Jump to content

Recommended Posts

Beautiful
spacer.png

Режисьор: Jeon Jae Hong
Сценаристи: Jeon Jae Hong (сценарий), Kim Ki Duk (история)
Година: 2008
Жанр: Драма
Държава: Южна Корея
Времетраене: 88 минути

IMDB

С участието на: Ча Су Йон, И Чон Хи и Че Му Сонг

Сюжет: Филмът показва един по-различен поглед към красотата. В него главният злодей е имено тя, а жертвите са разни красиви жени и изнасилвачи. Бива ме в описването на сюжети, нали?

Личен коментар: Сюжетът е по сценарий на Ким Ки Док, макар той да не е режисирал. Естествено, ще се намерят критици, които ще се захванат за разни неща, но на мен филмчето много ми хареса. Даже може да си го номинирам за филм. Моля се Ким Ки Док дълги години да не го освидетелстват в някоя лудница, за да може да ни радва с откачените си истории.

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ ПРЕВОД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм го изгледах преди два дни, но като се сетя за него и ме побиват тръпки. Да, извратен е! Особено тая част с некрофилията. Но смея да кажа, че е един от най-добрите корейски филми. Показва грозната страна на красотата до степен на перверзия. В известен смисъл, филмът представя доста реална ситуация. С разликата, че тук се стига до крайност, която ми е трудно да приема, че би съществувала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма си го биваше. Режисьор може и да не е Kim Ki-duk, но още от петият кадър се усеща, че това нещо е негово. Само той може да представя нещата по този начин. Не мога да си представя как му ги ражда главата такива неща, но човека си е гении във всеки смисъл на думата. Много се радвам, че го има и може да прави такива филми, които те карат да мислиш, да мислиш и все да не можеш да го измислиш докрай:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми хареса, подхода за идеята заложена в красотата смятам, че е правилен. Има върху какво да се поразсъждава. Филма е странен и нестандартен, реален е и за това ми допада. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При все, че съм върл почитател на филмите на Ги Док, това тука за пореден път ме води до извода,

че не му трябва да се изявява сред другите поприща из кино изкуството. Може би сценария под негова режисура

щеше да доведе до успех, но това тука е ужасно зле, пълен бошлаф, няма и едно постижение този филм.

Дори се чудя как може да е толкова слабо изпълнение - голямата красота да ми показват голи мъжки задници,

разказа се натрапва до степен наивност, героите имах чувството, че са паднали от планетата-на-инфантилните,

виж актрисата верно успя на моменти да ме замисли дали наистина красавиците пък не са пълни идиотки, играе

момичето, но тази роля не е за нея ..... .то изобщо този филм не е за нея, всичко в него е глупаво, неистинско и сложено

на сила, то бива драматизъм, но тука се прекрачва в малко по-другата категория на тинейджърските вълнения.

 

Да може би, може би, ако бях тинейджър бих се впечатлил - но може би ......просто адски слаб филм е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах този филм преди цели две лета и все още не мога да намеря подходящи думи за него.

Знам, че заради него намразих главната актриса, да не говорим за господин Ги Док, който никога не съм разбирала или по-скоро не искам да разбирам.

За мен Beautiful беше филм за вманиачаването, преследването, всички фикс идеи, предизвикващи лудост и други болестни състояния.

Анорексията и булимията при главната героиня настъпиха вследствие преживяната травма. Дори съм склонна да мисля, че самата тя занемари външния си вид умишлено, за да прецени защо е толкова харесвана и преследвана. 

Така че, от моята гледна точка, филма наистина показа маниите, неразбирането и красотата като негатив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах този филм преди цели две лета и все още не мога да намеря подходящи думи за него.

Срещу жанр вместо драма, пишеш фантастика и работата заспива на три без коз -

преекспонирането тогава по би имало някаква основа, един свят на вманиачени корейци

не можещи да излезят от филма, се вкопчват във всяка красива девойка с идеята, че ще

се докопат чрез нея до увековечаване на умопомрачителния им образ на кино лента, само

защото тя не е просто актриса, тя е главната героиня. (нещо като планетата на маймуните

само, че персонажите са хора сред, които попада неродената мома и всите се питат с невярващи очи WTF)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и същевременно много тъжен филм. Тъжен с оглед на това как едно хубаво нещо може да бъде унищожено заради изратената и вътрешно откачена природа на много от нас. Честно казано се отвратих,погнусих (с оглед и края) от мъжете. Чувствам се засрамен ,че съм мъж. Как повечето от нас са толкова повърхности ,интересуващи се само от външният вид на някой.Има върху какво да се замисли човек ,гледайки този филм. Актрисата мисля,че я гледам за първи път,но ме впечатли ужасно много.Много трудна роля,а тя се справи брилянтно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм го гледал отдавна, ще си копирам мнението от старият форум от преди повече от 2 години и половина :

"Филм изпълнен с негативизъм и нищо останало. Лично за мен нямаше даже особен смисъл. Успях да го догледам, но честно казано друг филм не ми беше "изтормозявал така психиката", с изключение може би ефектът на пеперудата, но това го бях гледал не по мое желание, а защото на друг човек му се гледаше. Явно не ми харесват такъв тип филми, такъв сценарии за мен може да го измисли само психически "недобре" човек, но това си е лично мое мнение. Добавете в жанра едно психо-трилър."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...