Jump to content

Whispering Corridors 4: Voice Letter (2005)


Recommended Posts

spacer.png

Whispering Corridors 4: Voice Letter (2005)

 

Филмът е извествен още като: Yeogo Goedam 4: Moksori (2005), The Voice, Voice, Voice Letter
Държава: Южна Корея
Година: 2005
Жанр: Драма, ужаси
Времетраене: 104 минути
Режисьор: Choi Ik Hwan

В ролите:

Kim Ok Bin (Over The Rainbow)

Seo Ji Hye (Over The Rainbow)

Cha Ye Ryeon (Do Re Mi Fa Sol La Si Do)

Kim Seo Hyeong

Im Hyeon Kyeong

Jeon Ji Ae

Сюжет:

Докато тренира гласа си в стаята по музика, Пак Йонг Он е мистериозно убита. Веднага след това се събужда, но разбира, че нещо не е наред. Никой в училището не я забелязва и всичко минава през нея. За капак на всичко не може да напусне и училището. Единственно най-добрата ѝ приятелка Канг Сун Мин чува гласа ѝ, но също не може да я види. Заедно двете ще се опитат да разберат какво, по дяволите, се случва.

Личен коментар:

Този филм го гледах преди години и сега си го припомних. Пускам го за феновете на Over the Rainbow, те знаят защо. Филмът се явява четвъртата част от поредицата Yeogo goedam. Не е най-добрият от всички, но има български субтитри, затова ще е пръв. Общото между всички 4 части (скоро се очаква 5-а) е, че става въпрос за ученички и призраци. Филмът е повече драма. Действието се развива бавно и меланхолично. Освен това е доста объркан на моменти, но всичко си има обяснение (добре де, почти всичко tongue.gif ) Мисля, че ще се хареса на повечето фенове.


Български субтитри - :essubs:

 

Свали с български субтитри

Свали с български и английски субтитри

Свали с руско озвучаване + OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти още ли не си гледала 5-тата част? Бързо тегли от Avistaz и гледай!

 

Точно за 4-ката разправях на speedy86 и KKatrin. Уникален филм. Три пъти го гледам и все ми се доспива страшно много. (Третият път, беше в 2 часа на обяд. ) Никое хапче за сън не може да се сравни с тази поредица. Особено ако я гледаш през ноща, изживяването е уникално. В определен момент преминаваш в някакво състояние между съня и реалният свят....постояно разни силни звуци те стряскат, но ти продължаваш да се бориш и не се предаваш. Смятам да направя тема за останалите 4-ри филма и дори да преведа двойката, щото ми е най-странна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тия дни все се въртях около тая поредица и днес гледах 1 - иничката. В последно време бях настроена на драма тип "Свърших второто руло тоалетна хартия" , така че сега ще се увъргалям в кревата на свещи сама с компютъра и ще ги опаткам другите 4 - ри части. За непросветените всички части ги има в AvistaZ :naughty: Yeogo goedam

EDIT: Изгледах ги! 4-ката е най-добра наистина, а 5-ицата ми дойде малко късичка :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм.

Мислех, че ще се точи както повечето психо-драми с векове, но някак бързичко мина.

Тъкмо си създадох обяснение кой, защо, какво прави, то пък леко се видоизмени...

Независимо, че действието се въртеше в една стая, едно мазе и един коридор, това някак не беше еднотипно.

Замисълът ми хареса.

 

Мисля, че си заслужаваше написването на нови субки, :thanks: на linfreakable за тях.

:click: бг субс :essubs:

 

По-късно ще поставя и още линкове за теглене.

 

:click:

 

П.П. thedemon1238, чакам твоето мнение, знаеш си защо. :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм и 5-те филма, но този ми хареса най-много. Още като започна, преди даже надписите да се появят и викам - Е, това ще ми хареса. Не останах разочарована. Ето защо реших и да го преведа, само дето не знах че вече има превод, макар да търсих тема, но и аз не знам какво съм търсила :huh: Но, добре че беше mrnkaloto, че да довърша започнатото иначе така щеше да си остане :P

Както и да е. Филмчето си заслужава. Не е свързано с останалите части, така че не ви пречи да го гледате дори да не сте изгледали другите от поредицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята е много красива...на моменти сякаш беше мистериозна приказка,но според мен не трябва да попада в категория "ужаси".Не съм гледала другите части ...но след като останах очаровата от тази мисля скоро да погледна и 5-тата,тъй като е от по-близките години.

Благодаря на linfreakable и mrnkaloto за бг.буквичките~ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонът три пъти запивал на филма, а аз само седях, тъпо гледах и се мъчех да открия някакъв смисъл и логика в действието. Уви! Такива няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава мистерия.Имаше си ги и леко стряскащите моменти.Хубава игра на девойките. Но,но до тук.Историята леко издиша,особенно към края когато очакваш да се получи някаква развръзка то всичко стана едно опитлано и объркано и определено не ме израдва финала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...