Jump to content

Rurouni Kenshin (2012)


Recommended Posts

Промоционалните събития, свързани с филма, започнаха миналия месец. Имаха предварително представяне в Ропонги. Тук могат да се видят още един куп страхотни постери.

9633ca9942a3a09d.jpg

319e2a1f528bb528.jpg

bb0078512ca5ba7c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остават 3 дни до премиерата на втория филм.

Фукуяма Масахару също е включен в каста. Това прави второ сътрудничество с режисьора и Рьо-чан, след съвместната им работа по тайга драмата Рьома-ден през 2010г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиерата на втория филм вече е в историята. Започна отброяването за третия.

Да видим, как ще тръгне лентата в бокс-офиса. Няма да е изненада, ако не успее да бие Годзила и останалите американски конкуренти. Ха! Изненадващо е излязъл на първо място (8 млн. долара за 3 дни)!

Ето запис на церемонията от 1 август - червеният килим в Шинджуку:

http://www.youtube.com/watch?v=Eu8ZnbrbLSE

На 31 юли част от актьорския състав е гостувал в шоуто VS Arashi (Рьо-чан, Камики Рюноске, Рьоске Миура, Тао Цучия, Еми Такеи и Мариджун Такахаши). Можете да го гледате тук. 

 

П.П.

 

 

Звездите от Рурони Кеншин станаха културни посланици. Премиерата на филма във Филипините е била на 5 август.  Имало е

интервюта...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tumblr_m64q32GciU1qbhgibo1_500.jpg

Значи трябва да благодаря на Катарските авиолинии, че ми предоставиха удоволствието да гледам и двете части на този невероятен филм - адаптация. Изгледах ги и двата подред по два пъти!  :thanks:  Без тях, още щях да тъна в неведение за най-добри умения показани на сцена, като си мислех, че "лошият" от " Кундо" беше най-доброто в жанра. Уви! 

 

Удоволствието ми беше непокварено донякъде и от собствената ми невежост, и липсата на каквито и да било предварителни очаквания. Единствено ще кажа, че не съм слушала по-въздействащ саундтрак или гледала по-добри бойни сцени, подсилени още повече от красивият млад самурай с нежен глас и безмилостна ръка.  Изглежда, че ангелите бяха победили демоните в него, което още повече ми допадна на фона на книгата за из път на Петър Дънов. Дори с липсата си на знания, мога да се досетя, че за по-добра екранизация едва ли може да си мечтае и най-запаления фен.  А за непосветените - удоволствието е двойно.

 

Пътят ми мина невероятно бързо, и дори накара един от пътниците да се загледат сериозно :)  За да не се повтарям, искам само да допълня, чемладият Кеншин - Такеру Сато е един убийствено добър самурай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно не е имало филм с Рюхей и затова си попаднала на Рьо-чан.

Понеже предполагам, че си гледала двете последни части, които именно излязоха миналата година, почти съм сигурна, че си изпуснала първата (филмът е трилогия), т. е. - тази, в която си писала. Първият Кеншин е правен през 2012г. Малко вероятно е катарците още да го дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават ги първите два засега мила! Дори си рекламират световното кино с него. Невероятно, нали? Как да спи човек после... 

 

in-flight entertainment

 

А филм с Рюхей - да, липсва:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите части са страхотни!

Бойните сцени са уникални, а Такеру Сато, въпреки миловидното си излъчване, е наистина "един убийствено добър самурай"! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трите филма най-много ми допадна първия но както и да е ... Сато-сан се представи  просто... :nunchako:  :28558:  :up: Относно саунтракът  

 не знам какво да кажа... освен че не спирам да го слушам  :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така както и да е? :D От три филма само един да е като хората си е притеснително. Мен лично ми допаднаха първите два, вторият с известни условности ама третия вече отбиването на номера не вървеше. Все пак е хубаво да видя толкова различни хора прегледали тази филмова версия. Историята е невероятна..неведнъж съм хвалил анимето и ще продължа да го хваля, работата е там, че при игралните екранизации нещата куцат при японците, а е наистина жалко тъй като заглавия като Кеншин заслужават много повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмите са сполучливи но аз по принцип не оценявам високо екшъните (може би заради пренасищане с американски екшън бози в детсвото ми) пък и продълженията които им правят често са по-слаби от първите филми.Разбира се, Кеншин е на съвсем различно ниво и доказателство за това са четирите аниме OVI, които силно ме впечатлиха, макар че ги гледах преди доста време и вече слабо си ги спомням...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път започвам да ги гледам и не ми се получава.Явно нещо нищо не му разбирам.

 

Какво ти е сложно за разбиране?! По просто и синтезирано от описанието на филма в заглавният пост няма накъде?! Говорим за екшън без логически главоблъсканици и послания м/у редовете...Рурокен просто сритва задниците на лошковците и това е! Ако имаш конкретни питания и нужда от разяснения, задай въпрос..няма нещо дето да не знам за този персонаж конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейзъре, всеки с вкуса си.  Факт е, че и аз умирам за Скитника, и при тази пълна липса на време си го гледам от време на време.

Динамично, красиво, прекрасна музика, Такеру Сато с дълга коса е радост за окото.

 Зависи кой от къде е започнал с азиатското, японското. Някъде в древността аз започнах точно със самураите, катаните, битки, чест и кръв.

И все още като дете се радвам на всичко, което успяват да направят добре по темата.

 Други започват сега и/или от по-различен ъгъл. :-))))

Saus baus, дай му шанс на филма:-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си ми свикнала на стила на писане и сарказма.. :rolleyes: Не е въпроса/проблема в това, че всеки има различен вкус и дали някой е харесал/нехаресал нещо. Въпросният потребител си прави труда да пише пост в темата на този филм съдържащ две изречения...не само, че това е чист спам ами цялата работа е че той /я държи да ни уведоми, че не бил/а рабрал/а нещо си..което лично мен, а вярвам и всеки от останалите привърженици на Кеншин екранизациите не ги интересува въобще, тъй като не става ясно абсолютно нищо. Казват че невежествето е блаженство..ок няма проблем, може да си блажи колкото си иска ама поне като се пише коментар да е нещо смислено! Кажи кое не ти е харесало, кое не разбираш ама защо трябва да се спами с излишна информация? Със същият успех може да ни информира, че преди да почне да гледа филма си е нахранил/а котката, сложил/а мусаката в фурната или че си е изпрал/а чорапите?! Та това имплементирах с изказването си по горе и това ми беше намека като си предложих услугите тъй като действително аз съм изключително запознат с материала поднесен тук...един вид ми се искаше конкретният субект да напише един коментар като хората (съдейки по други негови "изказвания" в други теми, където ситуацията не е нещо по различно) независимо положителен или отрицателен, но смислен и съдържателен. Надеждата умирала последна.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не с рогЪ, не с рогЪ, Райзъре :rolleyes: , човек няма да смее да се върне в темата повече, пък ако наистина филмът е толкова хубав, повече хора бива да го видят... Ма, къде се набърках и аз, че Кеншин май ти е мнооого лично и на сърце... 

Сега, аз не съм за тука принципно, `щото гледам само романтични лигавни, но ме привлече музиката от #68 /превътам я сега може би за 11-ти път/, закачих се и за още няколко клипчета от филма и усещането ми е както, когато гледах "Последният самурай", пък той много ми харесваше навремето /не, не сравнявам, не/. Та, сега реших да го видя този Кеншини и въпросът ми е колко са филмите, по коментарите май разбирам за три /в каталога виждам два/ и има ли сериал.

 

п.п.  Упс, като тръгнах да свалям, видях, че втората тема била две в едно, ама кой да гледа, преди да пише  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейзъре, свикнала съм ти отвсякъде:-))) Имаш цветен изказ, отстояваш си позицията.

Вярно е, че можеш да направиш от мухата слон, но и от слон да направиш синьокрила пеперуда.

 Не е лесно:-))

И за да не е тотално извън темата, помня, че бях пропуснала излизането на филма, звънна ми синът  ми/ вече не помня коя година/ с въпроса:

" Хареса ли ти, маме...?".

" А, какво, вярно ли е излязъл вече?"

"Ти си луда бе, жена, при толкова азиатско, дето гледаш, това да пропуснеш. Тегли!!"

Мислех си, че е по-инфантилно някак и манга-пиниз, но не. Останах очарована, че и до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - блажени са невежите. 

Преди да го започна гледах други филми и четох за Такеру Сато-заради него го започнах всъщтност и този филм,но явно си трябва ограмотяване повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай с Такеру Сато и "Готвачът на императора" / Tennou no Ryouriban/, сериал е, много гледане, но си струва.

Много по-друго, но също хубаво. Тематиката е различна, има докосване до историята на Япония и реална личност в нея/ готвачът на императора/

но си е чисто художествен филм, направен добре и интересен. На моменти със се питала дали това е същия Такеру.

Многолик актьор.

 Има го в сайта, преведен е.:-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ,Ная! В момента заради многото гледане избягвам сериали ,че като се почне и спиране няма,но ще му дам шанс.Още повече пък и Сато ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...