Jump to content

Rurouni Kenshin (2012)


Recommended Posts

Мда то се очакваше, че ще хванат Киото арката тя е най готината от всички. Ама това да ги ошляпат за една година нещо ме гложди... -_- Тая арка не може да се претупва, най малкото е престъпление! За това колкото по дълъг е снимачният период толкова по добре. Любопитно ми е кой ще играе Шишио въпреки, че няма кой знае какво значение - актьора ще е през цялото време увит в парцали като мумия. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя нещо не мога да си го представя като Шишио..тва пухкавото личице и безобидно излъчване не са точно от най големите препоръки съпътстващи конкретният герой. Слушах му и тембъра на гласа в едно интервю сега и там ще види зор да го докара до най-големият противник на Химура Кеншин и застрашително му присъствие. Спасява го това, че ще е увит в парцали и би трябвало да го направят така, че да се виждат изгаряния по кожата и може би това ще подобри възприемането му като Шишио ама да видим. Аз определено не бих го избрал за тази роля ако бях на мястото на директора на продукцията просто имам такова усещане, че не е той точният човек. Все пак му стискам палци да ме опровергае..ако го направи ще ми се издигне много в очите тоя актьор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуално поне не дразнят окото с някакви особено драстични разминавания с героите, които са им поверили. При Камики може би най добре ще се получат нещата, но тази роля на Сета Соджиро въобще не е за подценяване! Говорим за хладнокръвен убиец прикриващ емоциите си до съвършенство, зад маската на вечно усмихнато и добродушно момче извършва и най големите зверства без да му мигне окото и този Камики трябва да предаде точно това усещане на нас зрителите иначе работата е fail. При Аоши нещата са по лесни. Всъщност като стана дума за него дано да пресъздадат момичето-нинджа Мисао, тя беше доста колоритен персонаж чиято история е свързана точно с Аоши и отряда му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадите не спират. Още един анимиран герой ще си има човешки облик! 

Йес! Не, не мога да повярвам, че връщат Анк в голямата игра! Ще се побъркам от радост! Много съм доволна, че не са забравили Рьоске Миура и са му поверили образ в продължението на филма, който се нарича Савагеджо Чо. Не знам, дали Миура не младее прекалено за подобен персонаж, но усещам, че вътре в себе си носи неговия дух. 

http://henshinjustice.com/2013/08/03/miura-ryosuke-joins-rurouni-kenshin-live-action-sequel-cast/

e839caf5a8f3a564.jpg

 

http://www.jefusion.com/2013/08/ryosuke-miura-joins-live-action-rurouni-kenshin-film-more-cast-unveiled.html - тук има още подробности по новия каст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех таман преди говорех за евентуално включване на Мисао и те наистина намерили вариант с Тао Тсучия. Ама от друга страна нямаше как точно нея да пропуснат от този арк понеже щеше да е не срамота ами не знам какво..Актрисата е подбрана добре като визия и аз поне съм доволен от този избор, остава и да свърши работа на снимачната площадка. Мисао не е кой знае колко труден образ, но все пак си има доста специфични елементи в поведението и заедно с Химура, Яхико и Саносуке са може би най забавните персонажи като срещата на Мисао с Химура в анимето си беше култово събитие! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа снимка на Камики и неговия образ от филма се появи днес (изглежда като облечен в ханбок). Фотоси на Такеру-Кеншин доста често се пускат из мрежата, но ето че можем да видим как ще изглежда още един герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса първия филм. Трейлърът на втория изглежда също толкова обещаващ:

 

 

инфо

 

До сега не съм чела манга и не гледам много анимета, но Razzormaw с всичките си отзиви за този филм успя да ме запали и сега ще хвърля едно око и на тях, защото историята на Кеншин ми допадна.

 

new-rurouni-kenshin.jpg

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още снимки на героите от предстоящото продължение. Имаме една промяна в каста в сравнение с първия филм. Такето Танака е сменен и ролята на Яхико е поверена на 12 годишния Кайто Ояги.

Такето направи сценичен дебют миналата година. Изигра Сиел в Куромю. Вероятно ролите му в театъра ще се увеличат.

Премиерата на втория филм е на 1 август.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не съм чела манга и не гледам много анимета, но Razzormaw с всичките си отзиви за този филм успя да ме запали и сега ще хвърля едно око и на тях, защото историята на Кеншин ми допадна.

 

Хех радвам се, че с фанатизма ми покрай привъзаността ми към тази история съм допринесъл с увеличаването на феновете й. :D Сега като гледам колко нещо съм изписал чак сам си се чудя ама кво да се прави..

Този филм е наистина добра адаптация, но задаващото се продължение вдига сериозно летвата на очакванията. Не само моите, а вярвам и на останалите почитатели на този самурай. Киото арката е нещо ЕПИЧНО от момента в който Кеншин напуска Токио и доджото на Камия Каору в посока Киото до самата развръзка! Там всяко претупване и сюжетна недомислица би била фатална докато  в първата част действително имаха по голяма свобода понеже каквото и да си говорим Удо Джиней е далеч от калибъра на Шишио и основната 3-ка от неговите Джупонгатана - Соджиро Тенкен, Усуй и Анджи да не говорим за Шиномори Аоши. Всъщност като го споменах тук се появяват и първите ми притеснения..изпускайки този герой в първият филм и събитията покрай неговата онивабаншу група оставя сериозна празнина понеже тази случка е доста значима за Киото арката и финалният сблъсък с Шишио. Липсата на Шиономори Аоши в този филм от 2012-та е доста притеснителна, а с него е свързана и една от вече представените героини - Мисао. Липсва  вариант за Хико Сейджуро в обявеният каст на продължението, който също е от изключителна важност понеже този герой дава решение на една от най големите дилеми пред Химура Кеншин...има още доста време до Август месец, но дано тея хорица да си опичат акъла!

Ето една снимка и от мен:

wu64.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките вече приключиха в края на декември. За 6 месеца са заснели и двете продължения. Остава ни само да чакаме, за да видим, какво се е получило. Поне се появиха няколко фотоса на новите лица. 

f9bc4c8a3fad924a.jpg

224c54a66a8f37f8.jpg

3726711f35ae2685.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как така са приключили пък трябва до август да чакаме? :D Тая лента за втория филм да не е като винцето колкото повече отлежава, толкова по добра става и затова да отлагат премиерата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само снимките са приключили. Сега са на етап постпродукция, а тя понякога отнема доста време. В началото бяха казали, че втората част ще гледат да излезе през август, по подобие на първия филм. Обявена е за 1 август, а третата - за 13 септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така или иначе щом са приключили снимките и в каста липсва Хико Сейджуро значи са опропастили едно от най култовите събития в анимето и по този начин лишават Кеншин от най силната му атака от хитен митсуруги стила, което означава, че първият фейл вече е на лице! Аз докрая се надявах да го добавят ама уви тея се овапцаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалният трейлър на Rurouni Kenshin: The Great Kyoto Fire Arc излезе днес. Рюноске е страхотен, Такеру без коментар, класата му не се нуждае от това. Август месец по кината, а декември излиза на DVD и Blu-ray.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са! Шишио, Кеншин и Сайто са излезли много добре...за мацката ще си замълча щото вече съм го дъфкал това, а и не може всичко да е идеално. Като цяло наистина обаче и в двата филма съм повече от доволен от каста, предвид визуалните фейлове в други продукции по анимета тук селекцията просто няма баране. Остава да видим и резултата, но това едва ли ще стане скоро, но със сигурност ще е по бързо от да речем Kiki's delivery service, който все още го чакам за двд, а прожекцията в Япония беше Март..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...