Jump to content

В търсене на магазини за корейски продукти


Recommended Posts

Според моето скромно мнение - да. Без мазнина /йес/, използвам си най-обикновен български ориз...и се получава доста добре (варен ориз, а не оризова каша) и бързо. Ето и как изглежда (приблизително...малко ми е слаба лампата):

304980_4141017857498_389984068_n.jpg

 

Още не съм варила на пара, но една приятелка има оризоварка от доста време и бяхме доволни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Моля да преместите мнението, където му е мястото, не можах да измисля къде да питам.)

 

Какви са тези кафяви яйца, които ядат във всички сериали? Печени ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си купих рамен от Пикадили в Мол Пловдив. Търсихме и соджу, но нямаше. После се отбихме в Билла там също нямаше соджу и в Пенито няма, утре ще проверя Метро, Карфур, Кауфланд и Лекси дано имам късмет и намеря някъде. Иначе хората ме гледат, като паднали от марс, защото около 30 мин. седя пред щанда за алкохол и разглеждам всичко четя ;д 

 

П.С: Обаче рамен има почти на всякъде, днеска за пръв път ще го пробвам дано ми хареса ;) И ако някой в Пловдив открие соджу да сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, включвам се за пръв път в тази тема, но ми е интересно. Някъде може ли да се намерят така наречените оризови кексчета, от които се прави токбоки ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко, като гледам какви са белички и мекички чак ми се иска да ги пробвам...

А като цяло в България има ли някакви подобни оризови неща, било кексче или под някаква друга форма?

Изключваме оризовите спагети, тях съм ги готвила няколко пъти и резултатът е много добър. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко, като гледам какви са белички и мекички чак ми се иска да ги пробвам...

А като цяло в България има ли някакви подобни оризови неща, било кексче или под някаква друга форма?

Изключваме оризовите спагети, тях съм ги готвила няколко пъти и резултатът е много добър. :)

Има в Карфур. Аз си купих преди седмица, половината ги сварих на пара. Не ми харесаха, а обичам екзотична кухня и си я хапвам с удоволствие. Мислех, че ще се понадуят... с две думи - очаквах друго. Останах разочарована. Сега половина пакетче стои в хладилника и ако не измисля какво да го правя, ще замине в коша. Поне във Варна от около месец продуктите на щанда се увеличаха като разнообразие. Освен основните азиатски неща (Нори, соев сос, сусамово олио, джинджифил, уасаби, различни видове водорасли, черните гъби, различните Тай сосове и заготовки) се появиха тези оризови кексчета, оризови кори - 2 вида, т.н. ароматни гъби, разни екзотични подправки, които преди ги нямаше, разни треви, сушени плодове, чай - обаче на едни клечки и смески в пликчета, някакви спагети от елда и не знам какви други с по-странни цветове и т.н., и т.н. ... (зная им щанда наизуст, защото честичко го наобикалям, затова забелязвам и новите неща  :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Така е и аз често обикалям този щанд и наистина разнообразието става все по-голямо. Оризовите кексчета са направо безвкусни. Купих си бонбони от сладък картоф, оказа се много интересен вкус. При алкохола редовно се намира и соджу и саке и доста други азиатски напитки. Соджу пихме снощи, и все не мога да разбера как се напиват толкова от тази слаба алкохолна напитка, че и повръщат след това.Това ме навява на мисълта, че корейците не носят на алкохол. Ако им дадем една наша двойно препечена ще се отрежат на първата чаша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не носят - не носят, но това не пречи да тренират усилено. :D Преспокойно могат да изпият по половин бутилка ракия например, но само защото мушват на екс, преди да ги хване. После вече става "Носят ме, мамо, влачат ме."

Аз искам да споделя две неща, на които се натъкнах из София:

В Кауфланд и Билла намерих корейски оризов оцет за суши. Сега няма как да кача снимки, но така или иначе надписи на корейски на щанда с оцета се забелязват отдалеч :)

Другото интересно е в китайския магазин на "Пиротска" - соева паста, която по непрофесионалното ми мнение си е чист тенджан. Ходилите в Корея могат да проверят дали ще са съгласни с мен. Въпросната паста е много полезна и с нея се правят много вкусни супи и яхнии. Търсете зелена кутийка с жълт капак до щанда с продуктите за суши, различните видове сусамено олио и прочие. Кутийката е около 300 грама, цената е малко висока - почти 5 лева, но поне го има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, снощи бях на суши клас и ни препоръчаха един сайт, в който има предимно японски продукти, но пък за сметка на това има супер много неща. 

Ето : http://www.alexfish.bg/bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А наистина ли ще изтеглят Mr.Park от България? И наистина ли Shin Ramyun е техен? Ако този рамен изчезне не знам как ще преживявам... Единственият, който ми хареса и на седмица ми се е случвало да изям по 10 такива... Малко е лют, но е много вкусен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.. да не го махат от Бг. Магито се опитват да правят нещо подобно на рамюна гледах имаше техни продукти подобно на рамен в щанда заедно с корейските вкусотии. Иначе и на мен най - много ми харесват на Mr.Park ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,да попитам нещо и аз.

Някой може ли да ми каже магазин в Бургас, от който да си купя "тофу". :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Търсих в Кауфланд и Карфур, но ми казаха,  че отдавна не са получавали.Иначе в Кауфланд има добър щанд за азиатски стоки-оцет,спагети, водорасли за суши,сушени гъби, сосове.В Карфур няма почти нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...