Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

The Classic

Година: 2003
Жанр: Романтичен, Драма

Времетраене: 127 мин.

Режисьор: Kwak Jae Yong (My Sassy Girl, Daisy)

В главните роли:

Son Ye Jin

Jo In Sung

Jo Seung Woo
 

Сюжет: Срамежливата приятелка на Джи Хе има проблеми с изразяването на чувствата си към момчето, което обича. Затова тя кара Джи Хе да му пише имейли от нейно име. С времето момчето се влюбва в нейните писма, а Джи Хе разкрива романтичната история на своята майка, която много прилича на нейната.

Личен Коментар: Филмът е тотална класика.
Един от най-добрите представители на жанра. Задължителeн за гледане!

 

 

С български субтитри: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:

С български и английски субтитри: :click: 

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филма.Естествено Сон Йе Джин блести от начало до край.Любима актриса,всички нейни филми са запомнящи се.Основната песен от OST-а е супер тъжна и завладяваща,поне според мен.Наистина си струва гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, филмът доста ме разплака...страхотна музика на страхотен филм...удоволствие за душата

 

Покрай този филм преоткрих наистина класическата музика...най-малкото, неизвестния досега за мен немски композитор клавирист Йохан Пахелбел, приятел на бащата на Бах...интерпретацията във филма на неговата "Canon in D Major" е прекрасна...не се насищам да слушам...както и "Me To You, You To Me"-много жизнерадостна, усмихваща песен...

А след като изгледах и The Secret, ох, има да тровя чиляци вкъщи и в офиса с корейски саундтраци още доста време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах филма снощи, /забележете:/ ПО ПРЕПОРЪКА на мой корейски приятел......

..ами какво мога да споделя, което не се знае....хммм

Страхотен филм, интересен сюжет с тези успоредно показани съдби........ и краят..ох, краят бе разкошен <3 <3 <3

..частта със светулките е като от приказка...токова романтично и нежно....

 

За сетен път , ще кажа че съм влюбена в корейския начин на изразяване на емоции....

 

Благодаря на екипа, за прекрасната работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква наслада за душата!!!Красота,нежност!А любимката ми както винаги е неотразима...Два часа невероятно удоволствие!...А края-обикновено винаги предосещам какво ще се случи,но този път толкова бях унесена и завладяна от играта,и чак когато Шин заплака, подаде й медалиона - осъзнах!

Сюжет,игра,музика-всичко е на абсолютно ниво! Наистина филма е ПРЕПОРЪЧИТЕЛЕН за гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красив филм за романтични души.. Наистина класика в жанра. Son Ye-jin явно ми харесва повече в по-старите филми. Последния, в който я гледах, от 2009-та, си беше доста вдървена. Дори ( заради нея) се зачудих дали да гледам и този филм. На края надделя любопитството ми относно играта на Jo In Sung.. И не останах разочарована. Само като се усмихне, сякаш всички дъждове спират и грейва слънце. Голям чаровник!!!. Четох и за другия актьор в главната роля Cho Seung Woo хубави неща. Има награди за участието си в Marathon/Running Boy. Ще го потърся, като имам повече време.. Краят наистина ме разплака.. Много, много вълнуващ и емоционален..Сякаш го предусещах, но все пак.. имаше и мъничко елемент на изненада.. все пак точно това се нарича майсторство..

 

 

Имаше и смешни сцени.., но най-много ми хареса точно това, че пак беше вкаран дъжда - като символ на тъгата и раздялата, също и светулките, символизиращи надеждата.. ..

Благодаря! И се извинявам, но някой да погледне субтитрите.. ! Мисля, че имат нужда от малко преработка..

Просто молба! Защото филма си е направо поезия и се губи мъничко, от превода..

Ето и видео с песничката в края.. Не знам защо, но музиката ми напомняше много тази от Daisy.. Дори тази прекрасна песен..

http://www.youtube.com/watch?v=T8kjXwHucRI&feature=related

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е невеороятен.Гледах го февруари 2009 и беше един от първите ми азиатски филми,а още го помня.Което определено значи ,че е находка в киноИЗКУСТВОТО.Казвам изкуство,защото не е от онези филми,които гледаш просто ,за да ти запълнят времето.Той е от онези,които ти остават в съзнанието с красотата и емоциите си.Филма е правен по класически корейски истории,затова и се казва "Класик".Една от тях е историята "Дъжд",една от най-обичаните истории в Азия въобще.В разказа се разказва за богато момиче и бедно момче,които се влюбват и през един дъждовен ден,в който и двамата са намокрени до кости се оставят на любовта им без да се притесняват от последствията.За жалост момичето се разболява и умира,а на смъртиня си одър казва,че иска училищната униформа на любимия си,за да го има до себе си дори и в смъртта....В този филм историята е много променена,но основния мотив с дъжда присъства.В Корея има поверие,че дъжда носи лоши неща и е имало времена,в които народа се е страхувал от него.Това е и корена на историята.Много от сцените се въртяха именно оклоко дъжда,както забелязахте.И както той помага на растенията да пораснат,той помогна и на любовта да се роди..

Въобще филма е страхотен.Не мисля,че ще има недеволни от него.Докато пиша това си припомних някой от любимите ми сцени и да си кажа честно май ще го гледам отново в скоро време.Наслаждайвайте се на великолепния филм <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм съм го гледал само 4 пъти и винаги го преживявам сякаш е за първи път. Това кино е толкова добро, че когато съм тъжен, самотен и отчаян успява да ми вдъхне надежда. Няма нужда от суперлативи- това е една проста история, разказана без ефекти и патетика. И затова е толкова прекрасна. Гледайте, единственото ви съжаление ще дойде когато започнат финалните надписи-а вие сте все още омагьосани и не искате това да свършва.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо този филм го гледах отдавна,но му бях забравил името и сега си го припомних. Леле това наистина е филм с главно Ф просто прекрасен,истински шедьовър и определено си е задължителен за гледане. Ех,ако имаше повече такива филми само (((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, само аз ли не го харесах? Честно, това е един от малкото филми, които не ме впечатлиха абсолютно с нищо. Даже единствената причина изобщо да го помня, са възторжените коментари на всичко живо, което за мен е необяснимо. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора всякакви и вкусове всякакви. То ако нещо се харесваше на всички щяха да се правят едни и същи филми. А за мен лично този филм е един от тези които мога да поставя редом до "A Moment To Remember" . От всичко си имаше, не натрапчиво предложено с изненадващ край. Заради такива филми се радвам че ми отвориха очите за корейското кино :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, само аз ли не го харесах? Честно, това е един от малкото филми, които не ме впечатлиха абсолютно с нищо. Даже единствената причина изобщо да го помня, са възторжените коментари на всичко живо, което за мен е необяснимо. blink.gif

 

 

Спиди, душа, този път и аз съм с тебе. Явно не съм била в подходящо настроение. Иначе филмът ми се стори малко европейски, и прекалено сантиментален за моите вкусове. Но и Windstruck, на който много ми напомни тази лента не ми е от най-любимите, така че то се очакваше... що се отнася за Чо Ин Сонг, винаги ще намеря време и настроение за негоcool.gif .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е въпрос на възприятие, а не на настроение. Аз не мога да харесам едни лигави сериали и това съвсем не е че не съм бил на кеф, когато съм ги гледал. Просто след такъв филм като Classic летвата се вдига много високо и грозните еднодневки се виждат много по-ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, не хващай пак старата песен. Еднодневките не са ми по вкуса, но не това е причината да не ми хареса. И друг път съм гледала бавни и мудни романтични филми, но поне там успяваха да предадат вътрешния свят на героите или поне развиваха някаква история. Тук аз нищо подобно не видях. Дори и камерата не беше нещо особено, че да компенсира. Харесвай си го, просто не успява да грабне толкова. Особено след няколкото далеч по-добри роли на същите актьори, на които сме били свидетели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спиди, ще те подкрепя с две ръце. :yes: Историята беше толкава клиширана, че чаках финалните надписи с нетърпение. На всичкото отгоре е безкрайно дълъг. И след всички хвалби и препоръки останах разочарована. Не бих го препоръчала, а пък да го гледам отново е абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до около 15 минути и дотам. Предвид какви драми гледам и колко мъка самата аз си причинявам покрай тия корейци, тук просто нищо не ме грабна. Знам ли, може би не му дадох достатъчно шанс. Иначе актьорите са ми любимци и следя изявите им. Няма лошо, че има толкова фенове, но в случая хвалебствените коментари ме подведоха.

 

П.П Днес нещо се разписах и то само, за да хейтвам... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, не хващай пак старата песен. Еднодневките не са ми по вкуса, но не това е причината да не ми хареса. И друг път съм гледала бавни и мудни романтични филми, но поне там успяваха да предадат вътрешния свят на героите или поне развиваха някаква история. Тук аз нищо подобно не видях. Дори и камерата не беше нещо особено, че да компенсира. Харесвай си го, просто не успява да грабне толкова. Особено след няколкото далеч по-добри роли на същите актьори, на които сме били свидетели.

 

Е, Спийди, нали точно това казвам-и двамата гледаме едно и също нещо, но го виждаме по различен начин. Въпрос на възприятие. Аз не ти се сърдя, че не го харесваш и съвсем спокойно приемам твоето мнение. За това е и този форум-всеки да изказва свободно своето виждане за филмите и сериалите. Макар че някои, като ми видят името и започват да блъскат по "delete" :D .....Здраве да е и приятна вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че точно за този филм се изсипаха една камара негативни коментари. Но нищо де, поне се спази традицията, коментарите за любимите ми филми да са в двете крайности. :) Наистина нямам представа какво сте гледали и какви очаквания сте имали. Classic е като албум компилация от всички романтични филми. В него няма да видите оригиналност, а единсвено съвършенство на добре познати идеи. :) Като се започне от визуалната част, която спира дъха. Никога няма да забравя каручката, която върви из зелената долина или пък сцената със светулките на езерото. Като заговорихме за сцени, до ден днешен се усмихвам, като си спомня за тази в която главният герой (май беше този от "Какво се случи в Бали") нарочно изхвърли чадъра си, само и само да се скрие под дървото с момичето което харесваше и да получи шанс да я заговори. Музиката - тук оставам без думи... Освен главната тема има много класичека музика и други рокендрол парчета.

 

Класиката на популярния режисьор Кwak Jae-Yong за много хора е и първата среща с корейското кино. С искреният начинът по който се изразяват корейските актьори и стоплящият душата сюжет. Действието се развива в две епохи, в които е показано как майка и дъщеря (изиграни от Сон Йе Джин) срещат любимите си хора, както и перипетите през които минават.

 

 

 

Филмът е само за истински романтици. Ако търсите реализъм, опитайте някоя документална поредица или направо вкусете от живота. :) Тук ще видите само романтика и драма, но пък направена майсторски по корейски вкус. С удоволствие бих го изгледал пак, по всяко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...