Jump to content

Rinco's Restaurant (2010)


Recommended Posts

spacer.png

Rinco's Restaurant (2010)
Страна: Япония
Също така известен като: Shokudo katasumuri
По новелата на: Ito Ogawa
Българско заглавие: ”Ресторантът на Ринко”
Година на излъчване: 2010
Времетраене: 118 мин.
Жанр: Драма
Режисьор: Май Томинага


:imdb:

Участват:
Kо Шибасаки

Кьоко Енами
Хикари Мицушима

Томаказу Миура
Мирай Шида
Миори Такимото

Резюме: Млада жена (Kou Shibasaki) малко над 20-те години преживява разочарование и остава с разбито сърце.

Заради изживените неволи тя губи гласа си. За да се възстанови, решава да се върне в родния си град.

Там отваря ресторант, в който приема само по един клиент на ден, за когото се подготвя внимателно...

Награди:

3rd Place Nippon Cinema Award - 2011 (11th) Nippon Connection

:essub: 

 

Сваляне с български субтитри :click:
Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям мармалад са забъркали с тоя филм, на моменти ми напомняше филм на Емир Костурица. :na2:

Хареса ми Ринко, самотното и красиво ресторантче оживяваше всеки път щом започваше да готви...

Майката и прасето ми дойдоха малко в повече, но иначе нямаше да бъде толкова забележителна цялата история. ;)

Музиката също беше много впечатляваща и допълни страхотно емоцията.

Благодаря за буквичките на преводачите! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям мармалад са забъркали с тоя филм, на моменти ми напомняше филм на Емир Костурица. :na2:

Тогава какво ли ще кажеш за това - Into the Faraway Sky

  :28558:  . Относно този филм горещо препоръчвам да се пропусне, че беше мармалад беше, обаче много скучен и тромав мармалад.  И

как можаха да бастисат прасенцето ?

 

Редактирано от mrnkaloto
Покривайте линковете!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  ще го изгледам с удоволствие, а това

с прасенцето и мен ме потресе. цял филм майката си го гушка и гледа повече от дъщеря си и накрая каза дай да го изядем. какво и пречеше, не ми стана ясно....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две теории и нито една не ме удовлетворява

1. Нищо при тази жена не е такова каквото изглежда. Уж е студена и незаинтересована от дъщеря си пък се оказва, че я обича повече от всичко. а прасето уж го обича като дете, а то било проекто- пържола
2. никой не може да се грижи за него като нея и за всеобщо добро да го направим на щастлива пържола

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...

втората ти теория е много вероятна и доста близка до болното съзнание на майката /аз си отивам, нека и на прасето му е зле/....ама как не и приседна на тая жена все пак. :cry:

явно според сценаристите трябваше през целия филм тя да бъде някакъв антипод на дъщеря си...

и изяли прасето и заживели щастливо стана накрая тяхната работа. е кажи сега не е ли ала Емир Костурица цялата история, че и сватбата добре им се получи с мезенцата така... :na2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) липсваше ми онази щипка балканска лудост, пък и след Into the Faraway Sky нищо друго не мога да нарека ала Кустурица. Какъвто и да е бил замисъла на прасенцето си е постигнал целта, защото само за него говорим :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...