Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Rondo (2006)
Страна: Япония, Корея
Също така известен като: 윤무곡 / Yunmugok
Година на излъчване: 2006 - Януари - 15 2006 - Март - 26
Време на излъчване: Неделя 21:00
Телевизионен рейтинг: 15.5%
Жанр: романтичен, трилър
Канал: TBS
Епизоди: 11
Режисьор: Hirano Shunichi, Shono Jiro, Yamamuro Daisuke
Субтитри: Английски, Руски

Участват:
Takenouchi Yutaka as Nishijima Sho / Kanayama Takumi
Choi Ji Woo as Choi Yoon A
Kimura Yoshino as Ichinose Akira
Ishibashi Ryo as Isaki Yoshihiko
Sato Ryuta as Hide
Hayami Mokomichi as Kazama Ryugo
Ichikawa Yui as Kazama Kotomi
Hashizume Isao as Song Gyu Hwan
Sugiura Naoki as Kazama Ryuichiro
Shiomi Sansei as Matsudaira Teppei
Fubuki Jun as Kanayama Keiko
Okamoto Rei as Matsudaira Fujiko
Shin Hyun Joon as Kim Young Jae
Lee Jung Hyun as Choi Yoon Hee
Morishita Chisato as Shiratori Kumi
Wentz Eiji as Toda Masato
Becky as Moyuka
Nakamaru Shinsho as Enokida
Takezai Terunosuke as Natsume Masashi
Fukikoshi Mitsuru as Kanayama Masayoshi
Hirata Mitsuru as Kobayashi Hajime
Tomiura Satoshi as Kobayashi Ryota
Tachikawa Eri
Masana Bokuzo

Резюме: Едни от най-големите японски и корейски имена се събират за тази драма. Nishijima Sho е японски детектив, чийто баща е убит в Корея, когато той е още дете. С надеждата да открие истината за смъртта на баща си, Sho работи под прикритие в тайна организация. Choi Yoon A е корейка, която посещава Япония в търсене на изчезналия си баща.Тя отваря корейски ресторант с малката си сестра, но скоро е изправена пред милoстта на съдбата. Те се срещат на един от ъгъл в Токио и падат в плен на любовта. Но това, което чака пред тях, е “Rondo” на съдбата и любовта, a историята е на път да започне.
:essub:

Свали с български субтитри: :subs: ТУК и ТУК

 

Свали с английски субтитри: ТУК


Личен коментар: Сериалът наистина си заслужава да се види, много ми харесва, когато смесват Япония и Корея, винаги стават добри филмчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал е убиец направо! На 4 епизод съм, а ме завладява все повече и повече! На първо място, чудесна история, много напрегната и динамична, в същото време е много забавно с всичките тези познати и не дотам познати японци и корейци. Главните роли пък се изпълняват наистина чудесно, особено Yutaka....а и е толкова хубав........ ! С две думи, гледайте задължително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6 еп. съм и определено ми допада. Не мога да се сдържа да не споделя и тук какъв страхотен ОСТ има сериалчето. Такеноучи ми скри шапката направо. Не знам къде съм бляла, та не съм го почнала по-рано, ама сега ми идва дюшеш. Особено ми харесва как смесват японски, корейски, та даже и китайски. Хубава тренировка на слуха. Много радва сериала, много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори нямаше да видя, че има тема за този сериал, добре, че е излязла на първа страница.

Гледах го преди няколко месеца и определено се впечатлих, не че имам особено широк поглед върху нещата (в общи линии сериалите, които съм гледала надали ще се преброят на пръстите на двете ръце, за азиатските става дума), но този определено се отличава с някаква по-модерна концепция, визията е страхотна, действието се развива динамично, има доста екшън, романсът (слава богу) не е много лигав, а и ОСТ-ът е супер.

За Ютака съм във fan mode, няма да го коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как съм го пропуснала това. Всъщност безкрайно благодаря на по-горните постове/ Marchooo, speedy86, nikomila, на Лазето, разбира се/ които ме накараха да "хвърля едно око".

Не само око, но ще му "метна" и един превод. По- добър е от доста прехвалени неща с по- 3 страници коментари:-))

Изгълтах го за 10 часа. Да не повтарям горните постове. Увлекателен, мислех, че е предимно романс, но е интересна смесица, екшън, трилър. Великолепни обрати.

Много чаровно е това общуване на двата езика.

/ Малий, как бързо се справиха, аз щях да муча на нещо като японски поне година/.

За актьорския състав, няма да говоря.

И може би тази невероятна гартитура - музиката.

/Винаги съм твърдяла, че корейците са царете на ОСТ, и е така. Японците често взаимстват и има по- малко авторска музика./

Тук изненадата е пълна. Прекрасна музика. Нямам идея чия е, още. Озвучена е всяка емоция.

Препоръчвам да се гледа.:-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=sJItuaykRRk



АЗ ВЯРВАМ

Скрити там, където никой не поглежда...
Водовъртежите на моето безпокойство,
в сърцето ми се сплитат като в прежда
хилядите пътища безброй...
А кой да следвам, аз не зная!

Но нищо!
Довиждане ще кажа
на всичко вчерашно и чуждо
Защото всичко в теб започва,
когато вярваш в чудо.

В миг блестяща нишка ме пронизва
и аз виждам най-истинската диря.
Това е мястото, където аз отивам.
Защото вярвам, че това е пътят.

Затова...
Довиждане ще кажа
на всичко вчерашно и чуждо,
защото всичко в теб започва,
когато вярваш в чудо!

Безкрайни небеса в очите ми преливат...
Усещане за чистота във всеки миг
се слива със секундите туптящи.
Потоци светлина откривам!
Сега наистина разбирам кой път ще избера...

Аз вярвам, да, сега аз вярвам!
Довиждане ще кажа
на всичко вчерашно и чуждо...
Защото всичко в теб започва,
когато вярваш в чудо!

Превод: Боби Милев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна качването на бг субтитрите!

10х на naia! :kiss2::thanks:

 

:click:

 

 

Сбогом!

 

Сънувайки, с премръзнали пръсти,

събудихме се в различни утрини,

оставили всичко във вчерашния ден,

бродейки под безсърдечното небе.

 

Потъвайки в тъмнината и в злото,

забравих що е светлина.

Ако можех да видя звездопада,

но с времето всеки път той избледнява.

 

Сбогом! Сбогом!

Моето сбогом.

Повтарям тези думи

в тъгата си безкрайна.

Хванати ръка за ръка,

вярваме в бъдещето.

За любовта всичко е възможно,

защото никой не може

да спре любовта.

Редактирано от cucyta
не активен клип
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляне по два на ден. :click:

 

Искрено се изумих, че по средата ми се срина всичко, дето си изградих като кой е убиец, кой е от добрите, кой за кого работи и хоп... Айде всичко с краката нагоре и сега ме държи на нокти да разбера всъщност истината за всеки един от героите, а се оказва, че всеки играе някакви двойни игрички. :o

Страхотен актьор и много подходящ за ролята е Такеноучи Ютака. Нареждам го сред любимците ми, още повече, че няма пуберското и лигово детинско излъчване като на повечето им звезди.

Мацката обаче (сигурно е известна актриса, но корейски имена не помня, пък и са ми леко еднакви, та не се сещам другаде къде съм я гледала) ми идва леко студена и отблъскваща, може би е такава заради ролята си тук, както казах, тепърва ще видя какво е намислила и тя. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се запалих по сериала. :) А встъпителната песен направо ме остави безмълвна. Прекрасна. Точно щях да моля някой да я постне на клипче тук. :) Много благодаря за което.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал. И, въпреки няколкото логически дупки, се гледа на един дъх и на човек му идва да "мрънка" ( :282: ) защо не качват всичко наведнъж. Тъкмо си помислих-нашите биха, любовта победи и.........както казва mrnkaloto всичко с краката нагоре! Сега подозирам всички, очите шарят на четири, а ръката нервно стиска пистолета...ъъъъъ ..мишката, При сцената, когато бяха застанали един срещу друг с насочени пистолети, направо виках в монитора "Гръмни я тая ***********!" Никаква милост за предатели! :mad2:

Отлични актьори, хубава музика (картинката на "Сайонара", която сте пуснали, е от друг филм), много добро темпо на действието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, специално за теб качвам и последната серия, да не ме гръмнеш мен погрешка.. с мишката, де. :lol:

И да не забравите да гледате докрай, след надписите има финални кадри!

 

Да, до средата Юн А ми беше студена, после взе да ми изстива съвсем, заради обрата, който взе филма, но в последните серии ми стана мила. Малката, болничка сестричка искрено ме разчувства.

 

П.П. Не намерих клип на Сайонара, който да е с картина от Рондо.

 

Нов линк за сваляне: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mrnkaloto, готов съм да лъсна обувките ти със сърцето си :kiss2: (както казваха е един друг сериал)! Обаче ми пусни една извинителна бележка за пред шефа утре, че него азиатски сериали не го трогват (него май никакви сериали не го трогват :no: ). Понеже нещо часовникът на форума не е верен, сега е 1,32 ч. и никакво лягане, докато не изгледам и последната серия. :samurai:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина страхотен сериал напълно съм съгласна с думите на naia ,, По- добър е от доста прехвалени неща с по- 3 страници коментари '' и за да не се повтаряме ще кажа че споделям мнението на mrnkaloto ,благодаря им и за превода и редакцията:yes:.Музиката е невроятна и именно превода на двете песни ме подтикна да изгледам сериала,и... вече са в личната ми колекция ,,любими'':).Сериала си заслужава да се види страхотен е :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ме грабна много този сериал, въпреки многото изненади. Но не съжалявам, че го гледах.

Takenouchi Yutaka беше страхотен :wub: , през цялото време се наслаждавах на играта му и на OST-a.

Choi Ji Woo ми се стори супер дървена...

Благодаря за превода на naia и mrnkaloto. :thanks:

Някой има ли работещ линк за OST-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, противно на останалите мнения, съм малко разочарована. Хм, сценаристите много ме изненадаха в този сериал. В крайна сметка виждам нещата така: Сценарият си следваше предварително начертаната сюжетна линия, след това някой шеф се е намесил с изискването за повече екшън, защото действието започна да доскучава. И от 7-ми епизод се обърна всичко, но не беше доизмислино, нямаше плавно и логическо преминаване на действието в новата посока. Сега, кажете ми как

 

човека, който ви е отгледал, ще остави едно от децата си с болно сърце, при условие, че разполага с големи авоари (елитен мафиот, втори в ерархията на една от най-големите групировки в Япония, едва ли няма да има средства да я лекува в елитна клиника). Друго, каката която е най-добрият хакер, няма да има необходимата сума за операция на малката си сестричка (която е единствената й слабост) - даже и да няма, един хакер винаги знае как да намери - странно. Друго, на милата, скромна мома й разбиват няколко пъти заведението, от хора, чийто баща им е шеф :blink: , не ми казвайте, че не знае кой е баща й, защото след 7-ми епизод се разбира, че е работила с него и групировката години преди това.

 

Имаше още доста странни дупки и недоизмислени неща, след промяната на сюжета от 7-ми епизод нататък. Сценаристите трябваше да се постараят да обяснят действията и характерите, които бяха наредили преди завъртането на 180 градуса. В заключение ще кажа, че втората половина на сериала беше наистина по-интересна, но трябваше да се сетят за това още от първия епизод.

Актьорите си изиграха ролите перфектно, но останах с чувството, че мацката не беше подходящата партньорка на Ютака. Не можаха да постигнат химията и тя беше виновна за това, но това си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thanks: за субтитрите.

Може и да имаше недомислици в сценария но това съвсем не ми попречи да си го изгледам на един дъх.

Редактирано от Dundy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно много ми напомня българския Под прикритие - имат една и съща сюжетна нишка. Нашите сценаристи май са метнали по едно око на Рондо преди да напишат сценария :D . Определено си заслужава - гледайте ;) Naia за пореден път ОГРОМНО АРИГАТО за субтитрите, които правиш :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този актьорски състав е грехота човек да не го изгледа този сериал. Като разбира се не това е най-важното.Имаше си доста интрига и мистерия така да се каже. Е разбира се и тук имаше малко дупчици в сценария,но не са натрапчиви и няма да ви развалят удоволствието. А инак историята си я биваше,актьорите още повече :)

Заслужава си и го препоръчвам най-горещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сполучлив сериал меко казано. Имаше си моменти на изненада, неочаквани обрати -

 

нищо не е такова, каквото изглежда, някой герой не са тези, за които се представят,

добрите се оказаха лоши, лошите всъщност са добри. Гледаш, тъкмо си съставиш мнение за някой

и хоп - изненада, бил си в заблуда. Относно финала първоначално си мислех, че ще е леко захаросан,

после си викам тука ще има трагедия (след като главния издъхна) и оп - сред финалните надписи пак изненада.

 

Затова препоръчвам последния епизод да се гледа до самия край.

 

Choi Ji Woo си е все същата порцеланова кукла, която помня от Beautiful Days.

Каквато и емоция да се изпише на лицето й няма начин да ме трогне и това си е.

Takenouchi Yutaka се справи добре с пресъздаването на ролята - героят му,

макар да бе обран на емоции и сдържан, успява да обсеби вниманието.

 

Да похваля и OST-а - удар в десетката, много точно допълва настроението на историята.

 

Благодарности за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...