Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

BlueSalt_BG_poster_version.png


български постер от dimbland

Заглавие: Hindsight / 푸른 소금 / Синя сол
Режисьор: И Хьон Сънг (Lee Hyun Seung)
Сценарист: И Хьон Сънг (Lee Hyun Seung)
Държава: Южна Корея
Език: Корейски
Година: 2011
Времетраене: 125 минути

Актьорски състав:
Сонг Ганг Хо (Song Kang Ho)
Шин Се Гьонг (Shin Se Kyung)
Чон Джонг Мьонг (Chun Jung Myung)
И Джонг Хьок (Lee Jong Hyuk)
Ким Мин Джун (Kim Min Jun)
Юн Йо Джонг (Yoon Yeo Jung)
Ким Руе Ха (Kim Roe Ha)
О Дал Су (Oh Dal Su)

И Сом (Esom)

Резюме:
Ту Хон е легендарен мафиот, който иска да се пенсионира и да отвори малко ресторанче в родния си град Пусан. Когато се записва на кулинарен клас, той се запознава с 20-годишната красавица Се Бин. Тя е била талантлива спортистка по стрелба, но автомобилна катастрофа слага край на нейната кариера. Сега неин дом е един транспортен контейнер, който тя споделя с приятелката си Ън Джонг. Двете се забъркват в неприятности, когато Ън Джонг взема пари на заем, които не може да върне. За да си платят дълга, на Се Бин ѝ се налага да следи Ту Хон, но тя се чувства некомфортно със забавния бивш мафиот. Нещата се объркват още повече за нея, след като тя открадва от гангстер сак, в който си мисли, че има пари, но се оказва, че е кокаин. За да спаси живота си и този на своята приятелка, тя трябва да убие Ту Хон. Когато идва подходящият момент, Се Бин е безпомощна пред чувствата си и не може да дръпне спусъка, но тогава Ън Джонг се появява с кола и минава през Ту Хон, който оцелява, но е тежко ранен. Малко по-късно полицията открива колата на Ън Джонг потопена във водоем, но от момичето няма и следа. До Се Бин достигат слухове, че Ту Хон е убил нейната приятелка и тя решава да се присъедини към група от наемни убийци, управлявана от Мадам Канг, която ѝ нарежда да убие Ту Хон.

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2
БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо да няма нито един коментар за този страхотен филм. Лично аз си го пазя все още на компа за последващи гледания. Заглавието определено привлече вниманието ми,а и като видях ,че участва Шин Се Кьонг не се поколебах и за секунда и си дръпнах филма. Интересна история с гангстерски привкус и щипка романтика. Може би ,за мен поне единствено финалът можеше да бъде по интересно направен и с повечко емоции,но и така си става :)

Може и да не е от класата,например на "Непознатият" но изобщо не е за изпускане и го препоръчвам с две ръчички. Най-малкото поне заради страхотната визия на Шин Се Къонг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишле, добре че ме подсети. Мен ме впечатли най-вече страхотната игра на Сонг Канг Хо. Шин Се Гьонг беше… различна. :) Двамата бяха интересна, макар и странна двойка.

Финалът

 

беше толкова захаросан, че чак не отиваше на такъв филм. Стоеше малко като кръпка, но от мен да мине. :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би липсват коментари, защото филма се разпространи отдавна, а аз наскоро видях, че няма тема.

 

Въпреки, че мина доста време откакто го гледах, имам спомени, че ми беше харесал много, но най-вече ще го запомня с Шин Се Гьонг с късата прическа и мотора ... мнооого секси :) А пък Канг Хо е един от актьорите, които много обичам да гледам. Спомням си го в Secret Sunshine колко сипатичен беше.

 

И относно финала

 

 

Сещам се за това как тя го застрелва накрая и аз наистина си помислих, че го е убила, но после се оказа куршум от сол. Дано нямате предвид, че това е блуткавото. Но това май не беше самия край ... той си беше отворил ресторанче и тя работеше при него ... такъв ли беше края? Охх много време мина и не си го спомням. Но мисълта ми е, че не може всеки филм да свършва със смърт, нещо характерно за южнокорейското, но все пак ... малко радост да има!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И относно финала

 

Сещам се за това как тя го застрелва накрая и аз наистина си помислих, че го е убила, но после се оказа куршум от сол. Дано нямате предвид, че това е блуткавото. Но това май не беше самия край ... той си беше отворил ресторанче и тя работеше при него ... такъв ли беше края? Охх много време мина и не си го спомням. Но мисълта ми е, че не може всеки филм да свършва със смърт, нещо характерно за южнокорейското, но все пак ... малко радост да има!

 

 

Точно второто е.

Използвах думата "захаросан". За мен има разлика между захаросан и блудкав. А и, както казваш, защо да няма малко радост ;) Не се оплаквам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав беше филмът, но не очаквах

през цялото време действието да се върти около опитите за убийството над Ю ..

 

Иначе, мацката много ми хареса! За пръв път гледам филм с нейно участие и определено успя да ме впечатли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комерсиален филм, но приятен. Нещата са ясни и се действа - няма ала ''отнесени от вихъра'' погледи и двуминутни забавени движения, което абсолютно ме задоволява. Единствено не харесвам главната актриса, но тук ме спаси визията й (прическата и беше перфектна) и скриваше това огроомно кръгло лице. Много известни актьори забелязах, което също трябва да се отчете, но главният...наистина е класа  - все повече му се възхищавам на този човек B)

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми комбинацията между Юн и девойката, даже много. Заради тях двамата бих гледала пак.

Щипка сол не му достигна на филма и то не в емоциите и взаимоотношенията, там всичко беше много истинско, а по скоро гангстерската нишка беше малко слаба. Много ударно начало и после

твърде често Юн беше на мушка и можеха да го гръмнат, особено снайпериста дето го държа на мушка два дена, а не си поплюваше много много, а така и нищо не направи. И после ни в клин, ни в ръкав в апартамента наскачаха някакви бандити с ножове, ама няма да издребняваме сега. Основната идея се запази през целия филм, Юн и девойката бяха центърът на внимание.

Малката беше страхотна, не само косата и прическата, а и тези големи тъжни очи.

А главния герой Song Kang Ho е страшен магнит, две мнения няма по въпроса. Готварският курс беше много ценен за филма, хубавата химия тръгна от там. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатично филмче, но не бих го гледала отново. Имаше много ненужни моменти, много "разтакаване", края ми дойде малко като fairy tail.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, и добрия, и "мацката", и лошия си изиграха ролите прекрасно! Лошия пак обира овациите, а "мацката" беше просто прекрасна, главния - бива, ама лошия е по-хубав :P Пък и аз какво ли разбирам от мъже, та се обаждам. :D

Харесва ми, особенно липсата на разтегнати локуми и мнооого дълбоки драми. Хубаво филмче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...