Jump to content

Crying Out Love in the Center of the World (2004)


Recommended Posts

sNJ3d6AeAFwMYHyRPoY93nIlTx7.jpg

 

Ридания за любовта в сърцето на света / Crying Out Love in the Center of the World / Sekai no chushin de, ai o sakebu

Страна: Япония

Премиера: 8 май 2004 година
Режисьор: Исао Юкисада
Сценарист: Кьоичи Катаяма
Жанр: драма, романтичен

Продължителност: 138 минути

:imdb: 

 

Участват: Такао Осава, Ко Шибасаки, Масами Нагасава, Мирай Морияма, Цутому Ямазаки, Канджи Цуда, Исей Такахаши, Рио Кано и др.

 

Pезюме: Сакутаро е в 30-те си години, води нормален живот и ще се жени за приятелката си Рицуко. Но когато Рицуко намира странна касета със запис на женски глас, тя внезапно изчезва, оставяйки само кратка бележка, че ще отсъства за известно време. Случайно Сакутаро я вижда в заснет на летището телевизионен репортаж за приближаващ се тайфун. Изглежда, тя отива в родния си град, но за какво? С тази мисъл Сакутаро тръгва да я търси, като същевременно се потапя в спомени за събития със 17-годишна давност.

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Свалис английски субтитри :click: 

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен филм. Довежда до такова състояние, че на финала очите ти са пълни със сълзи, но в същото време се и усмихваш. Е, това само японците го могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив и нежен филм. Не ми се иска да казвам каквото и да е било повече, за да може неподправено да се усети емоцията от история, кадри и музика :) .

 

Може би за пръв път ми хареса Нагасава Масами като присъствие, тя се сля с Аки :) , няма нещо, което да не ми хареса в филма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм право в сърцето ми...най-истинската, най-дълбоката, най-трепетната първа любов и още много най- на едно място в този филм.

 

Vesy, благодаря ти за буквичките :subs::bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би станаха прекалено много филмите на подобна тематика и затова не успя да ме разплаче, въпреки прекрасните изпълнения на всички и страхотните кадри. Много интересно замислено и предадено, но историята беше прекалено предвидима. Зрителят гледа този филм с ясната мисъл, какво може да очаква от него. Въпреки това Юкисада е майстор. Много предвидливо реши да смени мястото на действие в последния момент и да включи щипка пустинен мистицизъм в сюжета. По този начин повдигна любопитството на гледащия и успя да обясни смисъла на заглавието.

Постерът е невероятно красив. Всъщност, той беше голямата притегателна сила за мен.

Масами наистина направи силно представяне, но аз наскоро я гледах в друга подобна роля, с която отново ме възхити. Мирай Морияма беше другият гениален актьор във филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исао Юкисада е продуцент на Side by side - режисьорски дебют на сценаристката на неговите филми Чихиро Ито.

Филмът с Кентаро Сакагучи и Микако Ичикава излиза на 14 април.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...