Jump to content

Takeshi Kaneshiro (Такеши Канеширо)


Recommended Posts

Takeshi Kaneshiro / Такеши Канеширо

A-4029959-1470113231-5855.jpeg.jpg

 

Име: Kaneshiro Takeshi / 金城 武 / Jīnchéng Wǔ

Рождена дата: 11 октомври 1973г.

Височина: 178см

Дебют: 1992г.

Агенция: Fu Long Production Co., Ltd.

 

Биография:
Такеши Канеширо е роден в Тайпе, Тайван. Родителите му са японец и тайванка. Има още двама братя. До навършване на 18 г. не е напускал Тайван. Учи първо в тайванско, след това в японско училище в Тайпе. И на двете места е бил малтретиран заради смесения си произход. По този случай е преместен в Американското училище в Тайпе.
Още като ученик необикновената му външност е забелязана от продуценти, които му предлагат участие в реклама. На 19г. дебютира като поп-певец, а през 1992г. излиза първият му албум. Тогава подписва договор с Polygram. Цената на успеха е напускането на училище след 10-ти клас.
След като албумът му се превръща в хит, го канят за роля в "Heroic Trio 2: Executioners", където играе ролята на палач. Филмът няма успех, но Такеши е забелязан и през следващата година успява да участва в четири филма и да издаде три албума.
Големият пробив настъпва през 1997г. с участието му в "Downtown Torpedoes", който е показан и по кината в Америка. Привлекателната му външност и огромната концентрирана вътрешна енергия му отварят вратата към Холивуд. Нещата обаче не потръгват гладко. Затова 1998г. става преломна за него. След снимките в САЩ той за кратко отсяда в Хонг Конг, но обръща поглед към Страната на изгряващото слънце, която го приема с отворени обятия.
Такеши говори няколко езика: тайвански, японски, мандарин, кантонски, английски. Твърди, че и двамата му братя владеят по няколко езика. Неохотата му да говори за личния си живот е легендарна – дотам, че никой не знае семейният му статус и връзките му.
Освен успешна филмова кариера, Канеширо има издадени доста музикални албуми (пее под псевдонима Aniki). Изявява се и като манекен, като в това си амплоа е говорител на Прада за целия Азиатски регион.

 

Филми:

 

*Sons of the Neon Night (2019)

This Is Not What I Expected (2017)

See You Tomorrow (2016)

• The Ferryman (2016)

The Crossing 2 (2015)

The Crossing (2014)

Wu Xia (2011)

Red Cliff 2 (2009)

K-20: Legend of the Mask (2008)
Red Cliff (2008)
Sweet Rain (2008)
The Warlords (2007)
Confession of Pain (2006)
Perhaps Love (2005)
House of Flying Daggers (2004)
Turn Left, Turn Right (2003)
Returner (2002)
Lavender (2000)
Space Travelers (2000)
• Tempting Heart (1999)
• Misty (1998)
Sleepless Town (1998)
Anna Magdalena (1998)
• Too Tired to Die (1998)
First Love: The Litter on the Breeze (1997)
• The Odd One Dies (1997)
• Downtown Torpedoes (1997)
• Hero - The Legend (1997)
• Dr. Wai and the Scripture Without Words (1996)
• Lost and Found (1996)
• The Jail In Burning Island (1996)
• The Feeling of Love (1996)

• China Dragon (1995)

• Forever Friends (1995)
Fallen Angels (1995)

• Young Policemen in Love (1995)

• Trouble Maker (1995)

• School Days (1995)
• No Sir (1994)
• The Wrath of Silence (1994)
• Don't Give a Damn (1994)
• Mermaid Got Married (1994)
Chungking Express (1994)
• Heroic Trio 2: Executioners (1993)

 

Сериали:

Golden Bowl (NTV, 2002)

Nisennen no Koi / Love 2000 (Fuji TV, 2000)

Kamisama Mou Sukoshi Dake / God, Please Give Me More Time (Fuji TV, 1998)

Christmas Miracle / The Miracle on a Christmas Night (1995)

Colour of Armour (1995)

Grass Scholar (1992)

 

Дискография:

 

 

 

Албуми:
[09.1992] Heartbreaking Night (分手的夜裡) Mandarin album

835958.jpg


[06.1993] Just You and Me (只要你和我) Mandarin album

835961.jpg


[02.1994] Tender Superman (溫柔超人) Mandarin album
835957.jpg

[12.1994] Ideal Lover (標準情人) Mandarin album
835959.jpg

 

[12.1994] Missed Date (失約) Cantonese album

835960.jpg


[06.1995] For My Beloved (給我心愛的人) Cantonese album
835963.jpg

 

[10.1995] Secretly Drunk (偷偷的醉) Mandarin album

835964.jpg

[10.1996] No Matter How Hard (多苦都願意) Mandarin album

835962.jpg


[06.1998] Best Collection (金城武的精選歌集) Mandarin album
835967.jpg


Саундтрак:
[2005] Perhaps Love (如果愛) (#4 Forgot Who I am (忘了我是誰) with Zhou Xun , #6 Beautiful Story (美麗故事) with Ji Jin Hee ,#10 Crossroad (十字街頭) with Zhou Xun, #11 What If (假如) )

835965.jpg

 

 

 

Галерия:

835974.jpg

 

 

 

835966.jpg

835973.jpg835968.jpg

835969.jpg

835970.jpg

835972.jpg

835971.jpg

 

 

 

И като го гледам този момък и филмите му, ми идва на ума едно стихотворение, което ми беше подарено преди години от едно приятелче на име Бел. Ще си позволя да го споделя с вас, пък дано ви хареса:
 

 

 

Красота

За красотата не се говори.

За да не просълзим онези, които не са я получили.

Защото тя би трябвало да е навсякъде. Около, върху и във нас.

Защото тя няма определение.

Защото е дар. И като такъв, не всеки я е намерил под елхата.

Затова е толкова ценна.

Затова е позволено да се завижда за нея. Но с благородна завист.

С възхищение.

Защото онези, които я имат, я имат за да я раздават.

А трудно биха я раздали на някого, който сам не я желае.

Затова трябва да търсим красотата. Около, върху и във нас.

Да я бленуваме.

Липсата не е поличба за отрицание.

Защото красотата е навсякъде.

Защото красотата е вечна.

Защото красотата е.

Да я откриваш е изкуство.

А подаръци се правят цял живот.

(автор - Белекуен Передил. Държи стихчето да е подравнено вдясно. Пуста естетика )

 




Досега съм гледала само 4 филма с него, та май ми е рано да препоръчвам. "Летящите кинжали" също са ми в Топ5, ама доста народ не ги харесва. Другите работи, които съм гледала, са Returner, Perhaps Love и Lavender в този им ред. Лично на мен ми допаднаха. "Лавандулата" е последната ми голяма любов, въпреки че е далеч от "сериозното" кино. Но го има тоя тип естетика, който мога да сравня с един от филмите с Брендън Фрейзър... упс! забравих му името - абе където той прожектираше диапозитиви върху тялото на девойката и строеше статуи от плоски камъни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ви да гледате и някои от по-старите му филми като Чунгкинг експрес.

Аз за първи път го видях в Смъртта, моя приятелка с Мира Сорвино. Там ми направи впечатление. После ме удиви с участието си в Ангел на хладнокръвието (The Odd One Dies), където с Кармен Лий се преставиха великолепно.

В момента Такешr снима нов филм със Zhang Ziyi, наречен Waiting.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес има рожден ден момчето :sunny: :cheers: - 1973г. е роден.Не помня,но май във инфото нямаше чак такива подробности.Дано заради това да няма поздрави още от нас ;)

Здраве,още по-големи успехи в кариерата и най-накрая някоя мадама да му завърти главата...такава каквато той иска!

 

неизвестна,неманекенка,домошарка,скромна...ееее,от къде ме познава???:hehe: "Чакам те,Слънцееее!"

 

Да му е честито :cheers: ! :kiss2::kiss2::kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увеличават се слуховете, че Kaneshiro се готви да превземе и Холивуд. 33-годишният актьор е бил забелязан от фенове в Лос Анджелис, подклаждайки спекулациите, че ще участва в голяма продукция. Агенцията на Kaneshiro потвърди, че звездата действително е в САЩ, но е във ваканция и е на гости на приятел. Актьорът винаги е бил предпазлив относно появата си в чуждестранни продукции. През 1998 той играе в получилата Оскар лента "Too Tired To Die" редом с Мира Сорвино, но от тогава се въздържа от изяви в холивудски продукции, като дори отказва роля в "The Last Samurai" с Том Круз. През последните години той привлече вниманието на Меката на киното с играта си в

"House of Flying Daggers" и "Red Cliff". От агенцията на Kaneshiro разкриха, че е получил няколко холивудски оферти, но няма да съобщят подробности, докато той не сложи подписа си под конкретен договор.

 

japanese-idol-takeshi-kaneshiro_20317.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста се изненедах, чи толкова малко коментари има в раздела на Ткаши Канеширо. Той е наистина голям и специален за мен. Аз не съм много толерантен човек, що се отнася до романтичните чувства към представители на други раси или дори народи. Но Такеши Канеширо е първият, който проби тая моя стена. И то не с "Летящите кинжали", а с последната си роля, коята може да се види за момента - като военен стратег В "Черевените скали". Героят му, така както той го изигра, имаше блестящ ум, изключително стартегическо и комбинативно мислене и истинска лоялност и честност. А в тоя филм той не е чак така красив, както е например в " Lavender", например. Стори ми се странно, че още го виждате в "Христова възраст" - на 33 г. , тъй като тези снимки са от пролетта или есента /забравих вече/, а той е роден на 11 октомври 1973г. и вече еу влязъл в 37-та си година. След "Red cliff" нпарвих първото си "проучване" за актьор от 16г. насам и длъго живях с романтични чувства към него. Като гледате неговия списък от филми изброявам точно 15 които съм гледала и всички са чудесни. За пръв път глeдах и два японски сериала нлайн "Kamisama .." и " Golden bowl " и първият дълго ме държеше, вторият още си спомням с приятно чувство.

А как да пропусна да отбележа, че той е водещият персонаж в " Летящите кинжали" - сещам се само за още две до три филма с такова съвършенство, красота и тънък психологизъм. И с Тони Льонг доста добре си партнират и в "Червените скали" и "В изповедта на болката". А да не говоря за партньорството му с Ади Лау в "Кинжалите" и разтърсващия за мен " Господари на войната", където и триото вкл. Джет Ли още ми предизвиква вълнение.Абе велики са всичките.

Тия филми в "Waiting" и "Onimusha" обаче нещо се бавят.

Сетих се тая вечер за него, покррай новата роля на Кен Уатанабе в "Генезис" , защото двамата играят в "Space travelers - филм, на който събудих от смях мъжа ми вечерта, когато го гледах. И мисля ,че доста актуален за съвремнните събитя относно теризма и "грешките".

Не искам да превзема Холивуд в американски филми, те само ще изхабят специфичната му аура!

 

А и забравих да отбележа, че "Кралят" с четирите бога съвсем не е единственият, който се снима на кон съссчупения си крак, без това да е видно за зрителите. В "Летящите кинжали" Такеши също го качват по стълбичка и са пригодили сценария за тоза случай. Затова героят дълго "се бори със себе си" обърнат с гръб на коня, малко преди финалните сцени.

Но Такеши не е човек на "бойните изкуства", а на финеса в изразяване на емоции и интелект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Такеши ме пристрасти към азиатското кино. Тъй като съм доста лакома неговите филмите ги изгледах за около седмица.

Сега съм на Корейска вълна, но Такеши ще остане моето първо докосване до духа на изтока. Разкошен актьор пълен с талант, харизма и сексапил :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми попадна малко клипче на Такеши в Wu Xia - зад кадър.

 

Някой знае ли къде можем да намерим филма?

 

И да не съм нахална ама английски или руски субтитри, че иначе само на фантазия да разчитам- не става. :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът го има тук с DVDScr качество (не е толкова лошо). Има и английски субтитри, не знам какво е тяхното качество обаче. Има го качен и в asiatorrents, ако имаш регистрация там.

 

Ето и няколко постера на филма.

 

 

ca6617912695caa9.jpg

 

 

 

 

6e37c784518b15b8.jpg

 

90b6e9458542ed7b.jpg

 

4388662c92450580.jpg

 

 

И как така съм пропуснала да напиша нещо в темата за Такеши Канеширо... blush.gif Сигурно ще повторя думите на много други хора, но точно той беше една от главните причини да започна да харесвам азиатското кино и азиатците изобщо. Беше доста отдавна, гледах го в един филм, на който вече дори името не си спомням, но бях зашеметена от този актьор и мъж. Наистина красив, с невероятно излъчване. По-нататък ще се поразровя за негови снимки, че той си излиза много добре на тях... smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тандемът Джон У-Такеши Канеширо готви нов епос, който ще излезе в 2 части през 2014 и 2015г.

Заглавието се нарича The Crossing и този месец започва да се снима в Китай. Актрисите Jang Ziyi и Song Hye Kyo също са потвърдили участието си.

Сценарист е Wang Huiling (Lust, Caution).

Кредит - https://www.facebook.com/takeshikaneshiropage

 

1fa82effb40b496d.jpg

И още една снимка, която се появи миналия месец. Такеши в ролята на човекът-елен! Според някои, може да е снимал реклама в Нара парк, но не е ясно, какво точно си е говорил с елените.

ac2bcda70bb027e1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа доста време беше във Франция по повод тази реклама, явно е съчетал полезното с приятното. Обаче г-н Канеширо да спре малко с тези реклами и да вземе да ни зарадва с някое филмче. Какво е това, на година един филм я извади, я не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм гледала само част от японските му неща, но смятат скоро да поправя тази грешка :) . Аз си го причислявам към японските актьори, даже ми е пример за красив японец (другия е Хаями Мокомичи, който пак е от смесен брак). Освен , че е много симпатичен досега не съм гледала филм с него, който да не ми е харесал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихме му рождения ден. Да е жив и здрав!

С Джон У снимат нов филм, наречен The Crossing. Действието се развива в Китай през 30-те години на миналия век. Това е дълго обмисляна продукция с пъстър далекоизточен каст, която най-сетне са успели да заснемат.

Премиера: 2 декември

Trailer

7cf5049b4ba936c0.jpg

e06b3b8f5f84523b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се какво да гледам с този симпатяга и случайно изгледах Perhaps Love - на фестивала на китайското кино, организиран от Институт Конфуций. Разкошен филм, за мен се оказа много въздействащ, чудесен мюзикъл. А в Lavender част от саундтрака е български - Дилмано, Дилберо!!! Много приятно се изненадах. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=1HBL45sPTlQ

Задава се интересно декемврийско приключение с участието на Тони Люн и Такеши Канеширо. Рижисьорът е дебютант, но сценаристът е добре известен - големият Уон Кар-Уай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...