Jump to content

Rurouni Kenshin (2012)


Recommended Posts

Изгледах го и мога да кажа, че съм доволна от видяното.

Въпреки че, както бях споменала, не съм чела мангата или гледала анимето и затова нямах големи очаквания,

все пак се надявах на добри бойни сцени и актьорска игра и ги получих. Музиката също ми хареса.

Единственият недостатък, за мен беше, че свърши много бързо.:D Стана ми интересно и мисля да се запозная по-добре с историята.

 

Надявам се да направят още един филм. Ще ми бъде приятно да видя Такеру отново като Кеншин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се очакваше, английските субтитри започнаха да валят и за 3 дни излязоха 7 варианта. Човек не може да си избере, с кои да гледа. Ще пробвам с последните качени.

Чета положителни отзиви. Така беше и лятото. Ще има продължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно и мисля да се запозная по-добре с историята.

Ми ако ти се занимава действително най-добрата последователност според мен е анимето до 62 епизод, двете OVA - Trust&Betrayal и мангата от 248 до 255-ти чаптър за финала на историята въпреки, че там присъства брата на онази жена спомената тук в филма {и главен герой в T&B}, която прави втората част на белега на Кеншин, а неговата история започва в 174-ти чаптър. 'ко ги прегледаш така и ще си експерт! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако ти се занимава действително най-добрата последователност според мен е анимето до 62 епизод, двете OVA - Trust&Betrayal и мангата от 248 до 255-ти чаптър за финала на историята въпреки, че там присъства брата на онази жена спомената тук в филма {и главен герой в T&B}, която прави втората част на белега на Кеншин, а неговата история започва в 174-ти чаптър. 'ко ги прегледаш така и ще си експерт! :D

 

Сега вече знам от къде да започна. :D Мерси!

 

Добавям едно видео, което показва заснемането на някои от сцените.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен коледен подарък е този филм. :es: :es: :es: Най-любимото ми аниме! Всичко се е получило наистина страхотно, а актьорите се справиха с доста тежките роли. Определено ако се движеха съвсем по хронологията на развитието на анимето - филмите трябва да са поне 10, за да се обхване всичко както трябва, затова и са слели някои от историите. Това, което се е получило хич не е лошо обаче. Само ме е яд, че и Аоши го няма, все пак е лидер на Онивабаншу, а във филма все пак са двама (Хан'ня и Шикиджо) от групата на Аоши + техния "работодател" Канрьо, но на негово място е Удо, двамата нямаше как да са заедно. Еми се справи чудесно, но си мисля, че нарочно не са наблегнали чак толкова на нея и връзката, която се заражда с Кеншин и са решили да го оставят за другите филми (повечко екшън сега, после ще се набляга явно на драмата), все пак това е основна част от анимето. Завършека с двамата един срещу друг беше доста силен и само според мен загатва какво ни чака в следващите части. :) Липсва "връзката" също така между Сано и Мегуми, но и това предполагам ще остане за по-нататък. За съжаление няма как да пренесът "кавгите" :lol: между Каору, Яхико, Сано и Мегуми от анимето във филма, а те са много готини, но и без тях филмът е супер! Боевете бяха също на много високо ниво. Музиката също беше страхотна! 10 от 10 за филма! B) B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го...на един дъх! Филма е страхотен! Едва ли бих могла да добавя нещо към това, което Razzormaw е написал по-горе. Филма си заслужава всяка една секунда! Непременно го гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу! Присъединявам се към положителните отзиви! За подобна екранизация се е получило доста впечатляващо! Оператори и монтажисти са свършили прекрасна работа, за да се насладим визуално на тази приказно-историческа лента. Хореографията е на високо ниво и смятам, че сега е времето сериозно да обмислят продълженията, след като Сато и компания са в чудесна бойна форма.

Историята също привлича вниманието, а актьорите са се справили блестящо с пресъздаването на образите! Ако оставим настрана Рьо-чан, Еми беше превъзходна Каору. Сякаш тук срещата между нея и Кеншин беше представена по-интересно, а той дори направи някои от жестовете в анимето, докато падаше на земята с дангото в ръка. Хаха, представям си го постоянно този момент!

Яхико и Саноске надминаха очакванията ми! Браво! Оръжието на Сано действително изглеждаше много тежко.

Извън всякакво съмнение съм вече и за ролята на Мегуми. Ю Аои е такава чародейка в образа. Да, тя няма вида на героинята, но успя да й вдъхне същата сила и красота.

Йоске Егучи беше в ролята на Сайто Хаджиме. Неговата история е предадена достоверно. Знае се, че той е сред малкото шинсентуми-бойци, оцелели след размирния период Бакумацу и след това наистина се е включвал към полицейските имперски сили.

Го Аяно сериозно ми се реваншира тук! Признавам, че повече ми харесваше да гледам неговия персонаж забулен в тайнственост. Дългата коса определено е най-силното му оръжие, особено в сцената с Мегуми, когато леко отмести маската от лицето си.

Масатака Кубота с изключително полезно включване като виновник за белега на Кеншин.

Финалът беше в типичен за анимето стил. Много ме зарадва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам различни преводи на името и усещам, че ще стане много объркано. В Замунда е пуснат като Скитника Кеншин. Дали не трябваше да си остане връзката с оригиналното заглавие, което именно е най-популярно?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерм то си е "скитника" по принцип като превод ама аз лично тея побългарявания на заглавията не ми се нравят особено по ред причини. :D Превода на Казешини го чакаля да го ъпнат на сайта, че да сложа линк към него ама поне засега за съжаление май го няма като гледах тоя каталог там.. може пък и да не го търся като хората аз малко трудно се оправям с нещата в основния сайт конкретно секцията със субтитрите на нашите хора. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Заглавието на български и като "Странстващият самурай" ще стои добре. Хората, като са пуснали темите по тракерите, не са знаели, как ще го преведат преводачите, и са дали свое заглавие. Няма единен превод на името, което евентуално може да повлияе на феновете на анимето/мангата да го подминат.
Аз мислех, че са качени субтитрите на Казешини. Има бг флагче в Замунда.

 

Making 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз - каза - съм вегетарианец .... горкичкото - и се кръсти :lol2:

 

п.п. бива филмчето - въртят мечовете няма тън-мън..

 

E един поздрав по случая.

http://www.youtube.com/watch?v=IKriNQ7BwUs&list=FLerwJ56ACQW7mDkHwAhqCLQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го гледах филма. И въпреки, че не съм гледала анимето и не съм наясно с цялостната история, ми хареса филма. Т.е. гледането на предисторията не е задължително, за да разбере човек какво се случва. Видях познати герои, което ме зарадва. Става дума за Шинсенгуми - тата. Хубав филм, който не обременява зрителя с исторически тежести и прочие. Харесаха ми бойните сцени. Много добре направени. Моментите с бързината и летенето - нормално за самурайска епоха, но пък тук изгеждаха изящно. Особено трогателен момент с белега. Добро решение е може би, че не задълбаваха. А Такеру бе страхотен. Но момчето се старае много, тъй че и това не е изненада. Определено смятам след време пак да му обърна внимание, т.е. филма заслужава и втори прочит. :)

 

P.S. OST-a може да се свали и от ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трейлъра се настроих да гледам самураи с грим и фешън прически, така че общо взето нямаше от какво да се разочаровам. biggrin.gif Ако разделим филмите за самураи на два вида - реалистични и фантастични, този ще е от вторите. Аз си ги харесвам и двата вида, та успях да му се насладя. Личи му че е правен по аниме, което не съм гледал, но ако съдя по коментарите, игралната адаптация е успешна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая и аз се наканих да го гледам. Страхотно са го направили, до колкото си спомням нещата от анимето (все пак 9 клас го гледах, а и не съм особено паметлива) много добре са се справили с пресъздаването му. Еми е страхотна Каору, все едно рисунката е оживяла :D Но за Мегуми трябваше друга актриса, някоя с по женствено и секси излъчване.... Както и да е филма е супер и ще чакам 2 част с нетърпение.

Само едно не мога да се сетя... героят на Ayano Go, изобщо не мога да включа имаше ли го в анимето.....или да не е само от мангата??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не мога да се сетя... героят на Ayano Go, изобщо не мога да включа имаше ли го в анимето.....или да не е само от мангата??

Въпросният Гейн присъства само в мангата, но това, че не са го включили в анимето не е от голямо значение и не го омаловажава поне според мен. Дори си мисля, че такива "пренебрегвани" герои е хубаво да им се дава шанс. Всъщност в темата на анимацията преди да излезе филма стана въпрос точно за него макар и кратко понеже ukio също се интересуваше от него герой. Има още един също така интересен персонаж покрай който стават и събитията, които според мен биха били подходящ епилог за тази поредица от мангата свързан с Томоe Юкиширо, но за негово включване е доста рано да се говори може би ако решат да обхванат цялата история на филми може да го видим и него както и Томое.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нова съм тук и съвсем отскоро се зарибих по аниметата, а филми не бях гледала от дете. Сега осъзнах в каква илюзия съм живяла извън този свят. Та за Кеншин - изгледах цялото аниме и фимчетата към него + екранизацията за 4 дни. Тази история е уникална просто - толкова много се зарибих, че постоянно си мисля за героите. 

Филма е страхотен просто, от всякъде ме изпълни. Актьорите са много на място и много добре се справиха с ролите си. Сценария също е много добър и напълно оправда очакванията ми. Единствената забележка, която ми извади очите - може би защото е единствена е Гатотсу-то на Сайто - можеше да не си личи колко го повдигат с въжета. Иначе всичко е уникално просто - най-добрата история на всички времена! Дано да направят продължение, чакам с нетърпение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:click: 

Потвърдили се втора и трета част на Рурони Кеншин за лятото на 2014г. Нещо ми подсказваше, че ще излязат заедно. Дано поне да ги обмислят достатъчно добре като сценарий и да ни ги представят достойно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...