Jump to content

Yamashita Tomohisa (Ямашита Томохиса)


sa6eto_

Recommended Posts

spacer.png


Yamashita Tomohisa

Име: 山下智久 (やました ともひさ) / Yamashita Tomohisa
Професия: актьор и певец
Рождена дата: 09.04.1985 г.
Място на раждане: Чиба, Япония
Височина: 175 см
Тегло: 60 кг
Зодия: Овен
Кръвна група: А

Сериали:

Shoujiki Fudousan Season 2 (2024)

Drops of God като Issei Toomine (Hulu, 2022)

Shoujiki Fudousan (2022)

* In Hand като Tetsu Himokura (TBS, 2019)
Code Blue Season 3 като Kousaku Aizawa (Fuji TV, 2017)
I'm Your Destiny | Boku, Unmei no Hito Desu като mysterious man (NTV, 2017)

* From Five To Nine като Takane Hoshikawa (Fuji TV, 2015)
* Flowers for Algernon като Sakito Shiratori (TBS / 2015)

* SUMMER NUDE като Asahi Mikuri‎ya (Fuji TV, 2013)

* MONSTERS като Kosuke Saionji (TBS, 2012)

* Saikou no Jinsei no Owarikata~Ending Planner~ като Masato Ihara (TBS, 2012)

* Code Blue 2 като Aizawa Kousaku (Fuji TV, 2010)
* Buzzer Beat като Kamiya Naoki (Fuji TV, 2009)
* Code Blue като Aizawa Kousaku (Fuji TV, 2008)
* Proposal Daisakusen като Iwase Ken (Fuji TV, 2007)
* Kurosagi като Kurosaki (TBS, 2006)
* Nobuta wo Produce като Kusano Akira (NTV, 2005)
* Dragon Zakura като Yajima Yusuke (TBS, 2005)
* Sore wa, Totsuzen, Arashi no you ni като Fukazawa Takuma (TBS, 2004)
* Budo no Ki (Grapevine) като Shindo Yosuke (2003)
* Stand Up!! като Iwasaki Kengo (TBS, 2003)
* Lunch no Joou като Nabeshima Koshiro (Fuji TV, 2002)
* Long Love Letter като Otomo Tadashi (Fuji TV, 2002)
* Shounen wa Tori ni Natta като Nagashima Ken (TBS, 2001)
* Kabachitare като Tamura Yuta (Fuji TV, 2001)
* All Star Chushingura Matsuri като Asano Takumi (2000)
* Shijo Saiaku no Date като Okamura Yuki (2000, ep. 1)
* Ikebukuro West Gate Park като Mizuno Shun (TBS, 2000)
* Kiken na Kankei като Miyabe Satoshi (Fuji TV, 1999, ep. 10-11)
* Kowai Nichiyobi (NTV, 1999, ep. 13)
* P.P.O.I. като Amano Taira (NTV, 1999)
* Nekketsu Renaido (NTV, 1999, ep7)
* Shounentachi като Kakuda Shinya (NHK, 1998)

Филми:

* See Hear Love (2023)

* A Blueprint for Love (2022)

Code Blue: The Movie (2018)

Reborn (2018)

* TerraFormars (2016)

* Close Range Love (2014)
* Ashita no Joe (2011)
* Kurosagi (2008)
* Shinrei Surfer no Shi (1996)

 

ТВ филми:

* Honto ni Atta Kowai Hanashi 2012 (Fuji TV, 2012)

* Code Blue SP (Fuji TV, 2009)

* Operation Love Special | Proposal Daisakusen SP (Fuji TV, 2008)

* Byakkotai (TV Asahi, 2007)

 

ФОТОГАЛЕРИЯ

 

Yamapi-yamashita-tomohisa-3331839-475-59
YamashitaTomohisa.jpg
c4d69f10.png
yamaki10.jpg
388b9710.jpg
wub.gif
thetel10.jpg
19188610.jpg
52941610.jpg
normal13.jpg
001wq9tf.jpg
YamashitaTomohisa42.jpg
YamashitaTomohisa18.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ФАКТИ: Very Happy

 

Прякори: Yamapi, Pi, Pi-chan (измислен от Ryo-chan), Pi-tan (от ProDai)

Характер: Мрази да губи от другите, инат е и много раздразнителен сутрин.

Слаби места: Много безотговорен, не знае как да разсмее някого, не може едновременно да се справя с няколко задачи, а също така се страхува да го гъделичкат.

Умения: Добър е в танцуването, актоьорската игра, композирането на песни.

Специални умения: Може да пие "Weider in jelly" много бързо.

Хобита: Софтбол и карате

Интереси: Мода и снимане на филми.

Навик: Забравя да си закопчае панталоните! (Хаха, ама вярно е голяма шматка Laughing )

Щастливо число: 1 и 7

Училище: Meiji University (Business Department)

Любима храна: Кисело мляко, варени яйца. (Ей такъв мъж искам, да се радва на яйца и кисело мляко... не мусаки да ме кара да правя Evil or Very Mad )

Любим цвят: Черен, бял, червен.

Любим сезон: Лято

Любима анимация: Doraemon and DRAGONBALL Z. (Оле, ужас... *застрелва се* хаха)

Любима дума: "Маджде?!" ("Наистина?!")

Любима марка: A Bathing Ape, Louis Viutton

Любимо същество: Doraemon

Любима песен: Всички на Southern Allstars (Някакви дърти рокери...Добре, одобрявам! Very Happy )

Членове на семейството: Майка Наоми и по-малка сестра Рина. (Ааа, а къде е бащата...?!)

Домашен любимец: Куче, кръстено Пи-чан. Подарено му е от Масая Хитори, а го е кръстил така Хидеки Такизава. Както и друго куче на име Химе-чан.

Най-добри приятели: Toma Ikuta, Jun Hasegawa, Ryo Nishikido (NEWS & Kanjani8) and Akanishi Jin (KAT-TUN), Shirota Yu (D-BOYS)

Идеал за момичета: Тихи, сладки, любезни, с добър характер и добри в готвенето.

Първа любов: В детската градина.

Място, което иска да посети: Ню Йорк, Хавай, Остров Бали.

 

*Най-ценното за него е семейството му, приятелите, мечтите, участията във филми, дънките и Air Jordan 1.

*Когато бил малък обичал да ходи в парка и да си играе на пясъчника!

*Думите, които би казал на момиче, което харесва са "Моля те, стани моя приятелка". Колкото по-просто, толкова по-добре.

*Мрази собствените си пръсти, защото били прекалено къси.

*Също така мрази, когато фенове му се обаждат да се шегуват.

*Спортовете, които е учил са карате, бейзбол, лека атлетика и плуване.

*Най-шокиращото нещо, което му се е случвало е, когато бил преместен в ново училище, момче му се обяснило в любов! Очевидно, го е помислило за момиче! (Абе това не го вярвам, честно... Как ще го обърка за момиче?! Едно, че не прилича. Второ - те нали имат униформи там?!)

*Най-незабравимият му спомен е, когато финиширал пробягвайки 20 км на маратон в Хавай. (Там се запознава за пръв път с Ryo)

*Неговата цел е да бъде като Хидеки Такизава (Tackey&Tsubasa).

*Иска да живее в Хавай.

*Използва лявата ръка, когато яде, играе боулинг и дартс. Останалото върши с дясната.

 

Ето един много готски фен-клип цък

 

Извадки от дневника на Ямапи:

 

 

"Имаше едно дете, които наистина ме подкрепяше.

Наскоро чух от родителите му, че се е разболяло и починало.

Те ми казаха, че това дете ме е подкрепяло до самия край.

Присъствах в живота му за кратко, но се чудя дали се е усмихвало, дали му е било весело, поне за малко?

Ако хората мислиха по този начин, значи работата, която съм избрал, не е била грешка и това, което правя е правилно, защото е работа, която оказва такова влияние върху другите.

Ако можех, бих искал лично да ви кажа "Ганбаттене!" (Работи здраво).

Факт е, че при сегашното положение не мога да го направя, но би било хубаво, ако стане някой ден.

Ако не можем да се срещнем директно, има много начини да накараш някого да се усмихне и да придобие сила.

Затова, работете здраво.

Гордейте се с работата, която сте избрали.

Не съм виждал лицата на всички, които четат дневника ми, но вие всички ме познавате. Мисля, че познавате поне 70% от характера ми.

Късметлии.

Искам и аз.

Интересно ми е какви хора ме подкрепят.^^

Изглежда, че повечето са добри хора. ^^

Мисля, че са хора, с които бих искал да прекарвам времето си. "

 

* 24 октомври 2004*

 

Здравейте всички *усмивка*

Днес е малко студено.

Днес, по пътя за вкъщи, видях семейства да се нареждат на опашка пред магазина за пилета на грил и това ми върна някои спомени.

Понеже от малък нямам баща, нямам и спомени за четиричленно семейство!

Защо майка и татко са се оженили?

Ммм...Според мен, защото наистина са се харесвали!

*усмивка* Може би са си мислели, че са създадени един за друг.

Макар, че нещата може да приключат с раздяла, ако е любов от пръв поглед, това също е чудо!

Защото е шанс 1 на 60 милиона! *усмивка*

Да можеш да срещнеш Единственият е толкова велико нещо, защото ще се влюбиш...

Sugoii (страхотно)! *усмивка*

Затова, ако имате някого, когото харесвате, или сте двойка ... моля ви, бъдете благодарни, че сте се срещнали *усмивка*

Аз също бих искал да благодаря, че срещнах моите 7 приятели от групата ми, разбира се включително Джин, Тома, Шунсуке, Хаседжун и много други.

Като се замисля, ако не бях изгубил баща си, вероятно нямаше да съм на тази сцена.

Баща ми е много строг човек, той би казал "Ще можеш ли да преуспееш в света на шоубизнеса? Не, не!" и разни такива неща.

Ако не беше станало така, нямаше да мога да уча в тази гимназия и нямаше да срещна толкова много важни приятели, и може би нямаше да ценя толкова семейството.

Така, че неща, като да пиша в дневника си, който всички виждат ... мисля, че такава е била съдбата ми. *усмивка*

Макар че дневникът ми може да стане скучен в бъдеще, моля ви, продължавайте да четете! Защото ако знам, че го четете, ще продължавам да пиша. Днес се чувствам много сериозен *усмивка*

Макар че е малко неочакванео, мисля, че довечера може да се появя по Мезамаши ТВ ... затова, моля ви, гледайте!

 

 

малко анимирани картинки

 

741b71e2df052496.gif

fa3e5e1240665ded.gif

89e57a20b8bb154f.gif

b61c4a241bee646c.gif

85c241977d0f01ec.gif

98ce287938fc5b01.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимно за фенове и за всички, които се съмняват, че Yamapi пее перфектно на живо

 

8 мин клип

 

 

с малко приказки в началото, за съжаление без превод.

още по-разкършени танци в компилацията от 3 хита, по сладурски бермуди.

изкачащи от публиката групарчета от NewS за финалната права

и всичко това в зала като нашта №1 на НДК.

не спирам да се наслаждавам...... :heart: :) :drunken:

 

 

и Molla - live на английски със субс

 

няколко банерчета за най-запалените

 

 

yamapi1eo8.jpg

 

yamapi3um5.jpg

 

yamapi6ks8.jpg

 

yamapi8yg8.jpg

 

yamapi10mn4.jpg

 

yamapi11ln4.jpg

 

yamapi13ws2.jpg

 

yamapi7oq9.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YXShT6TZqg0&feature=player_embedded

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СС-СУГЕЕЕЕЕЕ! affraid Мрънкало жестоки са тея клипове! Особено този 8 минутния, направо ме разби, как може да танцува така и едновременно да пее, не знам! И "A little something..." беше много яко и забавно. За пръв път чувам, че мрази богомолки. Very Happy А какъв е сладур само като не може да уцели камерата. Very Happy

Направо искам да ги изтегля и да си направя на сто хиляди гифчета.

Между другото по принцип нямам навика да ровя за клипове, тъй че ако знаеш още такива готски, давай ги насам, плииийз! Smile

 

 

Ето ви пък от мен една тъпотия, която намерих преди малко. Нещо като тест. Very Happy

 

 

Долу виждате 30 въпроса. Всяко "да" е 1 точка.

Да видим колко ще съберете.

 

1) Носиш рокли

2) Миеш си зъбите преди и след лягане

3) Говориш японски

4) Обичаш морето

5) Обичаш да гърмиш фойерверки на плажа

6) Знаеш добре как се печат октоподи

7) Обичаш лятото

8 ) Обичаш летните фестивали

9) Би споделила половината от храната си от летните фестивали с него

10) Харесваш природата

11) Обичаш хубавото време

12) Обичаш да се разхождаш

13) Имаш добри готварски умения

14) Знаеш как да приготвяш ориз

15) Знаеш как да опечеш риба

16) Би излязла с него

17) Харесваш го

18) Ходиш на концертите му

19) Ще приемеш феновете му

20) Можеш да цениш приятелите

21) Мислиш, че домашните любимци са сладки

22) Обичаш малко деца

23) Цениш родителите

24) Можеш да го придружаваш, докато пазарува

25) Можеш да го придружаваш, докато си избира официален костюм

26) Ще мислиш внимателно за домашните разноски, преди да купуваш разни неща

27) Можеш да харесваш приятелите му

28) Ще му правиш компания, докато шофира

29) Можеш да му правиш компания от 7 до 11 вечерта

30) Можеш да спиш с него

 

 

Ако си получил,

1-9 точки - Трябва да поработиш повече

10-17 точки - Можете да сте приятели

11-25 точки - Може да бъдеш неговото момиче

Над 25 точки - Може да се ожените

 

 

А предимствата да бъдеш момичето на Ямапи са:

Ще те намеря, независимо къде си.

Ще хвърлям боклука заедно с теб.

Ако ми се обадиш и поискаш да се срещнем, със сигурност ще дойда.

Когато е опасно, ще те пазя.

Дори да направиш грешка, бързо ще ти простя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нях! Толкова е gorgeous в това клипче (ма какво друго да кажа - направо съм влюбена в ролята му в Kurosagi I love you ) Не е като изпуканата коса в Buzzer Beat (колкото и да я гледам, не мога да я харесам... а лилавите панталонки...! (звучи сякаш не съм го харесала, а не е така - много хубава роля прави, просто имам малко забележки към визията ^_^")) Но определено най го харесвам с права и черна (или много тъмно кафява) коса *nod nod*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pa.102562.1.jpg

 

Носят се слухове, че Ямапи ходи от три месеца с 22-годишен фотомодел. Момичето се казва Seira Kagami

и е полуканадка,полуяпонка. Има и издадени няколко песни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чаках чаках ryu да се сети да прехвърли това инфо от неговия сайт, ма вече не издържам...

 

Yamashita Tomohisa ще издаде нов сингъл!

 

winkup08013gy5.jpg.

 

Известният японски певец и актьор Yamashita Tomohisa, член на поп идол групата NEWS ще издаде нов соло сингъл с името „Loveless“ на 18 Ноември 2009г.

Първият соло сингъл на Yamashita беше „Daite Senorita“, което беше пуснат през месец Май на 2006 година. Песента беше използвана за японската драма „Kurosagi“, като песента се превръща в тотален хит с продадени повече от 800 хиляди копия.

Новият сингъл „Loveless“ ще бъде с R&B звучене и ще бъде достъпен за неговите фенове в три варианта. Лимитираната тип А версия ще съдържа заглавната песен и песента „Run From You“, както и да DVD с видеоклип и кадри от направата му. Лимитираната тип B версия ще включва същите две песни плюс две бонус песни и портфолио включително снимки направени от самия Yamashita. Обикновенната версия на сингъла ще включва заглавната песен и още четири други различни от представените в лимитираните версии, както и инструментала на „Loveless“.

 

В допълнение на това Yamashita ще направи своя първи самостоятелен концерт след излизането на синглите. Известният певец ще направи 5 изпълнения в Yokohama Arena от 21ви до 23ти Ноември.

 

П.П. ryu, окрадох те безогледно

 

линк към JRock-BG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време за клюки :).

Официално се носят слухове, че Пи се среща с Кейко :cheers: :cheers: !!! Мрън, съжалявам, но си бяха повече от прекрасна двойка в Бъзера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2ч. изгледах Dragon Zakura и трябва да кажа, че YamaPi е доста добър актьор. С него съм гледала Nobuta wo Produce и Kurosagi, и начина, по който си изигра ролите в тези филми ме плени. И както написах в темата на Nobuta wo Produce: (с лека корекция)

 

Единствения ми проблем в този сериал беше Yamashita Tomohisa' date=' защото преди Nobuta wo Produce (имам предвид 1 ден преди това), гледах Kurosagi филма и да свикна, че от супер сериозен персонаж минава в ..... не много обикновен беше малко трудно. (на моменти изглеждаше на пиян като говори, но Акира като цяло ми хареса като персонаж ^^).[/quote']

 

А да свикна с такава промяна толкова бързо (и да ми допадне) си е чиста рядкост. Принципно ми трябва втори преглед след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам е от няква драма или нешо подобно с останалите джуниъри от ино време...И там са го обличали като девойка нон стоп. Имаше го по архивите на Джони блоговете, мога се разровя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YamaPi_wallpaper_by_Tan4eto1992.jpg

 

Малко подаръче от мен (защото днес в даскало ми беше скучно ^^') трябва да е wallpaper, ама е с много нестандартна резолюция (гледах да пасне на екрана в училище.) Ако искате в по-голям размер може да си го изтеглите от deviantart

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших се и аз да пиша в тази тема, време е и аз да кажа няколко думи за този сладур. Ще се опитам да се изкажа така че да бъда ясна за всички, също и да успея да изкажа добро и пълноценно мнение за Yamashina Tomohisa (Yamapi) ^^ Дълго време бях заслепена от мойте любими корейци и от корейските драми като цяло, дори не си помислях да гледам японска драма не защото не ги харесвам, а защото бях по впечатлена от корейците, от к-popa и от самите драми. Съвсем случайно попаднах на едно клипче в youtube с което исках да поздравя мрън ^^ “daite senyorita” песента ме впечатли но така и си остана, после по някаква огромна случайност една моя приятелка ми се хвалеше колко хубава песен си е свалила на GSM и настояваше да я чуя оказа се същата песен с която предният ден аз поздравявах във форума. Започнахме да обсъждаме Yamapi, и след дълги приказки ме зариби да гледам “Kurosagi” ^^ започнах драмата и много ми харесва, също си изтеглих и още една комедия с негово участие „stand up” определено успя да ме впечатли, изгледах доста клипчета в youtube и vbox също и четох мненията в темата и части от преведеният дневник, който адски ме впечатли. Много ми харесват песните му daite senyorita, Gomen ne Juliet, Loveless и тепърва ще си тегля още ^^ за сега все още съм начинаеща от тази гледна точка, но нямаше как да си затворя очите в тази тема.

 

Едно малко поздравче за всички тук...

 

http://www.youtube.com/watch?v=K6KYcpRaScY&feature=player_embedded

и малко ~~~> picSsS

:inlove::inlove::inlove:

 

 

yamapi13.jpg

 

 

yamapi18.jpg

 

 

yamapi19.jpg

 

 

yamapi12.jpg

 

 

yamap137.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо от последния му албум Loveless, което постоянно си слушам напоследък.

Yamapi - Moon Light

 

Не знам за соловите изпълнения, но в момента гледам NEWS - Never Ending Wonderful Story, двд-то пуснато след завръщането на групата през 2007 отново на сцена и мога да кажа, че много ме кефи там, както и всички момчета от групата. Според мен на концерта се държи доста отпуснато и се забавлява. Клипчето на стелито е от същото двд. Песента все пак е по-сериозна и според мен изпълнението му е много добро. Ето и още едно клипче от там за доказателство, че може и да е отпуснат на сцената. Не може всички певци да са луди и откачени. Той е доста по-сериозен по характер и думите, който той каза за излизането си на първия концерт след завръщането им бяха: "Въпреки, че би трябвало да съм свикнал да пея и танцувам пред хората за момент аз се изплаших." В едно друго интервю каза "Аз съм доста притеснителен и не мога да се сприятелявам бързо. Трябва ми време да опозная хората за да мога да се отпусна с тях." Тук може да не предавам много точно думите, но смисълът е абсолютно точен. Така че излизайки на сцената самостоятелно може би наистина се притеснява и не може да се отпусне напълно и да даде всичко от себе си.

 

ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...