Jump to content

Recommended Posts

Много приятен сериал. Отначало хваща вниманието,но с всеки изминал епизод става все по-дълбок и хубав.

От една страна Соши е това, което природата предопредела за Рийко, но от друга Найт е този,

който в последствие печели сърцето на Рийко. Определено ще запомня сцената, когато в последния епизод се чудеше и бореше със себе си дали да влезе и утеши Рийко или не.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле колко много сълзи изплакахме с моите приятелки докато го гледахме! Ту защотот на моменти имаше много смях,ту защото ни стана към края мнго тъжно!Драмата си имаше всичко! Сълзи и смях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме изкефи сериалчето, останах приятно изненадана, много ми харесаха актьорите. Доста ме разчувства драмичката, хареса ми посланието й. Препоръчвам я, за мен беше истинска наслада, накрая

имаше доста сълзи, знаех, че няма как робот и човек да са заедно, но тайно се надявах до последно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах го малко на шега, колкото да си запълня малкото свободно време напоследък, но останах приятно изненадана от сериалчето :) Много свежо и забавно, а и каста е супер :D Определено симпатизирам на Соши, ама съм още на 7 серийка, та да видим какво ще стане накрая :P

...

Мдаа, много хубаво сериалче, само дето накрая малко се поизнервих от тия взаимоотношения човек-робот ама карай :) Важното е че свърши така както исках :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, изписах толкова много, а взех, че си изгубих всичко...Нещо де..Като цяло ми хареса идеята. Най-много ми повлия роботчо, останалите паста да ядат(не че не ядоха де...с тия еклери)... :D

 

 

 

Сега..тъй като бях написала един ужасно чудовищен роман,сега ще бъде по-кратка, тъй като ме мързи да пиша всичко на ново, а и не го помня вече. <_<

И тъй...Рийко в началото ме дразнеше неимоверно много. Никакво самочувствие, липса на воля, а и не съм виждала човек, който така лесно захвърля мечтите си, просто се отказва от тях, тъй като не бил достоен, или разни подобни глупости...Тя самата не може да се оцени, като хората, пък иска другите да го направят за нея. Въпреки, че й свикнах постепенно, при това само благодарение на Тенджо, просто не одобрявам държанието и характера й. Държанието сега...просто няма какво да му обсъждам, беше повече от отвратително в началото(не мога да проумея как може актриса да я накарат да извършва такива действия), не ми изглеждаше хич, ама хич правдоподобно. Ако някой така се държи в истинския живот, определено всеки втори ще може да го мачка и унижава колкото си ще, а какво остава някога такова човече да успее в живота. Както и да е, няма да коментирам повече за Рийко, след като й свикнах ми беше още по-безлична, тъй като самата актриса с нищо не можа да привлече вниманието ми(ако не беше Найт, не виждам как такова момиче би се откроило сред останалите,било то в работата или другаде). Не виня и приятелката й, че я мразеше по едно време, макар да не я оправдавам за малоумно нелогичното държание, като безсмисления флирт с Найт(първо казва, че го иска, после,че искала да събере него и Рийко, после пак го сваля и вика,че го харесва.. после пак, че искала да го събере с Рийко...писна ми накрая от нея). За Соши като цяло имам положително мнение, хареса ми персонажа му, само че..не мисля, че постъпиха честно и спрямо него. Стори ми се, че постоянно го оставяха на заден план, да обира остатъците от еклери по тавата...и изведнъж хоп - прожекторите осветяващи Найт стремглаво се преместиха върху Соши, когато девойката в крайна сметка се върна при него..И това само за около една минута(ако имаше и толкоз)...Японците обаче, не пропуснаха и те да добавят момента с пътуването в чужда държава и бързото летене на вермето, през което никой с нищо съществено и явно не се променя...Ех, не е ли удобно това да си имаш приятел, който дори собственоръчно да те ръчка да отидеш в проклетия Париж и да сбъднеш пустата си мечта...И докато той си спинка спокойно в онова хранилище/склад, ти спокойно да си се обучаваш за професионален сладкар(макар че така и не видях някой накрая да става такъв), пък след три години се връщаш и хоп - той е отново на линия,точно пред тебе, готов да те обича също толкова силно, както преди. Толкова идеален сценарий, че мак страх да те хване. Вероятно Рийко заради това бе объркана и така се двоумеше дали да възстанови чипа на своя обичан Найт или не. Имаше и още две неща, които осевн,че за мен не бяха никак правдоподобни, се чудя какво да правя - да плача или да се смея. Моля, кажете какво трябва да направя...

Първо, не ми го побира умът, поради какви причини Рийко и след трите дълги годиин, прекарани заедно със Соши, продължи да го нарича "Шефе". Не знам от къв зор, ама кой човек, който ще се сгодява за някой, ще го нарича "шефе". Аз още на летището, когато ги ивдях двамата ми се стори, че все нещо е станало между тях, пък когато той й каза да спре да го нарича шефе... наистина се разсмях, обаче...ме разбиха, когато малко по-късно съобщиха и за годежа си. Тва е просто...уникално. Значи няма друго същество, като Рийко. Ще живее няколко години със Соши(три от които прекарани в Париж - градът на любовта;броим ги повече от три, щото започваме от запознанството им), дори се сгодява с него...но това не й пречи, да го нарича "Шефе". Изглежда трябва по-сокро да се смея, но това ме остави със зяпнала уста. Пък и аз разбирам все още да й се водише и шеф, а той е спрял да й бъде такъв от преди трите въпросни години. Ама какво да говорим, айде тва е "незначителна" подробност, а аз не съм толкова дребнава...

Вторият момент обаче ми беше сцената в ресторанта, когато всичко вътре гореше, а нашите безстрашни три героя спокойно си правеха разни експерименти с целувки и т.н., но в крайна сметка си излязоха също толкова спокойно и без драскотина(дори без мръсотия от пушека върху лицата)... Това бе наистина нещо страхотно. Но съм забелязала, че не присъства само в този сериал(вече съм го мернала в два и давта пъти ме вкара в осътр шок)..При това...нищо от ставащото не изглеждаше правдоподобно. Нито за секунда дори. не съм си и помисляла, че ще попадна на нещо такова, но... животът може да е още по-жесток, отколкото го мислиш. Даже не разбирам, как може всички да хулят корейците, за техните грешки в подобни сцени, ами какво да кажем за японците тогава? при тях по мои виждания е двойно по-зле тая част. Нищо от това, което трябва да е правдоподобно, всъщност не е такова. Мда, целувките им също са още по-зле от тези на корейците. Така си докосват устните(че на всичкото отгоре и ги разтягат, преди да ги докоснат,че да личи), че сякаш по-скоро демонстрират погнуса, отколкото приятни чувства...или изобщо.. това според мен не може да е целувка. По никакъв начин, в никое отношение. Просто.... сериозно трябва да поработят върху доста части от действията на героите, но както и да е. Това, което не можах да разбера от тая сцена беше дърпането и ужасът, в който Рийко изпадаше, всеки път, щом се стигаше до "целуване". Дори в горяща сграда, тя все пак бе ужасена да "целуне" Найт, сякаш предпочиташе да изгори с него вътре, вместо това...Разбирам да ставаше въпрос за целувка, ама то...да изпадаш в ужас само заради едно хипер леко и кратко докосване на устни... о.О Е тва ме уби вече. Не ми се мисли, ако някой я целуне по американски му... вероятно в такъв шок се изпадне, че и Пирогов няма да й е от помощ.

Иначе и аз съм на мнението, че хората трябва да се влюбват в хора(не в роботи, вампири, върколаци, домашни любимци и т.н.). Това си е чистата истина за реалния живот и няма какво да се лъжем. Обаче наистина най-разчустващ и ярък персонаж а мен си остава Тенджо Найт.... 01( който накрая наистина излезе най-качествената стока от другите персонажи. Сам той сякаш успя да пресъздаде чувствата и мислите си толкова добре, въпреки факта, че бе робот, той всъщност беше нещо много повече де..многократно доказа, че и невъзможното е възможно, а именно - машина, която може да мисли и чувства истински, без помощна на програма. Найт единствен успя да пресъздаде така героя си, че чак си поплаках на две места, мака ри малко...А и въпреки изречението ми от преди малко, сега ще си призная, че наистина исках нещо повече за него...надявах се да не постъпят така нечестно накрая, както стана...През цялото време така се ореше да получи любовта на Рийко и накрая какво? Накрая, точно накрая го затриха от картинката, което не бе никак честно. Японците избраха да последват истината и логиката съпътстваща реалния живот(не ме учудват, при положение че съм чела много от техните премъдри пословици за живота и т.н.), но си мислех, че все пак това е просто сериал...и можеха преспокойно да се отнесат подобаващо с Найт, единствения, който го заслужаваше. Както и да е.... Обаче, наистина имаше и друго,което ме издразни. и това бе постоянното втълпяване, че човек и машина няма как да живеят заедно. "Не можете да имате семейство" - това бе изречението, което най-много ми влизаше под кожата и с което смея да заявя, че съм твърдо НЕсъгласна! Че има толкова много деца сирачета по света, които с надежда очакват нечия ръка да се протегне към тях, някой да им даде възможността да изплитат какво е да имаш семейство...Нима осиновеното дете, не го борят за семейство? Много нелепо разсъждават. Пък и Рийто, ако има толкоз зор да ражда, Найт ще я отстъпи временно да си зачева от някой по желание...Просто те говореха така, сякаш няма никакъв друг изход от ситуацията, и начин, да се справиш с нея. Еми не беше така. Пък и нали е драма, може да стане и невъзможното. Въпреки, че историята обезателно щеше да има такъв край в живота, не съм съгласна с края на драмата. просто..всичко ми се обезличи някак си. Затова просто бях решила да го забравя, като сега си спомням само за Тенджо и усмивката му..Ех, бре..Не знам кака може някой ад се усмихва толкова много време и д не му омръзне, да не се изори. тук говоря за актьора, тъй като персонажа е робот, на него знам, че няма защо да му омръзва. За малко да забравя за страхотния супер-електротехник...Ах, голям образ, също много ведър персонаж(а лицето му и в друг сеирал го мернах, много е добър просто...) :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, пак това Хаями само че този път е Хаями-бот! Много добре изигра тази роля, напълно се вписваше в нея, а за неговите физиономии да не говорим там никой не може да го бие! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми беше приятно да го гледам - любими артисти , добра игра ,интересна история. Определено обаче не мога да се съглася с финала.Очаквах японците да ме изненадат с някакво по-нестандартно решение...и по-приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото на японските продукции е, че винаги ме изненадват. На втори епизод реших, че знам какво ще е основното послание - че идеалният, както си го представя всяка жена, в крайна сметка не може да се пребори с реалния. В смисъл, че жената винаги има представа какъв е идеалният мъж за нея. Дори може да идеализира някого, когото не познава добре, но идеални хора няма. Просто трябва да приемаме тези около нас с качествата и недостатъците им в едно.

Но както казах, продукцията разби на пух и прах всичките ми очаквания.

 

В първата половина симпатизирах на Соши. Паралелът между робота и истинския човек беше много ярък. Соши беше естествен, топъл, а Найт - изкуствен, програмиран. Соши беше с голяма преднина. После нещата се обърнаха - Найт никога не скри чувствата си. Винаги казваше на Рийко, че я обича, а Соши - напротив. Криеше чувствата си и беше много затворен. Държеше се с нея само като с подчинена почти до края. Нито един мил и затрогващ жест между Рийко и Соши нямаше. До края отношенията им си останаха хладни.

Соши беше много позитивен, постоянен в идеите си, в опитите си да защитава Рийко. В началото наистина го харесвах повече, но после образът му избледня. Той дори не се опита да се бори за Рийко. Смяташе, че тя трябва да избере него, защото Найт е робот.

Актьорът в ролята на Найт е голяма изненада за мен. За първи път го гледам и съм впечатлена от играта му. Толкова правдоподобен беше, че почти до края на сериала го възприемах като робот. Всяко негово движение, мимика, жест, до последния детайл беше като на машина. В този сериал фразата "скован като робот" придобива съвсем нов смисъл и е голям комплимент за актьора. Едва в последните епизоди имаше човешки емоции изписани на лицето му. И понеже много малко човешко поведение видях в него, се навих да го гледам в друга роля - в Regatta. Интересно ми е как се справя с обикновените роли, след като е толкова необикновен робот.

Истинската тема на сериала е много дълбока. Японците винаги са били с една крачка в бъдещето - и технологично, и всякак. Корейците са много добри в представянето на познати теми с нова интерпретация, а японците нямат равни в задаването на нови теми, за които никога не съм се сещала.

Zettai kareshi е приказна история, която развива по свой начин мотива на приказката за Пинокио. По това я слагам на едно ниво с любимия ми корейски Secret garden. Като изключим, че японците наистина не са толкова драматични и това дърпа крачка назад.

Основното послание и дилема е нещо, за което смятам, че не сме готови. На съзнателно ниво, като разум и ценностна система, не сме готови да приемем такава връзка робот-човек. Въпреки, че ми беше трудно да разбера избора на Рийко и не очаквах да отстъпи от твърдата си позиция в началото, още по-трудно ми беше да приема фантасмагорията, че една компютърна програма може да развие собствено съзнание и чувства. Звучеше ми толкова нелепо, като кръпка на цялото. А всъщност причината е в ограниченията на моето мислене. Преди векове едва ли някой си е мислил, че могат да се клонират живи същества. Но това е факт. По-сериозна е моралната дилема. Същото е и тук. Защо не някой ден след няколко века да няма роботи със собствено съзнание? Това, че сега го смятаме за невъзможно, не значи, че по принцип не може да стане. Преди и зачеването е било божа работа, но сега много двойки намират щастие благодарение на асистираната репродукция, въпреки опонирането на Църквата. Може би и пораждането на разум да стане достъпно и за човешките ръце в бъдеще, въпреки че не ми се иска това да се случва. Намикири беше засегнат от моралната дилема - мога ли да убия робот, след като той вече има собствени чувства? Колкото и смешно да звучи "убия" в случая. Особено от устата на изобретател, който изхожда от позицията, че роботът е просто електрически уред. Другият морален стожер или по-скоро консервативно мислещия, беше Фуджико - собственичката на бара. Тя почти докрая смяташе, че хората трябва да се събират с хора и да създават семейства. Наистина моралната дилема в създаването на робот - идеален любовник - е много голяма. В крайна сметка сме биологичен вид и като такъв трябва да се възпроизвеждаме нормално, а двойките робот-човек не предвещават добър край за нашия вид, дори са противоествствени. Щастие за едни, печалба за други, а последиците - за цялото човечество. 

Да, Рийко избра това, което е нормално за всеки здравомислещ, но любовта и остана другаде. Тук разумът победи над чувствата и може би за добро.

Идеята е същата като тази на "Изкуствен интелект" на Стивън Спилбърг. Имам особен сантимент към този филм, на който винаги си изплаквам очите. Сигурно затова толкова харесах и Zettai kareshi и също плаках на него. Във фантастиката също има теми, над които да се замисляме сериозно. Особено, откакто сме започнали да се възприемаме като богове.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Сериалът беше добър, въпреки неправдоподобните моменти, но като цяло.. това беше сериал за робот, който развива чувства и изглежда като човек, така че не знам дали изобщо тук можем да търсим допирни точки с реалността. 

Ужасно ужасна ми беше главната героиня. Актрисата не беше безлична,нито противна, но самия й персонаж беше отвратителен. И аз съм от хората, които са несигурни и аз често се колебая и не си вярвам, но като нейното няма никъде. Висша форма на малодушие изпълнено с оправдания.  Тя сякаш чакаше смешния робот да я вдигне на ръце и да я пренесе, да и даде онова, което иска в ръцете и тя само да е готова да го поеме. Но като чели даже и този опит щеше да й се види много. 

Образът на лицемерната дружка ми хареса само заради реалното в него. Той май беше най - реален от всички. Защото хора като тази злобна, изплашена и нещастна дама, се срещат на всяка крачка в живота днес и се опитват да те подхлъзнат също толкова долно, докато ти се усмихват като първи приятели. 

Роботът .. браво на актьора. Не беше кой знае какво .. като визия даже не е мой тип, но се справяше добре с тази идиотска усмивка и странното, но чаровно премигване с очи. 

Шефът.. дай боже всекиму такъв шеф, няма какво да се лъжем. Отначало беше тотално извън нещата, което навярно е улеснявало перфектно служителите му. Не беше от най - стриктните, но изведнъж решиха, че трябва да пробудят идеалите в него. Тука мисля че не са имали цялостна идея какво да го правят. Хиро си е страхотен актьор. Моя слабост. Но ролята му беше дяволски хаотична. Отначало го дават като готиния шеф, който има слабост към всичко, което носи пола - безгрижен, отвлечен, разпуснат - и изведнъж сякаш измениха героя му заради вкуса на някакви еклери. Окей, съгласна съм - може да си спомни вкуса на детството и това да задейства чарковете в него, но не и толкова бързо. Просто тука прехода не му бяха дали достатъчно време. Иначе беше готин тип. Но така бяха направили и с чувствата му. Държеше се адски приятелски с нея, нямаше нищо, по което да съдя, че я харесва и изведнъж.. бам! Сякаш от нищото. 

Брат му беше много гадно създание. Бащата много настрани, но да приемем, че е искал да види как сина му ще се бори сам. 

Иии тея глупави загатвания на отношения. Щом са двойка : трябва да се целуват нормално, да се докосват нормално и да се предполага, че са правили секс. Тези азиатци никога няма да се научат. хД Иначе ми хареса.. Определено ще го запомня. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера (след като изгледах "Air doll") ми върви да лея сълзи за японски хуманоиди.  :896767: Сериалът е увлекателен и симпатичен. Има своята харизма, заради такива като него се запалих по азиатските поредици. Уж лековат и ненатоварващ, но ти бръква в душицата.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...