Jump to content

Recommended Posts

Мен сериалът ме остави с доста смесени чувства - от една страна ми хареса много, от друга обаче имаше доста недоизмислени и недоизпипани неща. Самата идея за пътуване във времето беше интересно замислена, но не достатъчно добре реализирана. Честно в един момент здраво се обърках в това прескачане напред-назад във миналото и бъдещето и в това размахване на листи от дневници и инструменти. Хубаво, че прочетох 2-3 мнения с разсъждения в тази посока, че и на мен да ми просветне :D Благодарности на анализторите ;) Каста беше добре подбран, с малки изключения. Така и не можах да преглътна Докторката. Много антипатична ми беше и така до финала. Не смятам, че с Мин Хо им се получи химията или поне аз не видях такава. Кралската охрана бяха големи образи всичките, младежа с флейтата също ми хвана окото, Мин Хо също се представи добре, определено умее да си подбира интересни роли. Няма как да не похваля страхотния ОСТ. Една седмица стана не спирам да си го слушам. :P Ако трябва да дам някаква обща оценка за сериала 7/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Вяра" не е лош, въпреки, че малко поразтеглен ми се струва. Главната актриса - хареса ми, дори повече от И Мин Хо като актьорска игра. Иначе, всичко можеше да се побере и в 16 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми хареса сериалчето.Имаше химия между Докторката и У Дал Чи, но.......някак си не пълна.Стражите бяха големи сладури, особенно щурака,който все подскачаше и се кътереше като маймунка."Момчето" с флейтата беше много готин.Много интересно ми беше да гледам дворцовите интриги и устанах с убеждението,че Капитанът управляваше държавата , а не краля(добиваше голямо самочувствие и сила като капитана беше зад него, или по-точно пред него). И Мин Хо е сладур особено с тази усмивка, добре се справи, имаше страхотни физиономии в някои от ситуациите. :P:)

 

В последният епизод накрая има малко трейлърче към друг сериал, някой знае ли кой е??????

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Faith преди няколко дни и веднага хукнах да се регистрирам тук да си споделя мнението :D :D След City Hunter-a си бях навила на пръста,че ще изгледам всичко с Мин Хо,след което установих,че всъщност ще изгледам само това след BOF ... та,ето ме тук.За чарът на момчето даже не смятам да говоря (или поне не в тази тема) ,защото почна ли - едва ли ще ми стигнат символите :P Въпреки това смятам, че е млад за тази роля и честно казано ми трябваше доста време, за да свика с образа му ... Но пък е много добър , когато се опитва да крие емоциите си, неусетно върху зрителя се предава напрежението на Че Йонг :blink: Докторката не ме издразни и за секунда през целия филм, от момента, в който я представиха като жена, отишла в пластичната хирургия за пари ,през уплахата, шока и безпомощността й при пристигането в миналото ,страха й от смъртта на Че Йонг, когато го рани, през хитрата жена ,която беше пред Ки Чол, загрижеността й към заобикалящите бе много заразителна, та до лека-полека влюбващата се Ън Су. В началото притеснена и клоняща към истерия,а след това спокойна,уравновесена и премерена - страхотен образ, който въплъщава много в себе си.Усещам, че както в BOF и в Personal Taste намирам играта на главната актриса за по-силна и въздействаща от тази на Мин Хо. Страшно положителна, одухотворена , симпатична и заразителна е Kim Hee Sun.Остави у мен едно прекрасно чувство на лекота.С удоволстие бих гледала и други сериали или филми с нея.

У Дал Чи бяха просто невероятни,много готини и предани, така съм се смяла, когато се навъртаха около Че Йонг и докторката,подслушваха,подсмиваха се и се сбутваха един друг :lol: Кралицата имаше толкова добър и същевременно объркан поглед, че бих и простила всяка нетактичност.Кралят - силен, въпреки ,че сам не бе уверен в силата си.Може би образите на Ки Чол и неговите "брат и сестра" бяха пресилени, но ако се хванем за това ,че сериалът е и фентъзи, освен всичко останало, бих го преглътнала :huh:

Като за първи исторически сериал, който гледам, съм много доволна.Като видях описанието - че и исторически, че и фентъзи, пък и медицина ,направо се стреснах.Нито съм по медицинските филми и сериали, а по фентъзито - още по-малко.В крайна сметка това , което ми направи впечатление е изграждането и развитието на образите.Не ми стана скучно дори за миг, след време бих го гледала пак, защото всичките игри на думи,надцакваници и прочие на места ми беше трудно да ги проследя :rolleyes: Макар че няма да е като да го гледам за първи път :P Винаги като препоръчам сериал на някой приятел, така искрено му завиждам ,че сега започва да го гледа, че ми иде да си изтрия паметта за да го гледам и преживея наново :lol: А от песента на Ali "Carry On" буквално настръхвам. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса! След колебание, заради противоположните коментари, се престраших да го видя, ама май по-скоро не устоях на Мин-хо. :wub:  Филмът има много красива цялостна визия. Прекрасни костюми и вид на главни и второстепенни герои, декорите - също, много съм впечатлена от селските къщи, на няколко пъти действието се развиваше в тях - с множество дървени елементи, красиви решетки, дебели колони от цял ствол, а и отвън бяха страхотни, останах с впечатлението за музеен комплекс.
 Филмът ме спечели и с това, че нямаше герой който да не е ярък и въздействащ посвоему, добър или лош, главен или второстепенен. На всички беше отделено подобаващо екранно време, което разнообрази и освежи много възприятието.
Героинята на Kim Hee Sun – докторката – много ме издразваше в началото с неприятно-вресливото си поведение, добре, че после я освестиха. Въпреки, че актрисата добре изгради образа, не можах да се отърся от лекия потрес, че не подхожда на генерала. А Lee Min Ho беше прекрасен… пак. Въпреки всички забележки към играта му /ама задобрява със всеки филм, браво на него!/ и природната му дървения, не можах да си отлепя очите… Особено в първата част, когато го кипреха със страхотните доспехи, които си бяха направо произведение на изкуството  и стахотните му прически… За голямо съжаление не позволиха да се покаже някаква химия между главните, особено във втората половина не трябваше да ги оставят все на погледи като котараци на покрив, и въпреки че имаше много добри сцени, за мен си останаха леко недовършени и сякаш висящи.
Голямата изненада беше Gi Chul – бяха му направили супервизия, а какъв поглед, мимика и интонация /особено демоничният му вид  :yes:/, толкова интересен и непредвидим персонаж, с много превъплъщения, изигран прекрасно от Yoo Oh Sung. Lee Philip също ми допадна, въпреки неподвижния си лицеизраз, беше радост за окото. Малкият крал и кралицата му бяха много симпатични, хубаво се получи как представиха израстването им. Kim Mi Kyung, придворната дама Че, както винаги беше перфектна. Чичото ме предизвика да му пожелая да се гътне бавно и мъчително, актьорът беше повече от убедителен. Любимци ми станаха всички О Дал Чи – как ги бяха избрали всички високи и снажни – като истински елитен отряд телохранители. Със страхотните си костюми бяха много внушителни и респектиращи, но и предани и жертвоготовни. Най-силната сцена във филма направиха те, когато съпровождаха краля и кралицата в бягството им, цялата настръхнала бях.
Харесаха ми и бойните сцени, които бяха с много красива хореография.
Не мога да подмина прекрасната музика, която оцветяваше и придаваше завършеност на всяка сцена, много чувствена и емоционална. Влюбих се в песните Hye Jin and Mc Sniper, Shin Yong Jae (4men) и Ali /макар да не надминава тази от “Принцът на покрива”/, а също и в инструменталните пиеси. В началото бях стресната още от първите акорди - много ми напомниха на мотива от "Карибски пирати«, но пък веднага ме грабна.

Благодаря за прекрасния превод на  :essubs: , който направи достъпно удоволствието от този филм!                  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз съм до  половината  и да попитам - само тези 24 серии ли са или се планира и втори сезон?  Харесва ми, гледам го на "акорд", но наистина има моменти в които докторката малко по-истерично го дава. Сега след като я поотровиха малко, като чели се кротна, пък да видим. 

Загледах го на шега, но ме увлече.

Благодаря за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарязах сериала към средата, просто много ми зацикли, явно може би бях настроена и предубедена от положителните коментари. Съжалявам, но факт, не ми се вярва да го продължа, остава в графа недогледани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги гледам първо филмите или сериалите и след това чета коментарите за да не се повлиявам от тях,защото всеки си има гледна точка.

Според мен сериала си заслужава отделеното време.Не си падам по такива сериали в които времето е с размити граници и от едно време в друго време,,,но този път реших да гледам такъв тип сериал и не съм разочарована,сериала ми хареса,бих го гледала пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериалът. За мен си беше красива любовна история, а политическите интриги - само интересен пълнеж към нея. И актьорите наистина бяха великолепни - докторката, капитанът, кралят, коварните принцове... Самите им герои бяха много интересни и сложни характери. Изгледах го с истинско удоволствие. Може и да е нямало някаква силна страст между Ън Су и капитана, но се усещаше силната връзка и обичта между две души, които са се търсили през времето. И краят за мен беше съвършен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах сериала и едвам го догледах до 5-ти епизод. Актьорите са добри, но нещо ми куца. Прекалено бавно ли се точи действието...

Засега съм замръзнал на 5-ти, може след време да го продължа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този сериал е направен с цел да покаже, че днешните лекари "от небето" могат само да изписват лекарства и да режат, и са много далече от идеята на лечител. Ако нямат скалпел и лекарства стават безпомощни.

Фентъзи елементите мен лично не ме дразнят, но така и не мога да разбера за какво точно им служат тези специални умения в боя?!

Докторката е дразнител и е страшно неадекватна фльорца.

Като цяло сюжета е хаотичен, много трудно се схваща кой за какво се бори.

За сега съм до 8-ми епизод, но нещо започва да ме дразни... а това беше един от любимите ми режисьори :( В "Четирите бога на Краля" се беше справил прекрасно, какво ли се е случило тук? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал, вярно малко началото ме отказа, но заради Мин Хо си дадох кураж и от 2 епизод нататък съм седяла по цели нощи, докато не го изгледах. Уникален сюжет, актьорска игра, то не бяха чувства, емоции - определено в класацията ми е на 1 място ! 

Любимата ми песен:

 

не знам защо, но някак остана встрани, но е страхотна, като текст и мелодия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И въпреки,че в началото не ме вдъхнови много този сериал все пак го изгледах.

Интересно ми стана в края на 9-ти епизод, и от там определено трябва да се изгледа до край, за да се разбере какви са тези "подсказки", които Ън Су намира.

 

А моята любима песен е тази, харесва ми съчетанието на рап и мелодичен женски глас

 

Честно да си призная не е сериал, който ме докосна, но и не съжалявам, че го изгледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мен сериалът не просто ме докосна, направо си ме разтърси, до там, че от 2 седмици само си превъртам епизодчетата и не ми омръзват!  :28558:  Да си призная не съм се вглеждала в подробностите и не съм се старала да търся недостатъци, нито на актьорите, нито на сценария, просто се наслаждавах на прекрасната любовна история, политическите заговори и т.н. Докторката, по мое мнение, се представи на ниво, изключително много ме радва и допълва перфектно мрачната натура на генерала  :lol: Ако беше някаква нормална надали щеше да го впечатли толкова :rolleyes: А и кресливите девойки са нещо нормално за корейските сериали.

:inlove: Мин Хо игра повече от добре, ролята му приляга и определено ще се превърне в любимото ми негово превъплащение!

:thanks: Благодаря за прекрасния сериал! Не на последно място, музиката също спечели сърцето ми - Carry on я слушам доста често! А има и една музикална тема ( в момента се сещам за края на 8 еп., където влизаха У Дал ЧИ ) хорово изпълнение, направо ми настръхва косата, когато я чуя!

Аз лично го препоръчвам го с две ръце и два крака сериала :asian: Гледайте и сами преценете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята, която е разказана във филма е много силна. Хареса ми и ме впечатли. Възхищавам се на начина, по който се обичат тези хора - без грубости и голотии. Всъщност те показват истинската страна на любовта - дълбочината и красотата и. Ето част от текста на една от песните във филма:
"Сякаш споделяме един и същи миг. Виждам те са се усмихваш...
Сега само ти си в погледа ми.
Усещам единствено теб по кожата си, дъхът ти ме гали нежно.
Искам да изживея дните си в твоите обятия..."

Толкова нежно послание.

Самият филм си имаше своите слаби моменти и празнини в логиката на самата идея за пренасянето във времето, но това не ми пречи да оценявам филма и силното му послание. За ценител на изкуството, наречено "Korean drama", филмът "Faith" ми донесе букет от емоции - както радостни, така и тъжни, но 100 % истински .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...