Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Fighter in the Wind 

 

Жанр:  Екшън, Биографичен, Драма, Исторически, Военен
Година: 2004
Държава: Южна Корея

Времетраене: 120 минути
Език: Корейски, Японски

Режисьор: Янг Юн Хо

 

В ролите:

Янг Донг Гон

Ая Хираяма

Масая Като

Чонг Те У

.: Резюме :.
Базиран върху живота на Че Бе Дал (по-късно сменил името си на Масутацо Ояма), създателя на Киокушин карате. Че е роден в Южна Корея през 1923 година. През 1938 година имигрира в Япония, където основава организацията по Киокушин карате. В наши дни Киокушин карате е практикувано от над 120 милиона души по целия свят.

 

 

С български субтитри:  :click:  :click:

С български и английски субтитри  :click:

С руски субтитри:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добър филм, за тези от нас,

които обичат бойните филми, този със сигурност ще ви хареса...

разбира се живота на Masutatsu Oyama

/ или както се предполага, че е неговото истинско име - Young-Li,

според други източници - Yong I-Choi / е легендарен и това ще усетите и във филма...

поради тази причина, според мен не са избягали от някои клишета,

които се използват във филмите от този род...

ей, страхотен удaр има главния герой...да не те докопа ... :lol!:

за демонстрациите с бикове, за които тук само се загатва, също се носят легенди, но е факт, че Masutatsu Oyama ги е практикувал...

за тези от вас, които се интересуват, можете да погледнете ТУК

всъщност филма не е само зрелища...

има си и своите внушения...

всеки боец израства след като спечели една единствена битка...

и то тази със самия себе си...

имаше показателни сцени в този смисъл...

както и показателни фрази...

 

за мен най-запомнящата се сцена бе, когато помогна на сина на боеца,

който бе убил при самоотбрана, да се изкачи на "върха на планината"...

в този момент, Masutatsu Oyama спечели битката със себе си...

 

Корейците с право се гордеят с този боец...

всички японски школи от времето на Masutatsu Oyama са поставени на колене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порядъчно слаб филм, достоен за Холивуд. Битките няма смисъл да ги коментирам, но въпреки всичко си бяха поне забавни. Цялостно нямаше особен замисъл във филма, оригиналност близка до 0 и въобще си е загуба на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволи ми да не се съглася с теб. Аз лично давам на филма оценка 9/10.

Започвам с това, че не си падам изобщо по подобен род филми. Дразня се от нереално озвучените бойни сцени, липсата на сценарии, това че "нашто момче" от самото начало е "бойна свиня стръвница" , лошата режисура, безумната камера, лошите актьори, липсата на каквато и да е мисъл, изобщо- типичните Хонг- конгски екшъни или подобните и им попкорн продукции не са ми от любимите. Избягвах този филм от доста време, защото гледайки постера и клиповете с тренировките и боевете си мислех, че се причислява към гореизброените би- муувита за убиване на мозъчни клетки (то де'т нямам много, че и малкото останали да ми отидат- не , мерси), ала днес от скука, взех че си го пуснах.

 

Изненадан съм приятно от режисурата, играта на актьорите ( с много малки изключения), сценария беше максимално на ниво, като за подобен род филм. камерата в нито един момент не дразни, дори имаше няколко много добри подадения. Ако се опитам да сравня някой подобен филм с "Fighter in the Wind ", то на прима виста се сещам за "Fearless". Мисля, че корейския филм бие по всички параграфи, въпреки участието на Джет Ли във втория. Клишетата, за които говори Катето са максимално избегнати ( все пак не говорим за филм, претендиращ за Оскар), музиката беше на много места неочаквано различна, от всичко, което съм гледал в ленти за източно бойно изкуство, почти не срещнах досадните за подобен род ленти- поучения, мъдрости, или пък да ме занимават половината от времето с методите на тренировка на главния герой.

Да, филма си имаше и своите слабости, на места дупки в сценария, недобре изградени характери, същата тази музика, която похвалих по- горе , понякога ми се струваше не на място, но всичко това по никакъв начин не намаля удоволствието да се гледа филма. Относно кратките битки- вземи проучи малко живота и историята на Masutatsu Oyama и ще разбереш защо са такива.

Не мога да не похваля и субтитрите- ако не друго, най- малкото не дразнеха в огромна част от времето, а това за такива заглавия си е истинска рядкост.

И за финал- целия откъс, за който спойлна Катето е доста оригинален като замисъл и като цяло, аплодирам това, че не са направили от главния герой поредния мачо.

Това е от мен- малко дълго и объркано се получи, но нищо- следващия път обещавам по- зле да бъда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е един от най-добрите, които съм гледал (от този жанр), атмосферата, героят, историята, битките - е страхотна, много надъхващ филм! За феновете на този тип филми е задължителен.

Гледах го преди повече от година и това мога да кажа, скоро ще повторя обезателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма сам по себе си е добър,но ме подразни факта ,че няма почти нищо общо с реалния живот на този велик

човек,освен някои откъслечни факти .

Очаквах да видя една наистина добре представена история за живота на тази впечатляваща  личност,

а не някакви волни корейски съчинения.Мисля живота му е бил по атрактивен  и от филмов сценарии,така че просто са можели да го разкажат,ама ,не! :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...