Jump to content
Arina

Азиатска кухня

Recommended Posts

Моята я сложих на 13.10-петък и днес като я разбърках не се стърпях да я прабвам.Щях да питам за вкуса.Маята ряпа е леко кисела и в същото време и сладни.Така ли трябва да е или съм прекалила със захарта-направих пълна доза?

Моята я сложих на 13.10-петък и днес като я разбърках не се стърпях да я прабвам.Щях да питам за вкуса.Маята ряпа е леко кисела и в същото време и сладни.Така ли трябва да е или съм прекалила със захарта-направих пълна доза?

Да, точно така. Трябва да е както кисела, така и сладка. 

Преди 2 часа, maira написа:

Това изглежда сякаш и аз ще мога да го направя:

Сушотопка
爆弾おむすび

Това е добра идея за някой, на който не му се връткат 10-15 листа нори с различни плънки - играеш на едро :lol:

• Haha 2
  • Upvote 1

Ако ви е интересно, тук качих 1-ви епизод на новото готварско предаване A Table Dinner (12 мин), В предаването различни звезди ще представят ястия, типични за родния им град. В този епизод е Хуан Дзин Ю с ястия от Дандун, северната провинция Ляонин (където е мостът на дружбата със Северна Корея)

a49f7023b36288a8.jpg de3a156b98a689cf.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

Пореден ден у дома - подбираш манджи със по - засукани рецепти , които ще ти дадат възможност да убиеш няколко часа повече в кухнята :lol2: За днес избрах джапче и кимбап. Няма да коментирам броя на чинийки, купички, тенджери, тигани и бъркалки използвани в готвенето......и съответно измити след това:lol2:

889299.jpg

• Like 6

Гледам си корейският  сериал и там на героите им носят поръчаната  храна - появява се разносвачът с металната кутия в ръка и вади от там  джаджангмьон....
Сещам се, че  ми се мотае един фикс за сос за джажанмьон, пък имам и изостанало от китайската  ферментирала тъмна соя Доучи (аз си слагам и от нея като добавка)  .... и веднага се метнах в кухнята :D Ето и една простичка рецепта точно с моя фикс (купувам си го от корейския Cup&Roll). Ям си моите спагетки и си мечтая за оригиналните в Корея :)
889662.jpg

А соса си го правя с тези
889663.jpg
  • Like 2

Официално съм back to work , но да споделя още няколко от моите карантинни забавления в кухнята  - направо си се подготвях за предаването Master Chef :D

Off Topic

Запържени зеленчуци върху канапе от овкусен ориз a.k.a. бибимбап :)

890271.jpg

Една леко нестандартна рецепта за този вид нудели - японски нудели "сомен" със зеленчуци и бамбук.

890266.jpg

Като преразгледаш залежаващите продукти в хладилника и те се окажат точно необходимите за джаджангмьон :)

890264.jpg

Изостаналият ориз със зеленчуци е подходяща плънка за един набързо приготвен омурайс. Декорацията е супер аматьорска, ама ..... :lol2:

890272.jpg

И малка част от тематичните ми следобеди (след първия месец у дома вече си измислях всевъзможни забавления :lol2:)

Японски следобед :)

890265.jpg

П.П.: При интерес давам използваните рецепти и информация къде да се закупят необходимите  продукти ....:D

• Like 6

Моля за рецептите! Всичко изглежда адски апетитно!!! :)

• Like 1

@bealonenomore за  всяка манджа си трябва по някой  традиционен корейски продукт, като в някъде можеш и да го изключиш  ако не успееш да намериш- е вярно вкуса няма да е идеален, но бива. Само за джаджангмьон си трябва фикс или корейската паста от черна соя (Chunjang).  В предния пост съм сложила линк за рецепта с фикс, а аз си ползвам като основа рецептата на Maangchi.  

За бибимбапа - по- просто казано -  пържиш каквито зеленчуци имаш, ама поотделно, слагаш и едно яйце и всичко това си играеш да редиш върху сварен ориз. Тук важна съставка е пастата кочуджанг, ама аз слагам когато имам. Ето рецепта, която ползвам. После труда от реденето отива на кино, защото омешваш всичко :lol2:

При условие, че нямаме голям пазар за такива продукти, побългаряваш където може :D Но пък ако се разровиш из магазини в София можеш да намериш всякакви неща. 

• Like 1
  • Thanks 1

При мен побългаряването ще трябва да влезе много силно в действие, щото съм далеч от София, но пък при желание се намира начин. Благодаря за споделянето, @vivivan

• Haha 1

@bealonenomore нямаш грижи - ще пращаме с колет :D

Аз като се сетя за първите си опити с подръчни материали - тогава още не живеех в София и магазин с азиатски стоки виждах 1 път в годината,  ама си имах мерак да сготвя тия манджи :lol2:

• Like 2