Jump to content
Arina

Азиатска кухня

Recommended Posts

Моята я сложих на 13.10-петък и днес като я разбърках не се стърпях да я прабвам.Щях да питам за вкуса.Маята ряпа е леко кисела и в същото време и сладни.Така ли трябва да е или съм прекалила със захарта-направих пълна доза?

Моята я сложих на 13.10-петък и днес като я разбърках не се стърпях да я прабвам.Щях да питам за вкуса.Маята ряпа е леко кисела и в същото време и сладни.Така ли трябва да е или съм прекалила със захарта-направих пълна доза?

Да, точно така. Трябва да е както кисела, така и сладка. 

Преди 2 часа, maira написа:

Това изглежда сякаш и аз ще мога да го направя:

Сушотопка
爆弾おむすび

Това е добра идея за някой, на който не му се връткат 10-15 листа нори с различни плънки - играеш на едро :lol:

• Haha 2
  • Upvote 1

Ако ви е интересно, тук качих 1-ви епизод на новото готварско предаване A Table Dinner (12 мин), В предаването различни звезди ще представят ястия, типични за родния им град. В този епизод е Хуан Дзин Ю с ястия от Дандун, северната провинция Ляонин (където е мостът на дружбата със Северна Корея)

a49f7023b36288a8.jpg de3a156b98a689cf.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

Пореден ден у дома - подбираш манджи със по - засукани рецепти , които ще ти дадат възможност да убиеш няколко часа повече в кухнята :lol2: За днес избрах джапче и кимбап. Няма да коментирам броя на чинийки, купички, тенджери, тигани и бъркалки използвани в готвенето......и съответно измити след това:lol2:

889299.jpg

• Like 5

Гледам си корейският  сериал и там на героите им носят поръчаната  храна - появява се разносвачът с металната кутия в ръка и вади от там  джаджангмьон....
Сещам се, че  ми се мотае един фикс за сос за джажанмьон, пък имам и изостанало от китайската  ферментирала тъмна соя Доучи (аз си слагам и от нея като добавка)  .... и веднага се метнах в кухнята :D Ето и една простичка рецепта точно с моя фикс (купувам си го от корейския Cup&Roll). Ям си моите спагетки и си мечтая за оригиналните в Корея :)
889662.jpg

А соса си го правя с тези
889663.jpg
  • Like 2