Jump to content

Познайте репликата?


Recommended Posts

Нали съм си добричка, след първата молба и един грешен отговор, веднага подсказвам :) . Maira ти не си го гледала ( това си е лично за теб жокер, ако се сетиш от къде знам ще се сетиш и кой е филма) , а сега и за всички останали най-разпознаваемия цитат :

Чувала ли си това нещо?:
За да разбереш цената годината, попитай студента, който се е провалил на изпит
За да разбереш цената на месеца, попитай майката, родила
преждевременно.
За да разбереш цената на седмицата, попитай редактора на ежеседмичника
За да разбереш цената на часа, попитай влюбения, чакащ своята любима.
За да разбереш цената на минутата, попитай закъснелия за влака.
За да разбереш цената на секундата, попитай този, който е загубил близък човек в автомобилна катастрофа.
За да разбереш цената на една хилядна от секундата, попитай сребърен медалист на Олимпийските игри.
Времето не спира своя ход.
Затова ценете всеки момент от вашия живот. Ценете днешния ден, като величайш дар, който ви е бил даден."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душата винаги иска нещо, към което да се стреми. Докосвайки се до нещо, изпитвайки вълнуващи моменти, тя остава жива. Точно пътуването е от нещата, които поддържа душата жива.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурна, че е Рюхей и още по-сигурна, че съм го гледала . Обаче си стрелям на посоки, защото не си спомням точно тази реплика да я имаше в Chosyu Five

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живота започва там от където приказката свършва.

 Много трайно ми се е запечатало това изречение, предходния диалог не мога да цитирам точно, но ще го преразкажа. Две жени си говорят и едната разгръща приказката за пепеляшка и пита, защо никой не се пета какво се случва след края на приказката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О не, далеч по-старо сериалче и то е от два сезона и филм. Честно казано тоя момент си е едно от малкото неща, който ми харесаха. Главната актриса е младичка и е моя любима слабост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е японско, японско е :) Ау излъгала съм, един сезон + филм е , 2006, описано е като драма с елементи на екшън, а според мен си е злощастен крими опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната актриса е далеч по -млада, за втори път си партнира с главния актьор и всеобщо мнение във  форума е, че са много хубава двойка. Тя е млада бедна студентка по-право и живее под наем до главния  в неговата сграда. Той има котка и все яде едни спагетки на който е нарисувано пате, почти всяка серия имат гост актьор и тук в една от сериите се появява Киритини Кента с кратка, осезаема и според мен силна роля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...