Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Architecture 101 (2012)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Geonchukhakgaeron
Премиера: 22 март 2012
Времетраене: 118 мин.
Жанр: Мелодрама, Романс
Режисьор: Lee Yong Ju
IMDB

Участват:
Uhm Tae Ung като Seung Min
Han Ga In като Seo Yeon
Lee Je Hun като Seung Min
Suzy (Miss A) като Seo Yeon
Jo Jeong Seok като Nap Tteuk I
Yu Yeon Seok като Jae Uk

Резюме: Двадесетгодишният Сънг Мин е наивен млад мъж, започващ да изучава архитектура в колежа. Там за първи път среща Со Йон и след като двамата започват да работят по общ проект, той се влюбва в нея. Но не знаейки как да изрази чувствата си, пътищата им се разделят. Петнадесет години по-късно Сънг Мин, който сега работи като архитект, получава внезапно посещение от Со Йон. Тя го моли да възстанови дома ѝ на остров Чеджу. Сънг Мин се колебае дали да приеме предложението за работа. Изплуват спомени за любов и мъка...

Награди:

2012 (48th) PaekSang Arts Awards - Best New Actress (Bae Suzy)

:essub:

 

Свали филма с български субтитри :subs:: :click:  :click:

Гледай онлайн с български субтитри :subs::click:  :click:  :click:
Свали филма с български и английски субтитри: :click: 

Свали филма с руски субтитри: :click:

Гледай онлайн с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм, пресъздаващ нежни усещания и изпълнен с красиви сцени. Къщата беше много уютна и интересна.

Ом Те Вунг, както винаги и тук беше страхотен. Сякаш във филмите е по-способен да разгърне актьорските си умения, но и в серили играе добре.

Бях забравила колко ми харесва като актриса Хан Га Ин. Много добър избор за главна роля. Със Сузи изобщо не си приличат и ми беше малко странно да играят един и същ човек, но се получи добре.

Имаше един момент във филма, който ме озадачи и той беше

 

когато Сънг Мин чакаше пред апартамента на Со Йон. Видя я пияна, подкрепяна от Дже Ук, опитващ да я целуне. Много странно ми се видя как момче ще я остави момичето, което харесва в такова положение с друго момче, което преди време му е обяснявяло, че "сваля" момичета с "помощта" на алкохола. Направо ми идваше да изключа до този момент и да не гледам повече.

 

Края беше хубав. От една страна показа как от страх хората губят ценно време и после съжаляват. А от друга.. нищо не показа, предвид че той замина. Но все пак ми хареса. И линията с бащата на Со Йон и нейната загриженост към него, беше много сполучлива. Също така успешно и плавно се преминаваше от едното време в другото и именно това засили цялостното усещане от филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един момент във филма, който ме озадачи и той беше

 

когато Сънг Мин чакаше пред апартамента на Со Йон. Видя я пияна, подкрепяна от Дже Ук, опитващ да я целуне. Много странно ми се видя как момче ще я остави момичето, което харесва в такова положение с друго момче, което преди време му е обяснявяло, че "сваля" момичета с "помощта" на алкохола. Направо ми идваше да изключа до този момент и да не гледам повече.

И аз много се ядосах на този момент. Но в крайна сметка стигнах до извода:

 

Нали Со Йон по- рано каза на Сънг Мин, че харесва Дже Ук, така че сигурно е решил, че тя е с него по собствено желание..А и честно казано, той си беше слабохарактерен от началото до края.

 

Филмът има сантиментално значение за мен. Просто не можах да повярвам, че гледам нещо, което и аз съм изживяла когато бях тийнейджър. Недоразуменията и ненавременното взимане на решение винаги водят до фатален край и разочарования. Хареса ми това, че както по принцип става в живота, не всичко завършва щастливо. Ако беше завършил иначе филма, нямаше да го харесвам защото щеше да се противопостави на реалността от моята гледна точка. Иначе филма е изключително красив! Меланхоличен. Особено гледката към морето беше невероятна. Много съм доволна и от подбора на актьорите. Han Ga In е страхотна както винаги...добре че се завърна на екрана тази година.На Uhm Tae Woong такива роли много му отиват(сещам се за My Love и Cyrano Agency). Младите също се справят добре. Макар че се съмнявах от началото за Suzy, тя показа много добра игра.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала, че е слабохарактерен.

Просто беше ужасно срамежлив и откровено сбутан и не знаеше как да изрази чувствата си. :P А и не беше сигурен дали Со Йон го харесва. Самият той после се мъчеше да се убеди, че може и нищо да не се е случило.

 

На мен друго ми стана интересно точно за този момент. Скоро някъде четох,

че зрителите били възмутени и осъдили поведението (забележете) не на Дже Ук, а на актьора Ю Йон Сок. :blink: Тези хора понякога изобщо не правят разлика между кино и реалност. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен друго ми стана интересно точно за този момент. Скоро някъде четох,

че зрителите били възмутени и осъдили поведението (забележете) не на Дже Ук, а на актьора Ю Йон Сок. :blink: Тези хора понякога изобщо не правят разлика между кино и реалност. :lol:

 

От такива като него срамежливи файда няма! :lol: А относно това как са реагирали на играта на Ю Йон Сок, не се учудвам. Те са си със сбъркани представи относно филмите, драмите etc и реалния живот...На мен любимият ми персонаж беше Jo Jung Seok, нарадвах му се просто на макс! То в такива обяснения се впускаше, в такива тъчове го хвърляше на Дже Ук, пък едни ръкомахания бяха, че няма как да не му се накефиш на играта и образа дето изгради. Че и е поучително, братовчед ми реши да сваля мацките с тактиката на напиването и обръщането на гръб( е сериозно, направо се напиках на тази му теория) ...Абе образ и половина беше в този филм, много различен от King 2 Hearts.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно филмче! Историята не е кой знае какво, но изиграна по подходящ начин си става доста развлекателна и интересна!

Според мен в реалният живот не може да се случи това - да се съхрани толкова дълго във времето първата любов...без дори да са се виждали, чували. Но все пак това е филм :)

 

Благодаря за субтитрите! Знайте, че наистина ценя положеният от вас труд! :kiss2:

 

~enjoy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това несъмнено е най-хубавият филм,който гледах тази година. След като останах толкова очарован след първият път,реших пак да го гледам и несъмнено имам желание да го гледам отново и отново.

Ще започна от актьорите. Невероятна Хан Га Ин. Харесвам я като актьор и като визия,но в този филм ме омагьоса от появяването си та до края. Беше невероятно красива през целият филм. Играта й беше на много високо ниво.Убедително и класно изигра ролята си.Ом Те Унг не ме изненада, както винаги беше върха. Такива роли явно са му много по вкуса и наистина ги изиграва по един перфектен начин.Както и Кати споменава,само да си припомним ролите му в (My Love, Cyrano Agency). Сузи я гледах за първи път,но успя да ме впечатли. Несъмнено ще следя и други нейни изяви. Другите актьори също заслужават огромна похвала,заради хубавата си игра.

Историята беше много истинска и болезнено докосваща,може би заради това и успява да докосне толкова много зрителя.Първата любов определено е нещо много специално.Мисля че изобщо не е преувеличена силата й. Но върнеш ли се един ден отново към нея,тя би ти донесла повече тъга и болезнени спомени отколкото положителни емоции. Краят си беше напълно реален,а именно живота си продължава и миналото трябва да си остане минало.Е в спомените и в малка част от сърцето ни винаги ще има място за този любим човек,но до там.

Къщата се получи страхотно след ремонта и доста се размечтах докато я гледах. Да си горе на покрива ,излегнат,съзерцавайки океана с любимата жена би било безценно rolleyes.gif

Много ми беше забавно с наставленията на Дже Ук към Сънг Мин. Ункален образ беше тоя Дже Ук. biggrin.gif

За феновете на романтичните драми този филм е повече от задължителен. Моя лична оценка 10/10 :)

 

731344698648.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен, нежен и романтичен филм. Хареса ми много. Идеален за разпускане след работния ден или след някоя по-тежка драма. Радвам се, че му отделих време. Благодарско за субтитрите :thanks: :thanks: :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на клона, изгледан до последния субтитър (мерси, че е на БГ).

 

Невероятно, ама ми харесаха и 4-та (разбира се + Чо Джонг Сок, очарователния селски бек, пълен с чалъми за сваляне на мадами :lol: ) Щом дори Сузи-то не ми предизвикваше мераци да тресна монитора, значи филмът е бил добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към положителните коментари. :) Истинска наслада до последният ред на финалните надписи. Една обикновена история, разказана по нежен и приятен начин. Бих казал че може да се случи на всеки. :) Финала много ми допадна, реалистичен, без излишни сътресения. Това усещане, което го докарват корейците в този тип филми, е почти уникално. :asian: Един от фаворитете ми за тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все нямам време за пост, а трябва да накараме повече хора да гледат филма :) .

Настроението което носи филма е странно и приятно...За онези трепети и скрити тайни на първата любов..и онези опити, да „градиш“ върху шанса да я запазиш,

такава, каквато е била...

 

Имах доста завишени очаквания, преди да го гледам, имах доста странно-смесени чувства и малко гняв докато го гледах, но останах по-скоро доволна след надписите, въпреки "празният край", така да го кажа. Защото „тази история“ заслужаваше край, но ..явно това бе техния начин..

Хубавото на филма е, че е близък като история, т.е. човешки реален е..а, ако и зрителя е минал през онова време на 90-те, когато чувствата между младежите бяха

малко по-скрити, нямаше грим по женските лица, а имаше музика на „разменни“ начала... :P Чарът се криеше в малките неща - като „удряне по ръката“ и вълнуващи

съвети от по-отворен приятел, а CD плейърите, часовниците на стената със стар механизъм и DOS-а на компютъра, допълваха „романтиката“ на ежедневието...

Да, на моменти, и за мен филма имаше някак и дежа вю стойност, освен кинематографска, заради всичко уловено и заснето професионално.

Ах, Сеул, ах светлините и естествените цветове на денонощието...Малките улички, ах, Чеджу и спомените ми...там. Ах, морето..

Историята на главните герои, все пак не бе никак нова и непозната, но беше мила и не толкова дълбоко представена(което го отчитам като минус). Но пък точно неизказаните неща и финала, оставят едно чувство на "неприключила" любовна история или послание, че можеш да обичаш някого, въпреки, че не си с него.

Имаше адски добри сцени, натежаващи да кажа, че филма си заслужава, въпреки монотоността му.

Но това е, в случая опитите на спомените да се реконструират...не сполучи. Къщата, обаче - стана прекрасна.

Това е филм етюд на паметта..и на наивността..дори.

Радвам се, че корейците правят такъв тип филми, и то адски добри. Гледайте, оставя да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък почти не гледам филми, а и този го отлагах /най-вече заради антипатията, която изпитвам към Хан Га Ин/(;

Хубав филм, наистина. Навява ти чувство на романтика и носталгия по загубаната младост и загубените илюзии.

Хан Га Ин все пак тук се държа на ниво, за разлика от "Слънцето и луната", където гледа в една точка като типичен модел на козметика..

Признавам също, че за тази роля добре са я подбрали, тъй като има някаква прилика с героинята на младини.

Много ми харесаха И Дже Хун и Сузи като двойка. Много милички и много добре се въплътиха в персонажите. Чудесно актьорско представяне!

Историята на двамата главни герои наистина е интригуваща и имаше красиви сцени,

само дето на финала (лично на мен) ми стана много тъжно,

 

може би защото го разтълкувах като едно своеобразно сбогуване.

Искаше ми се главният да зареже глезената си годеница и да се събере с първата си любов, която все още пазеше в сърцето си, но уви.. - той изпълни мечтата й като построи тази великолепна къща и й върна скъпото нещо, което е пазил с такава страст години наред.

 

 

Препоръки и от мен!! И благодарности за субтитрите!! :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми... много. Филм, отразяващ максимално близо реалния живот и нормалните човешки взаимоотношения. Чудесна актьорска игра. На всички, без изключения.

 

А като бонус към прекрасния филм, вече имам модел за бъдещата си къща ;)

 

Благодарности за субтитрите! Те определено спомогнаха за още по-приятни мигове с филма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено, още един от добрите филми. Браво за сценария, за приятната режисура и разбира се, браво на актьорите. Хан Га Ин и Сузи, обаче наистина изобщо не си приличат, малко неадекватен избор, Сон Йе Джин да речем, щеше по да ми се върже. Само да кажа, внимавайте повече със спойлерите, в един от горните коментари е написан финала на филма извън спойлер, който аз прочетох в бързината преди да го гледам, та кофти е... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми ... Хареса ли ми?!

Със сигурност е останал в мен щом не ми излиза трети ден от ума... и не мога да се съсредоточа върху нищо друго.

Празници, време за семейство, приятели и за кино. А аз направих "грешката" да попадна на този филм.

Сигурно настроението ми е било сълзливо и ревливо, и носталгично, и романтично.. та УЖАСНО много се филмирах.

Топла човешка история в един свят в който борбата за постигане на собствените желания не беше издигната в култ. И за изборите, които правим... И за премълчаните емоции... и последиците до които води това.

Не зная защо чувството, което ме владееше по време на целия филм беше една голяма

 

безнадеждност.

От онази, която те стиска за гърлото и няма пускане, защото знаеш, че си загубил скъпоценна частичка от себе си. И те е боляло тооолкова много.

 

В този смисъл финалът

 

не е точно това, което ми се искаше да видя.

Особено по празниците.

Искам да вярвам в чудеса!!!

 

 

С една дума - гледайте! И да не ви хареса - ще ви разчувства.

 

П.С. :thanks: за буквичките!! Много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная защо чувството, което ме владееше по време на целия филм беше една голяма

 

безнадеждност.

От онази, която те стиска за гърлото и няма пускане, защото знаеш, че си загубил скъпоценна частичка от себе си. И те е боляло тооолкова много.

 

Съгласна! Филм за пропусната възможност и неизживяните моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нежен - това е думата, описваща от раз този филм!

Хареса ми...Първата любов...Има ли нещо по-силно от нея?

 

Благодаря на екипа за субките! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е написано по- горе: филм за първата любов, неизживяните моменти и пропуснати възможности. :) 

Онлайн опция за гледане: ТУК:happy:

 

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално като видях, че е 2 часа си мислех, че няма да го бъде и ще се наложи да превъртам. Но историята така ме увлече, колкото и да беше меланхолична, че го изгледах нацяло. Прекрасна актьорска игра на всички, като бих отличила И Дже Хун, който никога не съм гледала в ролята на свенливец и Чо Джонг Сок, който ме попиля от смях с неговите идеи за свалки. :lol2: 

Spoiler

 

Сънг Мин беше беше адски срамежлив и стеснителен. И въпреки всичко опитваше по някакъв начин да излезе от черупката си и да сподели какво чувства. Естествено, точно когато събра смелост да се обясни, по закона на Мърфи нещата не се получиха.

Сузи изглеждаше по-отраканата, но му даваше двусмислени сигнали и така и не стигнаха до правилната комуникация. Струва ми се, че и двамата можеха по-усилено да се борят за любовта си.

Дали бракът му с колежката ще е щастлив, след като се видяха със Сузи и забушуваха старите чувства? Съмнявам се, особено ако съдим по неуспешния брак на Сузи.

Пакетът, който й изпрати на финала може би символизира, че това което е било между тях трябва да остане в миналото и че той е готов да продължи живота си с друга. 

 

Къщата, която построиха, ах, мечта. :wub: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...