Jump to content

Recommended Posts

Who Owns This Land?

spacer.png

Други заглавия: Torranee Nee Krai Krong / Who does this earth belong to?
Страна: Тайланд
Година: 2012
Жанр: комедия, романтика
Епизоди: 17

Участват:
Nadech Kugimiya (Barry) as Athit
Urassaya Sperbund (Yaya) as Darunee
Sumonthip Leungutai (Kubkib) as Thongprasri
Duangta Toongkamanee as grandma Orchard
Wiwit Bawornkeeratikajorn (Tee AF4) as Vethang
Beau Savitree Suttichanond as Tulayanee / Nu Toon (Daruanee friend)


Сюжет:
Преди години най-големия син на Orchard краде спестяванията й и бяга от дома си, защото мрази селото и полската работа.
След като завършва аграрния колеж неговия син Athit отива да работи във фермата на баба си, без да получава пари за това. Уговорката е, че тя ще превежда заплатата му, за да подпомогне образуванието на по-малките му братя и сестри. Същевременно, с безвъзмездния си труд и отдаденост, момчето ще се опита да изплати и бащиния дълг в миналото. Athit обича земята и селото затова престоя му там не е товар за него. Когато успява да мине проверката и да спечели доверието на баба си с честност и трудолюбие тя му подарява парче земя, за което да се грижи и може да управлява по свое усмотрение.
Darunee е младо момиче, което също живее във фермата и е като внучка за Orchard. Тя възприема Athit по-скоро като натрапник и враг, защото ревнува от него и се страхува, че той ще й отнеме любовта на бабата. Така че те са в постоянен конфликт и спорове. Това поставя Orchard в много трудно положение, понеже обича и двамата и желае те да се научат да си сътрудничат в хармония и разбирателство, за благото на тази земя, без значение чия е. След опит на девойката да го злепостави и унизи Athit изпада в много неудобна ситуация със сериозни последици за бъдещето му.


Трейлър

 


онлайн с руски субтитри
свали с руски субтитри

OST
Barry - ''Let Love Grows In My Heart''
Yaya - ''Symptoms of Love''
Aof Pongsak & Lydia Sarunrat - ''Kon Bon Fah Tong Garn Hai Ruk''
Aeb Chaub (La-Ong Fong)


Лично мнение: Най-после започна излъчването на този така отлаган сериал с Бари и Яя. Не знам дали ще е толкова успешен и интересен, както предишния им, но съм убедена в едно - с тия двамата отново ще е забавно, пък и сюжета го предполага. Освен това тук участва и Duangta Toongkamanee, чудесна актриса, която еднакво добре се справя и с положителните и с отрицателните роли.
Този лакорн е римейк, оригиналната версия от 1998 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, благодаря ти за темата и за това, че "в крачка" представяш новия сериал на екранната двойка Надеч-Яя!

И аз с интерес следя появите им на екрана и съм много доволна от съвместните им проекти, особено от предходния. :)

 

Интересно е, че и двамата са решили да се пробват и като певци тук, което е една неочаквана, но приятна изненада.

Благодаря ти за линковете и чудесния снимков материал! Тия дни и аз ще дам своята лепта в това. ;)

 

9d61cc01e0017ea67efb5c1919cf6387.jpg

 

 

027ef6798b2cf85bcfbf65af7ddfe1b9.jpg

cd87081e61e5d70bc9d383ad95999b4c.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wink.gif Позволих си да му пусна тема, защото преводачката, която го е подхванала работи сравнително бързо и си довършва започнатото.
Така беше с преводите й на сериалите ''Game Rai Game Ruk'' и ''Loop'' . За тях имам пряки наблюдения.

Този още не съм го подхванала, предполагам, че ще е забавен, лек и приятен за гледане.
Права си също така, че като типаж и отношение между героите им двамата взеха да се повтарят
(тук ми напомнят за Фай и Джийт), но пък така добре си пасват и се сработват, такива сладури са
като почнат с номерата, спорoвете, а после дойдат и романтичните моменти, че не ми омръзват.
Вероятно това ще им е последния общ сериал за дълго време, та да не дотегнатат на зрителите.

От телевизията, която го излъчва са се постарали добре да го промотират преди старта с мини концерти и реклама.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да драсна два реда относно този сериал на Надеч и ЯЯ.

Отново много ми хареса: прекрасна природа, чудесен герой на Надеч

и недотам ми хареса героинята на Яя, бабата беше чудесна,

поучителен и бих казала познавателен е сериалът. Харесва ми

положителното отношение към земята и селското стопанство,

което забелязвам не само в този сериал, но и в много други на тази

тема като: Headman Lee and Miss Ma, Taddao Bussaya

и Akkanee's Heart.

 

47ee0a0218897fc5a28b7063341bb060.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много идеализиране в тоя филм… Идеалната баба – извор на мъдростта и добротата; Атит, идеалният внук – как така разбираше от всичко – изражда деца, може да ги гледа, готви, поправя двигатели и какво ли още не; забелязах през целия филм да се прокарва и внушението за добрия и умен крал, бащата на нацията. Но идеалното ранчо беше наистина идеално – толкова красиво подредено всичко в градината, от ягодовите редове до плодните дървета. И изобщо тук човек се наслаждава на прекрасната природа на Тайланд със страхотните пейзажи, красивата къща и двора с много, много цветя. Красота имаше във всичко – природата, хората, взаимоотношенията. В началото това преекспониране на Прекрасното ме дразнеше, но после свикнах, пък и главните не ме оставиха да скучая. Все съм си мислела за Бари “Е, какво пък толкова му харесват?” и избягвах неговите филми. Сега, обаче разбрах… и се присъединявам към феновете. Много млад, с малка филмография, а толкова известен вече, но то и не може иначе – страхотен чар в него, пък и тия трапчинки… Започнах сериала заради ЯЯ – каква красавица! Беше прекрасна в нощната им разходка из градината, прекрасна, лицето й излъчваше светлина с огромни, опиянени /и опияняващи/ очи! Двамата много добре се разбират на екрана и стоят добре /въпреки, че тя е малко височка за него/. Толкова ми допаднаха, че се каня да изгледам всичките им общи продукции. Любимите моменти - като му вземаше мерки за пуловера и после, като го пробваше. И всички романтични души ще са очаровани от епизод 16, ммммсладичко!  :emote_kiss3:  
Трябва да отбележа, че съм впечатлена от музиката – досега не съм харесала тайландска песен, може би защото все завършват музикалните фрази на съгласния звук :swoon:, ама тук има една дуетна – доста добра.
Хубав, разпускащ филм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...