Jump to content

Karei naru Ichizoku (2007)


Recommended Posts

ezRpDmBCah67vk1qagaRCCXA737.jpg

The Grand Family
Страна: Япония
Също така известен като: Karei naru Ichizoku

По новелата на: Toyoko Yamasaki -  "Karei Naru Ichizoku"
Телевизионен рейтинг: 23.9
Година на излъчване: 2007 - Януари - 14 до 2007 - Март - 18
Време на излъчване: Неделя 21:00
Жанр: Драма,Финанси, Романс
Епизоди:10
Канал: TBS
Режисьор: Fukuzawa Katsuo, Ishimaru Akihiko
Субтитри: Английски

Участват:
Kimura Takuya като Manpyo Teppei
Suzuki Kyoka като Takasu Aiko
Hasegawa Kyoko като Manpyo Sanae
Yamamoto Koji като Manpyo Ginpei
Yamada Yu като Yasuda Makiko
Aibu Saki като Manpyo Tsugiko
Fukiishi Kazue като Mima Ichiko
Nakamura Toru като Mima Ataru
Inamori Izumi като Tsuruta Fusako
Takigawa Yumi като Tsuruta Shino
Narimiya Hiroki като Ichinose Yoshihiko
Hiraizumi Sei като Ichinose Koujoucho
Nishimura Masahiko като Executive Director Zenidaka
Shoufukutei Tsurube като Watanuki Sentaro
Yajima Kenichi като Wajima (Chief of Teikoku Seitetsu
Kobayashi Takashi като Executive Director Akutagawa
Nishida Toshiyuki като Okawa Ichiro
Takeda Tetsuya като Ogame Senma
Tsugawa Masahiko като Minister of Finance Nagata
Yanagiba Toshiro като Mikumo Shoichi
Harada Mieko като  Manpyo Yasuko
Kitaoji Kinya като Manpyo Daisuke

Резюме: Създаден по оригиналната новела на Yamazaki Toyoko, и по-късно 1974 филмирана, The Grand Family изобразява конфликтите в семейството Manpyo, известни във финансовите среди Kansai's, сред бурни реорганизаци на финансовата индустрия от края на 1960. За разлика от книгата, най-големият син, Teppei, а не бащата, Daisuke, е централен характер на драмата. Тази драма се развива в края на 1960 десетилетие на Япония и изобразява на съперничество между Manpyo Daisuke (Kitaoji Kinya), мощен банкер, и най-големият му син, Manpyo Teppei (Kimura Takuya), изпълнителен директор на стомана фирма. Не е ясна причината за тяхната вражда ,но Daisuke изглежда не харесвам собствения си син и когато Teppei разбира защо, семейството Manpyo се обръща с главата надолу.

 

Награди: 52nd Television Drama Academy Awards: Best Actor (Kimura Takuya)
52nd Television Drama Academy Awards: Best Supporting Actor (Kitaoji Kinya)
52nd Television Drama Academy Awards: Best Supporting Actress (Suzuki Kyoka)
52nd Television Drama Academy Awards: Special Award (Art Staff)
10th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jan-Mar 07): Best Supporting Actress (Suzuki Kyoka)

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, след като толкова глупаво се обърках да дублирам темата му - да се разпишва във вече съществуващата.

Грешката, освен на липса на очила, вероятно се дължеше и на афекта от изгледаната първа серия, прясно, прясно свалена от Д-Адиктс-а...

Оставяйки половинката си гладна, видях Кимура като амбициозен и целеустремен, но ужасно наранен Теппей

Яд ме е, че изчетох сума ревюта, богато украсени със спойлери, но въпреки това първия епизод ме грабна.

От сега съм решила, че мразя баща му... ще видим по-нататък.

Добре ще е ако някой издири саундтрака да го сподели с останалите бедни фенове (в частност с мен )

музиката ужасно ми напомня на "Кръстникът", което вероятно значи само едно - рев, рев и пак рев.

Като го догледам пак ще се включа

П.С: Май видях компютър, факс и плазма?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще подаде ли едно рамо за руски субтитри? Имам ги до 4 серия, но за останалите 6 серии липсват. Сериалът е прекрасен. То с Кимура лошо няма. За момента от изгледаното мога да кажа само, че ми идват малко повече семейните им отношения. Но, може би, "хубавото" тепърва предстои. :huh:

OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го изгледах преди няколко дни и още ми държи влага... и продължавам да се чудя на семейните им отношения. Тук играта на Кимура е много силна и си проличава класата му.

Краят ми дойде в повече - беше ми ясен от самото начало. Таях надежда да не се развие така, както очаквах, но...

Личната ми оценка е 5/6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6/6 е моята оценка. Силен и завладяващ. Може би защото не е романтичен, малко хора го гледат, но си струва всяка изгледана минута. Според мен резюмето е за първия сериал, направен по новелата. Този е втори. Но всъщност няма значение, защото старият и новият са напълно идентични. Първото изречение ме наведе на мисълта, че има разминаване в годините. Имам приятелка от Йокохама. Тя е възрастна дама и е гледала първия. Тя ми каза, че актьорът изпълняващ главната роля

Spoiler

е завършил живота си по същия начин както героя, който е изиграл. Не се е изяснило какво точно го е подтикнало да копира абсолютно точно сцената на самоубийството на Тепей Мампьо, но по него време цяла Япония е била потресена. Известно време се е смятало, че драмата е прокълната, но очевидно след като са минали достатъчно години през 2007 я филмират отново.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро заснемане и музика. Истински самурайско-индустриално-патриотичен сериал, много силни кипящи енергии под повърхността в това семейство, в съчетание с духа на времето.
 

Off Topic

Не  беше нужно обаче да похарчват единствения честен, откровен и състрадателен герой. Всички останали лицемери си продължиха живота, макар и с горчив привкус, и то не всички. Отговорът е ясен де - Тепей беше истински самурай... И все пак си остава непонятно за мен, остави жена и малко дете!
 

Също така - що за проклето лицемерие от страна на бащата! Тормозът, на който е подложил жена си, без тя да има вина, е за разстрел. И на това му викат чест, изроди! 


Мащабно се е получило, макар мен много повече да ме увлече по-ранна драма на Кимура с по-камерен сюжет. Актьорът, играещ бащата, е просто в десятката обаче! Тук са смъкнали целия Олимп и героите му в Япония и е станал опус магнум - с политика, семейство, дълг, икономика и как всичко е свързано, няма ясни граници. 

 

Най-хубавото послание за мен е, че добротата е и сила, и слабост. Но винаги трябва да се проявява и отстоява с интелигентност и решимост. И рано или късно носи промяна, макар и понякога по неочаквани начини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Paribas said:

 

  Hide contents

И все пак си остава непонятно за мен

 

 

Ние, европейците, много трудно можем да разберем японския начин на мислене. Но краят беше зашеметяващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краят беше огън... Но този самурайски манталитет на моменти е стъписващ за неяпонци. Например поведението на майката и бащата - за мен то е най-необяснимото, особено на бащата. За главния герой разбирам мотивите, но тези на бащата - никак. 
 

Off Topic

Как е продължил да уважава баща си и не го е наказал? Защо така извратено се е отнесъл към жертвата, а не към престъпника? Това, както е да го въртя, е необяснимо! Даже престъпно!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Останах с впечатление, че дядото точно си изнасили жената на сина си. Ако съм разбрала правилно флашбеците, Кото даваха. Значи тогава си е престъпление отвсякъде. А синът му, научавайки, изобщо не му търси сметка и продължава да го уважава като патриарх на рода!!! Не смята изнасилването за престъпление? Това направо ме разби - баща, не баща, точно престъпление си беше, а нашият човек завря главата в пясъка, малтретираше жена си и се правеше на светец. Самурайско би било да тегли ножа на дядото за това насилие, а не да се държи като щраус.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво подготвят японците догодина. Римейк?!

 

Uchida Yuki & Asou Yumi to appear in WOWOW Spring 2021 drama "Karei naru ichizoku" starting from April 2021; Uchida plays Takasu Aiko, the ambitious lover of Manpyo Daisuke (Nakai Kiichi) while Asou plays Daisuke's wife Yasuko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е втори римейк, ако е така. Ще ни станат общо три сериала, но аз защо подозирам, че едва ли някой ще надмине Кимура. Малко съм пристрастен. Абе много съм пристрастен.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да бие Кимура. И моята настройка е такава. 
 

Друг интересен факт - авторът на романа за Манпьо, Toyoko Yamasaki, е изключително филмирана от японците - почти всичките и романи са адаптирани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филми или сериали? Защото с филмите японците са най-напред от цяла Източна Азия. Не че сериалите им са лоши, но филмите им са на много нива над корейските например. Лично мнение, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай текущия римейк се оказа че аз това заглавие съм го пропуснала до сега. Та го подхванах. Изгледах първи епизод. Финалната сцена с рибата в езерцето направо ме развесели. Особено като си представих как е снимана :896767:

Бавно и славно ще видя тази версия от 2007 година и после ще продължа с 2021. Тъкмо ще ги съпоставя помнейки добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...