Jump to content

Nakagawa Taishi (Накагава Тайши)


Rie

Recommended Posts

spacer.png

Име: 中川大志 / Nakagawa Taishi
Професия: актьор
Дата на раждане: 14 юни 1998 г.
Място на раждане: Токио, о-в Хоншу, Япония 
spacer.png
Зодиакален знак: Близнаци
Кръвна група: B
Височина: 178 см (към момента)
Агенция: Stardust
Хоби: слуша джаз, свири на китара, обича да готви
Официален сайт

Oфициален блог
Инстаграм


Филми:

Gobangiri (2024) като Якичи
Black Night Parade (2022) като Кайза Танака
Kakegurui 2: Ultimate Russian Roulette | Eiga Kakegurui Zettai Zetsumei Russian Roulette (2021) като Учиджима
Machi no Tom & Soya (2021) като Такуя Никайдо
Funny Bunny (2021) като Сатоши Кенмочи
Inubu (2021) като Рьоске Шибасаки
My Blood & Bones in a Flowing Galaxy | Kudakechiru Tokoro o Misete Ageru (2021) като Кийозуми Хамада
Samurai Marathon (2019)
Lock-On Love | Kakugo wa Iika Soko no Joshi (2018) като Това Фуруя

Rainbow Days | Nijiiro Deizu (2018) като Томоя Мацунага

Kids on the Slope (2018) като Сентаро Кавабучи

ReLIFE (2017) като Арата Кайзаки

Closest Love to Heaven I Kyo no Kira-kun (2017) като Юиджи Кира

Zenin, Kataomoi (2016) като Сатаке (в сегмента "My Nickname is Butatchi")

Your Lie in April (2016) като Рьота Ватари
Blue Demon ver.2.0 (2015) като Хироши

Tsuugaku Series Tsuugaku Tochu (2015) като Ко
Tsuugaku Series Tsuugaku Densha (2015) като Ко
Hanjirou (2010) като Иватора Мията

Сериали:

Eye Love You (2024) като Акито Ханаока
One Day: Wonderful Christmas Ado | One Day: Seiya no kara Sawagi (2023) като Мизуки Фуехара

Burn the House Down | Mitarai ke, Enjou Suru (2023) като Шинджи Митарай
The Old Dog, New Tricks? | Old Rookie (2022) - Такуя Джо
The 13 Lords of the Shogun | Kamakura dono no 13 nin (2022) като Шигетада Хатакеяма
My Murderous Intent Was In Love | Boku no Satsui ga Koi o Shita (2021) като Шу Онотора

Oyabaka Seishun Hakusyo (2020) като Масахару Хатакеяма

G Senjou no Anata to Watashi (2019) като Рихито Касе

Natsuzora (2019) като Казухиса Сабака
Kakegurui Season 2 (2019) като Каеде Манюда

Queen | Scandal Senmon Bengoshi (2019) като Шуджи Фуджиеда

Are You Ready? Hey You Girl! | Kakugo wa Iika Soko no Joshi (2018) като Това Фуруя

Boys Over Flowers Season 2 | Hana Nochi Hare: Hanadan Next Season (2018) като Тенма Хасе

Kakegurui (2018) като Каеде Манюда

The Woman of S.R.I. Season 17 | Kasouken no Onna (2017-2018) като Ичи Ето (епизоди 1, 18)
Detective Yugami | Keiji Yugami (2017) като Масая Учикоши (епизод 2)
Sleepeeer Hit! | Juhan Shuttai! (2016) като Шуто Оцука (епизод 4)
Sanadamaru (2016) като Хидейори Тойоми

Minami kun no Koibito: My Little Lover (2015) като Сусуму Минами

Jigoku Sensei Nube (2014) като Хироши Татено

Water Polo Yankees | Suikyu Yankisu (2014) като Кохей Шимура

Konya wa Kokoro Dake Daite (2014) като Тору Мотомия

Doctors Season 2 ~ Saikyou no Meii (2013) като Миасая Минагава (епизод 3)
Yakou Kanransha (2013) като Шинджи Такахаши
Perfect Blue (2012) като Шиня Мороока
Taira no Kiyomori (2012) като Минамото но Йоритомо (героя на Масаки Окада на младини)
GTO: Great Teacher Onizuka (2012) като Нобору Йошикава
13-sai no Hello Work a.k.a Teppei 1990 (2012) като Джуничи Миками
Kaseifu no Mita (2011) като Какеру Асуда
Ohisama (2011) като Харуки Судо (героя на Кей Танака на младини)
Gou ~Himetachi no Sengoku~ (2011) като Мицучийо Хосокава
Team Batista 2: General Rouge no Gaisen (2010) като Хироюки Цукада, героя на Хирофуми Араки като дете (епизод 3)
When I was a Child (2009) като героя на Ики Савамура като дете (епизод 81)

ТВ филми:
Kindaichi Shonen no Jikenbo N (2014) като Коджи Санада (част 1)

GTO: Great Teacher Onizuka Graduation Special (2013) като Нобору Йошикава
GTO: Great Teacher Onizuka New Year Special (2013) като Нобору Йошикава
GTO: Great Teacher Onizuka Special (2012) като Нобору Йошикава
Hana no Kanmuri (Crown of Flowers) (2012) като Сакура Хирай
Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoushitachi~ Part 3: Yume (2012) като Кенджи Юмиока (в ролята на съученик на Рюноске Камики)

 

Участие във видеоклип:

  Boyfriend - Pinky Santa (20 ноември, 2013)

 

Представяне и лично мнение:
Забелязах Накагава-сан есента на миналата година, когато започнах да следя епизодите на Kaseifu no Mita (2011). Само на 13 години е тогава (въпреки че изглежда по-голям с поне 3-4 години), но ролята, която изпълни, героят, който пресъздаде, трудно биха останали незабележими. Тайши се справи прекрасно с ролята си на тийнеджър, който на толкова крехка възраст е принуден да преодолее мъката от загубата на своята майка и проблемите, които има семейството му. Направи ми силно впечатление и започнах да се интересувам от кариерата му. С Кенто Ямазаки са двама от подрастващите, но мога да кажа изключително талантливи момчета, представители на агенция Stardust.
Тайши участва в момента и в дорамата GTO: Great Teacher Onizuka (2012), но за съжаление голямото му участие бе само в първи епизод. Включванията му в останалите части са твърде малки, едва забележими. Това не ме радва, особено след като съм видяла на какво е способно това хлапе в Kaseifu no Mita, но все още е твърде малък, за да му поверят и по-сериозна роля и изпълнение. Тайши се включи преди месец и към снимачния екип на Taira no Kiyomori (2012). Той е в ролята на героя на Масаки Окада, само че на младини.
Тепърва ще се говори за това хлапе, тепърва ще прави и сериозните си участия, талант той има, дано има късмет и с ролите си. Интересно е, че с Шуто Аябе, който играе негов по-малък брат в Kaseifu no Mita, са родени в една и съща година. Тайши е по-голям от него само с четири месеца, но в действителност разликата (когато се гледат двамата заедно) изглежда много по-голяма.
Направих темата, въпреки че се бях зарекла да не правя повече нищо тук, но заради Тайши не успях да издържа (всъщност само заради него правя изключение). Напоследък твърде много неща ми попадат за него, снимки (много негови снимки открих в новите броеве на най-различни японски списания), публикации и реших, че явно е време да бъде представен, а и заради превода, който в момента се прави на български на Kaseifu no Mita.
 

Снимки:

 

 

ea5c123a9c698226.jpg


cb7485b66881e0aa.jpg

418411bc2d8b14c2.jpg

0d33da84451d9985.jpg

3e9ea48249d1c738.jpg

В Hana no Kanmuri a.k.a Crown of Flowers (2012)

09df0b6163a7f331.jpg

537f6a2f906be74a.jpg

c492d8c80cb652a9.jpg

В Kaseifu no Mita (2011)

с Шуто Аябе

bdd11ab61ed99a53.jpg

с Шуто Аябе, Шиори Куцуна и Мию Хонда

edf8ab8d932e63b0.jpg

с Нанако Мацушима и отново Шуто, Мию и Шиори

bd7784365492df4d.jpg

В GTO: Great Teacher Onizuka (2012)

d4852364c2fd8dd8.jpg

5fca40cbb319b6bb.jpg

В кадри от Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoushitachi~ Part 3: Yume (2012) като съученик на Рюноске Камики

b5effb451ba8c8f3.jpg

(Лош избор на футболен отбор, Тайши, но ми хареса шалчето на МИЛАН на стената и плаката на Кун Агуеро)

44981a782fcca917.jpg

Тайши в Taira no Kiyomori (2012)

22c0c4b85b8c5a80.jpg

Във филма Hanjirou (2010) (истински малък самурай, не зная с какво са го хранили през тези две години, но разликата е огромна, пораснал е страшно много)

afff2b2f3654cb79.jpg

В кадри от дорамата When I was a Child (2009, episode 81), в ролята на героя на Ики Савамура като дете

01e4e1340230db48.jpg

50a46b9d264e24a8.jpg

Кадри от рекламата на Тайши, която направи за Nexon (25 април 2012 г.)

6d5fcd6bd7ac9991.jpg

6c8ed7421f264425.jpg

bae702d0b1f1f1ce.jpg

С Шуто Аябе, Мию Хонда и Саки Айбу в началото на месец май тази година по повод излизането на DVD на Kaseifu no Mita (2011)

a4f6770469013714.jpg

7db28f262ceddaf4.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домо аригато! Брагодаря, че попълвате темите с братята-близнаци! Остана един, но той косвено е представен в музикалния раздел.

Аз мога да повторя горните думи, понеже съм гледала и Касейфу но Мита, и първи еп. на GTO. Много талант се крие в това дете и се надявам в бъдеще да го развива достойно. Най-важното е да го забележат известни режисьори и да го издърпат в лоното на голямото кино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах два от епизодите на Taira no Kiyomori (2012) с негово участие. Субтитрите на английски за съжаление са голям проблем на тази отлична тайга-драма, но въпреки това заради Тайши и останалия отличен каст ги прегледах. Тайши играе великолепно, a e толкова малък все още. Много силни сцени между него и Кеничи Мацуяма видях в епизод 28.

В GTO (2012) са весела картинка с Юки Ямада, Нобуюки Сузуки, Аран Ширахама, Гаку Сано и Шинтаро Моримото. Шестимата са съученици и верни приятели. Продукцията е много слаба като цяло за мен, но... няма как, това е част от израстването му. Ще дойдат и големи изпълнения, в Stardust той има и отличен пример в лицето на Масаки Окада и Кенто Ямазаки.

 

Заслужава си темата, заслужава и внимание младия Накагава-сан.

 

Тайши в кадър от Taira no Kiyomori - епизод 28

 

9d2caa3508ec6814.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, усещам как ще се разпилея и с една тайга драма. Пешито също я похвали като стартира. Не ги ли събват сериите? Мислех, че върви добре превода.

П.П. Започвам да съжалявам все повече, че не отидохме в Кобе. Онзи ден научих, че това е било родното място на Тайра Кийомори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rie, благодаря за темата! Мисля, че трябва да уважа труда ти и компромиса, който си направила, но и аз смятам, че този млад актьор заслужава да бъде представен.

Не мога да се похваля, че съм гледала Taishi Nakagawa някъде другаде, освен в Kaseifu no Mita. Малък е, дете все още, но ми направи чудесно впечатление.
Образът на бунтуващия се, невъздържан, бурно реагиращ, но и много емоционален тийнейджър, не може да остане незабелязан. Много сериозна роля за такава крехка възраст.
Определено момчето има заложби, ще е удоволствие да го гледам занапред и в други продукции.


tumblr_lyx734BpaY1qa4xrko1_500.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аригато за включването. Това се иска - впечатления от дадена роля, показана игра, качества. Дано повече хора обърнат внимание на Тайши и с превода на Kaseifu no Mita.

 

Изгледах епизодите на Taira no Kiyomori с участието на Тайши. Той се включва в средата на юни (бел.ред 17-ти юни), епизод 24-ти, а участието му е само в 5-ет епизода, до 29-ти. Субтитри на английски няма, защото стигнаха само до 5-ти включително, но познавайки вече историята, дори и без тях не ми бе трудно да схвана как е продължила да се развива тя и какво точно се е случило. Много съм доволна от Накагава-сан и всичко, което видях дори и в това кратко негово участие. Вече предстои и голямото включването на Масаки Окада (чиято роля на младини изпълняваше в тези епизоди Тайши), до тук той само разказва историята.

 

 

Минамото но Йошитомо (в ролята Хироши Тамаки), който е баща на Минамото но Йоритомо (героят на Тайши и Масаки) и големия съперник на Тайра но Кийомори (Кеничи Мацуяма), загина в 27-ми епизод. Това бе голям удар за младото момче. Много силни сцени, отлично изиграни от Тайши.

 

 

Дорамата е много интересна още повече, че е по действителни исторически събития (за това и ценя тези японски тайгa-драми, защото не са художествени измислици-премислици). В началото на септември е дорамата предстои да се включи и Рюноске Камики. Отлични и много популярни актьори продължават да се включват в нея. Във всеки епизод ме изненадват приятно с някой. Субтитри едва ли ще видим, за това дори и без тях свалям епизодите и ги гледам.

 

Още скрийшотове, които направих от епизодите с участието на Тайши Накагава в Taira no Kiyomori (2012).

 

38aa3bcd57375357.jpg

 

b991e70527fcfd0e.jpg

 

 

50703a68681da2fd.jpg

 

64feb855af8c6921.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тв филм с участието на Тайши ще се излъчи на 14-ти септември по TV Asahi. Crown of Flowers е заглавието, а Тайши ще си партнира с Мисако Ренбуцу (алелуя, любимата ми Рен-чан!). Crown of Flowers е адаптация по отличен с първа награда сценарий през 2011 г.

Накагава-сан ще е в ролята на 17-ет годишния ученик - Сакура Хирай (Сакура може да бъде и име на момче в Япония, а и е свързано с името на сериала - "Венец от цветя"), който живее със своята майка, на която предстои трети брак. Синът й обаче не е никак въодушевен от този факт. 17-ет годишен ученик.. Дам, по-голям изглежда за възрастта си и не е чудно, че му поверяват тези роли, въпреки че е само на 14-ет години.

Информация на английски все още не се открива за продукцията, но се надявам, че скоро ще има и повече подробности. Единствено разбрах за това от страницата в сайта на TV Asahi. Тайши и Рен-чан са представени като главни герои.

 

Тайши снима сериозно. Не зная кога посещава училище това хлапе, но пък кариерата му наистина започва да върви стремглаво нагоре. Kaseifu no Mita се оказа големият трамплин за него.

 

Направи ми впечатление часа на излъчване на Crown of Flowers - петък, 23:15 ч. (японско време) по TV Asahi. В момента този часови пояс е зает за Boys on the Run с Рюхей Маруяма. Това означава, че той ще приключи с 9-ет епизода, а на 14-ти ще излъчат новата продукция с участието на Накагава-сан.

 

Изгледах първи епизод на 13-sai no Hello Work (2012) с Тайши. Интересно сериалче. Жалко, че е преведено само до 7-епизод включително на английски (епизодите са общо 9 на брой). Тайши е в ролята на съученик на главния герой, който е на 13-ет години. Историята представя 35-ет годишен мъж, който се връща 22 години назад в своите ученически години (през 1990 година) и се опитва да поправи грешки, които е допуснал. Има много смях от това, което видях в първи епизод, Тайши вече се появи, а и забелязах, че участието му няма да е само епизодично.

 

cc0b59f2e374f880.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 години! Сега му е времето да стане новото дете-чудо в японското кино. Очаквам филмов проект за Тайши. Дано!

Дуетът с Мисако в есенната дорама звучи обещаващо. Питам се, на кое ще наблегнат в историята - училището или семейните отношения?

Като гледам скрийшотовете от Тайра, все повече си мисля, че Тайши е подбран много точно за ролята. Дори прилика с Масаки откривам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crown of Flowers не е ученически сериал (за моя радост), жанрът е семеен. Няма как на тази възраст героят му да не е ученик, за това и така е представен, но дорамата ще разглежда семейните отношения, отношенията с майка му. Ще има и съотвените поуки предполагам (още повече, че сценария е отличен с първа награда), така характерни за японските продукции.

 

Нещо интересно открих, когато се рових за повече информация относно историческите личности представени в Taira no Kiyomori (2012), по-специално кланът Минамото, от който е и героят на Тайши - Минамото но Йоритомо. Докато четях най-различна информация, разбрах, че тайга-драмата от 2005 г. Yoshitsune с Хидеаки Такизава, представя живота на Минамото но Йошицуне, по-малкия брат на Минамото но Йоритомо (чиято роля в Taira no Kiyomori изпълнява Тайши Накагава). В Taira no Kiyomori малкият Йошицуне също присъства, но е невръстно хлапе. Интересно бе за мен да науча (това ми попадна от един японски сайт, на английски информация няма), че героят на Тайши Накагава (Минамото но Йоритомо) в Yoshitsune (2005) на младини се изпълнява от Соске Икемацу, а вече в зряла възраст от Киичи Накай, който пък сега в Taira no Kiyomori е глава на клана Тайра и баща на Тайра Кийомори (Кеничи Мацуяма). Навързани са и сигурно тези, които гледат тaзи тайга-драма ще се оплетат, особено пък ако не познават историята. Много интересен е Taira no Kiyomori и го захапах здраво. Познавам историята от преведените на английски първи 5-ет епизода, а сега започнах да ги гледам след 20-та серия (миналата седмица излъчиха в Япония 31-ва). Разбрах и какво се е случило преди отново да се включа.

Нямам обаче никаква идея защо това отлично историческо заглавие не се превежда. Много популярни японски актьори се появяват във всеки един епизод. Изключително приятна изненада са за мен, защото са обикновено само гостуващи в два-три епизода и не са описани в каста.

Изключително интересно е и препоръчвам на тези, които смятат да гледат, която и да е тайга-драма, да прочетат и повече за историческите личности, които са представени. Съжалявам, наистина съжалявам, че преди няколко години записах да специализирам западноевропейска история, а не обърнах повече внимание на азиатците, въпреки че имах шанс. Сега наваксвам и покрай историческите японски продукции.

 

Успях да изгледам и още два епизода от 13-sai no Hello Work (2012) с Тайши. Сериалчето все повече ми харесва и е много забавно. Накагава-сан се справя и добре с английския. Имаше сцена в училище, в която той трябваше да говори езикът на Шекспир, а всички останали в класа му ръкопляскаха, защото се справя много добре. Има какво да се желае, но от това, което чух от Тайши, той е на светлинни години пред джапинглиша, който говори Юя Тегоши (той ми е абсолютния лидер от японците, когато го слушам как "говори" английски се чудя какво точно се опитва да каже).

 

16ccecfcc2bc36be.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, спомням си тайга драмата за Йошицуне, понеже бях гледала няколко епизода от нея преди години. Беше много интересна, но така и не я завърших. Сега като виждам, колко други продукции се заредиха след нея, свят ми се завива. Историята за Йошицуне е вероятно най-популярната в Япония. Филмирана е многократно и няма как да не бъде включена към сюжета на Тайра Кийомори. Двата клана са водили жестоки битки и това е отразено в летописите на страната.

Личността на Йошицуне винаги е била обвита в тайнственост. Помня бегло участието на Соске в сериала, но Киичи Накаи беше основна фигура. Камики пък пресъздаде образът на малкия Йошицуне, в който Таки се превъплъти като голям (той и на сцена го е играл - любимец му е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рюноске Камики-сан и тук в Taira no Kiyomori (2012) ще се включи в началото на месец септември със същата роля от Yoshitsune (2005) на Минамото но Йошицуне, малкият брат на Йоритомо, героят на Тайши.

 

Ето ги Тайши и Рен-чан (Мисако Ренбуцу) в кадър от предстоящия тв филм през септември по TV Asahi - Crown of Flowers.

 

d9855dbc0d9db210.jpg

 

И видеото, което Тайши направи за D. Actors File, и което NHK излъчиха на 12 юни. Открих го. Тук са и кадрите от заснемането на участието му в Taira no Kiyomori.

 

http://www.youtube.com/watch?v=68FxiD1DhNU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесни кадри! Изгледах видеото с интерес.

Това дете е невероятно! Точно преди да направи 14г. Изглежда толкова вглъбено в ролята си и най-важното - лъха спокойствие от цялостното му излъчване.

За момент си помислих, че са снимали в Студио парка на NHK. Декорът много прилича на детския кът от подземното ниво, но накрая се вижда, че е специално направен.

Ех, щом и Камики се включва, не знам как ще смогна, но трябва да започна Тайра Кийомори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ацушин до сега ми беше най-интересен, но гледайки снимката на Тайши от филма Hanjirou (2010) и това, кoето е сега той, само две години по-късно... Не зная с какво го хранят това момче, но разликата е огромна.

 

 

afff2b2f3654cb79.jpg

 

 

Списания, участия, интервюта, нова дорама, това момче започва наистина да се превръща в малко чудо.

Търсих и изданията на Oha Suta (предаването за деца, което се излъчва по TV Токyо в събота и неделя), в които през месец май се е включил и Тайши, но все още не ги откривам (макар, че трябва по сериозно да се разровя из китайските сайтове, там по принцип има кажи-речи всичко). Откъси от това предаване се виждат и във видеото, което пуснах, и което той направи за NHK.

 

Завърших и 13 sai no Hello Work (2012). Доволна съм много от дорамата, от страхотната главна роля, която направи Масахиро Мацуока, от малкия подрастващ талант на агенция Amuse - Такето Танака и разбира се от Тайши. Накагава-сан бе в ролята на икемен-а в класа, в който момичетата бяха влюбени.

В Blackboard ~Jidai to Tatakatta Kyoushitachi~ Part 3: Yume (2012) Тайши пък бе в ролята на неособено примерния ученик Кенджи Юмиока. Не бях очарована, че в една от сцените с него бе облечен с екип на Барселона, но пък забелязах на стената в стаята му шалче на Милан, екип на Челси и плакат на Кун Агуеро. Това компенсира.

 

Тайши в тв филма Crown of Flowers, който ще се излъчи на 14 септември.

 

5859d9ba2df71eef.PNG

 

И една от последните му фотосесии това лято.

 

 

2afae0f183c4e522.jpg

 

f7186d8bb61b2fcf.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах намерение първо да видя повечко неща с него и след това да пусна коментар, но все по-често ми попада в полезрението

и затова реших да подраня. Гледала съм го само в Kaseifu no Mita и GTO, но съм съгласна с вас,

че притежава талант този млад актьор и в бъдеще, стига да продължават да му дават роли, ще има какво да видим още от него.

Заслужава да си има тема. Благодарности на Rie, че я е направила. :)

 

Все още не мога да кажа дали ще стане един от любимците ми, но както и с Джинги Ирие, със сигурност няма да отказвам продукции с негово участие.

Мисля от 14 септември да следя новата му дорама Crown of Flowers .

 

Няколко снимки:

 

035d2cda404de672.jpg

 

 

 

f9f6f37aec5c708b.jpg

514329c9060cb63e.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължават екранните му превъплащения и днес новината за дорама с негово участие тази есен ме изненада много, но не ме накара да се усмихна след като разбрах, коя ще е актрисата, която ще изпълнява главната роля.

 

Тайши е част от актьорския състав на новата японска дорама Perfect Blue, която ще стартира на 8 октомври от 20:00 ч. по TBS. Дорамата е по романа на Миюки Миябе - Perfect Blue (1989), по който през 2010 г. е направен и тв филм излъчен по телевизия WOWOW, с участието на Роса Като и Аои Накамура. Историята с няколко думи от това, което прочетох за книгата и екранизацията - убийство на обещаващ играч по бейзбол, а неговият брат е главния заподзрян. Започва разследване, полиция, детективи и т.н. Позната картинка. До тук добре, казах си: "Браво на Тайши! Ще го следя и в две продукции с негово участие тази есен." и след това видях нея, главната актриса. Миори Такимото. Смокини и черници. Никога няма да намеря логично обяснение кой се опитва да направи от това момиче добра актриса, след като на нея й липсват качества за това, още повече за сериозни роли и изпълнение.

Ще стискам зъби и ще я търпя някак. Жанрът не ми е сред любимите, но заради Тайши ще преглеждам епизодите, искам да видя как ще се представи. Героят на Накагава-сан се казва Шиня Мороока и именно той ще е в ролята на Аои Накамура от филма, т.е главния заподозрян за убийството. Информация открих единствено в японските сайтове. Днес е излязла новината, пуснаха и страницата в сайта на TBS. Останалият каст включва Ая Хираяма, Кенсей Миками, Ейчиро Фунакоши (страхотна роля направи той като главата на семейство Хаями в Hayami-san to Yobareru Hi през тази година), Тецу Уатанабе (много се радвам да го видя отново, един от любимите ми японски актьори от по възрастното поколение), Каори Асо, Хаори Такахаши.

 

Много сериозна роля отново за Тайши и голямо признание за него. Поверяват на едно момче на 14-ет години ролята, която е изиграна от 20 годишния Накамура. Тайши наистина се превръща в едно малко чудо.

 

Crown of Flowers ще е интересен (днес научих и повече за него, това ще е само тв филм, спешъл, а не дорама) с участиетo на Тайши, но предполагам, че в Perfect Blue той отново, както и в Kaseifu no Mita, ще се представи отличнo, още повече, че тук ще има и голяма драма и задържане в затвор, до доказването на невинността му.

 

Кога учи това хлапе? Кога се радва на детството си? Та той в последната година не спира да снима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излязоха вчера още снимки от Crown of Flowers (ще го пуснат предполагам и със заглавие на ромаджи, но за сега само английското е обявено) - тв филма с Тайши, който ще се излъчи на 14 септември. Доколкото схванах историята - той и Мисако Ренбуцу ще са в ролята на доведени брат и сестра, те са и главните герои в историята. Филмът ще е кратък. Обявен е с продължителност един час следващия петък. Интересно какво ще се получи и ще ни представят за този час. Ще разберем...

Снимките на Perfect Blue (2012) са в разгара си. Точно месец има и до старта на тази нова дорама с участието на Накагава-сан.

Преди известно време изгледах и 3 епизод на Team Batista 2: General Rouge no Gaisen (2010). Само него, защото с епизодично и макар кратко участие се включи и Тайши. Мъничък е там, все още дете. Разликата е меко казано огромна с това, което е той в момента. Героят му се казваше Хироюки Цукада и бе в ролята на Хирофуми Араки като дете.

 

Тайши и Мисако Ренбуцу в Crown of Flowers

 

91b2258a23665363.jpg

 

1b1770c80b56625e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах днес по TV Asahi Crown of Flowers (излезе днес и името на продукцията на ромаджи - Hana no Kanmuri) с Тайши. И добре, че го сторих, защото напоследък все по малко от японските продукции се качват където и да било (добре, че са и китайците и техните онлайн сайтове). Историята напълно оправда очакванията ми. В семейният жанр японците са ненадминати. Мисако Ренбуцу бе в ролята на доведена сестра на Тайши (вторият брак на майка му е бил с нейния баща), израстват заедно до неговата 10 годишна възраст, когато майката напуска общия им дом, заради тормоз отстрана на съпруга си, който е и баща на Мисако. Появи се пред дома на семейство Хирай след толкова години, защотo искаше да ги види преди да замине, за да учи в Англия. Тайши - ученик, който често недоволстваше, не изгаряше от щастие при мисълта, че на майка му отново й предстоеше брак и този път на него му предстоеше среща с новите му доведени малък брат и сестра. Една семейна история, за връзките ни с хората, с който сме израстнали, една много нежна и красива едночасова продукция, в която станах свидетел как брат и сестра, които нямат кръвна връзка са привързани и държат много един на друг. Тайши се справи отново великолепно с ролята си. Доволна съм много и от Рен-чан. Удоволствие бе изцяло мое и получих отново една отлична японска история. Няколко от сцените с Тайши ми напомниха и за моменти с него от Kaseifu no Mita. Героят му и тук имаше по-голяма сестра, с тази разлика, че Рен-чан бе много грижовна към него, дори му носеше бенто в училище, а той се чувствашe неудобно, не искаше тя да полага толкова грижи за него. Как само го събуждаше сутрин за училище, а той подскачаше като ужилен. Големи симпатяги, страхотни бяха и той и Рен-чан.

Хареса ми и финала на Crown of Flowers (Hana no Kanmuri) - Тайши на детската площадка, играейки си с новите си малки брат и сестра, а майка му заедно с бъдещият си съпруг. Дано, някой качи този тв филм, заслужава си да се види, защото е заснет по сценарий удостоен с първа награда през изминалата 2011 г. Дано, но надали.

 

GTO: Great Teacher Onizuka приключи тази седмица. Тайши малко го помлатиха на финал. Бит, пребит, с лепенки, превързан, но герой. Шухей Номура се наложи да влезе в действие и точно Тайши си изпати пръв, но така е - изкуството иска жертви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първи епизод на Perfect Blue по TBS. Нищо общо с книгата или филма, който е направен преди две години.

 

 

Госпожицата отново я тикат с непосилна и нелепа задача - на 20-ет години в ролята на разследваща криминални случаи. Тук историята се разказва от името на куче, немска овчарка, а гласът е на Ейчиро Фунакоши. Откри нашата супер криминоложка труп в гората, остави кучето да го пази, хукна да търси обхват за телефона си, върна се, а трупът го нямаше (тръгнал си е, "гениално"), кучето пострадало. Оказа се, че няма труп, а това е бил Масатака Кубота, цял-целеничък.

Масатака се прояви като един Ференц Лист. Свири на пиано. Добре, че беше той, за да му се порадвам, макар че както и предположих отново бе в ролята на непослушното момче. Защо трябваше обаче да го наръгат с нож на финал и така да умре ?!?!?! Убиха го пред очите на нашата супер криминоложка, а тя стои и гледа, не прави нищо. Толкова нелепи сцени, че ме напушиха на смях, а едновременно с това гледам как героят на Масатака умира в големи мъки. Не стигна и това, но и тази, която го наръга се самоуби пред него и на финал завършихме с два трупа. "Гениално"!

 

До тук Perfect Blue ми прилича на японската версия на австрийския сериал с немската овчарка - Комисар Рекс (мисля, че така се казваше.)

 

 

Тайши е със същото име като героя на Аои Накамура от филма преди две години - Шиня Мороока и до там. Не е обвинен в убийство, а тук той дори работи в заведение. С тези бели кичури, с които са го мацнали в косата... едва го преглътнах. Общото с книгата и филмът на този нов сериал за сега е (а и се очертава до финал)... само заглавието. Нищо повече. Ще гледам епизодите всяка седмица с помощта на стрелката напред и ще спирам само на кадрите с Тайши. Така планирам да "изгледам" този нов японски сериал, само заради участието на Накагава-сан.

 

Тайши в новия октомврийски брой на списание Myojo. Той е китарист и не е случайна тази негова фотосесия.

 

d2de426fd50aca19.jpg169e5443a20995db.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, Мьоджото е такова прекрасно списание! Как може да им правят толкова хубави прически понякога?!

Crown of Flowers изгледан. Разтопих се от историята и веднага правя тема, за да се насладят и други на този спешъл, макар и без субтитри, все още.

 

Ето го Тайши с Аран

d10b7f8a8fa43d1d.jpg

И Акира

03e99cd332b10835.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайши ще участва в дорамата Yakou Kanransha, която ще започне началото на 2013 г по TBS.

Той ще играе втория син в семейството, който ще изчезне същия ден, когато баща му бива убит,

което ще го напарви заподозрян.

Останалият каст включва: Kyoka Suzuki , Yuruki Ishida, Hiroyuki Miyasako, Shota Yasuda, Hana Sugisaki,

Karen Miyazaki, Tetsushi Tanaka, Mari Natsuki и Katsunori Takahashi.

Официален сайт: Тук

 

6e60fd31d5422999.jpg

 

 

Снимките от фотосесията за списанието Myojo са много хубави. Отива му тази прическа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...