Jump to content

Shin Min Ah (Шин Мин А)


Recommended Posts

Shin Min Ah

spacer.png

 

Истинско име: Yang Min Ah (양민아)
Рождена дата: 5 април 1984 г.
Място на раждане: Сонгнам, Южна Корея
Ръст: 168 см
Зодиакален знак: Овен
Кръвна група: O
Образование: Dong Gook University (Performing Arts)

Семейство: по-голяма сестра и по-малък брат

Любопитно: има връзка с актьора Kim Woo Bin

Дебют: 2001 г.

Професия: Актриса и модел

Агенция: O& Entertainment

 

Daum фенкафе       Международен фенсайт

Сериали:

Our Blues (tvN, 2022)

Here (TBA, 2020)

Hometown Cha-Cha-Cha (tvN, 2021)

Aide 2 (JTBC, 2019)

Aide (JTBC, 2019)

Tomorrow With You (tvN, 2017)

Oh My Venus (KBS2, 2015)

Arang and the Magistrate (MBC, 2012)
My Girlfriend is a Gumiho (2010)
The Devil (KBS, 2007)
A Love to Kill (KBS, 2005)
Punch (SBS, 2003)
Beautiful Days (SBS, 2001)

Филми:

Diva (2020)

A Quiet Dream (2016) - гост

My Love, My Bride (2014)

Gyeongju (2014)

The X (2013) - късометражен

A Million (2008)

Sisters on the Road (2008)

The Naked Kitchen (2009)
My Mighty Princess (2008)
Go Go 70's
Beast and Beauty (2005)
Sad Movie (2005)
A Bittersweet Life (2005)
Madeleine (2002)
Volcano High (2001)

 

Книги:

[2009] Shin Min Ah's French Diary

 

Видеоклипове с нейно участие:

[2008] You Hee Yeol feat. Shin Jae Pyung - Summer Day

[2001] g.o.d - Moreujyo

[2001] g.o.d - Sad Love

[2001] g.o.d - Fool

[2001] Cha Tae Hyun - I Love You

[2001] Brown Eyes - With Coffee

[2000] Jo Sung Mo - Do You Know

[2000] g.o.d - After You Left Me

[1999] g.o.d - Love and Memory

[1999] Leon Lai - Eyes Want to Travel

[1999] Lee Seung Hwan - Request

 

Дискография:

[2003.10.08] Punch OST (# Oppa, I Love You , # Pray for Yoo Bin)

 

[2008.07.29] You Hee Yeol - Summer Days (#4 My Happy Day feat Shin Min Ah)

 

[2008.10.03 ] Go Go 70s OST (#5 Night Train)

 

[2009.02.05] The Naked Kitchen OST (#27 A Year Later)

 

[2009.09.14] Loveholics - In the Air (# Miracle Blue)

Свали

 

[2010.08.20] My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox OST Part 3 (#1 Sha La La, #2 I can give you all)

Свали

 

[2012.08.22] Arang and the Magistrate OST Part 2 (#2 Black Moon)

Свали

 

[2014.10.17] My Love, My Bride OST (#1 My Love, My Bride - Couple Song Shin Min Ah & Jo Jung Suk)

Свали

 

Видеография:

 

2008:

You Hee Yeol feat. Shin Min Ah - Happy My Day

 

2009:

The Naked Kitchen OST - After A Year

Loveholics feat. Shin Min Ah - Loveholics

 

Галерия:

 

 

 

Награди:

2003 SBS Drama Awards - изгряваща звезда (Punch)

2006 Dior Timeless Beauty Award

2008 University Film Festival of Korea - най-добра актриса в подържаща роля (Go Go 70s)

2009 Max Movie Awards - най-добра актриса (Go Go 70s)

2009 Chunsa Film Art Awards - най-добра актриса (Go Go 70s)

2009 2nd Style Icon Awards - Female Fashionista

2009 M.net 20's Choice - Hot Fashionista

2010 Korean Advertisers Association Awards - Good Model Award

2010 3rd Style Icon Awards - Style Icon Actress, TV category

2010 SBS Drama Awards: Best Couple Award with Lee Seung Ki (My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox)

2010 SBS Drama Awards: Best Actress Award - Drama Special (My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox)

2010 SBS Drama Awards: Top Ten Stars Award (My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox)

2010 TVCF Awards - Best CF Model

2011 1st Cosmo Beauty Awards - Beauty Icon of the Year

2012 MBC Drama Awards: Best Couple Award with Lee Jun Ki (Arang and the Magistrate)

2015 - 2nd Wildflower Film Awards - Special Jury Prize (Gyeongju)
2015 - 51st Baeksang Arts Awards - InStyle Fashionista Award
2015 - KBS Drama Awards - Excellence Award, Actress in a Miniseries (Oh My Venus)
2015 - KBS Drama Awards - Best Couple with So Ji Sub (Oh My Venus)

 

Определено е една от най-красивите и чаровни корейски актриси, талантът ѝ, поне според мен, също е безспорен. Струва ми се, че има и доста почитатели във форума (момчета, кажете си! wink.gif ) Наред с участията ѝ в киното и телевизията, работи като модел, има и многобройни изяви в музикални клипове и реклами. Също така публикува книга "Minah's French Diary" за пътуването си във Франция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатична актриса.Фен съм и още от A Love to Kill.След това я гледах в A Bittersweet Life и The devil/определено знае с кой да си партнира :hehe:,

макар да не я възприемам за толкова красива,има голям чар и присъствие.Всеодайна е в ролите си и...

ето я с бате Рейн

20090429194811.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много сладка с тези трапчинки :D Може би от усмивката и трапчинките идва тва наистина позитивното излъчване.

Аз лично преценям не толкова по красотата, колкото по излъчването.

В A love to kill нещо не ми допадаше в началото, може би защото и ролята и беше такава, но с играта си в The Devil

много ме впечатлява още повече и затова я слагам в списъка си от фаворитки, а той не е много дълъг.

Чудни снимки!!!

От мен също нещо.. От A love to kill.

С Рейн са наистина добра комбинация - сексапил и още нещо.. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че нямаме темичка за тази сладурана, а тя определено заслужава внимание.

Аз доста я харесвам, излъчва позитивизъм и "сладост" - мноого приятна комбинация а като добавим

и трапчинките направо БУМММбастик!

Само да добавя онова супер сладко рекламно сериалче-Summer days , дето си партнира с Бини.

Новата рекламка е повече от задължителна тук..много са ми симпатични и усещам любовни искрици..

И няколко сладурски фотоси...тя доста има заснети:

 

PYH2009121012390099000_P2.jpg

a4oduh.jpg

От уникалната фотосесия на ELLE-Share Happiness..абе тя винаги е в компанията на готини мъже, да знаете

с що народ си е партнирала и целувала..направо да й завиди човек..

minahjdgsharehappiness.jpg

Има интересни корици и фотосесии...много, ама наистина много имам нейни...

7462017suffocated071227.jpg

Shin_Min_Ah080821006.jpg

260pouf.jpg

99j771271.jpg

01100402000033302_1.jpg

1.jpg

ei081009127.jpg

2009112509144510013.jpg

24190310.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=CJnM2-Yb9NQ&feature=player_embedded

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова реклама за кафето T.O.P, от любимата ми поредица с Уон Бин:

 

 

Страхотно нова сесия и предстояща реклама, за да попдкрепи Корейският футболен отбор:

sktduo.jpg

 

Най-пресната новина е нова ТВ роля за чаровницата.

20100526.jpg

Днес бе официално потвърден и партньора й Lee Seung Gi’s в новата драма на SBS -

My Girlfriend Is A Gumiho/ Forbiden love (май само заглавието не е одобрено още).

Сценарият е дело на наши шури познайници - Hong sisters, което също предизвиква внимание. Аз очаквам от игриявия и чалнат сюжет нещо забавно:

Мин-а ще играе ролята на гаджето, което се събужда след 500 години сън, и старите норми и животът никак не е същият, а романтиката - плод на човешки

образ до нея, e в лицето на Lee Seung-ki.Да се надявам и на смели пародии, ах, ах. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто невероятна.. Винаги продължава да ме учудва със стил, елегантност и сексапил - 3 в 1..

Блеки, това си беше за другата темичка /за модата/, но с постването ми е зор, така че.. да се насладим на новата лятна линия, подплатена с много чар и шармантност в лицето на..

Shin Min Ah

 

shiminha.jpg

Още в..

Catalog SI-Summer-2010

 

И пак Shin Min Ah

в HIGH CUT (нали ни е моделка на дрешките на Calvin Klein)..

 

shiminha1.jpg

 

Още

Тук

 

 

Тук ми е любима..

 

 

shiminha2.jpg

shinminah2.jpg

shinminah2.jpg

shinminah4.jpg

shinminahckss20101.jpg

shinminahckss20103.jpg

 

 

 

А за този Green Style нямам думи..

 

shinminahmiseenscenesty.jpg

 

Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладка - е точната дума за нея !

С тези тръпчинки и скули които и дават лек полъх на европейка направо е неповторима !

Естествено за първи път узнах за нея от A Love To Kill - и тъй като това бе първия ми койски сериал не можех да и се начудя на безпирното плачене и припадане. Но към края на драмата като си дадох сметка какви чувства бушуват в нея и се възхитих за начина по който играеш! не е лесно да задържиш разрухата във погледа си толкова дълго време без да изпиташ дълбоко в себе си емоцийте.

Зад кадар когато гледах разбирах колко им е било трудно да са все така тъжни на фона на някой случки ...

http://www.youtube.com/watch?v=xkLpqOncZ1Y&feature=related

 

В " Дявола" беше също много добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, много е сладка тая мацка, като се усмихне на фона на LG NOTE, винаги се сещам за Бини.Но само за него ли?

qqdgqs.jpg

 

А факта че снима едни от най-хубавите корейски реклами (в това число най-готият каталог на CK Jeans) и то кажи речи с всички очарователни

корейски мъже, тотално ме радва.Липсва ми Любака, да й се радваме двамина...хахаха.

По повод рекламите, очаквам новата с Уон Бин – сърцераздирателната T.O.P кафе двойка ми е любима...но моля, моля, по-голяма новинка ще бъде,

ако наистина снима за Giordano и то със Со Джи-соп.В пролетната

, имаше едно бегло име

(Мин-а) споменато, така че ако това стане реалност, тази реклама ще бъде многооо гореща.Та да видим :D.

 

На пресконференцията на MGIG е сладур от класа, с истински foxy чар, Lee Seung Ki съвсем се губи до нея.Съвсем скоро стартира сериала...

20100804153414461.jpg

MGIG_presscon112.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една чаровна до припадък мацка....много й се радвам в "Лисичката", но това създание е избрано за най-популярната актриса

за втората половина на 2010г.

20101028010028039001432.jpg

След нея оставят Kim Tae Hee, Kim Hye Soo и Lee Na Young.

 

Мъжката класация пък е оглавена от Уон Бин (втори Jang Dong Gun, трети Kang Dong Won,

So Ji Sub е 4ти, Lee Seung Gi пети) и така двамцата са най-очарователната популярна двойка и от любимата ми T.O.P кафе реклама!

2010102811134298463_1.jpg

Не че с Джи-соп не образуват чудна двойка - от новия каталог на GIORDANO fall 2010 са сладки романтици в черно-бяла класика:

3.jpg

 

2010fall_1280_07.jpg

2010fall_1280_09.jpg

46ff1224a4757e7a8744f998.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shin Min Ah за Sure

 

20110322_shin_minah_2.jpg

 

20110322_shin_minah_5.jpg

20110322_shin_minah_7.jpg

20110322_shin_minah_6.jpg

20110322_shin_minah_4.jpg

20110322_shin_minah_3.jpg

20110322_shin_minah_1.jpg

 

 

Някой трябва да ме просветли за тази мода на сандали с чорапи..... :lol:

 

Да знаете дали ще участва в някой нов сериал това слънце???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще си оскубя косите,как чак сега открих това съкровище. Че сме и една зодийка :) ,всъщност е по мъничка от мен само с 4 дена )) Онзи ден си дръпнах "Моята приятелка е Гумихо" ох как се радвам ,че го направих инак сега въобще нямаше да подозирам за присъствието на това прелестно създание. Такава сладурана е :) Ех и тия трапчинки,когато се усмихне направо ми разтуптява сърчицето. Леле да не се самозабравя само ,че инак до утре ще описвам колко съм възхитен от нея. Фотосите,които сте качвали са много хубави,благодарско за тях. Тепърва смятам да изгледам колкото се може повече неща с нея,то и как инак и без това от няколко дена само тя си ми е в главицата.

Ето и една прекрсана снимка и от мен:

581e429fdee0f97b_shinminah_numero_dec_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях мислил да питам,какво означава прякорът и "do duk,do duk" но се поразтършувах и намерих,в крайна сметка какво е и определено съм доста изненадан,защото ми звучи странно да и лепнат такъв прякор ,а именно " Доналд Дък" странно ,но пък сигурно си има причина. Е опредлено за мен тя не прилича на този анимационен герой,но пък звучи забавно :) Ето и едно клипче,малко старичко,но пък останах изумен когато я видях с русата перука :) Но пък ако ще и със зелена на цвят коса да я видя,пак ще си я обожавам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит рожден ден на това безкрайно красиво девойче. Да продължава да ни радва със страхотните си роли в филми и сериали. Да ни разтуптява сърчицата в секси фотосесий и хубави реклами.

5000684331_a38f63ffbe.jpg

 

:wub: :wub: :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя е единствената корейска актриса, която много,много харесвам. С нейната чаровна усмивка и отличната си игра, във филмите и сериалите естествено. Гледала съм почти всичко, с нея. И най-хубавото в нея, е че подхожда на всеки актьор, с който си партнира. 100%-това красавица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като я видя и започвам да си викам "Месце! Месце!" .Кой както иска да го разбира. :D

Хахах :) Уникална нали? :) Аз пък като видя кафява дрешка и си подвиквам "кравичка" ))))) Определено беше страхотна сладурана като лисичката и все едно ролята беше писана специално за нея. Видях нейни снимки от летището в Сеул,когато се прибира от Япония и това два дена след земетресението и ми стана много тъжно ,защото изглеждаше отчаяна и много,много натъжена от случилото се. Надявам се бързичко да мине шока ,в които предполагам е изпаднала след случилото се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...