Jump to content

The Doll Master (2004)

Recommended Posts

The Doll Master

006774389-big.jpg

Година: 2004

Държава: Южна Корея

Жанр: Хорър

Времетраене: 90 минути

Режисьор: Jeong Yong Ki

Участват:

Lim Eun Kyeong

Kim Yoo Mi

Sim Hyeong Tak

Ok Ji Yeong

Nam Myeong Ryeol

Kim Bo Yeong

Off Topic

006774390-big.jpg

006774391-big.jpg

006774395-big.jpg

006774541-big.jpg

Сюжет: Кукли убиват собствениците си, защото са ги изоставили... Или поне така изглежда на пръв поглед, останало са спойлери :)

Коментар: Корейците съм ги признал, че хубави филми на ужасите не могат да правят (oсвен ако не броим "Приказката за двете сестри"). Понякога обаче се получава, че филмът макар и да не е кой знае какво, ти допада по някаква причина. Този филм е точно такъв случай и освен това е и доста страшен. Това, което ми допадна най-много, са куклите естествено. Имаше нещо красиво в тях, а начинът, по който бяха поставени в къщата, беше доста зловещ. Актрисата Lim Eun Kyeong, която играе ролята на живата кукла Мина, носи целия филм на гърба си :D !

БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С РУСКИ ДУБЛАЖ

Да, да, нелош филм. Бях го гледал преди време, но си мислех че е японски - нещо в стилистиката вероятно, обикновено не правя такива грешки.

.....

Вярно е - средностатистическия корейски филм на ужаса, всъщност представлява драма със свръхестествени елементи, но не мога да се съглася, че корейците не могат да "плашат" ( виж "Огледалата", "Хензел и Гретел", даже "Ре-цикъл" са доста "крийпи"). Въпрос на съотношение.

.....

Аз лично не харесвам "Сестрите"(фрагментарен, претенциозно сюрреалистичен, не особено смислен) и не мога да разбера защо се смята за толкова добър филм .