Jump to content

Азиатски кулинарни филми


Recommended Posts

Здравейте. Напоследък много не следя нещата свързани с азиатските драми и филми, затова ще попитам нещо. Може ли да ми кажете някои филми/сериали свързани с кулинария освен Паста? Обхванала ме е кулинарна вълна и се нуждая от такива филмчета :) Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май това е хита на последните години, следван от момиче-момче и пътуване във времето :)

Е, за реда не съм много сигурна. Но и аз харесвам кулинарни филми, някак са ми уютни (макар този термин да не е много подходящ).

Иначе на прима виста, за тези се сещам:

King of Baking, Kim Tak Goo

Feast of The Gods

Only You

Сигурна съм, че има още много и скоро ще се включат хората с предложения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се сещам за тези двата, като при втория някъде след средата подхванаха кулинарната тема.

 

Sweet Relationship

Golden Bride

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавила Witch Yoo Hee с уточнението, че там акцентът не е върху кулинарията, но го има и този момент. :) По същата логика трябва да посоча и My Lovely Sam-Soon/ My Name is Kim Sam-Soon, защото главната героиня е кулинар по професия. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще добавя японския Lunch no Joou, който разглежда не просто готвенето, а въобще въпросът за умението да се насладиш на храната.

...и чиито български субтитири чакам с доста изпилено търпение вече...

 

Страшно се радвам на тази тема! Ето от къде ще си избирам какво да гледам преди всичко останало!

Между другото Kim Sam Soon и Antique Bakery се отнасят по-скоро за сладкарство. Както писа Крал в коментарите - "Е аз седнах да го гледам без тортички, за което ужасно съжалих, ..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...