във Венеция
2012 (49th) Daejong Film Awards: специална награда на журито и приз за най-добра актриса за Чо Мин Су
2012 (32nd) Korean Association of Film Critics Awards: най-добър филм, най-добър режисьор (Ким Ги Док) и най-добра актриса (Чо Мин Су)
2012 Blue Dragon Film Awards: най-добър филм


Резюме:

Вдъхновен от едноименната скулптура на Микеланджело, олицетворяваща неразривната връзка на майката с нейния син,
но и непоносимата болка, която тази връзка може да донесе, филмът разказва историята на безскрупулен и брутален бияч.
Канг Ту събира вземанията на шефа си, принуждавайки неплатежоспособните длъжници да режат части от телата си, за да вземе парите от застраховките им. Неговият живот се преобръща след срещата му с жена, която твърди, че е изоставилата го след раждането му майка.
Една история за силата на парите и какво си готов да направиш за тях.
Кой си, когато си и мъчител, и жертва, изкупление ли е страданието и какво е милост.

Тревожещата "Пиета" на Ким Ги Док


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ СУБТИТРИ


Филмът съдържа сцени на насилие и не се препоръчва на лица под 18 години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му е честита голямата награда! Нямам търпение филмът да достигне до нас. Дано стане в близкото бъдеще.

Трейлърът ми напомня малко на Blind River. Само че тук има и насилие.

Брррр, сто процента Ким Ги Док, вече настръхвам! Кой каквото ще да казва, маестро Ким е най-добрият! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес излезе и инфо, че "Pieta" е корейският избор за Наградите Оскар за 2012-та в категорията за чуждоезичен филм - ТУК.

Утре тръгва по кината в Италия, дай Боже и по нашите кина да можем да видим филма.

След смешният бг коментар, че "Pieta" изненандващо спечелил наградата "Златен лъв", ето едно италианско видео, на което попаднах днес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смешният бг коментар, че "Pieta" изненандващо спечелил наградата "Златен лъв"...[/url]

 

Така си се изненадват нашите журналисти. На мен са ми любими коментари от рода на: „Наградата отиде при южнокорейски режисьор” и „Кореец спечели наградата…”. :slap: В случая един член не само че не е излишен, но даже е задължителен. Все пак като се правят репортажи за такива събития (а и по принцип) и се коментира, трябва малко от малко да вземе да попрочете човек за какво иде реч и конкретно в случая кой е южнокорейскиЯТ режисьор. :mad2: Защото него не са го пуснали със зюмбюл от небето, та така случайно право във Венеция. Хич да не е, чичко Гугъл може да им каже някои основни нещица. :mad:

А ако не, да гледат клипчета като това горното. То казва всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам, не се учудвам, все пак министрУтУ на културата е толкова в час, колкото средностатистически бг журналист. Повечето от вас може и да са прочели за изцепката( де да беше само една), как искал да направи концерт със световно известни български оперни певци, измежду които спoмена Александрина Пендачанска, още някои имена и ГЕНА ДИМИТРОВА ( мир на душата й)...така че какво остава за световните кинофестивали, селектирането на филмите и изобщо за какъв процес става въпрос, камо ли " кой е па тоя дет' печели" ...x.X

Няма да давам повече примери, че ще ми се преплаче.

 

Да му е честита наградата на Ким Kи Док, не знам дали някой забеляза, колко фрийволно си шляпаше по червения килим с чехълчета някакви и непретенциозно облекло. Евала !!! много ме сгря ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си се изненадват нашите журналисти. На мен са ми любими коментари от рода на: „Наградата отиде при южнокорейски режисьор” и „Кореец спечели наградата…”. :slap: В случая един член не само че не е излишен, но даже е задължителен. Все пак като се правят репортажи за такива събития (а и по принцип) и се коментира, трябва малко от малко да вземе да попрочете човек за какво иде реч и конкретно в случая кой е южнокорейскиЯТ режисьор. :mad2: Защото него не са го пуснали със зюмбюл от небето, та така случайно право във Венеция. Хич да не е, чичко Гугъл може да им каже някои основни нещица. :mad:

А ако не, да гледат клипчета като това горното. То казва всичко.

А защо пък трябва да е членувано с пълен член??? Май не е подлог. Би трябвало да е „Наградата отиде при южнокорейскиЯ режисьор”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай - да. Но те го бяха написали без никакъв член и това ме вбеси. Сякаш говорят за някой, хванат от гората.

На мястото, което аз съм подчертала, има пълен член, но и това не е толкова важно. Просто се ядосах на тъпите реакции и ограниченост на нашите журналисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така както са го написали си е правилно. Няма граматическа грешка.

 

Граматическа няма. Просто ме е яд на непрофесионалното отразяване на събитието от страна на нашите журналисти, които не са си направили труда да научат нещо за това, за което пишат. И на отношението и ограничеността им понякога. Иначе грешка няма, само дето режисьорът не е случаен южнокореец, който печели изненадващо. Това ме подразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е брутален и да си кажа честно - не ми хареса.

Разбирам, че на тоя свят има всякакви извратеняци, ама Ким Ки Док направо се уля.

 

Изгуби ми се нишката след като младежа насили предполагагемата си майка,

а същата след няколко дни взе че му направи чекия докато спи... WTF, питам аз? :o

 

Великолепна роля на И Чонг Джин .Напълно влезе в образа на наемник и само заради него си струва да се гледа филма.

Проблемът идва от майчето и калпавия завършек... За това му давам 5/10 и забравям, че съм го гледала. -_-

 

п.с. Субтитрите са читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиета няма да ми стане любимия от филмите на Ким Ки Док, но признавам, че те кара да мислиш над нещата от живота, има силен социален акцент и критика към капиталистическия строй и неговите ценности. Със сигурност пак ще се гледам, за да ми се проясни по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е брутален и да си кажа честно - не ми хареса.

Разбирам, че на тоя свят има всякакви извратеняци, ама Ким Ки Док направо се уля.

 

Изгуби ми се нишката след като младежа насили предполагагемата си майка,

а същата след няколко дни взе че му направи чекия докато спи... WTF, питам аз? :o

 

Великолепна роля на И Чонг Джин .Напълно влезе в образа на наемник и само заради него си струва да се гледа филма.

Проблемът идва от майчето и калпавия завършек... За това му давам 5/10 и забравям, че съм го гледала. -_-

 

 

Напомни ми на Крокодил (първия филм на Ким Ги Док) и се радвам, че се е завърнал към ранните си творби.

Силен филм е, допадна ми. Малко бе попрекалил с жестокостта на главния си герой... и някак фалшиво, и нагласено ми дойдоха някои сцени с прибирането на дълговете, но самата идея бе реализирана чудесно. Краят също ми хареса много.

 

 

Не знам дали си схванала, че тя всъщност не му е майка, а отмъщава за самоубилия й се син. Ким Ги Док хвърли не малко подсказки. Така че за мен края си е съвсем логичен и на място.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не знам дали си схванала, че тя всъщност не му е майка, а отмъщава за самоубилия й се син. Ким Ги Док хвърли не малко подсказки. Така че за мен края си е съвсем логичен и на място.

 

 

 

Е не знам за колко тъпа ме смяташ, че да не загрея за какво иде реч. Нали написах в коментара си 'предполагаемата' майка - което в последствие се опроверга от действието. Обаче много фалшиво ми се стори един психопат, който реже човешки части от тялото и който се изгаври в неверието си с жената,

която се представи за негова майка изведнъж така да се привърже към нея, че чак да сложи край на живота си.

Тия ми ги разправяй на шапката. За това не успях да разбера какво е искал да ни покаже Ким Ки Док във филма?

- Семейните ценности, макар и поругани все пак се запазват?

- Или че лирическият герой понеже не е имал майка е оправдан за действията си?

- И защо майката или по-скоро липсата на такава е повлияла на героя да тръгне по лош път? Бащата не е ли достатъчно, че и по - важен в развитието на едно дете?

- Защо се самоуби като се закачи за камиона точно на тази жертва? Останалите не заслужават ли да получат възмездие?

- Защо хората по дефолт когато вземат пари им е добре, а когато трябва да ги върнат - "банкера" или "лихваря" им е виновен?

 

Изобщо този филм поражда толкова въроси и не дава макар и бегло някакъв отговор.

На мен не ми хареса по тези причини и това си е лично мое мнение - не искам да се налагам на никого.

 

 

 

Само искам някакво обяснение - кое му е хубавото на този филм? Каква поука има?

С какво е заслужил такава награда и по какво е оценен? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомни ми на Крокодил (първия филм на Ким Ги Док) и се радвам, че се е завърнал към ранните си творби.

 

И аз това си мислех през цялото време.

Филмът е жесток в пряк и преносен смисъл. Не искам да си представям какво се случва в главата на Маестрото. Няма друг такъв болен мозък, който да ме накара да гледам нещо подобно в малките часове и на всичкото отгоре да ми хареса. И продължавам да се чудя как успява да извади на показ всичко най-долно и гадно от човека и да го представи толкова красиво, чак започвам да се питам дали и на мен нещо не ми хлопа. :unsure: Уникален е! Луд гений!

Отново ме очарова вниманието към всеки детайл.

Великолепна Чо Мин Су! Силна роля и на Чонг Джин, но мамчето беше трепач. Между другото, бяха прекалили с неговия грим. Коравото копеле с черния молив нещо не ми се вписваше в картинката. Но това да му е кусурът.

А финалът беше… разкошен, по дяволите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като идеи може да е уникален, ама откъм визия за пореден път корейците се дънят яко. Камера-любителска, костюми-кой с квот дойде...Еми как да седна да го гледам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително красив филм, който отново ме кара да се чудя, как може да правят такива игрални филми (oldboy, yelow sea, chaser, 3-iron) , а сериалите им са по-зле и от латино сапунка. Нямам обяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът се води нискобюджетен. За малко пари - толкова качество :P Пък и всеки е в правото си да гледа и да харесва каквото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Е не знам за колко тъпа ме смяташ, че да не загрея за какво иде реч. Нали написах в коментара си 'предполагаемата' майка - което в последствие се опроверга от действието. Обаче много фалшиво ми се стори един психопат, който реже човешки части от тялото и който се изгаври в неверието си с жената,
която се представи за негова майка изведнъж така да се привърже към нея, че чак да сложи край на живота си.
Тия ми ги разправяй на шапката. За това не успях да разбера какво е искал да ни покаже Ким Ки Док във филма?
- Семейните ценности, макар и поругани все пак се запазват?
- Или че лирическият герой понеже не е имал майка е оправдан за действията си?
- И защо майката или по-скоро липсата на такава е повлияла на героя да тръгне по лош път? Бащата не е ли достатъчно, че и по - важен в развитието на едно дете?
- Защо се самоуби като се закачи за камиона точно на тази жертва? Останалите не заслужават ли да получат възмездие?
- Защо хората по дефолт когато вземат пари им е добре, а когато трябва да ги върнат - "банкера" или "лихваря" им е виновен?

Изобщо този филм поражда толкова въроси и не дава макар и бегло някакъв отговор.
На мен не ми хареса по тези причини и това си е лично мое мнение - не искам да се налагам на никого.



Само искам някакво обяснение - кое му е хубавото на този филм? Каква поука има?
С какво е заслужил такава награда и по какво е оценен? :huh2:

Ето, чети ако имаш желание! Аз също трудно го възприемам, но е истина, че : "Макар и крещящо скромен, с дълбоката си тъга, в никакъв случай не е евтин."Ревю за "Пиета"
Хубавото на филма е това, че той се промени от срещата с майка си, а лошото и трагичното е, че това не можа го спаси. Беше изкопал вече собственият си гроб. Поaнтата е, че понякога има неотвратима печална вина, която убива, а героят-главорез е само символ на злото в света. Искал е да каже да не бъдем зли. Според мен любимият ми Кик Ки Дук върви надолу обаче. Най-хубавия му филм е "Пролет лято есен, зима и пак пролет". Разочарвана съм от този потрисащо ужасен и печален разказ за вина, престъпления и наказания, и за капак семейни ценности. Той може повече. Може да прави филми в които има много красота, и които да увеличават вярата на човека.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е тъжен и наистина те кара да си мислиш, че няма нищо положително. Но все пак, аз открих такова. Много ми хареса тази двойка, която даваха във филма - мъжа и жената. Дай боже всеки му такава жена. :) Беше готова да направи всичко за да спаси мъжа си и до последно остана с него въпреки че го направиха сакат и се пропи. Главния герой успя да разбие живота на всички, но тези които имаха семейства, някакси оцеляха.

 

 

Иначе тази майка беше много убедителна. Дори в сцената с опита за изнасилване, когато главният я тестваше, някакси издържа. Дори аз и повярвах че му е майка.

 

 

Добър филм на Ким Ки Док, отново показа грозната страна на хората. Поуката е в това, че има много лоши хора в този свят. Трябва някакси да имаш късмета да не се забъркаш с тях. И тези измислени фирми за заеми, които точно се целят в хора, които няма да могат да им върнат навреме и умножават по 10 сумата. Грозна работа. Опитваш се да живееш честно, да направи някакъв бизнес и оставаш без ръка. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...