Jump to content

Recommended Posts

jibromicin4o, много точно и

питките наистина се запекоха. Сега изгледах вече цялата серия и точно като теб умирам от любопитство за първата реплика от следващата. Сега накратко, а утре като ми се избистри серията, ще си допълня коментара - втора серия бие първа. tongue.gif И си задавам един въпрос: Дали гордостта ще надделее над чувствата?
Мотото на цялото ми семейство е, че "Гордостта не е добър съветник". Да видим сега доколко мацката се обича - дали ще е мазохист спрямо самата себе си и ще продължи тайничко да страда, или ще избере сърцето си. Но понеже се отнася за корейци... си мисля, че гордостта ще надделее. Те са луди за връзване на тема его и гордост и по тоя начин си се самобичуват. cool.gif

 

Редактирано от k1227
http://www.easternspirit.org/forum/index.php?showtopic=836
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм още на 1-ви еп, но за момента съм очарована. В същия дух на 1-вия сезон се движат засега нещата. Вълнението е голямо покрай това сериалче от моя страна по същия начин както и преди година. Просто е толкова свежо, леко и освободено, че ми идва като глътка свеж въздух през летните жеги.

 

 

Нещата които ми направиха впечатление бяха откровено изкуствените зъбки на едната от актрисите и сцената когато се обясняваха на Св. Валентин, как в единия кадър се движат едни хорица, а в следващия съвсем други, но на фона на добрите диалози и динамичното действие това са си направо бели кахъри.

 

Нито един от каста не ми е познат, така че това ми добавя допълнително очарование към сериала. Харесва ми откровеността в него да се говори за връзките и да се проследи любовният живот на героя от началото до настоящето. Отивам да си видя втората серийка B)

 

ПП. Dimetra, явно линкът вече не е активен :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вили,

ей сега проверих Тук , просто трябва да превъртиш и ще видиш линковете, а после да си изчакаш секундите и тогава да кликнеш на "свали". В много случаи обаче, става един гаден "номер", може да те препрати отново на броене на секунди и да ти отвори нов прозорец на екрана. Просто се върни на първия и пак кликни на "свали".

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледани 6 епизода. Горе долу добре се движи сюжета. Каста ми е ок. В сравнение с първи сезон, в този героите са някак по-умерени, даже една идея по-зрели. Не знам дали е губене в превода но от 6-и епизод останах с впечатление, че героя на Lee Jin Wook крие/премълчава умишлено нещо от Joo Yeol Mae. Имам и предположения от коя сфера е секрета. Ще гледам за да разбера :lol: права ли съм в догадките си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори сезон повече ми допада от миналия. Каста и сценария ме грабнаха от началото или по-скоро от 4ти епизод, тъй като изгледах първо него :lol:

Дано не го разводнят много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникално става все по-интересно. На Йол Мае и трябва време и сила, за да забрави Юн Сок. Тя ме убива, точно така се къса, защо трябва да е мила, когато я боли, ще си казва, че я боли, ще кълне, така ще и олекне поне. Другия пич беше страхотен накрая на 7 серия, спечели ме, вече е новият ми любимец. В началото си мислех, че ще има много допирни точки с първи сезон и няма да е така забавен като първия, но ето,че греша...този сезон е още по-добър...оле нямам търпение да изгледам и 8 епизод... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намеците от страна на Yoon Seok Hyun взеха да стават натрапчиви и подозирам, че ще вкарат някой корейски проблем под вид на фатална болест или някоя подобна дивотия - най-сигурният начин да прецакат и този сериал. Да гледат "I do, I do" и да се учат как съвсем лесно се вкарва сериозен проблем в действието, без да нарушават логическата му последователност, целостта на сюжета и развитието на героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:dido100 гледам текущо "I do, I do" но не разбрах какво от там даде за пример ?

 

И аз съм още в неведение какъв точо му е проблема на Yoon Seok Hyun. Дано да е нещо звучащо правдоподобно и на нас като такъв голям проблем/тайна а не някаква "корейска трагедия". Така де , има зрители и не корейци :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:dido100 гледам текущо "I do, I do" но не разбрах какво от там даде за пример ?

 

И аз съм още в неведение какъв точо му е проблема на Yoon Seok Hyun. Дано да е нещо звучащо правдоподобно и на нас като такъв голям проблем/тайна а не някаква "корейска трагедия". Така де , има зрители и не корейци :lol:

Проблемът пред главната героиня в "I do, I do" не падна от небето, не беше изсмукан от пръстите, а беше логично обоснован от досегашното развитие на действието (ако си гледала 14 серия, защото той там се появява основно). Сценаристът нямаше нужда да прави някакви фокуси или да внася съвсем нова насока на действието. :D

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм гледала 7 и 8 серия, но... да си кажа!

Хайде да не е нещо смъртоносно, а? Залагам на някой стерилитет... <_<

И все пак в караниците мацката спомена 2 пъти едно име... Предполагам, че е женско...

Струва ми се, че нещо в тази посока ще е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привю на 10 серия, от това, което виждам става все по-интересно ... ;)

След изгледаната 10 серия, мога да кажа, че сериала много ми харесва, повече и от първи сезон. Йол Ме си е жена, каквато трябва да бъде, хич не я бърка нищо, тя иска да е водещата в една връзка много ми харесва. Само не разбирам защо Юн Сок се държи така, какво толкова го спира да е с Йол Ме след като я обича, дано не се окаже нещо ....

Ето и привю към 11 епизод , ревността вече е на лице

Редактирано от lunati4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната взе вече ужасно да ме дразни. Прекалено обсебваща и натрапчива е по отношение на т.нар. бивше-настоящо гадже. Толкова ли не може да разбере, че човека има нужда от свобода и не иска да се обвързва? И какво толкова се е впила в него? Любов-любов, ама като виждаш, че не ти отвръщат се ориентирай в друга посока. В крайна сметка той не е единствения мъж на света я! Според мен изобщо трябва да се изнесе от тая обща къща и да си тръгне по свой път. Иначе до края на живота си ще остане в този порочен затворен кръг на "иди ми-дойди ми". А пък, че той не си признава чувствата е друг въпрос. Като не му стиска, проблемът си е негов.

И тия фотоси и разсъждения по време на филма е малко дразнещ режисьорски похват. Смятам, че този сезон е по-зле от първия, но това си е мое лично мнение. Не знам дали ще устискам да го гледам до края. Направо ми става жал за втория главен персонаж, т.е. новото гадже на Йол Ме. Отсега ми става ясно, че ще бъде прецакан ... а определено е по-свестен и от 2-мата главни. Жалко наистина! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да разгада проблема на "екс"-гаджето? Само да не излезе накрая , че проблем няма :lol:. Превода на английски "куца" на места та затова да си попитам аз вас.

Главната е шемет опасен. На втория главен верно да му съчувства човек но пък той си я е избрал, нека му е :D.

Забатачи се и тоз сценарист. Почна добре, но последните 2-3 серии ме разочарова.

 

laleto2002, режисьорския похват и на мен не ми харесва. На мен ми говори, че като цяло нямат много подаден текст и се чудят с какво да запълнят серията.

Добре че нямам и кой знае какви очаквания от това заглавие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже изгледах 11 и 12 серия та да си взема думи назад. Този сезон не е по-добър от първия. 12 серии никакво развитие при никой от камарата герои. Всеки е такъв какъвто е и ментално не мръдна. В първи сезон всички основни герои се променяха с напредването на епизодите. Нямам и симпатичен герой, на целия фон остава това да е собственика на кафенето. На екса ако

проблема му е заболяването на сестра му /смърта на баща му ще ме прощава сценариста но ще му дам 0 а не 2 като оценка. "Корейски измислици". То към края вече но оставащите епизоди имат шанс да ги изгледам само ан блок и с мишка в ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва 2-ри сезон :) Серийките са леки, неусетно свършват ... а аз искам още! :Д Изгледах 11 сериа и интереса още повече ми се засили.... Много ми харесва Shin Ji Hoon (ким джи сок) ... с този поглед, усмивка..оохххх :Д чакам с нетърпение следващите серийки :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление се получи точно това, от което се страхувахме! Тъпо, скучно, тъжно. Продължавам да гледам сериала само заради историите на двете приятелки. При главната героиня всичко се изроди в безкрайни приказки и съответно последва наказанието "превъртане".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление се получи точно това, от което се страхувахме! Тъпо, скучно, тъжно. Продължавам да гледам сериала само заради историите на двете приятелки. При главната героиня всичко се изроди в безкрайни приказки и съответно последва наказанието "превъртане".

Ти па ся... Мен дъра-дъра си ме кефи. :D

 

Айде малко офтоп... :lol:

Явно ушите ти вече са се оправилииии, ха,ха! :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен даже по-добър от първия сезон.

Дори актьорите по-добре се справят, а за приятелките нямам думи :rolleyes: много са ми сладки.

Колкото до превода, браво превода е страхотен много добре се справяте.

Благодаря ви за бързия и качествен превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо привърших с 10-ти еп и реших най-после да попитам за подробности относно музикалната тема с която завършва всеки еп. Направо ме побърква с това странно звучене и искам да знам кой я изпълнява и как се казва, ако е цяло парче, разбира се?

 

Прекрасно подбрана и разнообразна музика, която много пасваше на отделните моменти в този епизод, а и в целия сериал. Харесва ми, че прибавят нови и нови парчета и вдъхват нова свежест към вече познатите теми.

 

 

Никога не ме е бивало с имената, но писателят разтопява ледове с тази своя усмивка, за разлика от иначе малко скованата игра.

 

Младата писателката, с навик да си ляга в чужди легла е моята любимка, както и приятелката с обувния бизнес. Те са щурите и шантавелките в сериала.

 

 

Много се изненадах на участието на двама от главните от 1-ви сезон. Стана ясно, че са бивши гаджета на двама от главните във втори сезон.

 

 

Не знам кой от двата сезона ми харесва повече, може би краят ще наклони везните нанякъде. Засега ми стига това, че усещам филма, емоциите на героите, докосва ме и че похватът му все още не ми е шаблонен.

 

 

ПП. Дидо, много ми е интересно, има ли филм който ти е харесал?/Сигурна съм, че има./ Интересно ми е какво би ти харесало в един филм и има ли такъв незаслужаващ казана с катран? Вероятно често новите форумци те питат това, но повярвай, червейчето просто ни гризе отвътре да узнаем :lol:

 

Вече на няколко пъти ме отказваш от гледането на определени заглавия. И аз съм реалист за слабостите на нещата които гледам, по-склонна съм да отбелязвам недостатъците, да, но ако нещо не ми хареса го разбирам на втори еп и прекратявам, та се чудя на желанието ти да гледаш един типично женски филм и да се чудиш защо не ти харесва :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...