Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

## Режисьор: Ким Ги Док

 

## В ролите: Су Джун, Ким Ю Сук, Пак Сун Хи

 

## Държава: Южна Корея

 

## Година: 2000

 

## Времетраене: 86 минути

 

## Резюме: Островът е отдалечена рибарска колония. Обкръжаващото го езеро е осеяно с паянтови плаващи колиби за риболовците, дошли за уикенда. Хе Джин е няма камериерка - жена, която преживява, продавайки храна на рибарите денем и тялото си нощем. Един ден бившото ченге Хьон Шик пристига на острова, криейки ужасна тайна от миналото си. Хе Джин натрапчиво го следи, заинтригувана от откриването на друга изгубена душа. Когато той се опитва да се самоубие, Хе Джин се гмурка под колибата на Хьон Шик и го хваща за крака, отмествайки пистолета от устата му. Този инцидент поставя началото на странната им любовна връзка. Рибарските куки играят важна роля - буквално и преносно, в техните параноични игри и нарастващото чувство на привързаност.

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКО ОЗВУЧАВАНЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е още един от уникалните филми на Ким Ки Дук и първият негов, който гледах. Действието се развина на някакво езеро, където хора идват да почиват, в нещо като салове-къщички. Получава се някаква много специфична изолирана атмосфера, която не може да се сравни с нищо друго. Това е филм-емоция, трябва да се гледа за да се усети. Благадаря на jankabah, че ме изпревари с темата. Струва си повече хора да му обърнат внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния филм на Ким Ки Дук с който тотално хвърля зрителите в шах мат :) Винаги успява да създаде и да те потопи много специална атмосфера. За разлика от повечето корейски филми, тук изобилстват секс сцените, което също е доста странно. Малко кофти е само това, че на моменти има сцени с мъчение върху разни животинки, незнам дали не са го погнали вече хората на Бриджит Бардо :) Не мисля, че ще се хареса особенно на момичета, ама кой знае :) А тези къщички върху повърхноста на водата се наричат понтони и най-интересното е, че и тук в България си имаме такива - на язовир Въча. Някой път с удоволствие бих прекарал една седмица на някои от тях :)

 

 

7b59a527cdd50a71.jpg

d394557a4d70647b.jpg

12e29a8abbaa3a16.jpg

 

Ето ги тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, позна, наистина си е имал проблеми във връзка със сцените на насилие върху животни... Когато показвали филма на фестивала в Кан имало доста възмутени... По принцип това не е единственият негов филм с подобни сцени и доколкото знам търпи доста критики от природозащитниците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с насилието в/у животни са поредните глупости, според мен. Някой ударил куче с пръчка и нарязал 1-2 рибки... Ами тогава, хората от рибарския магазин не знам какви изроди трябва да са? Ами така е, затваряме си очите за много неща и когато някой го филмира това, всички скачат да се правят на възмутени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна с теб. Аз лично не видях кой знае какво насилие над животинки във филмите му и ми стана странно, когато прочетох, че си е имал проблеми човека...

П.С. Има една френска телевизия "Лов и риболов"....съществува си доволно и целодневно (щото явно като е лов и риболов е спорт, а не насилие).... без коментар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма си е доста вулгарен на места и изумяващ от към брутални сцени :blink: , за това аз лично си го смятам за трилър, а не за драма !

P.S. Това с животните бих го нарекла изтезание (то не беше кълцане, пускане на ток и какво ли още не...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма си е доста вулгарен на места и изумяващ от към брутални сцени :blink: , за това аз лично си го смятам за трилър, а не за драма !

P.S. Това с животните бих го нарекла изтезание (то не беше кълцане, пускане на ток и какво ли още не...)

Тъкмо мислех да го тегля :o

Знаете как да откажете човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегли, тегли, филмът си струва.

Не знам защо всички очакват във филмите на Ким Ги Док само цветя и рози.

Човекът обича насилието и си умира от кеф да изтезава зрителя ;) .

Аз пък обичам той да ме мъчи!

Пиперчо, ако си гледала други негови филми и ти харесват, няма да останеш разочарована.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, гледала съм доста негови филми и всичките ми харесаха, но чак изтезания с животни не е имало ( това в никакъв случай не бих могла да го понеса). И аз не знам вече... Щом казваш, че е хубав, ще го сваля. А като почнат да удрят кучето и да режат рибите ще си затварям очите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз стигнах малко до преди средата на филма до сцената с куките...по- нататък не успях да гледам. Пожелавам на останалите повече издръжливост:)

 

 

Редакция: да уточня, до първата сцена с куките, сега разбрах, че имало и втора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...