Jump to content

Азиатска кухня


Recommended Posts

Спиди, интересно разказваш:-)) Ей, че вкусно! Ама верно през десет минути в сериалите някой нещо набива. :lol: / И поне веднъж на серия някой се налива здраво, ма това друга тема . Соджуто е напитка №1 по количество изпит алкохол за не помня коя година.ТУК Подозирам, че повечето са си го изпили корейчетата/

В момента ми се вари едно телешко шкембе, та се сетих, че съм срещала из корейските сериали "мариновано шкембе" . Мисля, че е нещо с лют червен пипер и много чесън. Пробвах преди време с това: немного лют пипер, чесън + кориандър и супена лъжица оцет на 250гр. Получи се нещо много приятно и пикантно мезе за твърд алкохол. Но това са просто волни съчинения. Някой има ли представа какво е това:-)) :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соджуто е напитка №1 по количество изпит алкохол за не помня коя година.ТУК Подозирам, че повечето са си го изпили корейчетата.

Аз не можах да разбера по какъв критерий е класацията, по брой продадени каси алкохол ли? Ами тогава идва въпросът колко литра е една каса Соджу, защото в тези бутилчици от 300 мл, пред една водка от 700-750... разликата вече е фрапираща. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, Ная, вече получих оплаквания от неколцина, че нещо се задавяли, ако хапват, докато ме четат. :lol: Толкоз за вкусното.

 

За шкембето не знам, ама щом ядат печени свински кожички и кървавица, колко му е. (За мен и двете са достатъчно гадни, но казват, че били много полезни. Пък и те все пак и живи октоподчета нагъват, колко му е една кървавица...)

 

Сетих се за друга интересна супа/бульон - соллонтанг. Приготвя се от телешки кокали, които се варят понякога до 2-3 дни, според зависи. Периодично се долива вода и се изгребва бульончето, което е с млечен цвят. После като се сервира си добавят сол, черен и червен пипер, нарязан пресен лук... Друго не помня да имаше. Не знам как е на вкус, но още ме втриса гледката на 4-5 огромни кокала в огромна тенджера насред кухнята...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и на вас каква хубава манджа направих - Булгоги. За РД-то ми едни приятелки ми търсили няколко дена списание с корейска кухня и накрая успели :) и рецептата е от там :P В домашни условия стана много вкусно, представям си колко ще е вкусно в някой корейски ресторант... И една снимка да покажа ;)

 

549333.jpg

 

Ето я и рецептата:

 

800г свинско месо, нарязано на тънки ивици или кубчета

 

за маринатата:

1 ч.л. сусамово олио

3 скилидки чесън, пресовани

1/2 с.л. джинджифил, настърган

2 с.л. захар

7 с.л. соев сос

2 с.л. мед

3 с.л. саке или сухо вино

5 с.л. настърган лук

черен пипер

3 с.л. олио за пърженето

 

за ориза:

2 1/2 ч.ч. бял ориз

1/2 ч.ч. черен ориз (по желание)

3 1/2 ч.ч. вода

1/2 с.л. сол

 

Смесват се всички продукти за маринатата, добавя се месото и се оставя да се маринова 1 нощ в хладилника. Подсушава се и се пържи на силно загрят тиган с по 1 с.л. олио на 4-5 порции

 

Оризът се измива под течаща топла вода, залива се с водата, добавя се солта и се слага да заври. Оставя се да къкри под капак, докато водата се поеме.

 

Това е цялата рецепта, пък колко корейска не знам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рецептата търпи вариации, а резултатът е страхотен, аз също много го обичам. Честито и поздравления за резултата. :)

Същия сос се ползва и за ребра на скара, ама трябва много добре да се начука месото, за да е крехко. Ако ще се прави в тиган, е хубаво да се нареже на много малки парченца, така става по-вкусно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо в коя държава е?

Ти пък сега.................... не си ли попадала на този деликатес докато си била в Корея? :lol2:

Честно, ако ми сервират това мърдащо нещо - сигурно ще ми призлее. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък сега.................... не си ли попадала на този деликатес докато си била в Корея? :lol2:

Честно, ако ми сервират това мърдащо нещо - сигурно ще ми призлее. :896767:

Слава Богу, не :wacko: Не са ни водили на такива места от института, а пък след онези миди не съм стъпвала в нито един ресторант за морски храни :mellow:

А те нали и японците ядат такива гнусотии?

Аз пък си представях тези октоподи по-малки. Знам, че ги ядат живи и цели, ама може да са други някакви. Имало специална техника за ядене, за да не вземеш да умреш, докато си хапваш. Не знам колко трябва да ми платят, за да пробвам...

 

Хаха, сега си спомних, че в някакво детско имаше такава реплика (май някоя вещица го казваше) - "Яжте супата, докато е жива" :lol: Ако някой се сеща откъде е, да ми каже, явно е вдъхновено от източноазиатската кухня B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на рецепти за корейска кухня в един руски форум!Ако някой се интересува, ето тук може да види снимките, а за рецептите трябва регистрация! http://forum.say7.info/topic13011.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точна рецепта няма - сваряваш ориз за суши, овкусяваш го (има 2 варианта - или само със сусамено олио, или с оризов оцет и захар, както е за суши), наплескваш го върху листо нори и тикваш за плънка каквото искаш. Завиваш, режеш и дъвчеш. :D Чиста работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точна рецепта няма - сваряваш ориз за суши, овкусяваш го (има 2 варианта - или само със сусамено олио, или с оризов оцет и захар, както е за суши), наплескваш го върху листо нори и тикваш за плънка каквото искаш. Завиваш, режеш и дъвчеш. :D Чиста работа.

 

А чиста работа, само дето оризът ти полепва чак до ошите. :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , много ни е мерак с една моя приятелка да си направим Кимбап , но незнам от къде можем да си набавим продуктите или най-вече водораслите.(от Пазарджик съм )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това се вика прясна храна:

 

12299354087595205521311784775W49GfFP8eQDwOAubLnsj.GIF

 

Дали го режат? А ако го ядат с клечки как ли става работата...

 

:blink::wacko::huh: След тази гледка смятам да пропусна обяда.

Как могат да го ядат това :blink: Освен супер гнусно е и много жестоко към животинките да ги хапват живи, пипалце по пипалце.

Вчера- сантиметри ( от друга тема) днес-деликатеси, с това темпо скоро може и да ме излекувате от манията по корейците и Корея :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го лапат наведнъж и се смеят, когато пипалата на горкото същество им мърда по устата. Има видеа в ютюба, ако някой държи да види процеса. Аз го видях и оживях. Но не смятам да повтарям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...