Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Helpless (2012)
Страна: Южна Корея
По новелата на Miyuki Miyabe "Kasha"
Българско заглавие: “Безпомощен”
Премиера: 8 март 2012
Времетраене: 117 минути
Жанр: Мистерия
Режисьор: Byun Young Joo
IMDB

Участват:
Lee Sun Kyun като Jang Moon Ho
Kim Min Hee като Kang Sun Young
Jo Sung Ha като Kim Jong Geun
Song Ha Yoon като Han Na
Cha Soo Yeon като Kang Sun Young
Choi Deok Mun катодетектив Ha Sung Sik
Lee Hee Joon като бившия съпруг на Sun Young

Park Hae Joon като loan shark

Резюме: Във филма се разказва за детектив Чанг Мун Хо (Lee Sun Kyun), чиято годеница Канг Сон Йонг (Kim Min Hee) изчезва неочаквано, след като оставя след себе си огромен дълг. Той тръгва по следите ѝ и разкрива множество измами с кредитни карти, заеми и парични операции...
Филмът е адаптиран по новелата бестселър на Miyabe Miyuki, която е известна като царицата на криминална литература в Япония.

Награди:

2012 (48th) PaekSang Arts Awards - Best Director (Byun Young Joo)

:essub:

С български субтитри :click:  :click:  BluRay 720p

С английски субтитри
С руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми допадна от пръв поглед и даже работя върху превода. :asian:wacko.gif
Актьорската игра е на ниво, а действието по време на целия филм компенсира блудкавия край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна бях му хвърлил око, но ме спираше това, че нямаше превод. Наскоро като го видях преведен се зарадвах много.

Филма ме грабна още от първите минути и по-принцип това означава, че целия филм ще ми хареса, както и стана. Историята много ми хареса!

Първо жена му изчезна, след това я направиха убийца. А след това разкриха страшната й история, която ме накара да й съчувствам. Имала е тежка съдба и то не по нейна вина. Много добра игра на актьорите. Нямаше моменти, в които напрежението да спадне или да стане скучен филм. А края беше хубав. Хм, това май не прозвуча много добре. Да кажа, че самоубийството й е било хубаво. По-скоро беше логичен край.



Много добър филм за жанр-а си! Препоръчвам и благодаря за превода!

И да споделя нещо интересно. Постера, който автора на темата е използвал е забранен в Южна Корея, защото разкрива прекалено много от тялото на актрисата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен филмът не ми хареса особенно. Доста мудно развитие на действието и като цяло клиширан сюжет. Гледала съм поне още две подобни ленти и още в началото ми стана ясно, какво ще последва. Имах доста високи очаквания за това заглавие, но те определено не се оправдаха. Става да убиете два часа време, но като цяло не бих го препоръчала. Благодарности на преводачите, свършили сте отлична работа със субтитрите. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не бях гледала толкова добър корейски филм. Проследих го с огромен интерес. Мистерията се поддържаше до самия финал, което допълнително ме завладя.

Съчувствах на всички герои - на нея, на него, на самотните момичета, та дори на полицая. Страхотна актьорска игра!

След всеки изгледан корейски филм не спирам да се изумявам от агресивното и безмилостно поведение на кредиторите-лихвари. Тези хора са готови на всичко, за да получат дължимото. Изумява ме факта, че повечето от насилствените актове като нанасяне на удари, побои, отвливане, се извършват на обществени места с неограничен брой наблюдатели, които не взимат отношение и най-често стоят безучастни. Искрено съчуваствам на хората, които живеят там, ако действителността е такава. Крайно време е да премахнат печатите и пръстовите отпечатъци, с които "валидират" договорите, които "сключват" /в кавички предвид начина на сключване/.

Много добър филм. Достоверен и близък до жестоката реалност. Силно го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично много харесах този филм,дори за мен е един от най-добрите трилъри в последните години.Самата история е елемантарна но добре подредена и изпипана и държаща в напрежение до самия край,Lee Sun Gyun отново прави силна роля,несъм му фен но винаги оставам доволен след негов филм, винаги се представя добре.Някъде четох мнение че главния aктьор бил преигравал,наистина всеки си има мнение но на мен това мнение ми звучи смешно,как може да се чуства мъж/жена ако дадения им любим човек изчезне или се окаже заподозрян в убийство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...